[UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

+
Rozmiar smoka był bardzo adekwatny, bo w opowiadaniu był długości trzech koni. Sam design mi się podobał, ale owszem, nie był to klasyczny wizerunek smoka, jakie przywodziły na myśl smoki z GoT czy Smaug.

No właśnie... A kto odpowiada za odcinki 7 i 8 ? Uważam że to są zdecydowanie najgorsze epizody.

Nie mam nic do zarzucenia Mike'owi Ostrowskiemu, który pisał odcinek 7., bo miał za zadanie napisać odcinek, w którym dzieje się jedna rzecz - Yennefer jedzie do Istredda i spotyka Vilgefortza. Reszta to więcej niż mniej retrospekcji. Pewnie też to Lauren zdecydowała, że Geralt nie spotka Ciri, a nie sam scenarzysta odcinka 7., bo Lauren pisała odcinek 8. I chociaż nie jestem fanem tego odcinka, to zdecydowanie wygrywa dla mnie z 6.
 
Jeśli akcja S2 zaczyna się krótko po wydarzeniach z S1 to powinny być takie same. Obyśmy nie musieli jednak oglądać ich zbyt długo :v
 
Lepiej by było, by były zmienione od początku i po prostu udawali, że zawsze tak wyglądały. Nie podoba mi się robienie całego wątku fabularnego wokół tej zmiany, nawet jeśli będzie szybka i na samym początku. Biorę jednak pod uwagę możliwość, że Lauren po raz kolejny kłamała i nigdy nie zamierzali zmieniać tych zbroi.
Co do startu zdjęć: Właśnie się zastanawiałem czemu jest cicho wokół tego tematu i dlaczego Netflix nie opublikował nowych członków obsady, ale wreszcie coś się zaczyna dziać.
 
Ciężko będzie to nazwać wątkiem fabularnym jeśli po prostu np. Po Kaer Morhen arc żołnierze NG zaczną już pojawiać się w innych zbrojach i nikt nie będzie tego nawet komentował.
 
Po Kaer Morhen arc żołnierze NG zaczną już pojawiać się w innych zbrojach i nikt nie będzie tego nawet komentował.
Gdyby to miało tak wyglądać, to nie widzę powodu, aby te stare zbroje w ogóle się pojawiały. Mogli po prostu udawać, że zawsze tak wyglądały, tak jak to jest ze zmianami castingowymi. A tak to na pewno zrobią z tego taki miniarc po którym pancerze zostaną zmienione gdzieś w połowie sezonu. Ci scenarzyści uwielbiają wciskać niepotrzebne, zapychaczowe wątki, a to jest ku temu idealną okazją.
 
A tak to na pewno zrobią z tego taki miniarc po którym pancerze zostaną zmienione gdzieś w połowie sezonu. Ci scenarzyści uwielbiają wciskać niepotrzebne, zapychaczowe wątki, a to jest ku temu idealną okazją.

Akurat w tym przypadku będzie miało to ręce i nogi. Krótki dialog, że po wojnie szafoty spływają krwią, następują masowe zwolnienia w kadrze wojskowej no i wymagana jest modernizacja wojska. Zmiana jako tako logicznie wytłumaczona i się aż tak rzucać w oczy nie będzie.
 
Logicznie? Co jest logicznego w tym, że w dwa lata wymienia się sto tysięcy pancerzy? Jakim cudem chcą tego dokonać? Kto to ma zrobić? Poza tym skoro odpowiedzialność za przegraną wojnę zrzuca się na pancerze, to może i przy okazji broń by należało wymienić, bo pewnie jej wygląd również źle wpływał na losy starć.
Tam trzeba wymienić osobę, która zażyczyła sobie takich pancerzy i później zatwierdziła projekty, bo jej pojęcie o fantasy i samym świecie wiedźmina jest bardzo nikłe. Coś widziała, gdzieś jej się obiło o uszy, ale braki w temacie są oczywiste. W dodatku nikogo chyba nie słucha.
 
Coś takiego opublikował Netflix na swoim facebooku:
bandicam 2020-02-13 14-26-19-148.jpg

Nie jestem pewien co to właściwie jest. Plakat szóstego odcinka? Okładka do opowiadania? I kim jest wspomniany rycerz? Geralt? Nikt inny mi pod ten opis nie pasuje, a i tak w 100 procentach się nie zgadza. Poza tym dodali do posta opis: "Za żadne skarby nie warto umrzeć" Tam chyba naprawdę nikt nie czytał książek XD A już na pewno w dziale marketingowym.
 
To jest kierowane do ludzi, którzy z Wiedźminem mieli kontakt na konsoli albo na yt. Netflixowi spece od pijaru piszą o rycerzu ratujacym smoki, a gracze kiwają głowami, bo przecież Geralt biegał w zbroi płytowej, co niewątpliwie czyni z niego rycerza. Tak że zachodzi tutaj prawdopodobnie wzajemne zrozumienie oparte na całkowitym niezrozumieniu.
 
Logicznie? Co jest logicznego w tym, że w dwa lata wymienia się sto tysięcy pancerzy?
Właściwie to nie musi być sto tysięcy, wystarczy tyle, ile pojawi się nilfgaardczyków w drugim sezonie :p

Nie jestem pewien co to właściwie jest. Plakat szóstego odcinka? Okładka do opowiadania? I kim jest wspomniany rycerz? Geralt?
Od jakiegoś czasu Netflix wypuszcza takie arty z tytułami opowiadań wykorzystanych w serialu. Zwykłe bonusowe materiały dla fanów. Co do tego rycerza to w serialu Borch nazwał w którymś momencie Geralta "rycerzem, którego uczono chronić smoki, a nie zabijać".
 
A tu piszą, że Netflix oficjalnie zaproponował Hamillowi rolę jeśli chce, ale wiarygodność tej informacji to chyba narazie trzeba w cudzysłów wsadzić.

Tak było już z Borchem wcześniej, ludzie myśleli, że skoro tak ociągają się z podaniem aktora, to pewnie jakieś duże nazwisko. Później nawet jeśli aktor jest spoko to czujesz niedosyt. Człowiek, który zagra Vesemira, będzie musiał się nasłuchać, że nie jest Hamillem. jeśli nim nie jest ;)
 
Last edited:
A tu piszą, że Netflix oficjalnie zaproponował Hamillowi rolę jeśli chce, ale wiarygodność tej informacji to chyba narazie trzeba w cudzysłów wsadzić.
Jeśli źródłem jakiejkolwiek informacji jest We GoT This Covered, to można taką informację między bajki wsadzić. 😉
 
Czy strona jest wiarygodna czy nie, raczej nie uwierzę że nie zaproponowali Hamillowi tej roli po tym co pisał na twitterze.
 
Logicznie? Co jest logicznego w tym, że w dwa lata wymienia się sto tysięcy pancerzy? Jakim cudem chcą tego dokonać? Kto to ma zrobić? Poza tym skoro odpowiedzialność za przegraną wojnę zrzuca się na pancerze, to może i przy okazji broń by należało wymienić, bo pewnie jej wygląd również źle wpływał na losy starć.

Samo wyposażenie ciężkiej jazdy Nilfgaardu (i nie tylko) jest dość dyskusyjne- pancerze były cholernie drogie, potrafiły kosztować tyle, co kilka wsi. A tu niemal każdy rycerz paraduje w zbroi płytowej :)
 
Nie przesadzajmy z tymi kosztami mimo wszystko i nie odnośmy ich do naszego świata. To nie średniowieczna Europa przecież. Wysokie ceny uzbrojenia wynikały z braków surowców, technologii i rzemieślników. W wiedźminlandzie nie ma z tym problemów. Ale dalej taka wymiana jest absurdalna.
 
No to "Ziarno prawdy" już pewne na 100%
 
O kolejne ciekawe wieści kastingowe . Mads Mikkelsen( kurde ale by był to super casting , ale niech go trzymają na Bonharta !) oraz Michael Keaton dostali propozycje zagrania Vesemira . Nic nie wiadomo o castingu Filippy Eilhart .
 
Last edited:
Top Bottom