Vešci sa Balkana

+
Sezonu Oluja sam sa poštarinom do Slovenije platio 14,41€, od toga je 6.88 € knjiga a 7.53 € poštarina. Kupljeno kod Dobre Knjige. Ima i na njemačkom Amazonu ali ne pitajte za cijenu :D
Znači skuplja poštarina od knjige? Pretpostavljam da u Sloveniju šalju avionom, ali to je lopovluk....:angry:
 
Pa kad se vec gadjamo muzikom :D evo pesmice koju sam slusala kao luda dok sam citala lastaviciju kulu. Nekako mi je poletna i setna u isto vreme. Bas kao lastavicin let.

nemam pojma kako da stavim video baj d vej
 
Last edited:
@Philomena Odlična asocijacija na Lastavičiju kulu, stvarno se uklapa i moraću da probam kada bude Kula došla na red čitanja (opet), hvala za link

@tihomirr Ako ako, to je i cilj izmedju ostalog :D

Evo još jedne odlične, nije me skoro neki instrumental tako prikovao uz zvučnike:


I još jedan sa nikad boljom atmosferom, fantastično:

Btw "repertoar" muzike koju slušam je dosta obiman, ove biram za trenutnu atmosferu krčme i uzbudjenja zbog Witchera i neke Slovenske nostalgije :D Nadam se da vam se svidja
 
Srećan Božić svima koji ga danas slave! Ne znam da li je i kod vas uobičajeno da se kaže, ali Hristos se rodi!
 
Aloha ponovo..
Imam par pitanja vezano za Witcher knjige, stoga moram upozoriti na veći BOOK SPOLIER za one koji čitaju knjige ili imaju namjeru čitat knjige, da budu upozoreni na spoilere..
Znači za sve one koji su čitali knjige i prešli igre:
1. Kako je Geralt sazna da je Emyr zapravo Duny? Znam da je uz pomoć f Codringhera i Fenna skužija da Duny nije baš govorija istinu prilikom svog identiteta, al mi nije jasno kako je baš zna da je on Duny? Jel ga prepozna kad ga je vidija il je zna otprije..?
2. Kako su Geralt i njegova ekipa znali da se Ciri nalazi u Stygga dvorcu? Ciri je jednostavno ušetala tu, a uskoro Geralt i kompanija su na vratima.. Kako su znali da su svi oni tu?
3. Zašto se Emyr smilova nad Ciri te je pustija, a Geralta i Yen nije ubija? Dotada je ima bolesne planove da napravi sina sa svojom Ciri, a onda nakon šta je Ciri ugledao rasplakanu odjednom popustija.. Da li zaista duboku u srcu ima ipak nešto ljudskog u njemu?
4. Je li ikad objašnjeno zašto je Emyr i Nilfgaard željeli napasti Sjeverna Kraljevstva? Zar im je bilo malo zemlje koje su imali? Zbog ekonomije? Bolje geografske lokacije i bogatije prirode? Ili je Emyr bio egocentrik i jednostavno htio biti vladar svega živoga?
5. Da li su Geralt i Yen na kraju živi ili.. ? Ili je pisac ostavija čitateljima da razbijaju glavu di su i da li su iopće živi?
6. Je li Andrzej Sapkowski ikad najavio mogući nastavak priče di je stao?
7. Da li CD Project RED morao zatražiti dozvolu od Andrzej Sapkowskog za rad na igri kojoj je radnja smještena nekoliko godina iza završetka priče, i dozvolu za korištenje likova iz knjiga? Kao neka zaštita autorskih prava.. I da li je možda ikad spomenuto da li im je sam pisac pomogao oko stvaranje priče? Pogotovo za W2 i ponovnom napadu Nilfgaarda? Ako nije, onda svaka čast CD PR na ideji i priči..

Eto , nadam se da previše ne tražim, čista radoznalost.. ;) A i da je ovaj topic i dalje živ i na prvoj stranici Communitya.. :)
 
5. Da li su Geralt i Yen na kraju živi ili.. ? Ili je pisac ostavija čitateljima da razbijaju glavu di su i da li su iopće živi?
6. Je li Andrzej Sapkowski ikad najavio mogući nastavak priče di je stao?
7. Da li CD Project RED morao zatražiti dozvolu od Andrzej Sapkowskog za rad na igri kojoj je radnja smještena nekoliko godina iza završetka priče, i dozvolu za korištenje likova iz knjiga? Kao neka zaštita autorskih prava.. I da li je možda ikad spomenuto da li im je sam pisac pomogao oko stvaranje priče? Pogotovo za W2 i ponovnom napadu Nilfgaarda? Ako nije, onda svaka čast CD PR na ideji i priči..

Ovo su jedina pitanja na koja mogu da dam siguran odgovor. Sudbina Geralta i Jen je otvorena za tumačenje, i takav je kanonski završetak sage. Igre, i sva dešavanja u njima nisu deo kanona. Što se tiče nastavaka, nije ništa naglasio, ali je 2013. izašla nova knjiga, "Sezona oluja", koja je prevedena na srpski, i čiji su događaji smešteni unutar postojeće sage. Još uvek nisam počeo sa čitanjem (ispitni rok, viša sila :( ), tako da ne znam detalje.

Pan Sapkovski je učestvovao, koliko ja znam, u izradi prvog dela igre, mada samo kao savetnik vezan za geografski položaj određenih gradova i sela, u izradi same priče nije imao udela. CD PROJEKT je morao da plati određenu sumu novca za prava, a ono što je posebno interesantno je da je nama omiljeni brka, već inkasirao novac za jedan stariju igru o vešcu, koju su radili ljudi iz današnjeg TechLand - a. Igra je propala, mislim da screenshotove možeš naći negde na forumu.

Nadam se da sam ti makar malo zadovoljio znatiželju :D
 
Last edited:
Pridružujem se čestitkama, nek vam je srećna, bogata, i puna zdravlja, novca, grafičke i procesorske moći za Witcher 3, 2015-ta! A za predstojeće praznike, ko slavi, takodje sve najbolje, i učite na greškama sa novogodišnje noći, ako ste ih pravili i ako ih se sećate... Ja nisam siguran ni u jedno! :cheers2::beer:
 
E moji vešci i vešt..kinje(?), ko god nije video, Momo nas je počastio zvaničnim TW3 system requrements-ima:
http://forums.cdprojektred.com/threads/32979-The-Witcher-3-Wild-Hunt-PC-System-Requirements-are-here!?p=1503544&viewfull=1#post1503544

E sad, nekog je počastio, nekog je rasplakao... ja sam negde izmedju, mada mi polako suze oči :cry:
Naći će se neki sezonski posao do Maja valjda, rudnik uglja ovo-ono.
Da budem iskren, mislio sam da će gtx970 bit recommended...Tako da smo mogli i grđe da prođemo :D
Nemam pojma...Valjda ću skrpit neku mašinu koja će izgurat 50 fps na medium-high...Mada ja sam zadovoljan i sa W1 grafikom...Nikad me ova fxaa, saoo, msaa i ina podešavanja nisu posebno fascinirala...

E da...
Hristos se rodi! Srećan Božić svima koji ga danas slave! :cheers2:
 
Top Bottom