Umiejętność Filavandrela na chwilę obecną (05.2020)

+
Chciałem zapytać, czy wedlug Was dawna umiejętność Filavandrela, polegająca na wzmocnieniu wszystkiego na ręce o jeden ma w ogóle jakiś sens i czy da się tym grać. Chciałbym dokończyć kontrakt dla tej umiejętności, ale póki co nic nie mogę tym ugrać. Grać tym na wzmocnioną Aglais? To bedzie bardzo trudne. Brak mi pomysłów jak ugryźć temat. Mam wrażenie, że zgapiłem sprawę, bo w sezonie niedźwiedzia można było się tym pobawić :(
 
Myślę, ze grać się da ale na rangach powyżej 4-5 wygrywać z W/R w okolicach 50% raczej będzie ciężko. Aglais bym odpuścił, to nigdy nie był lider pod nią. Ogólnie umiejętność na ten moment jest jedną z najgorszych ale były krótkie okresy gdzie dawała radę jako tako. Ja wbiłem kontrakt rok temu. Niestety handbuff nie dość, ze był slaby to ostatnio jeszcze zmienili np. Sheldona. Albo rework umiejki albo dodatek dedykowany temu archetypowi. Inaczej ten lider pozostanie "ciekawostką".
 
No właśnie ST ma malo kart, które reagują. Jest jakiś jeden brazowy elf, który ma rozmieszczenie, że jak wchodzi to zadaje więcej obrażeń gdy jest wzmocniony. Wzmocniony obrońca mahakamu ogółem spoko, ale to też jest za mało. Nie kojarzę więcej kart, który by cos na tym zyskały. Sheldon jest porażkowy po tym nerfie. Nerfiąc Sheldona znerfili zarazem Itlinę :p
 
Kiedyś było więcej kart pod tą umiejętność. Nieźle działały krasnale bo poza Obrońcami byli jeszcze Traperzy którzy wówczas dostawali Wytrzymałość jeśli byli zagrywani jako jednostki wzmocnione. Obecnie bardzo trudno tym będzie coś ugrać. Jedyna szansa to wygranie 1 rundy bez użycia lidera dzięki czemu 2 rundę będzie można odpuścić i uzbierać karty na 3 rundę by uzyskać z tej zdolności przynajmniej 8 punktów. Niestety porażka w 1 rundzie to wykrwawianie w 2 i zazwyczaj 3 karty w 3 rundzie co przekłada się na 3 punkty z lidera i porażkę w meczu.
 
Mnie się udało wbić niedawno na sezonie niedźwiedzia.
Talia byłą wygnana, zostawało tylko to co na ręce,
odpowiednio dobrane karty i nawet Nilfgaard nie dawał rady.
Trzeba poczekać na jakiegoś reworka albo sezon, który ułatwi dobicie kontraktu.
 
Ja miałem sporą przerwę w grze - powiedzcie, czym charakteryzują się sezony od czerwca do grudnia? Sezon Misia był idealny dla tej umiejętności, więc jestem zły na siebie, że nie skorzystałem :p
 
Zerknąłem w newsy i ostatnie 12 sezonów wyglądało tak:

01 Sezon Wilka - Za każdym razem gdy na planszy pojawi się jednostka otrzyma 2 pkt obrażeń, po czym zostanie wzmocniona o 4. Jeśli to Wiedźmin, zamiast tego zostanie wzmocniona o 4.
02 Sezon Miłości - Za każdym razem, gdy zagrasz jednostkę niebędącą szpiegiem, losowa jednostka wroga z tą samą siłą zostanie przeniesiona na przeciwną stronę pola bitwy!
03 Sezon Niedźwiedzia - Po wymianie kart talie obu graczy zostają wygnane. Za każdym razem gdy jakaś karta pojawi się w dowolnej talii, zostanie wygnana
04 Sezon Elfów - Twoja talia zostanie skopiowana. Za każdym razem gdy zagrasz kartę z ręki, z Twojej talii zostanie zagrana inna karta o takim samym koszcie werbunku.
05 Sezon Żmii - Za każdym razem, kiedy jednostka poniesie obrażenia zadane przez inną jednostkę lub przez siebie, otrzyma krwawienie na liczbę tur równą zadanym obrażeniom. Za każdym razem, kiedy jednostka zostanie wzmocniona przez inną jednostkę lub przez siebie, otrzyma witalność na liczbę tur równą wzmocnieniu.
06 Sezon Magii - Za każdym razem, gdy zagrywasz kartę specjalną, bezpośrednio po tym tworzysz i zagrywasz jej drugi egzemplarz.
07 Sezon Gryfa - Na początku partii siła każdej jednostki zostaje zmieniona na jej koszt werbunku!
08 Sezon Drakonidów - Każda tura trwa tylko 8 sekund
09 Sezon Driad - Na koniec twojej tury, wszystkie sojusznicze jednostki o nieparzystej sile ponoszą 1 pkt obrażeń, a sojusznicze jednostki o parzystej sile są wzmacniane o 1.
10 Sezon Kota - Po 2 turach gracze wymieniają się kartami w swoich rękach
11 Sezon Mahakamski - Każda zagrana karta zyska wytrzymałość
12 Sezon Dzikiego Gonu - Za każdym razem gdy zagrywasz jednostkę, stwórz w tym rzędzie jej kopię o sile 1.

Nie ma 100% pewności, że kolejne sezony będą powtarzać zasady zeszłorocznych.
 
Innymi słowy, jeśli nic nie zmienią (a to mocno wątpliwe) szansa na zrobienie umiejki Filusia będzie dopiero w marcu 2021 :p
 
Top Bottom