Vampire: the Masquerade

+
@Yakin Gwoli ścisłości, pierwsza komputerowa Maskarada to Redemption. Nie tak dobre jak Bloodlines, ale całkiem zacne.

Redemtion jest chyba praktycznie niedostępne obecnie, do tego nie było tłumaczone na polski z tego co kojarzę. Stąd taki skrót myślowy :D. Co do obaw @Nars to oczywiście są, ale mimo tego i tak jestem bardzo ciekaw ewentualnego następcy Bloodlines :D.
 
ORLY?
https://www.gog.com/game/vampire_the_masquerade_redemption
:D
Fakt, tłumaczenia pewnie nie ma.... ale komputerowe RPG to świetny sposób nauki/szlifowania języka! :)

Kiedyś jak szukałem, to chyba nie mogłem nigdzie znaleźć. Jak jest na gogu, to super. Chociaż dla mnie granie po angielsku i tak nie wchodzi w rachubę. Ślęczenie ze słownikiem nad każdym zdaniem NPC-a i odpowiedzią w dialogach, to mordęga zabijająca całą przyjemność z grania. Podobnie wszystkie opisy w inwentarzu, dzienniku itd.
 

Yngh

Forum veteran
Dawno się nie odzywałem na forum, ale z takiej okazji to warto. Na stronie fanowskiej VM:B na Facebooku po długiej przerwie pojawił się interesujący post z materiałami z jakiegoś nowego projektu ("Project Chimera" ). *Coś* zaczyna się dziać w Świecie Mroku... i być może będziemy wiedzieć więcej już 21 marca 2019 roku, bo to rzekoma data oficjalnego ujawnienia/zapowiedzi nowej gry.

Link do strony VM:B na FB: https://www.facebook.com/Vampire-the-Masquerade-Bloodlines-41585891294/

Post:
post VMB.png
Filmik:

Screenshoty:
53514184_10155787186592583_1045607876950753280_o.jpg
53602065_10156260433066295_3158823522789228544_o.jpg
 
Coraz bardziej wygląda to na remake/remaster.

E:

Pobawiłem się chwile wiralową strona podpięta pod projekt. I jest tam wariacja na temat mechaniki z Bloodlines, gdzie seria pytań definiowała preferowaną rozgrywkę i wampirzy klan naszej postaci.
 
Last edited:
Najpierw Paradox zapowiada że coś jest na rzeczy z maskaradą, potem Redy zapowiadają wampirzy dodatek do gwinta...
Wątpię że to przypadek ;D
 
Byłbym raczej zawiedziony. Jasne. Bloodlines to genialna gra, ale znam jej fabułę na wylot, z prawie wszystkich możliwych perspektyw. Liczę na coś nowego.
 
Byłbym raczej zawiedziony. Jasne. Bloodlines to genialna gra, ale znam jej fabułę na wylot, z prawie wszystkich możliwych perspektyw. Liczę na coś nowego.

100% powtórka z rozrywki byłaby w przypadku remastera. Screeny sugerują całkiem nowy silnik, a to jakieś szanse na reboot. Gra jest fenomenalna, ale nie oszukujmy się, jest pole do poprawy, zwłaszcza w trzecim akcie.
 

Yngh

Forum veteran
Remaster/remake to chyba najmniej ambitne opcje, ale mogą się udać. VM:B miał katastrofalny start i wymagał wielu patchy oficjalnych i nieoficjalnych, zanim stał się naprawdę grywalny, przez co wiele osób nigdy nie dało grze szansy. Poza tym końcowa część VM:B pozostawiała wiele do życzenia, do czego nawiązał @Nars. Osobiście wolałbym coś kompletnie nowego w tym samym uniwersum (np. "duchowego" następcę), ale jeśli wyszłoby takie ulepszone i dopracowane VM:B na nowym silniku, to zapewne też bym się skusił ;).
 
Łatwiej wydać odświeżoną wersję gry niż coś całkiem nowego. Jeśli podejdą do tego na poważnie i gra będzie porządnie wykonana to zdobędą wielu nowych fanów. Stąd już prosta droga do stworzenia kolejnej gry. Tak czy siak, wszystko powinno stać się jasne dzisiaj w godzinach wieczornych.
 
No i się doczekaliśmy. Na początek niestety tylko CGI:


Gameplay pewnie na E3. Jednak sequel nie remake.

Będziem grali thin-blooded'em w Seattle. (Ten) Brian Mitsoda napisał fabułę.

Premiera q1 2020.

Jest na gogu.
 
Last edited:
Będziem grali thin-blooded'em
A skąd to info?

[Edit:]
Widzę, że na GOGu jako bonusy edycji specjalnej mamy skiny Smiling Jacka i Jeanette. Ciekawe, czy spotkamy te postacie w grze? W końcu w opisie gry jest napisane, że mamy spotkać ulubionych NPC fanów.
 
Last edited:
Kolejny dzień, kolejny powód, by żyć.
Obawiałem się remastera, dostałem sequel. Żyć nie umierać.
Życie, życie, życie.
 
Top Bottom