Vesemir, najstarszy żyjący wiedźmin

+
Ja bym założył stronkę "Pomóżmy Vesemirowi znaleźć srebrny miecz".

Cały fanpage na facebooku i fundacje "Srebrne miecze dla Wiedźminów". Zbieralibyśmy na srebrne, lub posrebrzane miecze dla naszych milusińskich, resztę zebranych pieniędzy przeznaczylibyśmy na remont schodów i bram w Kaer Mohren i na nowiuśkie, stylowe, skórzane kurty dla wiedźminów (@SMiki55, proszę uprzejmie o zdjęcie), lub grzebienie (jak wszyscy wiemy na całe Kaer Mohren przypada tylko JEDEN GRZEBIEŃ).
 
Last edited:
Do wszystkich nikczemników kalających Trissiaczka mam taką krótką przemową:

Świetlana postać Triss, no i cóż, że nikczemnicy na swoją głowę nie ściągają sobie nienawiści, bo są zbyt bardzo zabłoceni i zbyt bardzo są nikczemnikami, a ludzie czyści, świetlani, do których ostanie słowo i o których napisze historia, a potem jako ostatni wypowie się Bóg, ściągają sobie na swą świetlaność tyle błota i nienawiści. O forum, przejrzyj wreszcie! Forum, obudź się! Forum, obudź się! Forum, obudź się! Szatan Twe oczy bielmem dziś skrywa, żebyś nie widziało, Szatan usypia Twój mózg, abyś prawdziwie nie myślało, Szatan zabija Twe serce, abyś nie czuło i nie kochało. O forumnukochane nie wydawaj na pastwę nienawiści Triss! O forum podźwignij się dziś, bo jutro może być za późno!
.
 
A ja mam pytanie do znawców lepszych ode mnie, czy taki sztych, jaki ma vesemirowy miecz posiada jakieś uzasadnienie praktyczne? Bo za ładnie to mi to nie wygląda.
 
Gdyby nie był szybki to by nie był wiedźminem, tylko grubasem w zbroi i z mieczem ;)

A poza tym widzę że taktyka "nie ważne, co mówią, byleby nie przekręcali nazwiska" nadal trwa...

Szybki był za młodu. A tytuł wiedźmina nadaje się raz i koniec. Nie ma żadnej komisji która by miała co x lat weryfikować, czy ktoś wciąż zasługuje na to miano, czy nie :p
 
A ja mam pytanie do znawców lepszych ode mnie, czy taki sztych, jaki ma vesemirowy miecz posiada jakieś uzasadnienie praktyczne? Bo za ładnie to mi to nie wygląda.

Sztych jest całkiem klasyczny (i w pełni funkcjonalny). Nietypowe (zapewne umieszczone celem nadania unikalności), jest głowni ażurowanie.
 
@Nars Wybacz, źle się wyraziłem, ale dobrze się domyśliłeś o co mi chodzi. O ile ta ażurowanie ażuracja mi się podoba bliżej jelca, tak przy końcu to poprzeczne coś mi niezbyt podchodzi.
 
Last edited:
W ogóle muszę przyznać z uznaniem, że Redzi konsekwentnie unikają tak częstych w fantasy (nawet w low czy dark) przecudowanych, często absurdalnych designów mieczy. Czasami tu zdarzy się nadmierne ząbkowanie, tam nieco przesadzona ażuracja, ale nawet wystylizowany tasako-miecz jeźdźców Gonu zachował walory praktyczne.
 
Dokładnie tak. A jak pamiętam ktoś się jeszcze czepiał, że miecze za długie bo w Sezonie jest napisane, że miały 40,5 cala.
 
W ogóle muszę przyznać z uznaniem, że Redzi konsekwentnie unikają tak częstych w fantasy (nawet w low czy dark) przecudowanych, często absurdalnych designów mieczy. Czasami tu zdarzy się nadmierne ząbkowanie, tam nieco przesadzona ażuracja, ale nawet wystylizowany tasako-miecz jeźdźców Gonu zachował walory praktyczne.
I chwała im za to. Raczej ciężko mi wyobrazić sobie Geralta z mieczem z Darksiders
czy z jakiegoś Final Fantasy xD
 
Jeśli się zapomni o mieczu Cirii, który ma dziurę w dość wrażliwym miejscu.

Nom, miecz Ciri (który ze świadomości wyrzuciłem byłem) jest zdecydowanie przykładem niepraktycznego żelastwa. Ażurcja i przewężenie głowni w bardzo niefortunnym miejscu, i dodatkowo jest zdecydowanie za duży w kontekście właścicielki (tu już nie sposób zawiesić niewiary w kwestii wyciągania go z pochwy umieszczonej na plecach). Jest to jednak wyjątek potwierdzający regułę.
 
Bierzecie pod uwagę, że miecz, którego aktualnie używa Ciri może pochodzić z całkiem obcego świata? Takiego, w którym zupełnie inaczej wyrabia się broń? ;)
 
Top Bottom