Usiądź ze mną do stołu, napijmy się i pokaż czym grasz przyjacielu.

+
Usiądź ze mną do stołu, napijmy się i pokaż czym grasz przyjacielu.

Jak w tytule, chciałem trochę ożywić kącik stratega i zaprezentować talię jaką gram w obecnym patchu. Jestem średnio-zaawansowanym graczem i talia do tej pory sprawdzała mi się świetnie na rankingu, doszedłem do 15 rangi i MMR 2868 bez stresu z przyzwoitym win ratio, także graczom takim jak ja z czystym sumieniem mogę ją polecić. Zobaczymy co będzie się działo dalej, podejrzewam ,że dopiero teraz zacznie się prawdziwa zabawa i już tak różowo nie będzie, jak uda mi się coś zdziałać to dam update:)

Talia oryginalnie została zamieszczona przez zThanatos'a ale trochę ją zmodyfikowałem z tego względu, że po pierwsze nie miałem jeszcze wszystkich kart w kolekcji, a po drugie lubię dodać trochę kart kontrolnych - myślę, że wyszło całkiem, całkiem. Generalnie deck bazuje na wzmocnieniu kapitanów piratów Dimun, głównie dzięki zastosowaniu kombosa z użyciem Odnowy i Svanrige i odrzucaniu kart. Jeżeli nie dobierzemy kart do kombo to i tak mamy dużo innych narzędzi w ręce do wzmacniania i ulepszania jednostek i kontroli stołu. Talia bardzo lubi 3 rundę :)
Karty najważniejsze dla decku:
Lider - Król Bran, Odnowa, Svanrige, 3x kapitan piratów Dimun, 3x harcownicy tuirseach, 3x weteran klanu tuirseach 3x kapłanka freyi oraz Sigrdrifa.
Pozostałe karty:
Koral - świetnie usuwa koksów ze stołu i eliminuje kluczowe karty przeciwnika np. w postaci Trolololo.
Lugos - super karta, bije przeciwnika za wartość odrzuconej karty, zatem mamy kontrolę i dodatkowe odrzucanie
Myszowór - nie wiem co o niej myśleć, w sumie przydatna bo daje nam możliwość odrzucenia dwóch kart, na czym nam bardzo zależy, ale z drugiej strony momentami losowa, radziłbym używać w momencie kiedy na pewno mamy chociaż jedną nadającą się do odrzucenia jednostkę na ręce.
Ragh Nar Roog - bardzo fajna karta zwłaszcza teraz kiedy może strzelać w złote jednostki.
Donar an hindar - osobiście bardzo lubię grać tą kartą, daje nam punkty, blokuje jednostkę przeciwnika i pozwala na odzyskanie swojej jednostki z cmentarza przeciwnika.
Gremista - wrzuciłem ją do talii niedawno, od momentu kiedy coraz częściej zacząłem się nadziewać na różne efekty pogodowe.
Gradobicie Merigold - świetna karta, zwłaszcza jako zagrana jako ostatnia, działa jak stary Koral
2x Harcownik An Craite - synergia z odrzucaniem, robi dobre tempo i zmniejsza nam ilość kart w talii na później.
Czyste niebo - usuwa efekt pogody lub daje nam brązową jednostkę

Pierwsza wymiana:
W najlepszym wypadku powinniśmy mieć na ręce Odnowę, Svanrige, 2-3 kapitanów piratów, jak najwięcej weteranów i np. Lugosa od odrzucania. Harcowników tuirseach, lepiej mieć w talii niż w ręce. Pozostałe wybory zależą od sytuacji na ręce i z kim gramy, albo po prostu gramy z tym co nam zostanie w ręce po wymianach celujących w zestaw kart powyżej :)

Runda 1:
Zagrywamy wszystkich weteranów jakich mamy, potem odrzucamy harcowników tuirseach z talii za pomocą Króla Brana, Lugosa albo jeżeli możemy to Myszowora (bardzo często odrzucam też 2 Harcowników an Craite w tym czasie). Jezeli mamy Svanrige i Sigrdrife na ręce to możemy do odrzucania w R1 użyć też Svanrige, ale najlepiej w momencie kiedy mamy na ręce faktycznie co odrzucić - potem Svanrige możemy w R3 wskrzesić za pomocą Sigdrify. Następnie staramy się wytrzymać jak najdłużej i oczywiście wygrać bez używania piratów. Jeżeli mamy dużo jednostek wskrzeszających to możemy użyć jednej do wskrzeszenia harcownika tuirseach, dzięki czemu nabierze więcej wartości na późniejsze łombo-kombo. Jeżeli wygrywamy wyraźnie i widzimy, że przeciwnik żeby wygrać będzie musiał się wypsztykać z kart to pasujemy i niech robi co chce:)

Runda 2:
Jeżeli przeciwnik wygrał R1 ale ma mniej kart to najprawdopodobniej spasuje od razu a my wtedy jedną kartą wygrywamy rundę. Jeżeli my wygraliśmy R1 to próbujemy dalej wyciągnąć jak najwięcej kart z przeciwnika ale bez używania kluczowych kart do kombo. Jezeli wygralismy R1 ale kosztem jednej karty mniej to my pasujemy od razu i przechodzimy do R3. W R2 opcjonalnie znowu można się pokusić o wskrzeszenie harcownika tuirseach żeby nabrał wartości na R3.

Runda 3:
Jak powiedział ostatnio Tomasz Hajto - truskawka na torcie :) Czas na przepis na kombo. Do jego wykonania potrzebujemy na ręce - co najmniej jednego pirata, Odnowy i Svanrige, coś do wskrzeszenia brązowej jednostki z cmentarza i jeżeli w R1 lub R2 użyliśmy Svanrige to wtedy musimy mieć Sigdrife. No i oczywiście potrzebujemy wykoksowanego harcownika tuirseach na cmentarzu. Zagrywamy Odnowę, wskrzeszamy z cmentarza harcownika tuirseach o największej wartości i dodatkowo Odnową ulepszamy go jeszcze bardziej. Potem zagrywamy Svanrige z ręki (jeżeli jest na cmentarzu to Sigdrifą zagrywamy Svanrige z cmentarza) i za jego pomocą odrzucamy wzmocnionego harcownika tuirseach z ręki. Hokus pokus i nagle nasi kapitanowie piratów mają po 25-30 punktów! Na koniec wskrzeszamy sobie pozostałych harcowników i zagrywamy co mamy, najczęściej zostawiając sobie Koral i Gradobicie na sam koniec. Voila! Pyszne kombo gotowe, smacznego!

Dobra nagadałem się, teraz pora na inne talie. Zachęcam do dzielenia się swoimi deckami. Aha i piszcie gdzie gracie daną talią i jak wam nią idzie żeby mniej więcej widać było w co danym deckiem możemy celować i gdzie się najlepiej sprawdza, dzięki!



 

Attachments

  • photo170431.png
    photo170431.png
    504.9 KB · Views: 104
U mnie pogoda tylko, że ją zmieniłem co powodowało u kilka osób podania się a gdybym zaryzykował byłbym na 18...... I teraz gram pancerną jednostką a potem spróbuje coś wymyślić. Sam!
 
No Title

Wpadła mi pewna koncepcja na talie ale niestety kart mi brak a że nie gram długo to trochę szkoda skrawków. Ma ktoś może karty i możliwość przetestowania oraz zdania relacji ?
 

Attachments

  • photo171881.png
    photo171881.png
    776.5 KB · Views: 95
No Title

Udało mi się tą talią zdobyć 4k punktów i pnę się dalej, czyli jest co najmniej przeciętna.
 

Attachments

  • photo172351.jpg
    photo172351.jpg
    608.2 KB · Views: 106
Top Bottom