VGA 2011 - Video Games Awards 2011

+
VGA 2011 - Video Games Awards 2011

VGA 2011 - Video Games Awards 2011

Jak co roku odbyła się gala rozdania nagród VGA 2011 organizowana przez TV Spike. Na gali można było oprócz rozdania nagród obejrzeć rozmaite trailery i posłuchać ciekawych zapowiedzi nowych gier. Niestety nasz kochany Wiedźmin 2 nie zdobył żadnej nagrody :( Grą roku został natomiast największy rywal W2 czyli TES V - Skyrim.

Poniżej przedstawiam listę nagród w poszczególnych kategoriach :

- Gra Roku 2011 - The Elder Scrolls V: Skyrim
- Producent Roku - Bethesda Game Studios ( Skyrim )
- Najlepsza postać z gry - Joker - Batman: Arkham City
- Najlepsza gra na X360 - Batman: Arkham City
- Najlepsza gra na PS3 - Uncharted 3: Drake's Deception ( Oszustwo Drake'a )
- Najlepsza gra na PC - Portal 2
- Najlepsza gra na Wii - The Legend of Zelda: Skyward Sword
- Najlepsza gra na konsole przenośne - Super Mario 3D Land
- Najlepsza strzelanka - Call of Duty: Modern Warfare 3
- Najlepsza gra akcji - Batman: Arkham City
- Najlepsza gra RPG - The Elder Scrolls V: Skyrim
- Najlepsza gra wieloosobowa - Portal 2
- Najlepsza gra sportowa ( Sporty indywidualne ) - Fight Night Champion
- Najlepsza gra sportowa ( Sporty drużynowe ) - NBA 2012
- Najlepsza bijatyka - Mortal Kombat
- Najlepsza gra wyścigowa - Forza Motorsport 4
- Najlepsza gra ruchowa - The Legend of Zelda: Skyward Sword
- Najlepsza gra niezależna - Minecraft
- Najlepsza adaptacja - Batman: Arkham City
- Najlepsza piosenka z gry - Bastion
- Najlepsza ścieżka dźwiękowa - Bastion
- Najlepsza grafika - Uncharted 3: Drake's Deception
- Najlepsza kreacja męska - Stephen Merchant as Wheatley - Portal 2
- Najlepsza kreacja damska - Ellen McLain as GLaDOS - Portal 2
- Najlepsza gra w cyfrowej dystrybucji - Bastion
- Najlepsze DLC - Portal 2 Peer Review
- Najbardziej oczekiwana gra - Mass Effect 3
- Najlepszy zwiastun - Assassin's Creed: Revelations - E3 2011 Trailer

http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2011/50/vga-2011-nagrody-rozdane-zobacz-kto-zwyciezyl-obejrzyj-wszystkie-zwiastuny - Możecie tam obejrzeć zwiastuny :)

Zapraszam do dyskusji !!!! :)
 
Mnie najbardziej zajarał trailer Bioshocka i Transformers. Kolejne gry, które trzeba będzie nabyć w 2012:)
 
Mnie Bioshock zaskoczył. Nie jarałem sie tą gra a teraz po troszę tak. A najlepszy trailer to jednak Last of us - choć dziewczynka i zombie to rodzimy pomysł :p Niestety PS3 - moja Xboxowa dusza płacze.

Czy robot w trailerze ME3 nie jest za bardzo podobny do tego z Spidermana?
 
Był nominowany w kategorii gra na pc. Wygrał drugi Portal.

Cała gala była nieco lepiej prowadzona niż rok temu. Niestety nie zmienia to faktu, że choć najbardziej rozdmuchana, ma najmniej wspólnego z rzetelnym growym podsumowaniem roku. Najlepiej podkreślają to kandydaci w poszczególnych kategoriach oczywiście bryluje RPG: brak Wiedźmina a obecność Dragon Age II, oraz brak Battlefielda w kategorii Najlepsza grafika (ja bym dodał jeszcze i tu Wiedźmina, ale to moje prywatne zdanie).

  • Opcje są trzy:
  • Listę układał ktoś kto nie ma bladego pojęcia o rynku gier.
  • "Ręka, rękę myje"
  • Postawiono na tanią sensację, która niejako samorzutnie dodatkowo promuje galę.

Tak czy siak, szału nie ma, zwiastuny z podkreśleniem openingu Diablo III (a wykluczeniem miłej niespodzianki - Transformers) zawiodły. Zaskakujących debiutów nie było, taka tam... sztuka dla sztuki.
 
W ogóle należy zadać sobie pytanie, kto był taki mądry i wymyślał te kategorie. "Best Character" - a tam same stare gęby. "Gamers' God" - uhh, what!? Kilka lat temu były lepsze kffiatki np. "Most Addictive Game Fueled by Mountain Dew". No i te nominacje. Można W2 nie lubić, ale, cholera, zasłużył przynajmniej na nominację. Ogólnie rzecz biorąc VGA to impreza amerykańskiego rynku konsolowego, w której liczą się niemal wyłącznie najbardziej hajpowane produkcje i stare marki o ugruntowanej reputacji. Najciekawsze zdecydowanie były nowe trailery. Najgorsze - reklamy, reklamy, reklamy... Polsat i TVN mają jeszcze dużo nauki przed sobą w tej kwestii.
 
Masos said:
Mnie Bioshock zaskoczył. Nie jarałem sie tą gra a teraz po troszę tak. A najlepszy trailer to jednak Last of us - choć dziewczynka i zombie to rodzimy pomysł :p Niestety PS3 - moja Xboxowa dusza płacze.

Czy robot w trailerze ME3 nie jest za bardzo podobny do tego z Spidermana?

Mam takie pytanie o co chodziło Ci z tym
choć dziewczynka i zombie to rodzimy pomysł

że rodzimy czyli nasz Polski?
 
MM360 said:
Kolejne gry, które trzeba będzie nabyć w 2012:)
Jedyne co trzeba nabyć to dodatek do Wiedźmina 2, więc bądź tak łaskaw i przyciśnij kumpli ze studia.
 
Jestem zaskoczony, dla mnie te wyniki nie są obiektywne! Szczerze powiedziawszy podejrzewałem, że tak może się to skończyć. Ja jednak z czystym sumieniem na najlepszą grę RPG i na PC daje wiedźminowi 2, choć TES V jest dobry to nie daje tyle przyjemności z gry co przygody Naszego Geralta!!!!
 
bchm said:
Jestem zaskoczony, dla mnie te wyniki nie są obiektywne!
No nie godej. Przecież przyznawanie nagród, w których głosuje publiczność, to de facto plebiscyt popularności. Obiektywności w tym tyle, co w recenzji.
 
Obiektywności w tym tyle, co w recenzji.
No właśnie: X głosował tak samo jak Y, bo Z tak powiedział. Tak to wygląda.
Gry nie są wyjątkiem - spójrzcie na rozdania Oscarów.
 
robert70r said:
No właśnie: X głosował tak samo jak Y, bo Z tak powiedział. Tak to wygląda.
Gry nie są wyjątkiem - spójrzcie na rozdania Oscarów.

Racja bardzo to przypomina rozdanie Oscarów. Tyle że w Oskarach czasem zwyciężają mało znane hity. A tu wielka firma Bioware a nie nasz rodzimy mało znany może w świecie CDPR.
 
Sheladin said:
Jedyne co trzeba nabyć to dodatek do Wiedźmina 2, więc bądź tak łaskaw i przyciśnij kumpli ze studia.

Obecnie pracujemy nad wersją na Xboxa 360:)

A wracając do tematu, to Last of us na pewno nie zawiedzie. Naughty Dog zawsze robi genialne gry, jednak muszę zobaczyć więcej materiałów z ich następnej produkcji żeby się przekonać.
 
Rzeczywiście szkoda wiedzmina.Skyrim jest przykładem na to że marketing może zdziałać cuda.Żenujący jest brak nominacji dla W2 w jakiejkolwiek kategorii. Ja im dłużej gram w Skyrim tym dłużej zastanawiam się ilu takich samych bandytów i Draugów przyjdzie mi jeszcze zabić.

Przynajmniej pokazali nowy trailer Mass Effect'a.
 
Top Bottom