[UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

+
Dla mnie Cavill grał bardzo kiepsko. Jego monolog wygłoszony do Stregobora, że zło to zło, był tak sztywny i drętwy, że aż zęby bolały.
 
Oj tam, Henryk Kawilski też mało komu pasował początkowo, a po premierze większość jednak była na tak
Bo ludzie go lubią, ale dobrym Geraltem to on nie jest. Powiedziałbym, że może na paru ujęciach (Jak tych poniżej) dobrze wygląda jako Geralt, ale koniec końców chyba wolałbym kogoś innego w tej roli ( Mimo całej mojej sympatii do niego)
bandicam 2020-09-04 16-46-09-816.png

bandicam 2020-09-04 16-47-51-376.png

bandicam 2020-09-04 16-48-12-751.png

Ten serial to fanfik marnujący potencjał świetnej obsady.
XD
O Cavillu już pisałem, jedyną dobrze obsadzoną osobą wydaje mi się być tylko Batey, Myszowór i Tissaia. Freya nie miała okazji zaprezentować się od lepszej strony. Reszta jest do zaorania.
 

Attachments

  • bandicam 2020-09-04 16-46-09-816.png
    bandicam 2020-09-04 16-46-09-816.png
    183.6 KB · Views: 31
  • bandicam 2020-09-04 16-48-12-751.png
    bandicam 2020-09-04 16-48-12-751.png
    320.9 KB · Views: 33
  • bandicam 2020-09-04 16-47-51-376.png
    bandicam 2020-09-04 16-47-51-376.png
    216 KB · Views: 31
Znani aktorzy unikają seriali nie dlatego, że uważają je za denne, bo w dennym dziele nawet łatwiej zabłyszczeć – c'mon, TROS zanudził zarówno fanów/hejterów TLJ jak i niedzielnych widzów, ale kariera Drivera tylko nabierze rozpędu bo jego gra w roli Kylo jest powszechnie chwalona, być może właśnie z powodu kontrastu z fabułą pisaną na kolanie.

Problem z serialami jest taki, że ciągną się niewiadomo ile sezonów i zabierają czas na inne projekty w których aktor może się wykazać.
 
Trochę offtop ale akurat Drivera znam głównie ze świetnej roli w serialu Girls Leny Dunham, był mi dobrze znany już przed NT. Ale zgadzam się to Aktor przez duże "A".

Henryk to zdecydowanie niższa półka ale też uważam że bardziej niż wpasowaniem w rolę Geralta nadrabia byciem powszechnie lubianym. Tak czy inaczej, to jeden z najjaśniejszych punktów serialu, przynajmniej na razie.
 
Ech, radosnej twórczości netflixwych scenarzystów ciąg dalszy :(
Ma dojść do wielkiej bitwy w Kaer Morhen, w której ma wziąć udział Geralt, Ciri, znani nam książkowi wiedźmini i paru nowych, niewiadomo przeciwko komu będą walczyć. Atak Salamandry again? Bo wiecie, nie można zekranizować normalnego okresu treningu jakiego w owym czasie miała Ciri, trzeba dawać jakąś durną scenę akcji o którą nikt nie prosił. Redańscy podejrzewają atak Leszego, bo podobno jego obecność miała mieć spore znaczenie w tym sezonie, pamiętając jednak, że obsadzono wcześniej jakąś babę do odegrania roli jakiejś wiedźmy o mocach Gauntera o Dimma, podejrzewam że właśnie ona może być agresorem.
W każdym razie, ekipa dalej brnie w nieekranizowanie sagi i pisanie własnej historii, co już pewnie nikogo nie dziwi.
 
Ech, radosnej twórczości netflixwych scenarzystów ciąg dalszy :(
Niestety można było się tego spodziewać. :cry: Gdyby jeszcze to był właśnie atak Leszego np. w lasach obok Kaer Morhen to jeszcze można to by było jakoś wytłumaczyć, ale jeżeli faktycznie to ma być atak na zamek to będzie nowa pozycja w kategorii najbardziej niepotrzebne/najgłupsze zmiany. Tak jak już kiedyś pisałem, dopóki Lauren jest na stanowisku to będziemy dostawali jej wersję wydarzeń(co samo w sobie nie jest złe, ale nie oszukujmy się, 90% zmian jest na minus), a nie zapowiada się na to, żeby mieli ja zastąpić, niestety.

Nie zdziwię się, jeżeli któryś z wiedźminów zginie w trakcie tej walki. Normalnie byłoby trzech do wyboru, ale postanowili dorzucić autorskich, więc tutaj mają większy wybór. Obstawiam, że któryś z głównej trójki może już nie dożyć końca drugiego sezonu. :giveup:
 
Last edited:
Na tym etapie mi już lata co oni gdzie włożą. Historia znana z książek i tak została zabita w S1.

Jak dla mnie mogą kończyć S2 wielką bitwą z armią orków.
 
Na tym etapie mi już lata co oni gdzie włożą. Historia znana z książek i tak została zabita w S1.
To racja. Zmiana showrunnera nic już nie zmieni. Należałoby cały serial zrobić od nowa. Pozostaje mieć nadzieję, że to coś nie dostanie 3 sezonu.
 
A tutaj mamy kolejny artykuł Redanian Intelligence i coraz ciekawsze sugestie co do wydarzeń w Kear Morhen:
What are these women doing in Kaer Morhen? Unfortunately, things have been rather secretive of late, with the production holed up in Arborfield Studios. Seeing as the show previously established that there are no female witchers on the Continent, this option does not seem very likely.

However, before filming began for season two, a casting breakdown was leaked by insider Daniel Richtman and one role on that list matches the age of the actresses mentioned above.

The character codenamed Anna (probably a placeholder name) is set to appear in one episode, and the casting team were looking for actresses aged 25-30. Anna is described as follows:
“A fierce sex worker, she joins a group of soldiers who she isn’t afraid to boss around.”
Interestingly, while the witchers of Kaer Morhen weren’t explicitly called soldiers in their casting descriptions, they were listed as “warriors” and “warrior-type”. We believe we might be close to something here.
Może to z tymi "fierce sex workers" będą walczyć Wiedźmini w Kear Morhen? ;)
 
Może to z tymi "fierce sex workers" będą walczyć Wiedźmini w Kear Morhen?
Mi się raczej widzi że ekipa idzie tropem mistrza Brodzkiego i dodają wiedźminki, zaś Kaer Morhen zamiast wyludnione, będzie pełne wiedźminów. Muszę przyznać, że warto śledzić tą produkcję choćby ze względu na pomysły scenarzystów, bo kreatywność ich głupoty ciągle mnie zadziwia.
 
Jakby nie ten potwór ... Myślał by , że to jakieś migawki z bitwy o Kear Morhen . RI mówi też o jakieś kobiecie co gra w tym odcinku .
 
Mi się raczej widzi że ekipa idzie tropem mistrza Brodzkiego i dodają wiedźminki, zaś Kaer Morhen zamiast wyludnione, będzie pełne wiedźminów. Muszę przyznać, że warto śledzić tą produkcję choćby ze względu na pomysły scenarzystów, bo kreatywność ich głupoty ciągle mnie zadziwia.

Dziwne by to było, bo w pierwszym odcinku już ustanowili, że wiedźminek nie ma, Lauren to potwierdziła w komentarzu do odcinka. Może KM to po prostu znana i lubiana miejscówka biesiad i rautów?
 
Nie ma żadnych newsów o Philippie, ale przynajmniej już wiadomo, że scenarzyści znaleźli sposób, by przywrócić do serialu stworzoną przez siebie postać Danici (jakby ktoś nie pamiętał, to prostytutka, która pojawiła się w scenie z Geraltem w trzecim odcinku pierwszej serii).
 
Top Bottom