[UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

+
Nie wiem, gdzie kręcono Mniejsze zło, ale mieszkańcy Blaviken to jakoś specjalnie europejsko nie wyglądali. Jeśli któryś wiedźmin ma się stać "niespodzianką", to strzelam na Coena. Jest przybyszem z daleka o nie do końca wiadomym pochodzeniu, co pewnie dla twórców serialu stanowi tylko dodatkową zachętę.
Kręcono na Węgrzech i już wtedy kombinowano z multi-kulti. Oczywiście ich zapędy hamowała logistyka, bo skądś POC trzeba było ściągnąć. Jeśli moje obawy się potwierdzą, nie będzie już żadnych hamulców. Stawiam na 50/50.
 
Trollfanpej "Idris Elba na Wiedźmina" już istnieje, Coën prawdopodobny :p

Raczej Eskel podobny przecież do Wilka niczym brat.

 
Wasze pretensje są zrozumiałe, od dziś wiadomo, że Netflix jest był i będzie poprawny politycznie, albo będzie bawił się w orędowników sprawiedliwości społecznej. Jeśli będą chcieli to 2 sezonie wszyscy Aen Seidhe będą prezentować się jednie słusznie włącznie z Aen Elle z Avallac'hem na czele, jeśli się pojawią wcześniej niż planowano. Feminizm też nie pozwoli na pokazanie jakie były czarodziejki pokoroju Filippy, bo taki jest Netflix i trzeba przywyknąć.
 
Last edited:
Postanowiłem pobawić się montażem i zacząłem tworzyć nową wersję serialu, bardziej wierną materiałowi źródłowemu (A przynajmniej na tyle ile to możliwe. Dałbym się pociachać za wycięte przez Netflixa sceny ale cóż, jak nie można na tym co się chcę, to się robi na tym co się ma.) Efektów mojej pracy nie zamierzam nigdzie udostępniać, ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie napisać co zrobiłem. Robocza nazwa tej wersji będzie bzmieć: "NonNetflixcut"

Pierwszy Odcinek: Będzie teraz mieć tytuł: "Mniejsze Zło".

Jak nazwa wskazuje, skupia się on głównie na scenach powiązanych z tym opowiadaniem. Wszystkie sceny związane z Cintrą i Ciri zostają wycięte. W wyniku tego odcinek trwa tylko pół godziny. Wywalam też wszystkie sceny z Marilką i nawiązania do niej. Zamiast tego, mam zamiar dodać napisy (Tak jak w filmach niemych) mówiące co się dzieje w brakujących scenach typu: "Caldeymeyn zaprowadził Geralta do wieży Stregobora" czy: "Sołtys powiedział: Geralt, wynoś się i nie wracaj. Nigdy".

Odcinek Drugi: Będzie teraz mieć tytuł: "Kraniec Świata".
Odcinek będzie pokazywał wydarzenia z 2 i 3 odcinka. Z trzeciego na samym początku zostanie pokazana tylko walka z Strzygą a napisy będą mówiły, że fabuła przebiegła dokładnie tak samo jak w opowiadaniu. Dalej będzie napis w stylu: "Geralta w świątyni odwiedził Jaskier, z którym przypomnieli swoje pierwsze spotkanie z Krańca Świata" i nastąpi przeskok do scen związanych z tym opowiadaniem. Wszystkie sceny z Yennefer i Ciri zostają wycięte.

Odcinek Trzeci: Będzie teraz mieć tytuł: "Kwestia Ceny".
Tak jak nazwa sugeruje, odcinek będzie przedstawiał wyłącznie sceny związane z Geraltem, Jaskrem i tym opowiadaniem. Wywalam jednak z niego te sceny, które uważam za zwyczajnie głupie, jak Calanthe w krwi i zbroi, drącą mordę: "KILL THEM ALL" i walczącą mieczem w czasie biesiady. Wszystkie sceny z Yennefer i Ciri też są wycięte.

Odcinek Czwarty: Będzie teraz mieć tytuł: "Ostatnie Życzenie".
Bez większych zmian, zostanie całkowicie wycięta scena orgii i te związane z Ciri.

Odcinek Piąty: Będzie teraz mieć tytuł: "Granica Możliwości" (Rozważam inną nazwę, bo ma mało wspólnego z tym opowiadaniem).
Na sam początek mam zamiar dać scenę z namiotu i napisami zasugerwać, że dzieje się ona w Vengerbergu. Ponieważ fabuła granicy została całkowicie zmasakrowana, zamierzam dać tylko przybitki z tego odcinka i napisami sugerować, że wszystko działo się tak jak w opowiadaniu (Poważnie rozważam umieszczenie scen z polskiego serialu, m.in Chyry zamiast netflixowego Borcha). Następnie dodam sceny jak Geralt przybywa do Cintry po Ciri, a ostatecznie zostaje odprawiony przez Eista (Ten go nie więzi, tylko pozwala odejść.) Sceny z Yennefer (Po za tymi wspomnianymi przeze mnie) i Ciri (Poza tymi w Cintrze) zostają wycięte. Odcinek kończy się najazdem Nilfgaardu na Cintrę i ucieczką Ciri od Cahira. Wszystkie sceny z Nilfgaardczykami zostają wycięte poza tymi, w których są pokazani z daleka i niewyraźnie.

Odcinek Szósty: Będzie teraz mieć tytuł: "Coś Więcej".

Jak tytuł wskazuje, są tu tylko sceny z Geraltem i Ciri powiązane z tym opowiadaniem. Odcinek zaczyna się od Złotolitki znajdującej Ciri na polu. To co się tam stało, pozostawiam do domysłu widzowi. Yennefer, Sodden i pozostali czarodzieje zostają całkowicie wycięci. Do sceny snu Ciri dodaję sekwencję z krwawym Cahirem. Przy spotkaniu Geralta z Ciri zostaje wycięte "Who is Yennefer", zamiast tego są napisy: "Mówili mi że jestem twoim przeznaczeniem" "Jesteś czymś więcej Ciri. Czymś więcej". Przy czym "Coś więcej" jest przetłumaczone na jedyny pawidłowy sposób: "Something more".

Pewnie wielu z was uzna że moja praca to daremny trud, mnie jednak cieszy fakt, że istnieje wbrew woli Netflixa i showrunnerki wierniejsza książkom wersja tego serialu.
 
Yennefer, Sodden i pozostali czarodzieje zostają całkowicie wycięci.
Popieram tę inicjatywę, szczególnie, że właśnie m.in. przez ten odcinek dostajemy takie rankingi. Niestety Tissaia i Vilgefortz zostali poświęceni na ołtarzu Yennefer-bohaterki. Nigdy nie myślałam, że zwiększenie roli Yennefer w serialu będzie mi tak przeszkadzało, ale Netflixowi jakoś udało się mnie do tego elementu serialu zniechęcić.

Jeszcze wracając do naszej rozmowy o "kobiecym punkcie widzenia" scenarzystów. Jak się dłużej zastanowić nad tym, to jedyny "feministyczny" element tego serialu, to rozbudowanie roli Yen. Wszystkie inne aspekty tego świata są zdecydowanie mniej "feministyczne" niż w książkach. Brak wielu ważnych i silnych postaci kobiecych i momentami karykaturalne zachowanie Calanthe o czym pisałam wcześniej, ale również dwie porażki Tissaii w głosowaniach ze Stregoborem.
 
Last edited:
Nie dziwię się Pavetcie, Jeż jest najpiękniejszy <3

W 6:01 pierwszego filmiku widać dlaczego montaż walki w Cintrze był taki dziwny, Calanthe krzyczała "kill them both", kiedy Jeż i Geralt już stali i walczyli, a w serialu Jeż sobie leży. Z jednej strony szkoda mi tej sceny, a z drugiej kilku strażników kładzie się tam nie wiadomo od czego, jak tylko docierają do Geralta i Jeża.

A tak poza tym fajne materiały.
 
Wydaje mi się, że będzie to 23:30 w Polsce. Jest różnica 1 godziny między naszym czasem a GMT.
Swoją drogą odważna decyzja biorąc pod uwagę opinie na temat serialu na tym reddicie. Szkoda, że AMA będzie tak późno, bo z ciekawości wzięłabym w nim udział.
 
Ja nie wiem, czy ta AMA to odwaga, czy głupota. Przejrzałem parę wątków na r/wiedzmin i jakoś szczęśliwego zakończenia tej bajki nie wiedzę.
 
Myślę, że właśnie dlatego ten Reddit wybrała, a nie mniej krytyczny NetflixWitcher. Komplementów się już naczytała dość.
 
Xd
Ona się wydaje w długie dyskusje z fanami na Twitterze odnośnie tego czemu coś w serialu wygląda tak a nie inaczej a ludzie i tak powiedza że ma gdzieś opinie fanów :D
Jej feed na twitterze to odpowiedzi na najbardziej toksyczne posty, w których może traktować rozmówców jak idiotów, albo na takie mega pozytywne, gdzie ktoś zdaje się akceptować jej wizję adaptacji sagi. Wiele można o niej powiedzieć, zwłaszcza że jest słabą scenarzystką, ale w PR to ona umie.
I, jak widać, niektórzy się nabierają.
Ona nie pyta o feedback, tylko wyjaśnia swoją perspektywę z pozycji "robię to zawodowo, zaufajcie mi".
 
Ona nie pyta o feedback, tylko wyjaśnia swoją perspektywę z pozycji "robię to zawodowo, zaufajcie mi".
Ewentualnie stwierdza, że jak się nie podoba, to można zagrać w gry lub poczytać książki albo sugeruje, że zmiany musiały zostać wprowadzone przez fanów, bo inaczej by nie zrozumieli pewnych postaci, gdyby nie mieli ich wprowadzonych od początku etc.
 
Albo, że jeśli miałoby dojść do wcześniejszego spotkania Geralta i Ciri w Brokilonie, to ta mogłaby się pojawić dopiero w 2 albo 3 sezonie (tego naprawdę nie rozumiem, to jakby samo sobie przeczy). Po czym wątek Ciri przez cały sezon polega na łażeniu przez las w towarzystwie wyciągniętego z kapelusza Dary xD Mam wrażenie, jakby jej odpowiedzi omijały łukiem argumenty, tych którzy krytykują jej decyzje.
 
Zauważyłem na twitterze że pytała (zdaje się także jakieś osoby z polskiego fandomu) o normalny feedback, więc to nie tak, że tylko i wyłącznie się tłumaczy albo zbywa machnięciem ręki osoby, którym się nie podobało.
 
Top Bottom