Uruchomiliśmy Publiczny Serwer Testowy!

+
Sprawdzić każdy może opinie jak narazie nie mowie o naszej Polskiej a ogólnej z face, twitcha, redita i angielskiego forum potwierdza to co było wiadomo, krok w zła stronę to naszemu gwintowi nie pomoże co najwyżej szybciej go doprowadzi tam gdzie być nie powinien, już jedna noga jest klonem HS-a na szczęścia można to jeszcze ogarnąć :p
 
Jak dla mnie to lekki bałagan....no ale wiadomo. Wszystko nowe.

Nowa grafika fajna, ale jak dla mnie to na razie męcząca. Te wszystkie znaczki, nowe efekty, do tego nie do końca wiem jak karty działają.
Na pewno do zmiany to standardowe tło podczas wymiany, ale pomysł dobry. Wszystko lepiej widać.
Nowe karty....hmm. Ciężko jak na razie ocenić...ale widzę że będzie inaczej. Twilightus ma trochę racji że już po paru grach widać, że gwint poszedł bardziej w stronę ...w jaką poszedł. Będzie na pewno trzeba więcej czasu żeby meta skostniała. Może to wszystko wyjdzie na dobre..wydaje się że to kwestia znalezienia odpowiedniego balansu.

Widać też że nowy geralt nie będzie tak rozchwytywany jak to wszyscy pisali. Znowu ten niby RNG Stregobor może bardzo fajnie grać z KP. Oczywiście małe ryzyko zawsze tam będzie.
 
Pierwsze wrażania za mną i czas na pierwsze uwagi. Deck Builder zdecydowanie na plus, poprzednie przewijanie 1 linijki, żeby dotrzeć do danej karty było męczące, teraz jest to znacznie bardziej przejrzyste. Co do samych kart testowałem głównie archetyp na przeklętych i gra się bardzo fajnie, karty mają ze sobą dobrą synergię, ale trochę na razie ciężko dobrać Goldy i bez wspomagaczy niearchetypowych ciężko o dobre przewinięcie decku. Przetestowałem trochę te karty z kontrolowanym RNG i jak na razie nie dostałem ani razu totalnego crapu. Konkretnie mowa i Addzie i Umie, ale to wiadomo, że do wiarygodnej statystyki potrzeba większej ilości gier.

Co do minusów- bardzo nieintuicyjnie wygląda teraz animacja rzucania kart z wyborem przez przeciwnika. Raz, że nie widać jaką kartę rzucił, zanim sie nie dokona cała sekwencja (chyba że to jednostka), dwa- nieodkryta karta tak dziwnie zawiesza się nad stołem jakby:
a) gra się przycięła
b) przeciwnik grał pułapkę

Średnio mi się to powyższe podoba, ale nie dostrzegłem innych mankamentów- na razie. Co do reszty- interfejsu, nowych animacji, wyboru kart np. podczas mulliganu itp. to myślę kwestia przyzwyczajenia.
 
Jestem mile zaskoczony, karty typu stwórz o dziwo całkiem nieźle działają. Filavandrel i kamień Morana wymiatają. Nowy Shirru - miodzio, chociaż epidemia ciągle działa bardzo źle. Nowe krasnale prawdopodobnie będą za op. Obecnie w opisie mają "wytrzymałość" chociaż ta wytrzymałość się nie aktywuje. Isengrim: Uciekinier jest zbugowany. Czasami nie tworzy żadnej karty, a czasami tylko jedną. Krasnale ciągle pozostają w tyle. Yarpen i Obrońca mahakamu potrzebują buffa albo pancerza. Ithlina po usunięciu quena praktycznie bezużyteczna. Popieram usunięcie znaku, ale dysponowanie tylko 2 spellami oraz hazardami/boonami jest marną opcją - karty organiczne albo alchemii byłyby lepsze.

Nilfgaard pod żołnierzy - bardzo ciekawy deck. Niewolnicza piechota x2 + wartownicy robią niezłego Swinga, chyba nawet zbyt sporego, reszta żołnierzy bardzo fajnie działa. Impera enforcer rzeczywiście lekko przesadzone, że działa jak zwykła impera, ale rozegrałem za mało meczy, żeby rzeczywiście to odczuć. Inżynier - nie wiem po co mu amunicja, skoro maszyny NG z niej nie korzystają. Spotterzy z Geraltem chyba lekko za silni, 20 pkt brąz.

Edit: Myrg~ tak samo silna jak Wzmocniona Balista to jest lekka pomyłka
 
Last edited:
Większość kart stabilnych to power play wiec Tempo fest ciąg dalszy max 2-3 nowy archetypy się pojawia może a reszta to to co mamy teraz bo wciąż są stabilne a to w dobie RNG jest najistotniejsze.
Nie spodziałabym się obrotu Mety o 180%, lekkie zmiany może nowe archetypy ale bez większych zmian, bardzo podobnie będzie do tego co jest teraz na live.

Mam nadzieje ze jakieś zmiany w liderach będą, bo bez lidera to moonlight archetyp raczej będzie ciekawostka ogólnie to on jest jak Erdin kontrolny tylko ze Eredin wciąż robi to lepiej.
 
Brouver > wiedźmini > Próby traw na Lamberta. 41 pkt w 2 rundy. Znów wiedźminów warto trzymać w talii. Oby dodali w końcu możliwość wskrzeszenia własnego złotego czaru. :)
 
Ten Geralt co to ma resetować wszystkie jednostki w rzedzie jak niby działa?
Bo coś tutaj nie rozmumiem albo jakiś błąd był. Rzucam Geralta, wybieram szereg a tu niespodzianka...nie dość, że nie zresetował jednostki w szeregu to jeszcze dodał przeciwnikowi siłe i nie zablokował umiejętności karty, która boostowała się co turę o_O
 
Taki już niestety los game developera, że mało kto będzie zachwycać się świetną mechaniką tudzież zaawansowanymi algorytmami użytymi w grze. Większość ludzi zwróci uwagę na oprawę graficzną i jeśli im się nie spodoba to powiedzą "Layout jest brzydki, wobec tego gra jest słaba". W myśl tej zasady chciałbym wtrącić swoje trzy grosze.

Deck builder to świetny pomysł, bo w końcu wszystko co potrzebne znajduje się w jednym miejscu. Dużym plusem jest również wyszukiwanie karty po nazwie. Jednakże sam proces tworzenia/edycji talii wymaga dopracowania. Małe paski z nazwą karty i kawałkiem artu są niezbyt czytelne i ciężko się zorientować jakie dokładnie karty mamy już w talii. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby według mnie połączenie starej wersji z nową tj. pokazanie całej karty razem z numerkiem określającym ilość kopii w talii.

Tryb potyczka - może to kwestia przyzwyczajenia ale chyba lepszym wyjściem jest aby domyślnie za każdym razem wybierać talię do gry. Przycisk "Start Battle" wg mnie trochę zlewa się z otoczeniem (kosmetyczna drobnostka). Do tego brakuje timera przy wyszukiwaniu przeciwnika.

Co do samej gry - Nie wiem czy to bugi czy przeoczenie, ale w ekranie mulliganu przy zmianie kart brakuje jakichkolwiek animacji - po prostu w miejscu starej od razu pojawia się nowa. Wygląda to strasznie nienaturalnie i na pewno wymaga poprawy. Oprócz tego uważam, że tło w mulliganie jest zbyt jasne - różnica między mulliganem a zwykłą grą jest słabo widoczna. Idźmy dalej - animacje rzucania kart są strasznie sztywne i sprawiają wrażenie "szarpanych", zdecydowanie brak im płynności - jest to chyba najbardziej uciążliwa rzecz. Dodatkowo (o czym już parę osób pisało) karta rzucona przez przeciwnika odsłania się dopiero pod koniec jego ruchu - również jest to nieco uciążliwe. Co do plusów - bardzo podoba mi się pokazywanie efektów osłabiania/wzmacniania jednostek na samych kartach - ładnie wygląda i na pewno pomaga zorientować się w sytuacji.
Jeśli chodzi o nowe karty to ciężko powiedzieć coś sensownego po 2 godzinach grania - przy tak wielu nowościach potrzeba trochę więcej czasu. Być może za parę dni napiszę jeszcze co sądzę o samych kartach.

Pozdrawiam
 
burza1982;n10027321 said:
Ten Geralt co to ma resetować wszystkie jednostki w rzedzie jak niby działa?
Bo coś tutaj nie rozmumiem albo jakiś błąd był. Rzucam Geralta, wybieram szereg a tu niespodzianka...nie dość, że nie zresetował jednostki w szeregu to jeszcze dodał przeciwnikowi siłe i nie zablokował umiejętności karty, która boostowała się co turę o_O

To taka bomba dwimerytowa z 6 pkt siły. Zabiera też bonus wytrzymałości i temu podobne dodatki, jeśli takowe są, ale nie blokuje jednostek.


Swoją drogą nie mogę znaleźć Quenu. Wycofali ?
 
Nowy patch daje mało efektu głębi. Za mało widać karty w deku przy tworzeniu,efekty takie jak wzmacnianie itp są zbyt widoczne zakrywają całą kartę.
Moim zdaniem patch jest zdecydowanie na minus i fajnie jak była by opcja zmienienia na obecnego klienta gry.
 
Dlaczego w temerskiej piechocie nie wybraliście tego najfajniejszego obrazka z żołnierzem w obudowanym hełmie? Dużo fajniejszy niż dwa pozostałe według mnie.
 
PTR, wszystko super... Ale błagam, dlaczego przenosząc się z jednego na drugi serwer 10 raz w tym samym dniu muszę pobierać znowu 2,7 gb? nie dało się tego jakość obejść przy wprowadzaniu PTR?
 
Ehhh..i już wiem, że nie będę miał Letho :( ani nawet Roche bo nigdy nie udało mi się mieć 20 poziomu. Z avatarów na 10 poziom Francesca spoko xD A co do gry to ogólnie podoba mi się ale trzeba będzie się przyzwyczaić do tych zmian :p
 
Kocham nowe budowanie talii i kolekcję, jest przejrzyste, łatwe w obsłudze, wygodne, nie trzeba już przewijać całego pasku na dole ekranu ani skakać przez ekrany ładownia, wielki props. Okno mulliganu wygląda niezręcznie, ale widziałem posty na reddicie i czekam na upgrade, bo puste sloty przy wyborze kart mocno rażą, ale na szczęście to tylko tymczasowe.

Tak samo dziwnie wygląda kiedy przeciwnik wybiera karty z zakrytej karty, było już wspomniane wyżej.

Muszę też się przyczepić to buffa dla egzekutory impera. Czyli.. buffa dla t1 decku. Tak silnego, że niemal wszyscy banowali go na challengerze. Rozumiem, że dotychczasowi egzekutorzy strzelający retroaktywnie byli niezręczni, ale ich obecna siła jest... niepokojąca. O wiele bardziej widziałbym nerf dla szpiegów. I Iris. I Jana Róg-talisa.

A historia zagrań nadal ledwo co pokazuje, szkoda.

Ludzie narzekają na straszliwe ar en dżi, ale takie karty nie będą używane w kompetetywnych taliach i na ladderze (z nielicznymi wyjątkami, tak jak zdarzają się szaleńcy grający Kambi), a casualowi gracze będą mieli jak się bawić. I dobrze, nie warto alienować żadnej z grup graczy. Nawet jeśli ci kompetetywni tak się poczuli i, o zgrozo, musieli o tym napisać na forum 28319 razy.
 
Witam. Zagrałem 8 gier(odkrywanie, odrzucanie) z czego wszystkie wygrałem. Dużo czasu poświęciłem na oglądanie kart(piękne animacje!), więc można powiedzieć, że byłem już przygotowany. Moi przeciwnicy stosowali te nowe karty, ale szło im to bardzo, ale to bardzo kiepsko. Na prezentacji podczas tego turnieju fajnie to wyglądało, ale jak sam zagrałem dostrzegłem, że te animacje w porównaniu do starych są bardzo słabe. Gra jest taka jakaś za szybka i nic nie widać. Zdecydowanie wolałbym stary wygląd.
 
Po zagraniu "Brzask" w okienku wyboru pojawia się "Czyste niebo" oraz "Przełom" również z ilustracją "Czystego nieba" (ghule na pobojowisku) zamiast ilustracji z piechotą przedzierającą się przez krzaki.
 
Zagrałem sobie 3 mecze randomowym deckiem by sprawdzić tylko jak się ma oprawa wizualna. Komentować UI nie będę, bo już w tym temacie chyba wszystko zostało powiedziane. Ale większość nowych animacji kart, efektów itd. Dla mnie zdecydowanie na minus i wymaga to poprawy. Fajnie, że jest teraz pokazywane ile karty tracą / zyskują punktów, ale nowe efekty np. strzelania, pożerania są strasznie "biedne" i nijakie. Albo efekt buffujacej karty, która "wysyła" zielony pierd w kierunku kart. Obecnie IMO wygląda to skromniej, ale ładniej i bardziej dynamicznie.

Podobnie jest z dźwiękami -Zwłaszcza efektem dźwiękowym strzelania. W porównaniu do obecnego kompletnie bez wyrazu i jeszcze bardziej potęguje ten brak dynamiki. Jakby karty obrzucały się plackami ziemniaczanymi :v

Jak ktoś wspomniał wcześniej na minus również brak animacji kart "wchodzących" w okno mulliganu i odwrotnie. Poza tym karty, które wchodzą na stół robią to trochę za szybko, nie wiem po co takie przyspieszenie animacji -Przeciwnik wyrzucił wiedźmę, od razu niemal wskoczyły trzy, miałem wrażenie że wyrzucił wszystkie z ręki. Obecnie wygląda to dla mnie płynniej, wskakuje jedna karta, która "przyzywa" resztę i fajnie to wygląda. Z kolei karty, które giną i wchodzą na cmentarz robią to jakoś dziwnie, wolno jak prowadzone na szynach. Znów brakuje tu tego "rąbnięcia" i dynamiki.

Na plus fajnie zrobiona animacja nieodkrytej karty przeciwnika wchodzącej na stół i cienie. Ale ogólnie to zgadzam się z większością komentujących -Gra zaczyna wyglądać jak jakaś randomowa kolorowa apka na telefony. Niby to zwiastun wersji mobilnej, ale... Czy klient na androida / iOS nie może mieć osobnego UI, a PC własnego?
 
Już po pierwszych testach. Wszystko ładnie wygląda, świetny interfejs i deck builder (bardzo przejrzysty). Nowymi kartami też się przyjemnie gra, Viperzy tak jak myślałem są op. Można z nich spokojnie wyciągnąć 12 dmg, a potem jeszcze 3x wskrzeszać mazidłem (nie wspominając co się dzieje jak na ostatnią rundę zostawimy Mazidło i Próbę Traw). Bardzo mocna karta. Alchemygaard nadchodzi.
:sad:
 
Jedyne miejsce gdzie można karty teraz zobaczyć we właściwym wymiarze, z detalami, to podgląd? Oprawa graficzna kart i przyjemność ich oglądania w grze, jak wszędzie podkreślają twórcy, to miała być zawsze mocna strona Gwinta. Proponowana zmiana w tym czym mam grać jest dla mnie nie do przyjęcia. Przecież to jakiś substytut i to z tych mało udanych. Gram na PC, ktoś inny w 4K na konsoli i mam pewne wymagania co do grafiki. Nie może być lepiej, no to niech zostanie jak jest. Dziwi też brak spójności w przekazie dokąd to zmierza Gwint i czego gracze mogą się spodziewać. Z jednej strony jest ostatni Challenger w klimacie wiedźmińskim, prostym jak stół zbity z grubsza heblowanych desek, na którym to toczono rozgrywki, a z drugiej jest to co nam się dostaje w grze pełne coraz to nowszych fajerwerków i wodotrysków. Takie na przykład liczenie za mnie punktów ile to wnosi każda karta na stół, jest najnormalniej obelgą dla mojego intelektu :). Komu to potrzebne? No chyba, że tym co to mają problemy z prostym rachowaniem do 100. Po ostatnich zmianach z Goldami miałem dwa miesiące przerwy od Gwinta, teraz jeśli zmiany zostaną przeforsowane, a wszystko na to wskazuje, nie wiem czy w ogóle będzie mi się chciało kiedykolwiek wrócić.
 
Last edited:
Top Bottom