Upływ czasu

+

lifar

Forum veteran
Riordain said:
....i taka medytacja świetnie się sprawdzi w jaskiniach, kniejach i innych odosobnionych uroczyskach. W momencie gdy jesteśmy w mieście (osadzie) przydałoby się, aby postępować tak jak cywilizowany człek. Nie chcemy przecież aby nasz wiedźmak został wsadzony do loch za zakłócanie porządku publicznego, bo z braku sił rozkraczył się na środku drogi i zaczął medytować przeszkadzając przechodniom... a zwłaszcza strażnikom odpowiedzialnym za porządek
Być może będzie to rozwiązane tak jak w np. BG gdzie odpowczywać w miastach na ulicy nie można byłó. Skoro jest ta medytacja, mam nadzieję że będzie można ustalić jak długo chcemy medytować, bo sama opcja: "do pełnego wyleczenia ran" naszego problemu nie rozwiąże.
 
Nie rozwiąże, bo problemem jest sam czas.... Co niektórzy chcą aby czas gry płynął wolniej od tego założonego przez programistów, w takim przypadku trzeba się zastanowić co trzeba byłoby zrobić w momencie gdy mamy stawić się w wyznaczonym miejscu za godzinę?Jeżeli godzina gry równałaby się 2-3 min czasu rzeczywistego to żaden problem. Ale gdy 1h w Wiedźminalndzie to około 30 min grania to zaczyna być poważny problemem w momencie gdy dojście do celu zajmuje 1 min...Oprócz ustawiania długości samej medytacji, musi być też jakiś przerywnik... przecież nie będziemy patrzeć jak nasz heros przez 29 min albo i więcej siedzi w kucki i medytuje.Dlatego najlepszym wyjściem (przynajmniej jak dla mnie) jest...Odpoczynek/Czekanie w oberżach przy piwie czy jak to było w BG poprzez nocleg (krótka animacja i już jesteśmy do przodu o kilka godzin), oraz odpoczywanie w terenie(medytacja), które wyglądałoby tak jak w NWN. Po wybiciu klku/nastu potworków można by było odpocząć gdzieś w kącie przez jakieś 30 sec (to już byłoby „na żywo” żebyśmy się mogli oglądać za plecy czy jakiś pokurcz na nas nie wyskoczy)... ale znów... jak chcemy być takimi realistami to te 30 sec (w przeliczeniu na ok. 20-30min=1h) nie wystarczy wiedźmakowi na zregenerowanie sił, ale przy przeliczniku 2-3 min=1h takie 30 sec to już całkiem sporo...Heh... chyba tę kwestię jest najlepiej zostawić programistom, oni jako pierwsi testerzy będą najlepiej wiedzieli jaki przelicznik czasu będzie najbardziej odpowiedni :/
 
Co do upływu czasu, to pozwolę sobie dodać że w różnych miejscach Wyzimy Klasztornej czas biegnie jakoś inaczej ;)Tak się jakoś zdarzyło, ze znalazłem się na placyku pod domem Shani o 9:00, a po przejściu parunastu kroków przez dzielnicę nieludzi nagle zrobiła się 8:30 ???Ot taka ciekawostka.
 
też mi tak się gdzieś zdażyło ale złozyłem to na karb 24:00 czasu środkowoeuropejskiego który akurat "przepływał nad klawiaturą"
 
Top Bottom