Utrata ostrości po rozmowie z NPC

+
Status
Not open for further replies.
Utrata ostrości po rozmowie z NPC

Witam. Mam problem, który pojawił się po aktualizacji wersji 1.01 do wersji 1.11; po rozmowie z NPC obraz zostaje przez chwilę rozmazany (brak mu ostrości)- po chwili nabiera ostrości i wraca do normy. Jest to jednak nieco irytujące...Gram na Ultra z wszystkim na max, ale bez Hairworks i na SSAO. Po zmianie na najniższe sytuacja nie zmienia się... Problem nie występował na 1.01 i nie został naprawiony po użyciu narzędzi naprawczych z GOG Galaxy.
Zamieszcza DxDiag i chciałbym jeszcze zapytać czy użycie HairWorks u samego Geralta znacząco wpłynie na wydajność zaprezentowanego sprzętu.View attachment 28576
 

Attachments

  • DxDiag.txt
    66.4 KB · Views: 85

Ukash

Forum veteran
chciałbym jeszcze zapytać czy użycie HairWorks u samego Geralta znacząco wpłynie na wydajność zaprezentowanego sprzętu
To ustawienie nie wpływa znacząco na wydajność , po za tym że włosy Geralta zrobią się bardziej szare - np mnie się to nie podoba...;) Choć przy wszystkim na Ultra I Max może mieć wpływ.
Jak by co to zaproponuję Ci zmianę ustawień które w minimalnym stopniu poprawiają oprawę, a mają wpływ na wydajność.
Sprawdź :

Wyostrzanie (Sharpen): Niskie (dla mnie niższe ustawienie prezentuje się ładniej ;) )
Antyaliasing: Wyłączone
Jakość cieni: Wysokie

+
Ambient occlusion: HBAO+
Zasięg widoczności roślinności: Wysokie

Gra nie jest zbytnio CPU żerna,
W Panelu Nvidii > Konfiguruj funkcję Surrund, PhysX > Ustawienia PhysX > Procesor
 
Last edited:
Wyostrzanie (Sharpen): Niskie (dla mnie niższe ustawienie prezentuje się ładniej ;) )
Antyaliasing: Wyłączone
Jakość cieni: Wysokie

+
Ambient occlusion: HBAO+
Zasięg widoczności roślinności: Wysokie

Gra nie jest zbytnio CPU żerna,
W Panelu Nvidii > Konfiguruj funkcję Surrund, PhysX > Ustawienia PhysX > Procesor

Ze wszystkich ustawień w postprocessing największą różnicę widzę przy Wyostrzaniu na wysokim.
Czy skonfigurowanie tych opcji w panelu może mieć wpływ na to rozmycie obrazu? Obraz w prawidłowo funkcjonującej grze rozmywa się podczas rozmowy; wyostrzone zostają tylko postacie biorące udział w konwersacji: po jej zakończeniu powinien błyskawicznie wrócić do normy, a u mnie trwa to kilka sekund.

Dodam, że gram na stałym 30 klatek/s.
 
Last edited:
Obraz w prawidłowo funkcjonującej grze rozmywa się podczas rozmowy; wyostrzone zostają tylko postacie biorące udział w konwersacji: po jej zakończeniu powinien błyskawicznie wrócić do normy, a u mnie trwa to kilka sekund.
To jest zamierzony zabieg artystyczny twórców. Nie ma to nic wspólnego z błędami, czy odejściem od normy.
 
To jest zamierzony zabieg artystyczny twórców. Nie ma to nic wspólnego z błędami, czy odejściem od normy.

W wersji 1.01 natychmiast wracał do normy, czyli pełnej ostrości. Czy któryś patch wprowadził to...jak to nazwać... "ulepszenie"?
Czy wyłączenie antyaliasingu będzie widoczne przy 1080p?
 
Last edited:
W wersji 1.01 natychmiast wracał do normy, czyli pełnej ostrości. Czy któryś patch wprowadził to...jak to nazwać... "ulepszenie"?
Tak, to weszło razem z dodatkiem.
Zdaje się, że są na nexusie mody, które ten ficzer likwidują - więc jeżeli ci bardzo przeszkadza, możesz zabrać się do szukania.
 
Szincza, zanim rozwiążę, zapytam Cię jeszcze, czy mógłbyś spojrzeć na mój raport DxDiag i powiedzieć czy gra będzie chodzić na wszystkich ustawieniach na najwyższym w stałym 30 fps? Jeśli nie, czy mógłbyś napisać co "żre" najwięcej mocy obliczeniowych?
 
Musisz wejść w opcje->ustawienia wideo->postprocesy i wyłączyć głębię ostrości (dof). Na dowód załączam screeny. Pierwszy z włączoną, drugi z wyłączoną, tuż po dialogu.
Jeżeli chodzi o wydajność - cienie polecam na niskie (nie ma różnicy pomiędzy low a uber.... poza ilością klatek). Na dowód ultra vs low: http://international.download.nvidi...ty-interactive-comparison-2-ultra-vs-low.html
Hairworks wyłącz jak chcesz - zżera dużo wydajności - 10-15 klatek dla paru głupich włosków i futerka ale ja nie mogłem się powstrzymać.
AA zostaw włączony bo na wydajność w tej grze akurat znacząco nie wpływa a gra wygląda lepiej i nie kłuje w oczy.
Na wydajność (nieznacznie ale jednak) wpływa też Ambient Occlusion - Polecam SSAO lub Off jeżeli nie zauważysz różnicy.
Na wydajność bardzo znacząco wpływa zasięg rysowania roślinności - wysoki powinien zapewnić odpowiedni zasięg, ale na średnim też można grać bez problemu.
Zagęszczenie trawy średnie lub wysokie - różnicy nie widać, wydajności niewiele dodaje.
Jakość tekstur - nie wpływa na wydajność. Na 970 polecam Ultra bo spokojnie pomieści 4GB tekstur.
Jakość wody - u mnie na starej i5 pomagało ustawienie high bo ultra trochę muliło ale masz porządny procesor więc ustaw co chcesz - nie ma wielkiej różnicy.
Opcje które pominąłem nie mają wpływu na wydajność.
Polecam zapoznanie się z tą stroną i samodzielne podjęcie decyzji jakich ustawień graficznych użyć:
http://www.geforce.com/whats-new/gu...-hunt-graphics-performance-and-tweaking-guide
Pliki 3, 4 i 5 to moje ustawienia graficzne dla karty gtx970 i procka 4690k. Polecam Ci użycie takich samych. Gra robi 40+ klatek.
Nie polecam przestawiania PhysX na procesor bo gra Ci zmuli niemiłosiernie. Od tego jest GPU żeby liczyło fizykę, a cpu niech sobie odpoczywa.
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    293.9 KB · Views: 45
  • 1.jpg
    1.jpg
    247.2 KB · Views: 50
  • 3.png
    3.png
    186.6 KB · Views: 32
  • 4.png
    4.png
    319.9 KB · Views: 36
  • 5.png
    5.png
    344.7 KB · Views: 44
Last edited:
*

---------- Zaktualizowano 13:18 ----------

czy gra będzie chodzić na wszystkich ustawieniach na najwyższym w stałym 30 fps?
Pozwolę sobie odpowiedzieć. Powinna chodzić ;)
co "żre" najwięcej mocy obliczeniowych?
IMO Nie trzeba tak mocno kombinować, choć poeksperymentować oczywiście nie zaszkodzi i najlepiej będzie jak się trochę pobawisz ustawieniami . Obniż jakość Cieni i Zasięg rysowania roślinności - Przestaw PhysX na CPU i powinno być bardzo dobrze ;) HairWorks tylko na Geralcie nie wpłynie znacząco, a przy stałych 30 powinno być dobrze - ale zobaczysz sam...Geralt ma szare włosy :D

---------- Zaktualizowano 13:25 ----------

Ja na I5 4670K i MSI GTX 760 gram na :
http://forums.cdprojektred.com/thre...(PC)-mój-FPS?p=1805665&viewfull=1#post1805665
Dzisiaj był mały Update : http://forums.cdprojektred.com/threads/23139-Co-nieco-o-sprzęcie?p=1985271&viewfull=1#post1985271
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom