Video Game Awards WTF?

+
Video Game Awards WTF?

Nie znalazłem jeszcze tematu na ten temat na polskim dziale. Otóż Video Game Awards podało listę nominowanych gier do nagród. Jest i Wiedźmin 2, ale tylko w jednej kategorii - najlepsza gra na PC. Nie było miejsca dla Wiedźmina 2 w kategorii najlepsza gra RPG ;o Co dziwi tym bardziej, że znajduje się tam bardzo przeciętny, znacznie gorszy Dragon Age 2. Jestem tym faktem bardzo zniesmaczony.
strona z podanymi nominacjami,
 
A wybaczcie. Ze względu na ogrom postów zawartych w tym temacie nigdy tam nie wchodzę. Sądzę, że warto poświęcić temu zdarzeniu osobny wątek, ale to już w rękach moderatorów czy zostawią ten temat.
 
Dragon Age 2 bardzo przeciętny? O ho ho, kolego, dałeś tej "grze" bardzo wysoką ocenę. Mnie zaś dziwi co innego: DA2 w kategorii RPG? Prooooszę... Raczej h'n's - ewentualnie. Od razu uprzedzam fanbojów - podoba się gra? To grajcie na zdrowie, a mnie nie zmuszajcie i nie próbujcie przekonywać - mi się nie podoba w żadnym aspekcie, w przeciwieństwie do DA:O i DA:A.
 
Dragon Age i Dragon Age Origins - to były gry! DA2 spieprzyli na całej linii, i tak jak kolega wyżej, jest to bardziej h'n's niż RPG i tyle.
 
No jak widzę, mam kolejny temat, gdzie każdy może zrobić pojazd po DAII (choć większość krytykantów nie grała nawet). Gra nie jest idealna, bo zwyczajnie nie była ukończona w dniu premiery.

Historia jest ciekawa (nie ratujemy świata!)
Kompanii na plus Merrill; Avelin; Fenris; Varric
Animacje magów dostają finiszery i naumieli się walczyć wręcz.

Haters gonna hate z mojej strony koniec offtopu.
 
Narsereg said:
No jak widzę, mam kolejny temat, gdzie każdy może zrobić pojazd po DAII (choć większość krytykantów nie grała nawet). Gra nie jest idealna, bo zwyczajnie nie była ukończona w dniu premiery.

Większość ale nie wszyscy. Osobiście grę ukończyłem i jedyne co mi się podobało to walka, a dokładniej animacje finisherów.
 
Ogólnie rzecz biorąc nie traktowałbym VGA poważnie. Organizatorzy sami się kompromitują i na GameTrailers (które jest medialnym ramieniem uroczystości) userzy nabijają się z nich jak i my tutaj. Rok temu prowadzący imprezę Neil Patrick Harris był jednym z nagrodzonych. :D
 
DA2 nie podobało mi się.. lepsza była wg mnie 1.. od Wiedźmina po mojemu była o wiele wiele gorsza. Szkoda że brak nominacji do RPG'a roku chociaż nie obraziłbym się za grę roku dla W2 ... ale wątpię w to nie docenią pewnie polskiej produkcji;/
 
Chciałbym tylko przypomnieć, że W2 ukazał się tylko na PC. Multiplatformowość=>popularność=>nagrody w konkursach popularności(takich jak VGA). Wszystkie te produkcje startujące o tytuł najlepszego RPG, GOTY, czy najlepszej grafiki są produkcjami na minimum dwie platformy.
 
Dragon Age'a przeszedłem całego. Na początku wydawał mi się świetny. Z czasem już trwałem do końca z przymusy, bo jak zacznę jakąś grę to wolę ją skończyć. Męczyła mnie najbardziej walka. Była nudna i zdecydowanie było jej za dużo. Bez bicia przyznam się, że w DA 2 pograłem trochę w demo i nic nie sprawiło, żebym zagrał jeszcze raz w tym uniwersum. Ale nie twierdze, że gra jest zła. Ma swoich fanów także coś w sobie musi mieć. Źle się wyraziłem wcześniej, mówiąc, że jest przeciętna. Miałem na myśli, że w porównaniu z Wiedźminem 2 według mnie wypada blado. Kto wie czy multiplatformowość ma tutaj znaczenie. Założe się, że jakby diablo III wychodziło tylko na PC to znalazłby się również w tej kategorii. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Takie jest moje zdanie.
 
Chodzi o to, że BioWare przypadkiem wybrało VGA, na premierowy pokaz ich nowego IP, a zatem, żeby wszystko ładnie się zazębiało, ich gra musiała znaleźć się wśród nominowanych. Wbrew zwykłej, najprostszej matematyce (oceny w branży i oceny użytkowników). Tak po prawdzie, to nie wiem, jaki konkretnie ma związek GT z VGA, ale jeśli rzeczywiście ten pierwszy serwis jest (współ)organizatorem gali, to nominacje dziwią tym bardziej, że Wiedźmin 2 został przez GameTrailers oceniony wyżej od Dragon Age II.
 
Narsereg said:
Tak po prawdzie, to nie wiem, jaki konkretnie ma związek GT z VGA
GT i Spike to portale siostrzane - właścicielem jest Viacom, konglomerat medialny. Producentem VGA został Geoff Keighley, dziennikarz który czyta wszystkie wideorecenzje GT.
 
VGA to farsa w najczystszej, wręcz laboratoryjnej postaci. Najlepszy komentarz na temat porównania W2 i DA2 jest tutaj (5:59).

http://www.youtube.com/watch?v=GvMSMwwGU-c&feature=related
 
Vojtasass said:
GT i Spike to portale siostrzane - właścicielem jest Viacom, konglomerat medialny. Producentem VGA został Geoff Keighley, dziennikarz który czyta wszystkie wideorecenzje GT.

Głosem GameTrailers jest raczej Brandon Jones
link

Geoff Keighley tam raczej robi wywiady pod logiem Spike'a i dyskusje panelowe.


A odnośnie VGA, to generalnie jest to promocja amerykańskiego przemysłu, więc chwytają się każdego pretekstu, żeby nie promować gier spoza USA (np. Wiedźmin pewnie dlatego, że jest tylko na PC).
 
Top Bottom