Vivienne po zakończeniu misji

+
Wiem, że temat stary, ale ja do dziś tej dziewuchy nie znalazłem po tym jak opuściła Novigrad, a ciągle mnie ta sprawa męczy. Udało się komuś?
 
Nie wiem dlaczego mój wpis nie pojawia się jako ostatnio wprowadzony przez co moje pytanie wylądowało w miejscu którego nikt nie zauważy :/ Może teraz się uda. Czy ktoś znalazł Vivienne po opuszczeniu przez nią Novigradu???
 
Duckingman;n6863750 said:
Nie wiem dlaczego mój wpis nie pojawia się jako ostatnio wprowadzony przez co moje pytanie wylądowało w miejscu którego nikt nie zauważy :/ Może teraz się uda. Czy ktoś znalazł Vivienne po opuszczeniu przez nią Novigradu???

Spędziłem sporo czasu na przeczesywaniu wysp Skellige, ale nigdzie nie natrafiłem na Vivienne, ani na jakąś informację z nią powiązaną. Niestety nigdzie w internecie również nie udało mi się znaleźć żadnej informacji na ten temat, co jest bardzo dziwne. Spodziewam się, że przy jej poszukiwaniach może być kilka zmiennych i samo przeczesanie każdego skrawka terenu (co już byłoby ogromnym sukcesem) może nie wystarczyć.
-na 90% nie znajduje się w żadnej większej wiosce, czy jakimś charakterystycznym miejscu na Skellige (w takim przypadku ktoś prawdopodobnie znalazłby ją)
-bardzo możliwe, że na możliwość jej spotkania ma znaczenie aktualna godzina (sam przeszukiwałem tereny w godzinach ok 15-19)
-jest też taka opcja, że możemy znaleźć tylko jej zwłoki (nie udało się jej dopłynąć na Skellige, a może po prostu leży gdzieś na wyspach?)... może pojawił się jakiś nowy wrak statku przy linii brzegowej, trudno to ewentualnie sprawdzić
-śmiałą teorią może być też powrotna przemiana Vivienne, chociaż przy większych skupiskach harpii nie spotkałem jej, może upodobała sobie jakiś konkretny szczyt góry...

Tyle co wiemy to, że Vivienne chciała załapać się na jakiś statek płynący na Skellige, bo była zafascynowana historiami o górach wystających z morza i syrenami. Czy to ważne informacje? Mogą, ale i nie muszą mieć żadnego związku z jej dalszymi losami.
Moim zdaniem warto nie porzucać tego tematu i spróbować wyjaśnić ostateczną sprawę Vivienne, chociaż w pojedynkę jest to raczej niewykonalne :D.
 
Venom97 Dzięki za odpowiedź. Też własnie przeczesałem na ile dałem radę Skellige (czyli wszystkie wiochy), ale nigdzie na nią nie trafiłem :/
 
lukszwed;n100613 said:
Może ktoś wrzucić mapkę z zaznaczonym miejscem gdzie można w Toussaint spotkać Vivienne i rycerza po rozwiązaniu z lustrem wody? Ktoś wspominał, że są w pałacowych ogrodach. Przebiegłem wzdłuż i wszerz i nigdzie ich nie widzę.
Jest tam gdzie kursor (na balkonie, nie w wieży tylko nad nią), główne zadanie musi być skończone.
eineingarp;n2698293 said:


 
Czy was również irytowało to idiotyczne swatanie Vivienne i tamtego głupka? To zadanie mogło być świetne, a wyszło nędznie przez coś takiego. Dla Vivienne było dobre zakończenie tylko wtedy, jak będzie z tamtym rycerzykiem, albo złe, jeśli go odrzuci. Zdecydowanie porażka taki pomysł na zadanie i brak innych wyborów.
W ogóle jak można z najładniejszą dziewczyną nie umożliwić sceny seksu? Wszystkie inne kobiety w "Krew i Wino" były brzydsze od niej. Bardzo mnie zawiedliście z tym zadaniem. Ono powinno być nie tyle poboczne, ale należeć do głównych. Zdecydowanie za małą rolę miała Vivienne w tej grze.
Nie tyle, że zrobiliście z jakiegoś powodu ją najładniejszą, to w dodatku głos miała bardzo przyjemny.
 
Last edited:
eraxitis;n7641640 said:
W ogóle jak można z najładniejszą dziewczyną nie umożliwić sceny seksu?

:facepalm: . No widocznie można. I moim zdaniem bardzo dobrze, bo ta gra nie polega na bzykaniu każdej pięknej kobiecej postaci.

 
eraxitis;n7641640 said:
Czy was również irytowało to idiotyczne swatanie Vivienne i tamtego głupka?
Nie.
eraxitis;n7641640 said:
To zadanie mogło być świetne, a wyszło nędznie przez coś takiego. Dla Vivienne było dobre zakończenie tylko wtedy, jak będzie z tamtym rycerzykiem, albo złe, jeśli go odrzuci. Zdecydowanie porażka taki pomysł na zadanie i brak innych wyborów.
Widzisz, gdybym ja miał rozpatrywać wybór w kategorii dobry/zły, to i tak zdecydowałbym, że Vivienne podróżująca po świecie to lepsze, dobre wyjście.
Chociaż większość wyborów w trzecim Wiedźminie opiera się na dwóch ścieżkach, to prawie zawsze temat jest moralnie szary. Podejmujesz decyzję na podstawie tego, w co sam wierzysz bez twardego podziału na biel i czerń.

eraxitis;n7641640 said:
W ogóle jak można z najładniejszą dziewczyną nie umożliwić sceny seksu? Wszystkie inne kobiety w "Krew i Wino" były brzydsze od niej. Bardzo mnie zawiedliście z tym zadaniem. Ono powinno być nie tyle poboczne, ale należeć do głównych. Zdecydowanie za małą rolę miała Vivienne w tej grze. Nie tyle, że zrobiliście z jakiegoś powodu ją najładniejszą, to w dodatku głos miała bardzo przyjemny.
Na ten argument miałem nie odpowiadać, ale niech będzie.
Vivienne jest stałą bywalczynią dworu w księstwie, w którym celebruje się skrajnie inne wartości, niż w części świata obejmowanej przez podstawową grę. Pomijając pruderyjność - okoliczności, w których ją poznajemy raczej wykluczają kokieterię i chęć spędzenia nocy z białowłosym wiedźminem, nie zaprzeczysz chyba, że dziewczyna ma sporo na głowie. Przygodny seks nie leży w charakterze tej postaci i bardzo dobrze, że REDania tak podeszła do sprawy. Z tym dojrzałym podejściem do cielesnego stosunku i związków, który był elementem promocji bywa w trakcie gry różnie, ale nie czynienie z każdej kobiety panienki, pardon my french, do dymania to dobry krok naprzód.
 
Last edited:
eraxitis;n7641640 said:
Nie tyle, że zrobiliście z jakiegoś powodu ją najładniejszą, to w dodatku głos miała bardzo przyjemny.
Inni już się odnieśli do meritum posta, więc ja tylko wyrażę swoje bezgraniczne zdumienie tym stwierdzeniem. Vivienne w moim odczuciu miała zdecydowanie najgorszy, najbardziej rażący sztucznością głos w całym W3. Mogłaby chyba stawać w szranki z Saskią Klimatobójczynią.
 
Yakin;n7645130 said:
No widocznie można. I moim zdaniem bardzo dobrze, bo ta gra nie polega na bzykaniu każdej pięknej kobiecej postaci.
A ile tam było pięknych? Prawie w ogóle. Redzi chyba nie wiedzą jak wygląda ładna kobieta. :)
Piękna to była Ciri, ale wiadomo że nie ma możliwości zrobienia takiej sceny, skoro to Geralt jest głównym bohaterem. Jedynie gdyby zrobiono grę na podstawie przeszłości Ciri (Saga o Wiedźminie) to wtedy mogliby pokazać seks, ale i tak by nie pokazali, bo to zbyt kontrowersyjne z pewnych powodów.

Większość postaci kobiecych w Wiedźminie okropnie wygląda. Chociażby z powodu piegów, ale nie tylko.
Szincza;n7645260 said:
Widzisz, gdybym ja miał rozpatrywać wybór w kategorii dobry/zły, to i tak zdecydowałbym, że Vivienne podróżująca po świecie to lepsze, dobre wyjście.
Zawsze sprawdzam obie wersje i w tym przypadku obie mogę określić jako słabe. Geralt na pewno chciałby żeby Vivienne żyła dłużej. W obu ścieżkach i tak nic z tego nie ma (poza wdzięcznością tamtego faceta).
Szincza;n7645260 said:
Chociaż większość wyborów w trzecim Wiedźminie opiera się na dwóch ścieżkach
Trzy ścieżki to jak pamiętam były w zadaniu o tym duchu zaklętym w drzewo.
Szincza;n7645260 said:
Vivienne jest stałą bywalczynią dworu w księstwie, w którym celebruje się skrajnie inne wartości, niż w części świata obejmowanej przez podstawową grę. Pomijając pruderyjność - okoliczności, w których ją poznajemy raczej wykluczają kokieterię i chęć spędzenia nocy z białowłosym wiedźminem, nie zaprzeczysz chyba, że dziewczyna ma sporo na głowie. Przygodny seks nie leży w charakterze tej postaci i bardzo dobrze, że REDania tak podeszła do sprawy.
Gdyby twórcy chcieli to mogliby przekonująco doprowadzić do takiej scenki. Zresztą nie chodzi mi o nawet o to, że tej scenki nie było (grając w Wiedźmina nie oczekuje się przecież seksu), ale o to, że z całego dodatku Krew i Wino, to ona była najładniejsza.
Pod koniec gry jest jednak seks scenka, ale z bohaterką, którą w żadnym razie nie można uznać za ładną (już księżna lepiej wyglądała). Dlatego może to irytować, że z tą o wiele mniej urodziwą zrobiono opcję seksu, a z tą najładniejszą już nie. Tamta siostra księżnej była zapewne ładna gdy ją wygnano, ale po kilkunastu latach, to już niezbyt (zawsze oceniam po twarzy).
Szincza;n7645260 said:
Z tym dojrzałym podejściem do cielesnego stosunku i związków, który był elementem promocji bywa w trakcie gry różnie, ale nie czynienie z każdej kobiety panienki, pardon my french, do dymania to dobry krok naprzód.
Powiem tak. Jest naprawdę słabo, jeśli chodzi o seks. Te wszelkie domy publiczne to dno. Już w Novigradzie było słabo (tylko jedna dziewczyna w miarę ładna), a w Toussaint to porażka totalna.
Nie dosyć tego, że brzydkie to jeszcze ciągle te same ujęcia kamery.
Największe urozmaicenie to było w Wiedźminie 1, z tym że tam były karty, więc nie pokazywali normalnie scenek.

Poza tym warto wspomnieć o pewnej oczywistości. Lepiej mniej seksu, ale z ładnymi niż więcej, ale z brzydszymi.
Niestety Redzi nie do końca to zrozumieli.

Za jedną z najlepszych scen seksu w Wiedźminie, to uważam tą z Shani w "Sercu z Kamienia". To im się naprawdę udało.

Chodak;n7651260 said:
Inni już się odnieśli do meritum posta, więc ja tylko wyrażę swoje bezgraniczne zdumienie tym stwierdzeniem. Vivienne w moim odczuciu miała zdecydowanie najgorszy, najbardziej rażący sztucznością głos w całym W3. Mogłaby chyba stawać w szranki z Saskią Klimatobójczynią.

Ty tak serio? Uważam jej głos za bardzo przyjemny. Jeden z najlepszych grze. Pasował do jej wyglądu, pozycji i charakteru.
Mógłbym powiedzieć, że dodawał jej słodkości. Nie wiem czy o to twórcom chodziło, ale tak właśnie było. Ogólnie świetna postać, a w dodatku blondynka, co jest ogromną rzadkością w Wiedźminie (brakowało takich postaci).
 
Temat brzmi "Vivienne po zakończeniu misji". Założyłem go coby mi ktoś powiedział gdzie jest dana postać po zakończeniu misji z nią związanej. Ewentualnie gdzie można ją później spotkać w Novigradzie albo na Skellige. Nie po to, żeby wypisywać swoje frustracje seksualne z powodu karygodnego występku ze strony REDów, polegającego na uniemożliwieniu pójścia z Vivienne na siano. Albo które postaci są ładne, a które nie. Pełno jest tematów o postaciach, więc proszę tam przenieść swoje rozważania. Nawet bym nie zabierał głosu, niech się dzieje co chce, ale jako założyciel tematu dostaję powiadomienia o nowych postach więc z rozpędu przeczytałem. A wolałbym nie czytać. Dziwię się moderacji, że podjęła dyskusję zamiast "przenieść post do odpowiedniego tematu":p
 
lukszwed;n7652410 said:
polegającego na uniemożliwieniu pójścia z Vivienne na siano.
Tylko nie na siano :D
Vivienne to arystokratka, a nie jakaś chłopka :D
lukszwed;n7652410 said:
Dziwię się moderacji, że podjęła dyskusję zamiast "przenieść post do odpowiedniego tematu":p
Nowy temat mi nie przeszkadza, ale ten również dotyczył Vivienne. Nie chciałem zakładać kolejnego skoro dużo nie miałem do napisania. Jednak takie tematy są zawsze ciekawe, więc trochę się rozpisałem. :)
 
A tak swoją drogą, spotkał ją ktoś gdzieś poza Novigradem? Gdzieś czytałem, że kręci się w karczmie przy Kaer Trolde, ale czuję, że to ściema.
 
LeoBonhart;n7656960 said:
A tak swoją drogą, spotkał ją ktoś gdzieś poza Novigradem? Gdzieś czytałem, że kręci się w karczmie przy Kaer Trolde, ale czuję, że to ściema.

Przecież ona jest normalnie w stolicy. Jedynie w złym zakończeniu jest w Novigradzie. Zresztą czy to ważne skoro nie ma opcji seksu z nią? :)

lukszwed;n7657000 said:
Pewnie pojechała w odwiedziny do fałszywej Ciri.
Jakiej fałszywej?
​​​​​​​

 
eraxitis;n7660590 said:
Jakiej fałszywej?
Tej co jej nie ma w grze.
eraxitis;n7660590 said:
Przecież ona jest normalnie w stolicy. Jedynie w złym zakończeniu jest w Novigradzie. Zresztą czy to ważne skoro nie ma opcji seksu z nią?
Bo w Novigradzie przy "złym" zakończeniu mówi, że wybiera się na Skellige. I chodzi o to czy można ją spotkać na Skellige. Niekoniecznie w celu seksu.
 
lukszwed;n7660850 said:
I chodzi o to czy można ją spotkać na Skellige.

Nie można. Wiele osób próbowało ją znaleźć z tego co można wyczytać w necie, ale nikomu się nie udało.

 
Nic nie zamykać :) Ona gdzieś tam musi być. W końcu Shinad na pierwszej stronie tego tematu o tym wspomina. Może my po prostu źle szukamy i tutaj nie chodzi wcale o Skellige :/
 
Wyłaziłam się po Skellige, że Wyspiarze zaczęli mi wyskakiwać z lodówki. Vivienne ani śladu. W Novigradzie - tam ją możesz tylko znaleźć, a na Skellige jej nie będzie, jak dla mnieto jest po prostu taka wzmianka o jej dalszych planach na przyszłość. Mówiła, że chce spędzić te "ostatnie" lata życia podróżując. :)

https://www.youtube.com/watch?v=IA7UJM-5fD0
 
Last edited:
Top Bottom