Tytuły graczy

+
Witam,
chciałabym zapytać czy istniałaby możliwość wprowadzenia podziału tytułów graczy na męskie i żeńskie. Mam tu na myśli takie tytuły jak np. "Mistrz Niedźwiedzi", "Czarodziej Kapituły", "Król Dzikiego Gonu" czy "Odrodzony" gdzie jest wyraźny podział. Zastanawiam się, czy możnaby wprowadzić np. przy wyborze danego tytułu wersję jaką wolimy, albo np. w opcjach zaznaczyć czy gramy jako kobieta czy mężczyzna. Niestety, nie wiem jak by to wyglądało w innych językach, ale w polskim chyba można by coś takiego wprowadzić (zakładajac, że nie wywołuje to zbyt wiele komplikacji). Zdaję sobie sprawę, że to mało iststne szczegóły, ale byłoby mi miło gdyby coś się dało z tym zrobić :)
 
No tak średnio bym powiedział. Tytułu często nawiązują do czegoś z lore gry. "Król Dzikiego Gonu" bezpośrednio odnosi się do Eredina (również jego avatar był wtedy to zdobycia). Imo nie ma co naruszać lore na potrzeby poprawności politycznej, czy innych dupereli.

Btw, to fajnie, że mówisz o żeńskich odpowiednikach tytułów, ale o męskich to już nie. Co z "Czarodziejem z Loży"?
 
Nie twierdzę, że każdy tytuł ma mieć dwie wersje. Wiadomo, że nazwy własne jak "Złoty Smok", "Pan Lusterko", "Biały Wilk" czy nawet "Stary Niedźwiedź" powinny zostać jako uniwersalne. Nie chodzi mi też tylko na zamianę z męskich na żeńskie, ale żeby to działało w dwie strony (z tym że, jedyne żeńskie tytuły to "Wiedźma", "Czarodziejka Loży" i "Królowa Elfów").
 
Imo nie ma co naruszać lore na potrzeby poprawności politycznej, czy innych dupereli.

Jakiej poprawności politycznej =], poprostu prośba o formę męską i żeńską, i nie widzę problemu w nazwie królowa dzikiego gonu, biała wilczyca, czy tam stara niedźwiedzica =]. Już nie przesadzajcie z tym lore, gra ma sprawiać przyjemność i jak koleżanka chce być Białą Wilczycą, to nie widzę problemu w tym.
 
Witam,
chciałabym zapytać czy istniałaby możliwość wprowadzenia podziału tytułów graczy na męskie i żeńskie. Mam tu na myśli takie tytuły jak np. "Mistrz Niedźwiedzi", "Czarodziej Kapituły", "Król Dzikiego Gonu" czy "Odrodzony" gdzie jest wyraźny podział. Zastanawiam się, czy możnaby wprowadzić np. przy wyborze danego tytułu wersję jaką wolimy, albo np. w opcjach zaznaczyć czy gramy jako kobieta czy mężczyzna. Niestety, nie wiem jak by to wyglądało w innych językach, ale w polskim chyba można by coś takiego wprowadzić (zakładajac, że nie wywołuje to zbyt wiele komplikacji). Zdaję sobie sprawę, że to mało iststne szczegóły, ale byłoby mi miło gdyby coś się dało z tym zrobić :)
Tutaj musisz zadać pytanie https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/pytania-do-tworcow-gwinta.8263260/
 
Co do tej poprawności politycznej, to tak tylko mówię. W przypadku innych gier mogłoby się tak właśnie zacząć, że robili by żeńskie tytuły, a potem bum - Ukryta zamiast Ukrytego, albo Janina Calveit itd. Tyle, że to dosyć skrajne by się stało, ale kto wie, mogłoby być i tak.
 
No dobra, ale o wersjach tytułów można rozmawiać bez odniesień do poprawności politycznej, proszę się od tego powstrzymać :)

Co do samej propozycji, podoba mi się i zgadzam się ze zdaniem @Kamilaqi , nazwy własne nie powinny być zmienione, aczkolwiek wszelkie inne określenia jak najbardziej mogą być odmieniane.
 
No dobra, ale o wersjach tytułów można rozmawiać bez odniesień do poprawności politycznej, proszę się od tego powstrzymać :)

Co do samej propozycji, podoba mi się i zgadzam się ze zdaniem @Kamilaqi , nazwy własne nie powinny być zmienione, aczkolwiek wszelkie inne określenia jak najbardziej mogą być odmieniane.

Jasne, to są tylko tytuły z którymi się utożsamiamy i powinien być wybór.
 
Top Bottom