Ustawienia

+
Status
Not open for further replies.
LINK: http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/22777-patch-135-zacina/page__pid__701515#entry701515
 
Zacytuję dla wygody przyszłych odpowiadających.

pepeqq said:
Witam.
prawdopodobnie to wina lapka, posiada on dwie grafiki zintegrowaną intela i akcelerowaną AMD. Po wgraniu pacha został zmieniony EXE i Wiedźmin odpala się na integrze. Proponuję znależć ustawienia na karcie ati i dodac exe aby był akcelerowany przez tą karte.

PS. Proponuję złączyć oba tematy, bo dotyczą tego samego.
 
A jakieś bliższe info na temat sprzętu na którym jest problem, bo szczerze mówiąc nie do końca rozumiem o co chodzi, dla mnie to trochę niezrozumiałe jest. Chętnie spróbuję pomóc, ale tak mniej chaotycznie a bardziej techniczne opisanie tematu by się przydało.
 
wszystko jest opisane w temacie "Patch 1.35" zacina, ale jeszcze raz, Pobrałem patcha 1.35 przez launchera wszytskon pieknie normalnie ok, ale włączam gre i jakos długo ostani filmik nie chce sie wyłaczyc (wcześniej tak nie było), no ale mowie moze tam raz sie zdarzyło, właczam sava i jakos znowu długo sie laduje, wkoncu wlacza sie gra i sie lekko przycina, nie mowie ze bardzo, ale jednak, troche to wkurzajace zwlaszcza podczas walaki. Oczywiscie przed patchem bylo wszystko w porzadku. Nic w ustawieniach nie zmieniałem, ten patch podnosi wymagania? Gram na średniej wydajnosci bo na wysokiej troche przycinało, ale na sredniej chodziło az miłi a teraz nie, co to moze byc? Moj sprzęt to laptop: procesor: Intel Core i5 430M, grafika: Ati Radeon HD5650 1G, Ram: 4G, windows: 7 64bit. Noi uzytkownik pepeqq odpowiedział mi :"Witam.
prawdopodobnie to wina lapka, posiada on dwie grafiki zintegrowaną intela i akcelerowaną AMD. Po wgraniu pacha został zmieniony EXE i Wiedźmin odpala się na integrze. Proponuję znależć ustawienia na karcie ati i dodac exe aby był akcelerowany przez tą karte." Tylko teraz jest problem i nie wiem gdzie zanleźć te ustawienia ;(
 
Tutaj masz dokładny opis procesora: Opis Proca przy Integrated Graphics masz zaznaczenie, po rozwinięciu go w skrócie : "...Graphics may not be available on all computing systems..." Nie wiem co to za laptop, ale jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem żeby grafika z Intela działała w komputerze z zewnętrzną grafiką, generalnie wszystkie nowsze Intele mają grafikę na sobie, ale to jest tak słabe że w ogóle by ci się na tym wiedźmin nie odpalił, i poza specjalnymi platformami, przeznaczonymi do prac biurowych w ogóle nie jest używana w komputerach, czy tez laptopach. Laptop został wypuszczony fabrycznie z Radeonem i tylko on jest odpowiedzialny za wyświetlanie grafiki, nie szukaj jakiś dziwów na kiju i ustawień których po prostu nie ma, tylko pomyśl czy coś jeszcze robiłeś (w sensie instalowania) dodatkowo na laptopie, pobaw się ustawieniami w konfiguratorze gry, na liście zmian w hotfixie 1,35 nie ma ani słowa na temat zmian optymalizacji, kilka dotyczących nVidii, które Ciebie nie dotyczą.
Sprawdź standardowo, sterowniki, dx, NET Framework itd.
 
No tak tylko ja się zabardzo na tym wszystkim tak dokładnie nie znam, jak sprawdzic te ustawienia Net Framework?, a dx to chodzi ci o directxa? W konfiguratorze gry sie pobawie oczywisćie.
 
Znaczy w tym przypadku nie ma ustawień, jeżeli masz włączone w Windowsie AutoUpdate to powinno być ostatnie, ponieważ Windows w wersji 64 to zainstaluj sobie Visual C++ w wersji 64, na płycie tego nie było, link masz w FAQ technicznym. rozumiem że CCC aktualne, DirectX też, jakby co sprawdź, komputer sam nie informuje o wydaniu nowego sterownika do grafiki.
Generalnie to jak możesz zrób tak:
Uruchom Launcher gry, opcje, zaawansowane ustawienia, zrób z tego screen i wstaw tutaj, niech ja zobaczę co masz poustawiane tam, ta gra nie ma bardzo dokładnego konfiguratora, tylko włączone/wyłączone i niektóre opcje nie mają standardowych ustawień (x2, x4, x8, x16) tylko z automatu walą na maksa, co ma dość znaczny wpływ na wydajność graficzną w grze, a tak naprawdę na ekraniku laptopa nie robią wielkiej różnicy.
 
No generalnie to powinieneś mieć DX11, karta obsługuje i jest sam z siebie w Win 7, ale zawsze jest dobrze mieć pełną aktualną wersję, wraz ze wszystkimi poprzednimi funkcjami.
Tu masz link, zaktualizuj na wszelki wypadek, no i czekam na screena.
Aktualizacja DX

Pobrać pliczek, puścić, co potrzeba sam zassie i zainstaluje.
 
Uruchomić raz i klikać dalej i tyle, to webinstall, czyli sam sprawdza czego w systemie ewentualnie brakuje, dociąga z witryny MS Update i instaluje, raz wystarczy, aż do momentu jak pokaże że instalacja zakończona, oczywiście w trakcie dalej i dalej ;)
Co do konfigu: wyłącz SSAO i Synchronizację pionową, swoją drogą to niezłą rozdzielczość masz ustawioną jak na laptopa.
 
Sowy said:
No w końcu ma 17,3 cala ;) zaraz sprobuje. A czytałem też, ze warto podczas gry wyłączać antywirusa, to pomaga?


Czasami, rożne są, jedne nic nie robią inne potrafią podobno zamulić system tak że grać w pasjansa się nie da. To twoje coś to laptop, systemy laptopowe różnią się od stacjonarnych tym że z reguły mają napchane od cholery wszelkiego badziewia, teoretycznie mającego usprawniać pracę na nim, a w praktyce zamulającego całość. Szczególnie jeżeli chce się działać na czymś co samo z siebie absorbuje znaczną część zasobów komputera, czyli gier w tym przypadku. Wyłącz wszystko, jakieś kamerki, panele odczytu linii papilarnych itp. generalnie w trayu zostaw sterownik graficzny, dźwiękowy, i to co niezbędne do działania systemu, resztę wywal.

Co do czekania na patcha to zmartwię cię, ogólnie patche tutaj to były związane z bugami i problemami ze sterownikami, a to głównie nVidii dotyczyło, jedyne co miało wpływ na wydajność to wprowadzenie optymalizacji dla starych monitorów czyli 4:3, 5:4, ale Ty miałeś i masz panoramę więc u Ciebie nie mają i nie miały patche żadnego wpływu na wydajność. Nie wprowadzały żadnych zmian do silnika graficznego gry, więc jak gra działała na 1.0 tak i działa na 1,35, usunęli tylko część bugów, dodając małe DLC i to wszystko. Problem nie leży więc po stronie wersji gry, szczególnie że 1,35 to nawet nie patch tylko hotfix, tylko po stronie komputera.

P.S. Edytuj posty, bo się mod zaraz rzuci na Ciebie ;)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom