Usunięcie Radowida

+
Siema,

Trochę zatkało mnie kiedy dowiedziałem się, że usuną Radowida jako lidera. Ktoś wie czemu? Przecież należy mu się liderowanie jak psu buda...
 
Zaryzykowałbym stwierdzenie, bo locki są słabe jak... hm... chyba queensguard. Ma być 4 liderów na frakcję, kolejni zostaną dodani później, bardzo prawdopodobne, że Radek powróci, tak samo jak Dagon. Więc póki co nie ostrzyłbym wideł i kos.
 

Guest 4136390

Guest
Może dlatego, że jest to dowódca, który nie ma konkretnie swojego archetypu? Radowid jest dość uniwersalny. Może wejść za maksymalnie 14 punktów, w tym odblokować i/lub zablokować łącznie 2 jednostki - gra w pancerzu, bo widocznie jest tam aktualnie najlepszy, ale czy jego umiejętność idealnie pasuje pod pancerz?

Skoro Potwory dostaną dowódcę pod zemstę, a Dagon, który aktualnie tam gra również jest uniwersalny, może to oznaczać, że każdy archetyp będzie miał własnego dowódcę. Więcej się pewnie dowiemy jak zobaczymy "nowe" karty.

Możliwe, że Radowid powróci, bo Dagon jest już potwierdzony :).
 
Tworzenie dowódców ściśle pod dany archetyp jest bezsensowne. Taki Eredin nie jest grany, go Dziki Gon nie jest na topie, a w innej talii Król Gonu średnio by się sprawdził. Tak samo Królowa Krabopająków, gdyby pożerka nie była popularna, też granie tego lidera mijało by się z celem, nie mówiąc już, że widzisz lidera wroga, i znasz praktycznie całą jego taktykę, ideę talii. A nie o to chyba chodzi.
 
To się zgadza, taki Calveit też nie ma określonego archetypu, a ma aż 3 grywalne talie (Alchemia, tempo, żołnierze) Eredin poza Gonem nie pasuje do żadnego innego archetypu i jest kompletnie nie grany.
 
Dla mnie tak samo słaby ruch (zastępstwo Dagona Leszym też) ale liczę, że wróci. Karty i tak dostaną reworka (więc argument co do umiejętności czy uniwersalności jest IMHO nietrafiony). W tym momencie powinna decydować głównie "ważność i odpowiedniość" postaci w uniwersum.. i niby tym się kierują czerwoni - "Zespół Gwinta bierze pod uwagę lore przy zamianie dowódców frakcyjnych." Tylko jakoś nie końca to widać po tych zmianach, może faktycznie trzeba poczekać na efekt finalny bo na ten moment jest to dosyć dziwne..
 

Guest 4136390

Guest
@Reunion33
@ruuuis
@luk757

Większość kart będzie całkiem inna więc nie ma co się domyślać jak to będzie. Miałem na myśli to, że CDP już sobie dopasował pozostałych dowódców (Calveita / Emhyra i innych) pod być może kilka archetypów, ale Radowid i Dagon na razie nie pasują do tego co HC przyniesie i zostaną zastąpieni kimś innym, może lepszym, ale wrócą w postaci złotych kart.

Rozsądnie będzie poczekać aż dowiemy się wszystkiego, wtedy będziemy na poważnie dyskutować i myśleć czy zmiany, które nas czekają w temacie dowódców będą odpowiednie :).
 

Guest 3974940

Guest
Zaryzykowałbym stwierdzenie, bo locki są słabe jak... hm... chyba queensguard. Ma być 4 liderów na frakcję, kolejni zostaną dodani później, bardzo prawdopodobne, że Radek powróci, tak samo jak Dagon. Więc póki co nie ostrzyłbym wideł i kos.

Słabe? Radowid to jeden ze wzbudzających największy respekt liderów. :p Jego umiejętność wymusza de facto dostosowanie się do konieczności gry akurat przeciw niemu. Jeżeli masz kilka kart, które podlegają blokadzie to jedynym sensownym rozwiązaniem jest rzucenie jednej z nich i trzymanie kciuków, że przeciwnik się nabierze i zablokuje tę jedną. A jeśli dodatkowo ma jakąś Margaritę to już w ogóle płacz i zgrzytanie zębami. Jak dla mnie Radek jest jednym z bardziej niewygodnych dowódców i przyznam szczerze, że też właśnie mnie zatkało gdy przeczytałem, że (mam nadzieję, że jedynie tymczasowo) znika.
Post automatically merged:
 
Słabe? Radowid to jeden ze wzbudzających największy respekt liderów.

To mi wygląda na błąd potwierdzenia, skoro Radovid jest taki silny to dlaczego ma tak niski winrate w raportach gwentup oraz zerową reprezentację na turniejach? A w Margaricie częściej przydaje się umiejętność resetowania niż blokowania.
 
Top Bottom