Uniwersum "Pieśni Lodu i Ognia" ("A Song of Ice and Fire") / "Game of Thrones" [HBO]

+
A to nie jest tak, że Wichry są niejako drugim tomem Tańca? Z tego co pamięta to Taniec skupiał się na Westeros i Essos pomijając inne rzeczy. Na końcu tomu była wzmianka, że autor nie zapomniał wcale o Murze i reszcie, ale tutaj skupił się na innych postaciach. Chyba, że coś pokręciłem, książki czytałem tylko raz i to już dość dawno temu.
Oczywiście , że nie . To jest oddzielny tom podzielony na dwie części jak " Taniec ze smokami '' . Na Westeros.pl jest mnóstwo informacji o Wichrach zimy i jest kilka rozdziałów , które zostały wycięte z "Tańca ze smokami" , które będą w wichrach .
#1. Co wiadomo o akcji książki:



  • Akcja rozpocznie się od dwóch dużych starć wyciętych z „Tańca ze smokami” – bitwy o Winterfell i bitwy o Meereen.
  • W prologu pojawi się wdowa po Robbie Starku, Jeyne Westerling.
  • Bitwa o Koniec Burzy (między siłami Aegona VI, Jona Connigtona i Złotej Kompanii przeciwko wojskom Tyrellów i garnizonowi Stannisa w zamku) miała początkowo rozegrać się poza stronami powieści, autor zdecydował się jednak ją opisać.
  • Będzie dużo Żmijowych Bękarcic.
  • Będzie dużo zgonów, w tym narratorów.
  • Dojdzie do spotkania Tyriona i Daenerys, choć przez większą część książki pozostaną rozdzieleni.
  • Więcej zdrad i więcej małżeństw.
  • Na Murze i w Dolinie będzie się działo.
  • Materiału o przygodach Aryi w Braavos starczyłoby autorowi na oddzielną powieść.
  • Będzie więcej ser Shadricha, zwanego Szaloną Myszą.
  • Choć Daenerys nie czytała książek podarowych jej przez ser Joraha w prezencie ślubnym (historie i pieśni z Siedmiu Królestw), Tyrion najprawdopodobniej będzie miał okazję je przeczytać.
  • Olbrzymia wataha wilków grasująca w dorzeczu, prowadzona przez wilkora Aryi, Nymerię, została przez autora określona mianem „strzelby Czechowa”.
  • Dowiemy się dokąd odsyła się dziwki.
  • Pojawią się Willas Tyrell i jego brat Garlan.
  • Zobaczymy Wysogród i Casterly Rock, choć niekoniecznie w “Wichrach zimy”.
  • Pojawi się Bran.
  • Testament Robba Starka pozostanie nie bez znaczenia dla legitymizacji Jona Snowa.
  • Zgodnie z tą informacją, w „Wichrach zimy” dojdzie do spalenia Shireen.
  • Pewne postacie, które zginęły w serialu, przeżyją w książkach.
  • Pojawią się Inni i daleka Północ.
  • Daenerys powróci do Westeros, choć niekoniecznie w „Wichrach zimy”.
  • Pojawi się Howland Reed, podobnie jak zieloni ludzie i Wyspa Twarzy.
  • Ujawniany zostanie los Tyreka Lannistera, bratanka Tywina, który zniknął po zamieszkach w Królewskiej Przystani w „Starciu królów”.
  • Spotkamy lub co najmniej usłyszymy o Gendrym, Gorącej Bułce, Nymerii, Rickonie i Kudłaczu.
  • Pojawi się Osha.
  • Z pewnością będziemy mogli spotkać jeszcze raz Bronna.
  • Dowiemy się też wszystkiego co najważniejsze i kluczowe z wydarzeń dotyczących rebelii Roberta – napięciu między Rhaegarem i Aerysem, więcej o turnieju w Harrenhal, powrocie Neda po wojnie, czy Arthur Dayne popierał Aerysa, dlaczego Benejn dołączył do Nocnej Straży, czy Rhagear i Lyanna naprawdę byli w sobie zakochani.
Taka poprawka po 1500 ma być wichry zimy i sen o wiośnie
 
Last edited:
To jest oddzielny tom podzielony na dwie części jak " Taniec ze smokami '

Książki nie są dzielone na dwa tomy w USA tylko u nas. Z kolei bodaj w Niemczech niektóre były pocięte nawet na trzy części.

I żadne rozdziały nie zostały wycięte z Tańca. Te które można znaleźć w sieci od początku były pisane jako część Wichrów. Niektóre Martin udostępnił na swojej stronie, inne czytał na żywo na różnorakich konwentach.
 
@HuntMocy Z tego co ja kojarzę, to taki podział na regiony był pomiędzy "Ucztą dla Wron" i "Tańcem ze Smokami". W "Wichrach Zimy" GRRM miał się już wycofać z tego pomysłu, nie był zadowolony z efektów.
 
Książki nie są dzielone na dwa tomy w USA tylko u nas. Z kolei bodaj w Niemczech niektóre były pocięte nawet na trzy części.

I żadne rozdziały nie zostały wycięte z Tańca. Te które można znaleźć w sieci od początku były pisane jako część Wichrów. Niektóre Martin udostępnił na swojej stronie, inne czytał na żywo na różnorakich konwentach.
Wyciął , wyciął :) 150 stron! Tu jest proces powstawania sagi
http://westeros.pl/george-r-r-martin-i-historia-spoznionej-ksiazki/
 
Plotki o długości odcinków ósmego sezonu.
Troche się rozczarowałem spodziewałem się że część odcinków będzie dłuższa (oczywiście jeśli to się potwierdzi), a juz w szczególności odcinek finałowy, może za dużo wymagałem, no ale skoro samo HBO tak nakręcało.
 
Większość odcinków 80 minut, to bardzo dużo. 10 minut więcej i można by te odcinki faktycznie nazwać już pełnometrażowymi filmami. Sumując ten dodatkowy czas trwania wychodzi więcej niż jeden normalny epizod. Czyli jak w newsie, długość całości podobna do 7 sezonu.
 
Na Youtube pojawia się ciekawa teoria co do tego po co nocny król atakuje Westeros
Chodzi o to , że Jon Snow I Daenerys Targaryen podczas ostatniej sceny 7 sezonu(prawdopodobnie) spłodzili dziecko a krew Starków i Targaryennów ma dużo moc i nocny król szuka swojego następcy do tego aby go zastąpić a godny jest tylko ten co ma właśnie we krwi obu tych rodów . I to dziecko właśnie może być obiecanym Azor Ahai . To co jest ciekawe , że zniszczenia muru jest po wylądowaniu łóżku Jona i smoczej królowej . Może to sugerować , że właśnie w tedy zaczeła się prawdziwa wojna .
 
Ja juz niby czytałem jakieś przecieki, kluczowe wydarzenia, ale zostawie to dla siebie, w końcu niby kręcili kilka wersji niektórych scen na wypadek właśnie przecieków.
 
Gdzieś wyszperałem kilka źródeł, jedno mówiło że trailer ma być konkretnie jutro 5 marca, a inne podało tylko widełki spodziewany trailer między 3 a 15 marca.

Niby sekrety serialu były strzeżone jak tajemnica państwowa ale pocztą pantoflową od osób które miały styczność z planem coś tam wypłyneło, ciekawe czy rewelacje z Tyrionem się sprawdzą szczerze wątpie, ale by namieszał chłop.
 
Jest trailer !
Moja szybka analiza
- Jon będzie latał na smoku ( po poznaniu prawdy o swoim pochodzeniu ?)
- Jaimie wróci do królewskiej przystani aby Cersei dała mu ludzi na Wielką bitwę ( złota kompania ??)?? Widać , że na statku odwrócony plecami to jaimie na jakieś 80% ...
-Bitwa o Winterfell zostanie przegrana i Arya wpadnie w zasadzkę i zostanie zakładniczką Nocnego króla aby wymienić ją na dziecko Jona i Daennerys albo to są jej koszmary
- Złota kompania przybędzie
 
Last edited:
Tak jak się spodziewałem, unikają w zwiastunie wszelkich konkretniejszych scen akcji i mamy tylko niewiele znaczące ujęcia budujące klimat. Przy takich zabezpieczeniach przed wyciekami raczej wolą faktycznie zostawić wszystko co najlepsze na premierę.
 
Top Bottom