Uniwersum "Pieśni Lodu i Ognia" ("A Song of Ice and Fire") / "Game of Thrones" [HBO]

+
Nawiasem, Dany wygląda świetnie:
Czarne brwi, oczy za mało fioletowe :p

Jestem chyba trochę nieogarnięty, ale co to jest ta cała Bitwa Lodu (?) "Battle of Ice" o której dość sporo się tutaj mówi? Czyżby jakiś wyciek fabularny z nienapisanych jeszcze książek? Nie mogę tego znaleźć nawet na Wikii
Nie czytałem opublikowanych fragmentów szóstego tomu, ale chodzi może o bitwę
Stannis versus Boltonowie koło Winterfell?
 
@Solan7: Sęk w tym, że chyba jednak się szykuje. Te materiały z Entertainment Weekly przyniosły trochę nowych informacji i wspomniano "najtrudniejszą sekwencję" w historii serialu, którą kręcono trzy tygodnie, czyli mniej więcej tyle, co całą Bitwę o Mur. Najtrudniejszą, bo podobno stanowiącą wyzwanie logistyczne spodowane przeładowaniem CGI. A to ładnie korespenduje z tym, co powiedział parę miesięcy temu odtwórca Snowa - rzekomo miał kręcić jakąś sporą sekwencję właśnie tak długo. Innymi słowy, w 5x07-08 czeka nas pewnie Bitwa o Hardhome, która może przybrać nieoczekiwany przebieg.

Nie wiem więc, gdzie to stawia Battle of Ice, może jednak poczekają do początku 6. sezonu lub w ogóle tego nie pokażą? Z drugiej strony, w odcinkach 5x09-10 mają wystąpić postacie takie jak Baratheoński generał czy wojskowi Boltonów, więc sam już nie wiem. Nie wierzę, że mają aż taki budżet, toć sam Daznak's Pit w 5x09 to zapewne fortuna.

Z innych doniesień, podobno zginie postać, która wciąż żyje w książkach i której odtwórca był bardzo zaskoczony krótką klamrą czasową zdjęć, pierwotnie biorąc ją za pomyłkę, bo jako fan książek był podekscytowany tegorocznym materiałem. To rzekomo ktoś związany z serialem od lat, raport był anonimowy i otwiera drogę do spekulacji. Obawiam się, że chodzi o...
Barristana. Co jest totalnym absurdem, bo showrunners ewidentnie nie mieli pomysłu na tę postać. Wiadomo, w pierwszym sezonie był potrzebny jako sojusznik Neda i Roberta, potem musieli odfajkować ruszenie w sukurs Dany, ale poza tym? W 3. sezonie miał poza ratunkiem w porcie rozmowę z Jorahem i parę scen z Dany, w czwartym sezonie parę pogadanek z Dany i sekwencję z wygnaniem Joraha, a teraz? Ponoć ma pogadać z Mutha of Dragons o jej obłąkanym przodku i w końcu będzie miał kozacką scenę walki. Jeśli faktycznie zginie, to pewnie Sons of the Harpy go kropną. Smuteczek. Poza tym chyba tylko Loras wpisuje się w ten wzorzec?
 
Last edited:
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->
@<a href="http://forums.cdprojektred.com/member.php?u=2092959" target="_blank">Galadh</a>
<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->
Mam lekkie wątpliwości co do
Białobrodego - jeśli rzeczywiście to on zginie, w Meereen z bardziej znanych postaci pozostaną jedynie Robak, służki Dany, ewentualnie Daario (jeśli nie trafi do niewoli, które to nietrafienie w sumie jest całkiem możliwe). Z owych osób jedynie Darek będzie w stanie spiskować z Golonym Łbem i pojmać Hizdahra.

Chociaż... z braku Quentyna, Selmy jest chyba pierwszym kandydatem do wypuszczenia smoków. Może ich wypuszczenie będzie w serialu częścią spisku, mieć na celu odwrócenie uwagi przy aresztowaniu Loraqa?

---------- Zaktualizowano 18:59 ----------

Btw, zauważył ktoś pewne nieznaczne podobieństwo muzyki z nowego trailera do...
 
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->

Mam lekkie wątpliwości co do
Białobrodego - jeśli rzeczywiście to on zginie, w Meereen z bardziej znanych postaci pozostaną jedynie Robak, służki Dany, ewentualnie Daario (jeśli nie trafi do niewoli, które to nietrafienie w sumie jest całkiem możliwe). Z owych osób jedynie Darek będzie w stanie spiskować z Golonym Łbem i pojmać Hizdahra.

Chociaż... z braku Quentyna, Selmy jest chyba pierwszym kandydatem do wypuszczenia smoków. Może ich wypuszczenie będzie w serialu częścią spisku, mieć na celu odwrócenie uwagi przy aresztowaniu Loraqa?

Jak rozumiem czytałeś piąty tom? Jeśli tak, to mogę powiedzieć, że
jak wiemy Tyrion i Jorah zmierzają do Meereenu i wygląda na to, że w serialu zdążą się tam zadomowić już w tym sezonie, także mamy kandydatów do przejęcia tam władzy pod nieobecność Dany, jeśli Barristan miałby zginąć. Grey Worm jak najbardziej też może ponieść śmierć, przejmując po prostu książkową rolę brata Missandei. Wątpię natomiast, że Daario zostanie wzięty w niewolę. Jest widoczny na arenie na zdjęciach z 5x09, jak już to chyba też zginie.

Btw, zauważył ktoś pewne nieznaczne podobieństwo muzyki z nowego trailera do...

Widziałem w komentarzach YT, że ktoś wskazywał na posłużenie się soundtrackiem do Unity; teraz wiem, o którym kawałku była mowa, dzięki. :)
 
Tyrion z Jorahem mogliby być, ale... trudno ocenić tę zmianę przed wydaniem szóstego tomu :p
Daario raczej nie zginie, jego śmierć nie miałaby większego sensu (chyba, że w WoW i tak miałby zginąć na samym początku jakoś).

BTW, gdzie można znaleźć wszystkie ukazane jak dotąd fragmenty szóstego tomu? Jak dotąd wolałem poczekać do ukazania całości, ale wolę jednak zapoznać się z nimi przed premierą nowego sezonu.
 
@SMiki55, część z nich znajdziesz na oficjalnej stronie Martina, pozostałe były jedynie odczytane na spotkaniach z fanami i nie wiem czy autor wyraził zgodę na ich udostępnienie, ale pewnie leżą gdzieś w czeluściach internetu ;) Na wikipedii jest lista tych rozdziałów.
 
@SMiki55 Brałeś lekcje u redaktora Wprost? ;) Nagłówek bardzo mylący, bo nic w treści tego artykułu nie wskazuje na to, by 10 sezonów było "coraz prawdopodobniejsze" :lol:.
 
No bo są coraz prawdopodobniejsze. Znaczy, bardziej prawdopodobne są po słowach Martina, niż przed nimi :p
 
Generalnie to chyba chodziło o to że jeśli twórcy serialu będą chcieli go robić dalej to HBO nie zakręci im nagle kurka z pieniędzmi, ale ostateczna decyzja należy do twórców. Jeśli więc zamkną fabułę np. w siedmiu sezonach to stacja nie wymusi na nich kontynuacji, jeśli nie to będą mogli kręcić dalej.
 
Swoją droga, to jeśli twórcy naprawdę mają tyle kontroli nad serialem, to dobrze świadczy o stacji. Znaczy, że jakość i wizja twórcza > dojenie serialu za wszelką cenę.
 
 
W sumie... Młodego Gryfa mogą na szósty sezon trzymać.
I Victariona.
Bo nie wywalą ich przecież.

Plosię :crybaby:
 
Jak nie będzie Gryfa to rzucam ten serial, bo nie ma sensu.

Może niech najpierw Martin udowodni w 6. tomie, że Gryf ma jakikolwiek sens i rację bytu i nie jest wynikiem jego niezdolności do kondensacji postaci i wątków? Póki co dostaliśmy wysoce "sensownego" Quentyna czy Aerona.

Niemniej, Aegon nadal może się pojawić w 6. sezonie. Obawiam się natomiast, że Greyjoyów na serio możemy już nie zobaczyć... Euron to jedna z moich ulubionych postaci i ubolewałbym nad jego absencją. Jeden z dwójki Aegon/Euron musi być w grze, przecież Dany będzie miała bez nich za łatwo.
 
Dla mnie ta postać ma sens, bo...

Moim zdaniem Varys z Ilyriem planowali spiknąć Dankę z Egosiem i przywrócić na tron dynastię Targaryenów. Małżeństwo z Drogo i zamach miały jedynie pchnąć Dankę do Westeros na czele armii gdzie miała się spotkać z bratankiem, również z armią. Plany się posypały (a przynajmniej tak to wygląda) więc niewykluczone, że ostatecznie Martin inaczej to pociągnie, chciałbym jednak żeby moja wizja okazała się prawdziwa, bo polubiłem Aegona ;)

Oczywiście ewentualny brak Żelaznych Ludzi i olanie wątków z nimi związanych też mnie martwi, ale podejrzewam, że twórcy postanowili zastosować patent Martina z podziałem (tylko na mniejszą skalę) i po prostu w sezonie 5 skupią się na Dorne, a w 6 na Żelaznych Wyspach. Co prawda nie licząc ekscesów Theona, dopiero teraz ich wątki zdają się wysuwać na bliższy plan (Vic płynący do Dany) więc dopiero w Wichrach Zimy okaże się jakie plany ma autor. Wątpię jednak żeby nagle doszedł do wniosku, że Gryfy, Żelaźni Ludzie i parę innych kwestii były tylko zapychaczami nie mającymi większego znaczenia przez co w serialu zostaną całkowicie pominięci.

---------- Zaktualizowano 17:48 ----------

Jeszcze z innej beczki, myślicie że pokażą Kamiennych Ludzi? Ciekawe jak będą wyglądać w telewizyjnej interpretacji :hmmm: Dzieci Lasu strasznie mnie rozczarowały, ale np. olbrzymy uważam za świetne.
 
Top Bottom