[UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

+
powinna być wyróżniająca się pod tym kątem aktorka.
Z tym właśnie miałem problem, przy czym za ten stan rzeczy obwiniałem głównie twórców serialu o nadanie tej postaci takiego wyglądu i zarazem niewykorzystania naturalnej urody aktorki, tak samo jak to było w przypadku Toruviel i Triss, a parę osób odebrało to z jakiegoś powodu jako atak na samą aktorkę, co w ogóle nie było moim zamiarem.
 
W każdym razie do roli Francesci wybrali aktorkę wizualnie pasującą do książkowego opisu, a czy nie spartolą tego na etapie charakteryzacji to już sprawa zupełnie inna i może być z tym bardzo różnie bo w 1 sezonie są kreacje świetne jak i beznadziejne przy czym dla mnie więcej tych pierwszych.

Dobra można się spierać już o urodę ale aktorka pasująca do książkowego opisu to akurat ostatnia rzecz jaką można powiedzieć o Mecii Simson. A najlepsze jest to że nie trzeba nawet sięgać do książek by znaleźć jej opis, wszystko jest w necie.
 
Różnica jest taka, że Redzi na pewno potrafili by to jakoś racjonalnie wytłumaczyć

Pewnie równie racjonalnie co zmartwychwstanie Talara, oraz pochodzenie Alvina.
Post automatically merged:

Dobra można się spierać już o urodę ale aktorka pasująca do książkowego opisu to akurat ostatnia rzecz jaką można powiedzieć o Mecii Simson. A najlepsze jest to że nie trzeba nawet sięgać do książek by znaleźć jej opis, wszystko jest w necie.

To podaj proszę ten rozbudowany opis bo ja kojarzę jedynie informacje o niebieskich oczach i złotych włosach. No i oczywiście była uznawana za najpiękniejszą kobietę świata. Jesteś wstanie przytoczyć coś więcej? Bo jeśli nie to z tego zdjęcia zza krzaka trudno ocenić czy tak jak kilku innych aktorów w tym serialu nie ma odpowiednio dobranych szkieł kontaktowych. Kolor włosów również ciężko ocenić w oparciu o to jedno zdjęcie choć w tym przypadku akurat bardzo bym się zdziwił gdyby trzymali się książkowego bo byłoby to istny ewenement w tym serialu.
 
Last edited:
Mi się wydaje, że duży wpływ na odbiór tej postaci ma to, że w książce ona jest częścią świata czarodziejów, członkinią kapituły. Łącznie z jego przepychem i blichtrem. Zawsze mi się wydawało, że życia przeciętnego elfa to ona raczej nie prowadziła ;) Tutaj pokazują ją w warunkach raczej polowych, także jej historia, przynajmniej na początku, będzie chyba wyglądać inaczej, albo pokażą co się stało, że Kapituła elfkę przyjęła. No chyba, że zasiadać będzie dopiero w Loży.
 
O ile Loża w ogóle w tym serialu powstanie. Póki co ani widu, ani słychu o Filippie, która była główną inicjatorką powstania tej organizacji. Wiadomo, że zawsze mogą przenieść jej rolę na np. Triss i Sabrinę, czy co tam sobie wymyślą. Ja w każdym razie podchodzę do drugiego sezonu z o wiele mniejszym zaufaniem niż do sezonu pierwszego. Obejrzę go bardziej jako ciekawostkę w świecie Wiedźmina, bo już nie wierzę, że ten zespół scenarzystów będzie w stanie zrobić coś sensownego z materiałem źródłowym. A pierwszy sezon utwierdził mnie w przekonaniu, że ich autorskie pomysły mnie nie interesują, bo są w większości niespójne, sztampowe i nieciekawe, a sami scenarzyści raczej nie czują tego uniwersum.
 
To podaj proszę ten rozbudowany opis bo ja kojarzę jedynie informacje o niebieskich oczach i złotych włosach. No i oczywiście była uznawana za najpiękniejszą kobietę świata. Jesteś wstanie przytoczyć coś więcej? Bo jeśli nie to z tego zdjęcia zza krzaka trudno ocenić czy tak jak kilku innych aktorów w tym serialu nie ma odpowiednio dobranych szkieł kontaktowych. Kolor włosów również ciężko ocenić w oparciu o to jedno zdjęcie choć w tym przypadku akurat bardzo bym się zdziwił gdyby trzymali się książkowego bo byłoby to istny ewenement w tym serialu.

Ale przecież to ty powiedziałaś że pasuje do opisu książkowego, a że ten opis jest jaki jest to już inna sprawa. Na sam koniec sam mówisz że zdziwiłbyś gdyby serial się trzymał książkowego opisu włosów. Zaprzeczasz sam sobie. Sam osobiście nie mam problemu z tą aktorką ale pisanie że pasuje do opisu książkowego to już mega nadużycie.
 
O ile Loża w ogóle w tym serialu powstanie. Póki co ani widu, ani słychu o Filippie, która była główną inicjatorką powstania tej organizacji.

Ja o brak Filippy się nie martwię, nie da się jej zastąpić kimś innym. Zwłaszcza, że pojawi się też Djikstra. Całej obsady jeszcze nie mamy. Bardziej zastanawiam się co stanie się z pozostałymi czarodziejkami, czy któreś nie pominą np. Idy czy Assire. I czy wprowadzą Isengrima. Mam tylko nadzieję, że nie będą tak pędzić z wydarzeniami jak w pierwszym sezonie.
 
Ja o brak Filippy się nie martwię, nie da się jej zastąpić kimś innym. Zwłaszcza, że pojawi się też Djikstra.

Wydawałoby się, że nie można pominąć spotkania Geralta z Ciri w Brokilonie, bo wypaczy to całkowicie ich relacje. Wydawałoby się ( wiem że postać mało istotna dla fabuły ), że nie można zrobić z Eycka kochanka Yenny. A jednak...
Także nie był bym taki pewny z tą Fillipą.
 
Ale przecież to ty powiedziałaś że pasuje do opisu książkowego, a że ten opis jest jaki jest to już inna sprawa. Na sam koniec sam mówisz że zdziwiłbyś gdyby serial się trzymał książkowego opisu włosów. Zaprzeczasz sam sobie. Sam osobiście nie mam problemu z tą aktorką ale pisanie że pasuje do opisu książkowego to już mega nadużycie.

Nigdzie sobie nie zaprzeczam. Sęk w tym, że najwyraźniej opacznie zrozumiałeś moją wypowiedź. Cytując samego siebie napisałem:
"W każdym razie do roli Francesci wybrali aktorkę wizualnie pasującą do książkowego opisu, a czy nie spartolą tego na etapie charakteryzacji to już sprawa zupełnie inna..."
Zdanie to podtrzymuję bo kwestia koloru włosów i oczu to sprawa do późniejszej charakteryzacji które może być zrobione zgodnie z lore tak jak zrobiono przy Geralcie, jak i to lore całkowicie olać jak to zrobiono przy Calanthe. Nie ma to zatem dla mnie kompletnego znaczenia na etapie oceniania samych aktorów czy pasują do danej roli. Wybór tej akurat pani do roli najpiękniejszej kobiety świata rasy elfckiej jest moim zdaniem wyborem dobrym bo dziewczyna jest wysoka, szczupła i ma urodę która może się podobać szerokiemu gronu mężczyzn.
 
Pewnie równie racjonalnie co zmartwychwstanie Talara, oraz pochodzenie Alvina.
Mi się wydawało, że pochodzenie Alvina jest raczej jasne: Jeden z wielu potomków Muriel Pięknej Łotrzycy, któremu akurat gen Lary się aktywował. Sheala wprost sugerowała, że ludzi mających w sobie uśpiony dar Lary może być więcej. Co do Talara: Redzi zwyczajnie zapomnieli że w ogóle istniała możliwość zabicia, a z racji że stał się popularny, to postanowili go przywrócić w kolejnych częściach. No i poza tym, wybory w tych grach nigdy nie miały znaczącego wpływu na kolejne części i tyle. Tak samo z romansem Shani, Saskią i Iorvetem. Możemy jedynie przyjąć, że pewne wybory w fabule gier są po prostu kanoniczne i tyle.
Albo to ze ostatecznie zniknięcie np. Anais tłumaczą heheszkowym tweetem
Nie kojarzę tego w ogóle. Poratujesz linkiem?
O ile Loża w ogóle w tym serialu powstanie. Póki co ani widu, ani słychu o Filippie, która była główną inicjatorką powstania tej organizacji. Wiadomo, że zawsze mogą przenieść jej rolę na np. Triss i Sabrinę, czy co tam sobie wymyślą.
Ja o brak Filippy się nie martwię, nie da się jej zastąpić kimś innym.
Ja jestem już niemal pewien, że serialową Lożę utworzy Fringilla, a Filippa odpadnie całkowicie.
jest moim zdaniem wyborem dobrym bo dziewczyna jest wysoka, szczupła i ma urodę która może się podobać szerokiemu gronu mężczyzn.
Ta, tyle że serialowa charakteryzacja całkiem jej tej urody pozbawiła. I uczyniła ją całkowicie niewyróżniającą się na tle innych serialowych statystów. Gdyby ktoś pokazał mi to zdjęcie z planu, zapytał kto to jest (Zakładając że tego nie wiem), to powiedziałbym, że to jakaś pierwsza lepsza elfia baba, nie Stokrotka z Dolin.
 
Mi się wydawało, że pochodzenie Alvina jest raczej jasne: Jeden z wielu potomków Muriel Pięknej Łotrzycy, któremu akurat gen Lary się aktywował. Sheala wprost sugerowała, że ludzi mających w sobie uśpiony dar Lary może być więcej.

I z tym jest właśnie problem bo w DG Ciri jest przedstawiana jako skrajnie wyjątkowa osoba (moim zdaniem zgodnie z lore):
"Osobą zaklętą w ciele Umy okazał się być Avallac’h – potężny Wiedzący ludu Aen Elle. Geralt miał okazję spotkać go przed wielu laty. Już wówczas elfi mędrzec wykazywał szczególne zainteresowanie Starszą Krwią, a zwłaszcza jedyną jej znaną nosicielką – Cirillą. Dokładne motywy Avallac’ha były wówczas niejasne, a on sam nie zamierzał tłumaczyć się z nich wiedźminowi."

Skoro tych potomków Lary było tak wielu to jakim cudem Avallac'howi przez tyle lat udało się namierzyć raptem jednego?

Sheala wprost sugerowała, że ludzi mających w sobie uśpiony dar Lary może być więcej.

Tego nie kojarze? W książkach to sugerowała czy to kolejny wymysł CDPR?

Ta, tyle że serialowa charakteryzacja całkiem jej tej urody pozbawiła. I uczyniła ją całkowicie niewyróżniającą się na tle innych serialowych statystów. Gdyby ktoś pokazał mi to zdjęcie z planu, zapytał kto to jest (Zakładając że tego nie wiem), to powiedziałbym, że to jakaś pierwsza lepsza elfia baba, nie Stokrotka z Dolin.

Tak jak napisałem niestety Netlix może od strony charakteryzacji to skopać i nie byłoby to coś niespotykane bo na koncie mają sporo takich wtop. Osobiście jednak z oceną poczekam jak pojawią się jakieś oficjalne ujęcia ze Stokrotką.
 
Tego nie kojarze? W książkach to sugerowała czy to kolejny wymysł CDPR?
W książkach:

-Tak. Oto Pavetta, córka Calanthe. I córka Pavetty, Cirilla. Jedyna w tej chwili spadkobierczyni Starszej Krwi, nosicielka genu Lary.
-Jedyna? - spytała ostro Sheala de Tancarville - Jesteś bardzo pewna siebie, Enid.
- Co masz na myśli?
(..)
- To mam na myśli - powiedziała zimno, wskazując na owocowy chaos. - Bo to są możliwe genetyczne kombinacje. I tyle wiemy, ile widzimy, Czyli nic.

Skoro tych potomków Lary było tak wielu to jakim cudem Avallac'howi przez tyle lat udało się namierzyć raptem jednego?
Bo może tylko jednemu (Poza Alvinem) gen uaktywnił się na tyle, był widoczny? Lara potomków mogła mieć wielu, ale to nie znaczy że wszystkim ten gen się objawiał, niektórzy mogli być go pozbawieni w ogóle.
Post automatically merged:

Kolejne zdjęcia z planu, i jak zwykle nic nowego. Najwyraźniej kręcą Sodden już po bitwie, pokazując skalę starcia ciałami martwych nilfgaardczyków i koni. Pytanie czy w pierwszych odcinkach będziemy widzieć już tylko zgliszcza, czy pokażą jeszcze np, starcia czarnych z temerczykami i innymi wojskami północy. Jeśli to drugie, to oznaczałoby to że faktyczne bitwa będzie dopiero miała miejsce, ale w to wątpię. Raczej na pewno nie mają na to budżetu.
bandicam 2020-02-27 14-39-58-248.jpg
bandicam 2020-02-27 14-40-19-948.jpg
 
Last edited:
Kolejne zdjęcia z planu, i jak zwykle nic nowego. Najwyraźniej kręcą Sodden już po bitwie, pokazując skalę starcia ciałami martwych nilfgaardczyków i koni. Pytanie czy w pierwszych odcinkach będziemy widzieć już tylko zgliszcza, czy pokażą jeszcze np, starcia czarnych z temerczykami i innymi wojskami północy. Jeśli to drugie, to oznaczałoby to że faktyczne bitwa będzie dopiero miała miejsce, ale w to wątpię. Raczej na pewno nie mają na to budżetu.

Powiem szczerze, że gdyby rozpoczęli 2 sezon od bitwy o Sodden gdzie starłyby się dwie armie to sprawnie wybrnęliby z ataków niektórych fanów, że wielką bitwę sprowadzili do niewielkiej potyczki o ruiny strażnicy. A czy ich na to stać? Stać ich było na bitwę Citry z Nilfgaardem w 1 sezonie to dlaczego teraz nie miałoby ich stać na podobną bitwę? Zwłaszcza, ze raczej żadnej innej już w 2 sezonie nie pokażą. Pomysł na mocne otwarcie 2 sezonu bardzo dobry moim zdaniem.

PS. Dzięki za cytat.
 
Jeszcze zdjęcia wspomnianych "martwych" żołnierzy i koni:
bandicam 2020-02-27 15-23-15-128.jpg
bandicam 2020-02-27 15-23-43-737.jpg

Stać ich było na bitwę Citry z Nilfgaardem w 1 sezonie
Może jaśniej: Nie mają budżetu, by wyglądało to dobrze, jeśli miałaby to być powtórka z Marndalu, to ja dziękuję. Wolałbym i na razie wszystko na to wskazuje, że to będą tylko ujęcia z pobojowiska, dalszego ciągu raczej nie będzie, chyba że:
A) To dopiero początek zdjęć, i starcia nilfgaardczyków z nordlingami będą dopiero kręcone.
B) Bitwa tak samo jak Cintra będzie w całości w cgi.
A najpewniej i jedno i drugie.
 
Last edited:
Według tej interaktywnej mapy netflixa, w opisie Temerii jest napisane, że kraj ten, znacznie przyczynił się do zwycięstwa pod Sodden. A, że widzimy ich tylko jak stoją na wzniesieniu to chyba mają jeszcze sporo do roboty, żeby można było powiedzieć że walnie przyczynili się do wygranej.
 
Według tej interaktywnej mapy netflixa, w opisie Temerii jest napisane, że kraj ten, znacznie przyczynił się do zwycięstwa pod Sodden. A, że widzimy ich tylko jak stoją na wzniesieniu to chyba mają jeszcze sporo do roboty, żeby można było powiedzieć że walnie przyczynili się do wygranej.
Rozważam takie możliwości:
-Dojdzie do walki między armią nilfgaardu a wojskami temerskimi, ale będą miała ona miejsce offscreen.
- Pamiętając debilny wątek przypisania zasługi zabicia Volkodłaka Ostritowi z trzeciego odcinka, będzie miało miejsce coś takiego: Foltest przepisze sobie zwycięstwo pod Sodden, jego jedyną rolą będzie dobijanie niedobitków, podczas gdy prawdziwymi pogromcami Nilfgaardu będzie grupa czarodziejów i wieśniaków, o których świat się nigdy nie dowie.
- Prawdziwa Bitwa pod Sodden będzie miała miejsce w serialu, ale jakościowo będzie się ona prezentowała tak samo jak Bitwa pod Marndalem.
Bez względu jednak na to, co w serialu rzeczywiście się pojawi, netflixowi scenarzyści pominą fakt, że pod Sodden powinny pojawić się również wojska Redanii, Aedirn, Kaedwen, Lyrii i Rivii.
 
Top Bottom