[UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

+
Bagiński jest przecież executive producer, więc te słowa że on spoza boiska to obserwuje, są trochę śmieszne.

Ale tak samo jak Lauren powiedział 'Za parę miesięcy pogadamy' więc chyba czekają na decyzję Netflixa po S3. Najwidoczniej cancel wisi w powietrzu.
 
Ale tak samo jak Lauren powiedział 'Za parę miesięcy pogadamy' więc chyba czekają na decyzję Netflixa po S3. Najwidoczniej cancel wisi w powietrzu.
Też mi to tak wygląda. Najwyraźniej dobrze zdają sobie sprawę z tego jak w kiepskiej sytuacji są, ale szefostwo woli zwlekać z decyzją do premiery 3 sezonu. Swoją drogą, ciekawe kiedy pojawią się wyniki oglądalności Blood Origin, z tego co słyszałem, w dniu premiery oglądalność była bardzo słaba, ale nie wiadomo jeszcze jak wyglądało to w kolejnych dniach,
 
Wynik za 1 dzień wygląda następująco:
1672334914948.png


Patrząc na miejsce serialu na listach Netflixa w różnych krajach (za pomocą Flixpatrol) widać, że serial już zaczął tracić na popularności, więc ciężko się spodziewać, że kolejne dni będą miały dużo wyższą oglądalność.
 
Kolejna franczyza już czeka na Lauren :D

Myślę, że Harry Potter to będzie idealny materiał, żeby opowiedzieć tę historię po swojemu ;)
 
Czemu od razu nowa franczyza, przecież kolejny sezon zapowiada się fantastycznie. Proszę bardzo, jak fajnie pisze o nim Joey Batey.
Screenshot_20221230_101536_Facebook.jpg

Nawet nie wiem czy nie powiedział aż za wiele. Myślę, że powinien zostać przy - "Jest tam kilka rzeczy z książek" a tak nam trochę zaspoilerował. Tak trochę, ale jednak.
 
Myślę, że Harry Potter to będzie idealny materiał, żeby opowiedzieć tę historię po swojemu
Proszę cię, HP ma już źle z ludźmi którzy robią go teraz, miejsce tej baby to praca kasjerki w jakimś Walmarcie.
Co do wypowiedzi Bateya, to nie pierwszy raz mówili że tym razem będzie wiernie i jak się to kończyło wszyscy wiemy. Z resztą, nawet jeśli fabularnie będzie to bardziej podążać za książkami, nie znaczy to że magicznie stanie się to lepsze, to wciąż piszą ci sami ludzie.
bandicam 2022-12-30 10-50-23-100.jpg
 
Z resztą, nawet jeśli fabularnie będzie to bardziej podążać za książkami, nie znaczy to że magicznie stanie się to lepsze, to wciąż piszą ci sami ludzie.
Myślę, że w to już mało kto wierzy. To co zrobili do tej pory już wystarczająco napsuło i tego nie da się odkręcić w taki sposób by serial stał się bliski książkom.
 
Myślę, że w to już mało kto wierzy. To co zrobili do tej pory już wystarczająco napsuło i tego nie da się odkręcić w taki sposób by serial stał się bliski książkom.

Dokładnie, stery mogliby nagle przejąć utalentowani ludzie, szanujący materiał źródłowy, Henryk mógłby wrócić, całość okraszona widocznie większym budżetem i czasem na przygotowanie efektów specjalnych, a i tak nie dałoby się tego serialowego potworka pogodzić z resztą sagi.

Opcje dla tego serialu są tylko dwie; kontynuować tą wiedźminopodobną grafomanię albo anulować i liczyć na reboot za kilka lat. Kto wie może gdyby Redzi wypuścili W4 i gra okazała się sukcesem na miarę Dzikiego Gonu, ponownie rozpaliłoby to zainteresowanie IP i stworzyło odpowiednie warunki do drugiego podejścia do serialu zakładając oczywiście, że łiczflix się zakończył po 3 sezonie.
 
Last edited:
Jaka wierność książkom skoro zaczynają sezon 3 wariacją na temat Róży z Shaerrawedd, gdzie podobno zrobiono specjalny set na tą okazję, i będą nawiązywać do wydarzeń z Blood Origin. No i co pomiędzy tym odcinkiem, a Thanedd? Zapewne kolejne fanfiction, przecież Geralt musi wybaczyć Yennefer, przecież Lauren będzie chciała ich pokazać jako rodzinę, zanim cała trójka się rozdzieli. Poza tym wątek miłosny Jaskra, wątek Dijkstry, Rienca, Francesci, Fringilli, Cahira, Filippy. Ja nie wiem czy starczy czasu na wątki książkowe, nie oczekujmy cudów od tych scenarzystów.
 
Któryś z tych bazgrołów jest twórczością pana Shawna? Wiem, że sztuka współczesna ma wiele oblicz, ale szczerze - ciężko by mi było odgadnąć, cóż tak się spodobało twórcom serialu, że aż musieli sięgnąć po pracę wzmiankowanego pana. Proszę o wskazówkę.
 
Któryś z tych bazgrołów jest twórczością pana Shawna?

Na pewno wszystkie z postaciami. Illu jak Illu, ale ma swoich fanów. Rysuje w klimacie "okultystycznym", horrorowym.

Ja bym się świadomej celowości w działaniach twórców nie spodziewał ;)
 
Muszę przyznać że padłem ze śmiechu czytając te wypociny Hissrich o Eredinie. Zrobienie z niego homoseksualisty, całkowicie wywalenie Aen Elle i Tir na Lia to jedno, ale cholera, dark elf Sphere? Sfera Mrocznych Elfów? Serio?:coolstory:
To mi wygląda na pomysł wzięty żywcem z słabych komiksowych ekranizacji w rodzaju Catwoman, X-men Origins Wolverine czy każde Fantastic 4, gdzie oczywiście brano znaną markę, ale wywalano z niej wszystko, co czyniło ją ciekawą i interesującą, bo to było zbyt komiksowe i zastępowano to jakimś kompletnie nieciekawym gównem. Co w sumie by pasowało biorąc pod uwagę wcześniejsze portfolio Hissrich.
Ewidentnie ona i jej scenarzyści kompletnie nie zrozumieli tego całego konceptu stojącego za Aen Elle, innymi światami, itd, ba, chyba nawet nie byli w stanie tego zrozumieć (Chciałbym zobaczyć jakby ktoś ich spytał czym jest Spirala), więc zastąpili to czymś znacznie prostszym dla siebie i potencjalnego widza. Aż mnie zastanawia, czy skoro będzie Ihharahuax, to Jednorożce będą międzywymiarową, półboską rasą czy po prostu magicznymi koniami? Bo biorąc pod uwagę znajomość fantasyki Hissrich, czuję że tym drugim.
Przy okazji, widziałem jak ktoś na AI zrobił jak wiedźmin 3 mógłby wyglądać jako serial fantasy z lat 80.
 
Last edited:
W sumie z jej tłumaczeń wynika że faktycznie nie będzie Tir na Lia, a Eredin jest po prostu na tej 'nuklearnej pustyni', która pojawiła się na końcu S2. Oj będzie jeszcze sporo wyrzucania materiału źródłowego w błoto. A przecież ten Dziki Gon ma niby polować na Ciri więc dadzą pewnie jakiś wątek że Eredin znajdzie jakiś sposób na podróżowanie, i to pewnie dlatego że Ciri zniszczyła monolit. W ogole cały motyw z monolitami wygląda jak wyciągnięty z Mass Effecta i tymi przekaźnikami.

Na pocieszenie dodam, że serial 1899 na Netflix został anulowany, a wcale się tak źle nie obejrzał. Chyba Netflix nie bierze już jeńców w tym roku.
 
Top Bottom