[UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

+
Czyli Żebro zdaje sobie sprawę, że Netflix wcale nie zrobił tej adaptacji lepiej, dobrze wiedzieć. Ech, chciałbym kiedyś go spotkać i porozmawiać z nim zarówno o polskiej jak i tej drugiej adaptacji.
Z nudów sprawdziłem ten Chat GPT i poprosiłem go o to co tu widać. Strasznie zawodne to urządzenie, nie dość że wybrało mi aktorów spoza podanego przedziału wiekowego, nie pasujących do opisów, to jeszcze jednego nieżyjącego. Może za parę lat będzie lepiej działać.
bandicam 2023-03-25 23-08-02-606.jpg
 
Ja niegdyś bym widział Karolinę Gorczycę jako Yennefer albo Andrzeja Beya - Zaborskiego jako Dijkstrę, ale to tak pod względem wyglądu bardziej bo czy dobrze by zagrali swoje role to nie jestem pewien. Młody Emreis Dorociński a starszy Bronisław Wrocławski (choć różnica wieku trochę za duża). Pogdybać można.
 
Nowe zdjęcie ekipy witchflixa podczas burzy mózgów ( :D ) prawdopodobnie do 4 sezonu serialu...Tomek nie załapał się na zdjęcie, bo akurat robił wszystkim kawę ;)
View attachment 11349526
Prawdopodobny jest zajęty Rycerzami zodiaku . Co będą jego debiutem pełnometrażowym reżyserskim ( po trailerze widać dziadostwo raczej ) Jednak fanem tego uniwersum nie jestem. Lauren i jej scenarzyści ... Radosnej głupiej twórczości ciąg dalszy ...
 
Lauren i jej scenarzyści ... Radosnej głupiej twórczości ciąg dalszy ...
No, niestety. Ciąg dalszy kaleczenia materiału źródłowego... Niby nadzieje na to że do 4 sezonu nie dojdzie można nadal mieć, bo samo to że piszą sobie scenariusz nic nie znaczy patrząc na to jaki Netflix jest nieprzewidywalny i potrafi anulować seriale w najmniej oczekiwanym momencie ale mam przeczucie że jednak ten kolejny sezon zostanie nakręcony i wydany :/ ale w sumie z drugiej strony to niech dalej sobie w to brną, w ten sposób ich upadek będzie bardziej spektakularny bo raczej irytacja fanów tym tworem będzie tylko wzrastać niż maleć (tym bardziej bez Henrego na pokładzie).
 
Jak tak patrzę na to zdjęcie to ... tak jakoś przypomniała mi się książka Johna W. Vandercooka o tytule Parada głupców, albo; aby daleko nie szukać - poczciwy Narrenturm.
 
Nowe zdjęcie ekipy witchflixa podczas burzy mózgów ( :D ) prawdopodobnie do 4 sezonu serialu...Tomek nie załapał się na zdjęcie, bo akurat robił wszystkim kawę ;)
View attachment 11349526
Towarzystwo wzajemnej adoracji, które słodzi sobie nawzajem jacy to są za*e*iści i jaki to genialny serial kręcą - szkoda tylko, że genialny wyłącznie dla nich.
A niechby se kręcili i fafnaście takich seriali naraz (nawet mogą być jeszcze gorsze) - boli mnie to, że w tym akurat przypadku niszczą i ośmieszają wspaniałe uniwersum Wiedźmina. Była szansa na podjęcie rękawicy rzuconej przez Tolkiena i George’a R.R. Martina, lecz oni zamiast podjąć tą rękawicę, to wytarli na niej buty.
 
Towarzystwo wzajemnej adoracji, które słodzi sobie nawzajem jacy to są za*e*iści i jaki to genialny serial kręcą - szkoda tylko, że genialny wyłącznie dla nich.

Zdecydowanie. Jak ja czytam ich posty to mam wrażenie, że oni żyją pod jakimś kamieniem i nie zdają sobie sprawy z tego że praktycznie cały fandom ich nie znosi.


IMG_20230330_114228.jpg

Tutaj nowy tweet jednego ze scenarzystów. Aż strach pomyśleć jaką postać tym razem doszczętnie zniszczą.
Chyba Regis w wersji "Twilight" nadchodzi.....
 
Jascek Rozenek w wywiadzie dla gry-online powiedział , że miał propozycje dania głosu Geraltowi z netflixa . Nawet była próba . Był jednak świeżo po udarze i dopiero co zaczynał się rehabilitować .
 
Cytowałem w innym wątku wywiad z Stanisławem Bereśem o Sapkowskim, tu wypowiedź Bereśa i netflixowym tworze:
Czy będzie pan oglądał serial Netflixa?
Oglądałem trajler i jakieś jego wcześniejsze warianty, ale nie jestem tym serialem tak przejęty, abym czytał jeszcze nowinki z planu. Zresztą było ich niewiele, jakby produkcja była objęta tajemnicą wojskową. Jak pan wie, zwiastuny mają to do siebie, że dobry montażysta nawet z kompletnego kiczu może zrobić całkiem zgrabną zajawkę, bo wybiera najlepsze kawałki. A więc przyjmuję to spokojnie, zakładając, że raczej czeka mnie przykrość niż przyjemność, zwłaszcza że nie podoba mi się drewniana twarz Wiedźmina, a już szczególnie księżniczki Ciri, która ma powierzchowność bezmyślnej wieśniaczki. (Ja czytając to: Lol XD) Choć oczywiście doskonale pamiętam, jak Polacy urządzili histerię narodową, gdy okazało się, że w „Potopie” Kmicicem będzie Olbrychski, a Oleńką Braunek. Tymczasem zagrali zupełnie przyzwoicie. Więc może się okazać, że oblicza Geralta i jego podopiecznej okażą się instrumentami o większej skali wyrazu niż w trajlerze, ale raczej wątpię. Za to sporo sobie obiecuję w sferze realiów historycznych, scen walki oraz efektów specjalnych. Masowe sceny batalistyczne oraz oblężeń średniowiecznych warowni mają dużą sugestywność. Nocna panorama płonącej twierdzy wygląda jak skopiowana z malarstwa wielkich mistrzów flamandzkich.
 
raczej czeka mnie przykrość niż przyjemność, zwłaszcza że nie podoba mi się drewniana twarz Wiedźmina, a już szczególnie księżniczki Ciri, która ma powierzchowność bezmyślnej wieśniaczki.
Heh, nigdy wcześniej nie widziałam tego wywiadu, no ale facet się nie pomylił :D Oczywiście Cavill to najlepsze co spotkało tego netflixowego wiedźmina ale mimo wszystko w 1 sezonie był drewniakiem z jedną miną, który w zachowaniu i mowie z książkowym Geraltem miał niewiele wspólnego (dopiero w drugim sezonie bardziej przypominał książkowego Geralta ale w zamian za to wszystko inne było nie tak jak powinno XD). A co do Ciri, to cóż... Raczej bezmózgą wieśniaczką bym jej chyba nie nazwała, ale z książkową Ciri też nie miała wiele wspólnego. Miała kij w tyłku i była taka strasznie księżniczkowata. Za to Ciri z książek była właśnie taka swojska, mówiła to co jej ślina na język przyniesie itd.
No, więc tak, Bereś postawił trafną diagnozę.
 
Last edited:
Plakat niby nie wygląda źle, ale mimo to mam spore obawy...

Moim zdaniem plakat wygląda słabo, szczególnie z niezwykle naturalnie przyklejoną do sceny uścisku Geratla i Ciri Yen.

Tak czy siak, S3 nie obejrzę, więc meh.
 
Jakby ten plakat drukowali na łatwo rozpuszczalnym papierze z makulatury - najlepiej w formie wygodnych rolek podzielonych na listki, to nie potraktowałbym tego jako wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Słyszeliście, że według Netflixa Kleopatra była czarnoskóra miała karnację o wiele tonów ciemniejszą od przeciętnego Egipcjanina? :ROFLMAO:
 
Top Bottom