Ukończenie dodatku przed ukończeniem głównej fabuły - błędne dialogi

+
Ukończenie dodatku przed ukończeniem głównej fabuły - błędne dialogi

Podobała mi się zapobiegliwość twórców w dodatku Serce z Kamienia, gdy Gaunter każe nam spotkać się na rozstajach, a my go olewamy i idziemy od razu do Olgierda. Gaunter wspomina w dialogu o tym, że go olaliśmy.

https://youtu.be/mJA_lUInr80?t=15

Ta scenka zmotywowała mnie do sprawdzenia, czy programiści byli równie zapobiegliwi w przypadku drugiego dodatku.

Zatrzymałem się w głównym wątku na quescie "Wyspa Mgieł", po czym ruszyłem z zadaniami pobocznymi i dodatkami. Dotarłem do dodatku Krew i Wino, quest "Pogłos", Regis zapytał Geralta, czy znalazł Ciri.... w moim savie, jeszcze nie, natomiast dialog sugerował, że Ciri została odnaleziona a Dziki Gon pokonany.

https://youtu.be/fiTVN7VKTTk?t=890

Podobnych dialogów w tym dodatku jest kilka z tego co pamiętam, przypuszczam że tam również pojawia się taka nieścisłość.

Pozwoliłem sobie wykorzystać filmy innych osób, żeby łatwiej pokazać nieścisłości o których piszę. Myślę, że można to traktować jako błąd. Pytanie czy coś z tym zrobicie czy nie, bo jak sądze temat patchowania gry uznaliscie juz za zamkniety.
 
No cóż moim zdaniem cała sprawa wynika z tego, że Serca z Kamienia są dodatkiem dość autonomicznym w stosunku do głównej gry a Krew i Wino już nie. Jest to zakończenie całej przygody i z założenia dzieje się ona po wydarzeniach z wątku głównego. Mi natomiast imponuje to, że jak podchodzimy do młodego pucybuta bez butów to Geralt mówi że w sumie wygodnie mu się chodzi boso :D. To się nazywa przewidywanie różnych niestandardowych zachowań graczy przez twórców :wisegirl:.
 
Ale to jest bez sensu. Mówisz najpierw o sytuacji, która występuje w obrębie dodatku, a potem o sytuacji, która ma przyczynę w podstawce. Twórcy mówili, że dodatki nie mają wpływu na podstawkę i vice versa. Chociaż to może być niedopatrzenie, bo np. gauter może jako nagrodę powiedzieć sposób na dobre zakończenie podstawki. A tutaj widocznie gra uznaje, że już skończyło się podstawkę. Chociaż i tak dobrze, że można praktycznie zdobyć cnoty do pani jeziora w całej grze, nie tylko w zadaniach z dodatku.
 
Top Bottom