[UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

+
Co do brwi - to ta sama sytuacja co z Thorem - w pierwszym filmie Hemsworthowi rozjaśniali brwi, a potem przestali.
Różnica jest taka, że o ile w przypadku Thora wszystko pasowało, tak Ciri ma teraz za jasne włosy do brwi.

Gdyby miała szare włosy, jak AS przykazał, to by nie było problemu i ciemne by jej pasowały :D Ale i tak ma dość wyraźnie włosy koloru blond, więc nie jest najgorzej, różnią się od Geraltowych dość mocno. A brwi czy się odznaczają? W W3 była ta sama sytuacja i u Ciri, i u Geralta, i o ile u Geralta mi to zawsze zgrzytało, bo brak pigmentu to brak pigmentu, tak istnieją ludzie, którzy mają włosy całkowicie białe, a brwi i zarost ciemne. Odznaczają się, ale nie jest to nienaturalne. Jedyne co zgrzyta to fakt, że w 1. sezonie miała jasne i skąd ta zmiana nagle... O tyle starsza chyba w 2. sezonie nie będzie na początku, by zdążyły jej brwi ściemnieć (z wiekiem czasem potrafią). Jeśli to będzie wynik pierwszych prób makijażu z Triss, super. Ale wątpię.

W sumie skoro w tym klipie są miecze żywcem z W3, to ciekawe, czy z czasem Geraltowi przybędzie też ikoniczna growa blizna na twarzy. Zawsze w moim headcanonie była to blizna po walce z bruxą w Ziarnie Prawdy, bo tam jest podkreślone, że Vereena rozerwała mu policzek, a blizna ciągnie się na policzek właśnie.
 
Geraltowi przybędzie też ikoniczna growa blizna na twarzy. Zawsze w moim headcanonie była to blizna po walce z bruxą w Ziarnie Prawdy, bo tam jest podkreślone, że Vereena rozerwała mu policzek, a blizna ciągnie się na policzek właśnie.
O to mnie właśnie ciekawiło. Przy pierwszej rozmowie z Ciri w Dzikim Gonie Ciri pyta się Geralta skąd się wzieła blizna na jego twarzy, na co odpowiada że to pamiątka po kuroliszku ze Spali. No i właśnie nie wiedziałem, czy była mowa o tej ikonicznej, przechodzącej przez oko bliźnie, czy jakieś innej, bo Ciri mówiła "po lewej stronie" ale nie wiem którą lewą stronę jej chodziło. I gdyby przyjąć, że chodziło o ikoniczną bliznę, to raz, że fajna informacja skąd się wzięła, a dwa wynika z tego, że growy Geralt tej blizny nie miał w trakcie książkowych wydarzeń.
 
O to mnie właśnie ciekawiło. Przy pierwszej rozmowie z Ciri w Dzikim Gonie Ciri pyta się Geralta skąd się wzieła blizna na jego twarzy, na co odpowiada że to pamiątka po kuroliszku ze Spali. No i właśnie nie wiedziałem, czy była mowa o tej ikonicznej, przechodzącej przez oko bliźnie, czy jakieś innej, bo Ciri mówiła "po lewej stronie" ale nie wiem którą lewą stronę jej chodziło. I gdyby przyjąć, że chodziło o ikoniczną bliznę, to raz, że fajna informacja skąd się wzięła, a dwa wynika z tego, że growy Geralt tej blizny nie miał w trakcie książkowych wydarzeń.

Zawsze przyjmowałem, że to o bliźnie/przedłużeniu blizny nad drugim okiem, bo Geralt ma tę bliznę "przez oko" i we flashbackach w komiksie Klątwa Kruków, i w intrze do W1 ze strzygą. Dlatego "Ziarno" mi pasowało, bo dzieje się przed "Wiedźminem". A Ciri mówiła o lewym oku z jej perspektywy.
Doskonale zdaję sobie sprawę, że to dorabianie teorii, ale jakąś trzeba dorobić (znaczy nie trzeba, ale ja lubię XD), bo Geralt ma stały zestaw blizn na twarzy od "Wiedźmina" po W3, w uniwersum REDów oczywiście :D A w intrze i w W1 ta mała nad drugim okiem wydaje się być nieco mniejsza niż w W3, stąd moje "wytłumaczenie", że kuroliszek mu ją rozpruł gdzieś między W1 a W2 (może razem z Foltestem odwiedził Lyrię oraz Spallę przy okazji, w sumie na początku W2 możemy odebrać nagrodę za kuroliszka od żołdaka).

W W1 jest przy skroni patrząc od przodu:

1623530021917.png


W W3 zachodzi na czoło do połowy oka:

1623530049976.png
 
By być nieco bardziej w zgodzie z książkami, to Geralt powinien mieć jeszcze oderwany kawałek ucha. Pamiątka po starciu z bandytami w Toussaint. Chyba że Milva nieco przesadziła, gdy zdiagnozowała oderwanie Geraltowego ucha.
 
By być nieco bardziej w zgodzie z książkami, to Geralt powinien mieć jeszcze oderwany kawałek ucha. Pamiątka po starciu z bandytami w Toussaint. Chyba że Milva nieco przesadziła, gdy zdiagnozowała oderwanie Geraltowego ucha.

Tak, też to zawsze tak interpretowałem, a potem pomoc magiczna Fringilli mogła pomóc przy dość świeżej ranie.

Ale @Nars jest zgoła innego zdania :D
 
Czy ja wiem, że zgoła? Zgadzam się z tym że Milva przesadziła, bo w tym samym fragmencie stoi, że Geraltowi z rozoranego (nie całkiem urwanego) ucha (więc ewidentnie coś tam dalej jest) cieknie krew, więc niniejszym skonkludowałem, że jakiś brak w tym uchu być powinien, bo jednak magiczna regeneracja tkanek jest nie zawsze skuteczna, skomplikowana, powolna i wymaga wysokich umiejętności, a Fringilla chyba nie specjalizowała się w uzdrawianiu. Nie wspominając o tym, czy ktoś bawiłby się w regeneracje, jeśli to była kwestia, de facto czysto kosmetyczna.

Więc według mnie Biały Wilk powinien mieć jakiś widoczny ślad na uchu. Ewentualnie powinien kawałka ucha nie mieć.
 
Widzę, że muzykę do prequela tworzy Bear McCreary, co pozwala mieć nadzieję, że przynajmniej to będzie na odpowiednim poziomie.
 
No za żadne skarby się do tych soczewek nie przyzwyczaję chyba XD Były ujęcia w S1, w których wyglądały spoko, zwłaszcza w odcinkach kręconych na koniec (czyli 1 i 8), ale zdecydowana większość razi mnie sztucznością ogromnie, i teraz dokładam do tego to ujęcie.

1624043382655.png
 
Ciężko powiedzieć, ale po paru kadrach myślę, że są to fragmenty pilota adaptującego Ziarno Prawdy.
bandicam 2021-06-18 21-13-50-053.png
bandicam 2021-06-18 21-14-47-087.png
To chyba łapa Nivellena:
bandicam 2021-06-18 21-14-56-012.png

To mi wygląda na Kaer Morhen, ale pewności nie mam, nie wiem kim są te postacie. Jedna wygląda na Geralta, druga to może być ktokolwiek.
bandicam 2021-06-18 21-14-23-288.png

A to pewnie Cahir w niewoli.
bandicam 2021-06-18 21-14-27-634.png

Post automatically merged:

No za żadne skarby się do tych soczewek nie przyzwyczaję chyba XD
Lol, ten zez XD

bandicam 2021-06-18 21-18-16-766.png
 
Last edited:

Attachments

  • Screenshot_20210702-112700.png
    Screenshot_20210702-112700.png
    362.5 KB · Views: 43
Last edited:
A jak już zagra ktoś bardziej znany to wtedy "wiadomo, aktorstwo normalna praca i trzeba zarabiać" :p Jeśli aktor odmawia to niekoniecznie dlatego że mu się projekt nie podoba -Można na przykład mieć zarezerwowany grafik albo starać się o rolę w innej produkcji w tym samym czasie.
 
Wielu popularnych i dobrych aktorów gra w totalnych ścierwach, także tych od Netflixa. Niektórzy robią to tylko dla kasy, innym projekt wydawał się ciekawy na papierze, a jeszcze innych przyciągnęły inne osoby zaangażowane w produkcję. Wiedźmin nie jest żadnym wyjątkiem bez względu na to jak bardzo fani (zwłaszcza z Polski) czują się skrzywdzeni tą produkcją.

Natomiast ja bym się nie spodziewał już żadnych większych nazwisk w tym serialu i to nie dlatego, że jest taki czy owaki. Po prostu zazwyczaj Netflix angażuje w swoje projekty jedno, góra dwa większe nazwiska, a resztę zapełnia aktorami drugiej, trzeciej kategorii. Mają kim promować produkcję, a jednocześnie nie przeginają z budżetem na samą tylko obsadę. Z kolei ci mniej rozpoznawali aktorzy mają okazję się wybić na głośnej produkcji. Oczywiście zdarzają się wyjątki i dużych nazwisk jest więcej, ale na ogół w produkcjach pełnometrażowych i raczej w mniejszych rolach.
 
Top Bottom