Uruchomiliśmy Publiczny Serwer Testowy!

+
W końcu też się skusiłem. O samych kartach za mało grałem żeby się wypowiedzieć ale..

Ogólnie zmiany na lepsze, graficznie jakby ładniej i płynniej, jednak na pewno do poprawy jest jasność/kontrast jasnych teł - zbyt kłują w oczy i nie pasują do całej szaty. O "desce" już nie będę mówił bo jest ewidentnie do potrawy (kolor, jasność, głębia).

Do tego animacja efektów jest zbyt szybka. Jak dla mnie do spowolnienia bo wiele razy człowiek nie wie co się dzieje i jaka karta była zagrana, a momentami wręcz daje to uczucie sztucznosci. Tak samo przy początkowym mulliganie powinna być solidna animacja wymiany karty, bo ma się wrażenie jakby nic się nie działo.

Deck builder o niebo lepszy, ale poprawiłbym sposób wyświetlania talii po lewej bo jest mało czytelny.

Ogólnie, jest wrażenie nowej gry, kolejny raz gwint 3.0 - jeszcze nie wiem czy to dobrze, czy źle - ale na pewno będzie co grać :)
 
W animacjach można znaleźć zloty środek czyli wolniej niż jest obecnie ale szybciej niż było xD Graficznie mi się podoba chociaż preferuję bardziej "mroczne" klimaty/ciemniejsze kolory...teraz jest bardziej kolorowo niż poprzednio ;) Zobaczymy jak to będzie wyglądać później xD
 
kloni poczytaj sobie o zmianach w kartach, wiele dobrych sprawdzonych i zbalansowanych kart jest zmienionych... tak jakby to wszystko było kierowane do casualowych graczy oraz uproszczone na wersje mobile. Już nie chce powielać opinii z Reddita ale takie SK straciło większość starych archetypów. Mi się osobiście bardzo nie podoba upraszczanie gry i bardziej przepadam za mrocznymi klimatami, ta cukierkowość gry mi nie lezy. Po za tym zgadzam się z Tobą, że pozostałe zmiany są jak najbardziej ok. Przy konstruowaniu decku powinna być możliwość przełączenia na stary widok, aby karty wyłożone na stole się pokazywały. Fajnie jakby zrobili osobną z punktu graficznego wersję mobilną, bo nie po to mam 24' monitor, żeby widzieć okrojone karty... albo skrócone nazwy jednostek.
 
Last edited:
Ja też nie najlepiej oceniam zmiany w Skelige...ale może to nie jest zły kierunek. Przy kapłankach gra często wyglądała tak, że wyrzucasz maks jednostek X a potem na maksa je wskrzeszasz i tyle tej gry. To był idiotyzm. To że archetyp gry pod weteranów upadł to akurat każdy powinien się cieszyć....choć nie do końca tak jest bo pojawia się ten koleś z 10 pkt który może wyciągnąć każdy brąz z cmentarza.

Ale generalnie tworzenie "ciasnych" interakcji to jest moim zdaniem duży, duży błąd. Co z tego że mamy tych interakcji(jeśli brac karty w pary) 7? To nie jest dla mnie żaden wybór....już wolałbym żeby tych opcji było mniej, ale bardziej płynne/luźne.

A mi jednostki RNG się podobają:)...łapię się na tym, że grając zastanawiam się co mi wylosuje. Trochę taka zabawa jak przy otwieraniu beczki.
 
Gwint jest genialną grą i szkoda byłoby zrobić z niego drugiego Heartstone. Nowe UI powinno być mroczniejsze, a nie z każdą aktualizacją coraz bardziej kolorowe. Same karty wyglądają świetnie, ale już ich ramki znowu kreskówkowo. Jest dysonans - trzeba zdecydować się na jeden styl graficzny (mroczny lub cukierkowy), albo dać graczom możliwość wyboru, co oczywiście wymaga zdwojonej pracy programistów. O ile sam układ i działanie poszczególnych menusów nie budzi u mnie większych zastrzeżeń, to jednak wolałbym aby Gwint był bardziej dorosły. Pozdrawiam ekipę z CDP Red i życzę samych udanych wyborów :)
 
Ramalian
Widziałem trochę tych zmian, ciężko to ogarnąć i się wypowiedzieć nie rozgrywając +100 partii. Ale chyba masz rację - jest uproszczenie: patrząc na moje ulubione potwory i moje "zajaranie" archetypem reliktów, jakoś jest bez szału i bez fajerwerków. No ale zobaczymy w praktyce.

Wygląd pewnie jeszcze będzie się zmieniał - widzę tu dobry trend i po prostu kilka gorszych decyzji. Niemniej jak większość uważam, że na PC gra powinna robić wrażenie a nie być kopia gry mobilnej..

Co do uproszczeń to chyba dyskusja na osobny temat - jednak w Gwinta gra chyba obecnie jakieś 100k ludzi, challengera oglądało ok 30k, co... jak na ambitna karcianke jest raczej mała ilością. Wiadomo jak przyciąga się "target", nikt z bywalców tego forum nie chce upodabniania do "wiadomo czego" ale moze to być nieuniknione.. Ważne by gra była i dla casuali i dla hardkorow i wciąż miała klimat pierwotnego Gwinta. Pożyjemy, zobaczymy :)
 
na PTR patch 0.9.17. obecnie gramy w 0.9.13 więc trochę jeszcze wody upłynie zanim zagramy na 0.9.17 w OB. co do zmian:

-rozumiem konieczność interfejsowania się z mobile ale można to zrobić bez dziecięcej sweet "cukierkowości"

-aminacje do dopracowania i powinny być w ciut innym tonie. na pewno nie sweet boomboom jak obecnie

-niektóre arty kart bardzo odstają poziomem od reszty. rozumiem że trzeba sporo grafików do takiej ilości kart ale może lepiej było wydać kart 100 zamiast 110 aby te 10 "paskud" nie psuło efektu wysokiej jakości pozostałych

-koncepcja deck builder ok, jednak wykonanie lewej bocznej listy kart pozostawia wiele do życzenia. więc przez ten detal całość trąci bublem

-karty RNG do zaakceptowania, mi w niczym nie przeszkadzają, po prostu nie będę nimi grał

-dzwięki straciły subtelność, na szczęście nie wszystkie :)

Reszta zmian na plus.
 
kloni;n10033281 said:
Widziałem trochę tych zmian, ciężko to ogarnąć i się wypowiedzieć nie rozgrywając +100 partii. Ale chyba masz rację - jest uproszczenie: patrząc na moje ulubione potwory i moje "zajaranie" archetypem reliktów, jakoś jest bez szału i bez fajerwerków. No ale zobaczymy w praktyce.

Też próbowałem zrobić coś na reliktach i byłoby spoko, gdyby nie fakt, że jest ich zwyczajnie za mało. Chyba tylko 1 rodzaj brązowych, kilka silverów, goldów i tyle. W Potworach ogólnie nowości na razie nie porywają. Wampiry to czysty swing, natomiast wilkołaki nie są wspierane żadnym sensownym liderem.

Ogólnie jeżeli chodzi o PTR to chyba najlepiej się prezentują synergie Przeklętych w KP i Alchemii w NG. W ST trochę handbuff zyskał, granie tych brązowych pułapek ma nawet sens, ale tylko przy wygranym coinflipie, lub w późniejszych rundach/ No, ale jeżeli już przy tym jesteśmy to nie podoba mi się totalny brak ruszenia Ciri i jedynie kosmetyczny dla Ocvista.

Obejrzałem filmik z omówienia zmian gdzie zauważyłem, że teraz można podobno cofnąć zagrywaną kartę na rękę jeszcze później niż wcześniej- i właśnie dlatego widzimy taki dziwny efekt "zawieszenia" nieodkrytej karty nad stołem. Tłumaczone to było m.in. tym, że gracze nie przeczytali opisu kart i musieli użyć np. Pioruna na sobie. Moim zdaniem błąd, gracze powinni ponosić konsekwencje własnej nieuwagi, a tak traci na tym płynność rozgrywki.
 
Mysle, ze w interesie redow jest by gra nie upodobnila sie zbytnio do "wiadomo czego" gdyz, zwyczajnie ludzie wybiora juz sprawdzona marke. Trzeba pamietac, ze GWINT poki co jest gra genialna o czym swiadczy jej unikatowosc i skill. Wszystkie proby uproszczen i pojscia na skroty paradoksalnie moga Gwintowi nie wyjść na dobre. Pisze to w kontekscie ogolnie rozumianej "casualowosci" do ktorej gra moze dazyc.
 
Last edited:
Nie wiem czy ktokolwiek z REDów czyta te komentarze, ale i tak dodam coś od siebie.

Obserwuje Gwinta niemalże od początku jego powstania, i z przykrością stwierdzam iż (moim zdaniem) jest to najgorsza aktualizacja jaka do tej pory miała miejsce.

Do tej pory spędziłem na serwerze testowym ponad 2 godziny grając ulubioną frakcją - Scoia'tael.

Na moje nieszczęście, większość zmian kompletnie nie przypadła mi do gustu.

Zmianę oprawy graficznej uważam za całkowicie zbędną, jestem ogromnym fanem dotychczasowej wersji i jedyne co mogłoby zostać zrobione, to niewielkie poprawki (albo nawet żadne).
Mam wrażenie, że w starej wersji wszystko było prostsze, przyjemniejsze, a teraz zostało bez sensu udziwnione i wzbogacone o niepotrzebne "upiększenia"
Animacje są nieco przesadzone. Zawieszanie się kart nad planszą gdy zagrywa je przeciwnik, zagrywanie własnych kart, karty trafiające na cmentarz, animacje, wszystko to wygląda i zachowuje się jakby "sztywnie", podczas gdy dotychczas było płynne i przyjemne dla oka.
Liczenie punktów wydaję się być całkowicie zbędne, dodaje kolejną niepotrzebną animacje i jeśli tak dalej to pójdzie, gra wszystko będzie robiła za nas.

O ile proces dodawania kart do talii został nieco usprawniony, o tyle podgląd talii jest bardzo niewygodny. Ta mała, wąska kolumna po lewej stronie jest zdecydowanie niewystarczająca.
Stary deck builder był znacznie bardziej przejrzysty, mi osobiście odpowiadał i nie mam wobec niego żadnych zastrzeżeń. Wystarczył szybki rzut oka i wszystko było jasne, podczas gdy w nowej wersji ciężko jest cokolwiek dostrzec.

Dodanie tak dużej ilości kart, było bardzo miłą dla wszystkich graczy informacją, jednak tu również jest parę mankamentów, przede wszystkim wszędobylska losowość.
Myślę że powinniśmy starać się ograniczać losowość do minimum, podczas gdy wiele z nowych kart opiera się właśnie na niej, często w nieudolny sposób (np. Insengrim: Uciekinier, dobierający m.in. Odnowę która pozwala na wskrzeszanie tylko karty Skellige)
Nie mam zamiaru narzekać na karty będące "OP", bądź te które są za słabe, jako iż nie jest to jeszcze nawet finalna wersja aktualizacji i wszystko z czasem na pewno zostanie zbalansowane w miarę możliwości.

Podsumowując, takie są moje przemyślenia na ten moment, możliwe że gdy pogram dłużej ulegną one zmianie, jednak na razie najprzyjemniejszą częścią testowania tego patcha, był powrót do dotychczasowej wersji która w mojej opinii jest o wiele lepsza (szczególnie pod kątem wizualnym), i liczę na to że szata graficzna nie zostanie zmieniona (bądź tylko nieznacznie).

Zachęcam wszystkich do pisania co o tym sądzicie, chętnie dowiem się jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Pozdrawiam całą ekipę REDów, dużo ponarzekałem, jednak mimo wszystko uważam że robicie kawał dobrej roboty :)



 
Last edited:

Guest 4136390

Guest
Błędów językowych trochę jest o czym sami wspomnieliście. Nie wiem gdzie można zgłaszać błędy dlatego napiszę to poniżej.

"Whispering Hillock" - jest napisane, że tworzy bestię.
"Ciri: Nova" - błąd z wyświetlaniem na stole poprawnej ilości punktów. Jak karta wchodzi na czysto za 25 punktów to jest ok, ale jeśli wziąłem ją do ręki przy pomocy Francesca to została ulepszona o 3 i w ręce pokazuje wartość 4, ale w momencie zagrania również pokazuje 4. Karta działa dobrze, bo wzmacnia się dodatkowo o 24, więc problem jest jakiś wizualny. Nie dzieje się to za każdym razem, ale taki błąd od czasu do czasu występuje.

Nie pasuje mi tło przy mulliganie, efekcie "Create" oraz "Spawn". Rozumiem jak działają te efekty i mogą różną ilość kart wylosować czy pokazać, ale za każdym razem będzie trochę pustych okienek, bo pokazuje się 10, więc jeśli efekt tworzy 3 karty to 7 okienek jest pustych. Czasami będzie ich mniej lub więcej, wiadomo zależy od karty. Nie wiem czy jest sens wyświetlać te puste okienka. Skoro efekt tworzy 3 karty to niech pokażą się te 3 wylosowane. Jeśli efekt tworzy ich więcej to też niech tylko te się pokażą. Może jest to kwestia przyzwyczajenia, ale trochę mi to nie odpowiada.
Właśnie przeczytałem, że zostanie to zmienione, tzn nie będzie tych pustych okienek.

Nie wiem do jakiego stopnia chcecie wprowadzić tą losowość. Ogólnie nie przeszkadza mi to, bo najwyżej nie będę grał danych kart jeśli będzie za duże ryzyko, ale może warto zastanowić się nad małą zmianą. Opiszę ją na podstawie karty "Whispering Hillock".

Jak wiadomo nowy dowódca tworzy losową brązową lub srebrną kartę organiczną. A co gdyby zmienić mu umiejętność na "Stwórz brązową, srebrną i inną kartę organiczną za wyjątkiem złotej". Dzięki temu wiemy, że wylosujemy jedną brązową, jedną srebrną i jedną brązową lub srebrną. Trochę zmniejszy to element losowości ale nadal będzie występować. Gracz będzie musiał zdecydować i przeanalizować różne opcje czy mu się opłaca zagrać kartę z takim efektem, co może zyskać a co stracić.


To i tak tylko serwer testowy więc pewnie coś się jeszcze zmieni. Ogólnie jestem zadowolony z aktualizacji i zmian. Dobra robota.
 
Last edited by a moderator:
kloni;n10031891 said:
Deck builder o niebo lepszy, ale poprawiłbym sposób wyświetlania talii po lewej bo jest mało czytelny.

Też mam problem ze sposobem wyświetlania talii. Wydaje mi się, że gdyby karty, które wkładasz do talii byłyby wyświetlane na dolnym pasku - w taki sposób w jaki w obecnej formie deck bulidera pokazywane są karty które posiadasz - poprawiłoby to przejrzystość talii.

Chętnie zobaczył bym także możliwość wyszukiwania kart po tagach: alchemia, drakonid, trupojad itd.
 
  • RED Point
Reactions: gh5
Nareszcie :)


fMnRQbx.png
 
A mi się coraz bardziej podoba ta cała zmiana wizualna. Nie wiem...może to kwestia tego że wygrywam:) Nie widzę cukierkowości. Nie bardzo wiem jak mroczna miałby być ta gra?Miałaby być horrorem? Przecież ta karcianka nie może klimatem oddawać klimatu samej gry. ...
Gram teraz wiewiórkami i ja osobiście muszę bardzo pochwalić nowe karty RNG. Ten Iorwet nowy, kamień runiczny nawet doplerki są super. Jeszcze nie miałem takiej sytuacji, żeby wylosowało mi same nieprzydatne karty. Wiadomo że raz lepiej, raz gorzej ale w sumie jest zupełnie ok.
To samo dotyczy Hima który wyciąga jednostki, ale jeśli coś się w trakcie gry pozmienia ma dodatkową opcję, co jest moim zdaniem strzałem w 10-kę. Niby RNG, ale tak na prawdę jest to forma ubezpieczenia. Wszyscy chcemy coś wyciągnąć ale jak się poknoci to nie ma tragedii.
 
Powiem wprost. Bawi mnie ten lekki szantaż ze strony niektórych graczy, którzy piszą o "casualizacji" gry i rychłym odejściu pro graczy, ich typu, do innych gier (które de facto już dawno przecież w ich opinii są dla casuali więc gdzie tu logika). Aby nie było chodzi mi też o reddita i inne zagraniczne lub polskie fora. Myślę, ze niektórzy zbyt dużo wymagają od karcianki. Skupie się jednak na chęci zdobycia nowej bazy graczy. Wszyscy Ci co grali w CB raczej pamiętają jaki był ruch na forum i że sam Gwint bardziej zachwycał szerokie grono graczy. Osobiście nawet uważam, ze wymagała dużo więcej umiejętności mimo swej większej losowości niż obecnie. Były oczywiście raki jak dla przykładu zagrywki biedną piechotą, gdzie chciało się z miejsca zakończyć grę ale takie uroki CB gdzie właśnie chodziło o wyłapanie takich tanich zagrań. Obserwowałem jak ludzie tylko na wszystko narzekają. To na forum, to na fb czy też innych miejscach takowej komunikacji i końcowo zamiast wraz z OP witać tabuny nowych ludzi, obserwujemy raczej coraz większy pogłos w eterze, jakoby Gwint bynajmniej trudną, a nudną grą był. Nikt w gry nudne grać nie będzie oprócz zapalonych fanów lub tudzież innych masochistów, jednak to gry przy życiu nie utrzyma. Na rynku jest tak na prawdę przesyt tego typu gier. Każdy chce mieć teraz swoją mini gierke ze skrzynkami by ugryźć kawałek tego rynku dla siebie. Tworzenie ciężkostrawnego kloca gdzie dwóch graczy jedynie bije się na tempo gry nikomu nie wyjdzie na zdrowie.

O samych zmianach ciężko coś powiedzieć po dniu zabawy. Jednak sam fakt, ze w ogóle nie nudziłem się a bardziej bawiłem aniżeli wyłem z frustracji, dość dobrze świadczy o samej aktualizacji.
Losowe karty tworzyły naprawdę fajne okienka do zagrań taktycznych i przy odrobinie pomysłu mogły odwrócić los gry. Na pewno pewnym minusem jest to, ze przeciwnik nie może totalnie przewidzieć takich zagrań. Mimo wszystko uważam, ze nie przewróci to Gwinta do góry nogami i aż tak wiele w rozgrywce się nie zmieni. Będzie na pewno zaś trochę różnorodniejsza na niższych szczeblach drabinki rankingowej.

Jeśli zaś o sam wygląd wychodzi to uważam go za krok w tył. Myślalem nawet, ze to jest spowodowane tym, ze gram na zamkniętym testowym serwerze dlatego wszystko wygląda inaczej (prawda?!).
Jednak jeśli chodzi o tworzenie decku to wydało mi się na starcie dużo mniej intuicyjne (i pewnie takie jest) jednak biorać pod uwagę, że przyszłości pojawi się jszcze więcej kart to ten sposób nawigacji może okazać się dużo wygodniejszy.
 
Airoder;n10034931 said:
Jeśli zaś o sam wygląd wychodzi to uważam go za krok w tył. Myślalem nawet, ze to jest spowodowane tym, ze gram na zamkniętym testowym serwerze dlatego wszystko wygląda inaczej (prawda?!).


Widzę że nie tylko ja mam zastrzeżenia odnoście wyglądu, pytanie tylko czy mają zamiar wziąć pod uwagę opinie graczy...
 
Co prawda już nie zdążę przetestować tej testowej aktualizacji ale to może i dobrze... natomiast jeszcze lepiej byłoby gdyby jednak Redzi wzięli pod uwagę komentarze dotyczące kolorystyki, deski do krojenia i wyglądu deck builidera bo to z waszych komentarzy chyba przebija się najcześciej i mnie osobiście najbardziej martwi.
 
no przebija się...ale co z tego? Ostatnio jak była zmiana wizualna też były takie głosy. Teraz już nikt tego nie pamięta że tło było ciemniejsze itd....Wtedy też kolory były coraz bardziej cukierkowe. Mi osobiście to aż tak nie przeszkadza, byle tylko nie zrobiła się manga...jedynie te animacje są chyba zbyt "spore" że się tak wyrażę. No ale targetowanie zdecydowanie na plus...czy ktoś to zauważył? Nie. Bo generalnie łatwiej się zafiksować na tym co kłuje w oczy, niż na tym co zostało poprawione.

No i nadal nie wiem jaki jest limit kart w rzędzie.
 
Przetestowałem przeklęty archetyp w KP oraz alchemię w NG i niestety talie mocno przeciętne. Zwyczajnie cierpią z powodu braku odpowiednich jednostek.

Po przegraniu ponad 20 meczy, mogę stwierdzić, że najgorszą częścią tego patcha jest ponowne spłycenie frakcji. Różnice między archetypami zaczynają się powoli zacierać. Po pierwsze mnóstwo jednostek kopiuj wklej patrz (zagraj pozostałe kopie z talii) lub blood moon i wilcze doły albo kamienie, które są typową zapchaj-dziurą i można było je zrobić na podobiznę Dopplera, który tworzy brązową jednostkę frakcyjną.
 
Top Bottom