Vox populi, vox dei

+
Vox populi, vox dei

Postanowiliśmy zebrać dla was krótkie zestawienie najciekawszych cytatów z dotychczasowych wypowiedzi graczy na forach zagranicznych. Odwiedziliśmy między innymi RPG Codex, RPG Watch, Gamebanshee, IGN oraz Gamespot. Oto co gracze napisali na temat Wiedźmina."Gra wygląda jak dotąd rewelacyjnie. Myślę, że mamy tu zwycięzcę. Gra zdecydowanie warta rozbudowanej recenzji na Codeksie" (Gwendo/RPG Codex)"Właśnie ją skończyłem I muszę powiedzieć, że jest to jeden z tych RPGów naprawdę dostarczających dużo radości, którego będę powtarzać rokrocznie razem z Falloutem i kilkoma innymi. Fabuła I wybory zostały wykonane doskonale, do samego końca gry." (Vrok/RPG Codex)"Ciężko coś powiedzieć, może poza tym że Wiedźmin jest być może doskonalszy niż suma jego części. Bardzo ciekawie zaprojektowana gra. Dla mnie osobiście wygląda to na grę roku,i zdecydowanie najlepsze doświadczenie jakie miałem z RPGami od wieków" (Solaris/RPG Codex)"Do wszystkich niezdecydowanych, po prostu KUPCIE TĄ CHOLERNĄ GRĘ. To najlepszy RPG od czasu, gdy opuściła nas Troika" (Oarfish/RPG Codex)"OMG! Czyżby była to druga pod rząd “gra tak dobra, że nawet Codex ją lubi”?" (Elwro/RPG Codex)"Ta gra oparta jest na jednych z najlepszych mechanizmów z jakimi się spotkałem od czasów Fallouta i UW1, i jeśli tylko dacie jej szansę myślę że wam się spodoba" (Darkflame/RPG Codex)"KOCHAM tą grę. Bawię się przy niej lepiej niż przy MOTB, przy którym także miałem dobrą zabawę. Myślę, że najbliższym porównaniem jakie można zrobić byłby dla Wiedźmina Gothic, przy czym Wiedźmin jest o wiele lepszy." (Cardtrick/RPG Codex)"Ogólnie jest to jedna z tych gier gwarantujących znakomitą rozrywkę. Gra całkiem mnie wessała, I jest naprawdę duża. Po dwóch tygodniach gry (I jednym restarcie) jestem dopiero na początku aktu 3" (Trash/RPG Codex)"W skrócie: "Yeah, baby!"" (Prime Junta/RPG Watch)"Moje powieki powoli opadają, ale nie mogę przestać grać.. Nie jestem może daleko, ale mogę już teraz powiedzieć że Wiedźmin jest być może najlepszą grą w jaką grałem w tym roku." (Dez/RPG Watch)"To musi być niesamowita gra, przeglądam strony internetowe przez ponad godzinę szukając recenzji I komentarzy graczy i są niemal w 100% pozytywne. W zasadzie jest to pierwszy przypadek w najbliższej historii gdy komentarze na forach RPG Codex i Gamespotu nie różnią się znacząco." (Lethal Weapon/RPG Watch)"Widzę, czemu ludzie wciąż grają I grają w Wiedźmina. Myślę, że będzie to jedna z tych rzadkich gier, które ukończę. Jak dotąd wielki plus!" (Mute/RPG Watch)"Cóż, jak dotąd wprost uwielbiam tą grą. Jest bez wątpienia najlepszą nowo wydaną grą, w jaką grałem w tym roku" (Xandax/Gamebanshee)"Zgadzam się, to jeden z najlepszych RPGów w jakie grałem. Bardzo wciągający I głęboki" (Ulfang/Gamebanshee)"Ogólnie, ludzie którzy zaprojektowali tą grę są cholernie wybitni. Uznanie dla nich, polecam wszystkim zakup tej gry" (Siberys/Gamebanshee)"Wiedźmin jest grą wyróżniającą się z grono pośledniejszych RPGów wydanych w przeciągu ostatnich paru lat. W zasadzie, Neverwinter Nights 2 (po spatchowaniu), Mask of the Betrayer, i Wiedźmin są jedynymi RPGami od czasu Knights of the Old Republic które mogę bezdyskusyjnie polecić ." (BuckGB/Gamebanshee)"CD Projektowi udało się od momentu wydania gry odciągnąć mnie od konsoli." (10th/Gamespot)"To zdecydowanie gra znakomita. Poświęcam jej każdą chwilę przy komputerze" (Derek58/Gamespot)"Wraz z wydaniem tej gry, powinny wreszcie się skończyć dowcipy o Polakach. (...) Ponieważ gra jest GENIALNA. (Neoyamaneko/Gamespot)"Film otwierający grę jest najlepszym jaki wiedziałem we WSZYSTKICH grach, a gram od 1982 roku na c64." (nailfoot/Gamespot)"Ważną rzeczą jest fantastyczna historia, grafika jest niesamowita, głosy w dialogach wspaniałe, I generalnie przy Wiedźminie takie tytuły jak Oblivion czy NWN2 wyglądają całkiem mizernie. (DemonStrike /IGN)"Gram w tą grę już od pewnego czasu, i zasługuje ona na co najmniej 9.0! (Crusader_bin/IGN)"Mogę powiedzieć że gra jest na mojej liście ZŁOTEJ KLASYKI. Dziękuję Polakom za taki dar." (Skriptures17/IGN)
 
Aaależ to się czyta ;D Po takich tekstach na pewno twórcom włączają się "dodatkowe opcje" ;)
 
Ja oczywiście także mam pozytywne zdanie o Wiedźminie jak dla mnie to RPG wszechczasów i lepszego się nie znajdzie :p.
 
Z tych pozytywnych komentarzy i opinii naszych zagranicznych kolegów graczy, należy tym bardziej się cieszyć, że ogromna większość nie zna twórczości Sapkowskiego na podstawie, której gra powstała.To znaczy, że gra broni się sama w oderwaniu od świata Sapka. A to może tylko skłonić brać spoza polski do zapoznania się z twórczością mistrza ;DJak czytałem zagraniczne fora, to rzuca się w oczy, że dużo ludzi pyta czy książki Sapka zostały przetłumaczone na ich język, a jak nie to dlaczego do cholery he he...Wszyscy na tym zyskują: Sapek, chłopaki i dziewczyny CDPR, no i my, bo mnie przynajmniej rozpiera duma, że nasi rodacy rzucili świat na kolana ;)I myślę, że to nie jest duża przesada z tym "rzuceniem na kolana" 8)
 
Tak a'propos Dnia Niepodległości: gdy czytam te komentarze słuchając przy tym Huntera wzbiera we mnie duma narodowa ;D
 
Wszystkie te cytaty są ze stron angielskich/amerykańskich. Może przetłumaczycie coś z reszty świata? :D
 
DOgi said:
Wszystkie te cytaty są ze stron angielskich/amerykańskich. Może przetłumaczycie coś z reszty świata? :D
No ja jestem ciekaw co mówią o grze Chińczycy czy Koreańczycy ?
 
Wraz z wydaniem tej gry, powinny wreszcie się skończyć dowcipy o Polakach. (...) Ponieważ gra jest GENIALNA. (Neoyamaneko/Gamespot)
nie wiem co o tym myśleć :p :pkomentarze rzeczywiście budujące, ale żeby nie było za ładnie może ktoś pokusi się o przytoczenie kilku negatywnych? a potem i tak rzucimy się jak hieny na mięso i od razu udowodnimy autorom że nie mają racji :p :pps. niewiele było w życiu chwil kiedy czułem się dumny z tego że jestem Polakiem. Ale teraz jest jedna z tych chwil...naprawdę.ps. 2. Kolejne zwycięstwo Polaków nad Niemcami :D a co!! :D ( uznanie Wiedźmina za lepszego niz Gothic) :)ps.3 kiedyś była ankieta: "Jakie masz skojarzenia słysząc o Polsce?" ( pytano ludzi z zagranicy ). Odpowiedzi które padały:np. Jan Paweł II, Lech Wałęsa, piwo Warka, Grunwald, dowcipy o Polakach, bociany, pijaństwo itd itd... teraz wśród tych określeń będzie się pojawiać "The Witcher". Zobaczycie :)
 
Widzę że jesteście entuzjastami tej gry. Ja kupiłem ją wczoraj i żałuję. IMO to jest przeciętna gra z KOSMICZNYMI wymaganiami. Grafika niewiele (jeśli w ogóle) odstająca od SpellForce 2, częste doładowywania, MIZERNA fabuła i niezbyt ciekawe (to najłagodniejsze określenie jakie mi przyszło do głowy) questy (ganianie gracza po planszy w stylu "idź tu i zrób to, idź tam i pogadaj z tym"). Poza tym skomplikowane sterowanie (tryb zwinny, tryb silny, tryb grupowy, tryb amuletu taki, tryb inny, medytacje (lol!) w czasie których ulepsza się wiedźmina za to brak snu itd. itp.) i ten tak zachwalany tryb kamery który sam w sobie jest do zaakceptowania, jednak w połączeniu ze sterowaniem (sposób sterowania myszą lub myszą i klawiaturą) postacią jest zagmatwany - trafienie w wąskie przejście biegnąc staje się sztuką, podobnie wskaźnik kierunku na mapie - pomyłka. Pomijam już sprawę zgodności z książką i całkowite pomieszanie całości - jakiś "magister" który udaje "profesora", jakiś Alvin wieszczący o "białym zimnie" kiedy ta sprawa została już rozwiązana w książce, IMO bezsensowne nawiązywanie do książki podczas gdy gra jest od niej oderwana. Zabrakło pomysłów? Spodziewałem się czegoś więcej. Gry, która faktycznie tworzy nową jakość i jest wyznacznikiem pewnego poziomu. Tutaj tak naprawdę nie ma rozwiązań tego typu. Tak chwalony system walki jest po prostu machaniem mieczem mniej lub bardziej udanym - nie wnosi nic nowego. Za co chwalicie ta grę? Nie wiecie? To ja Wam powiem: za to że jest nowa. Za miesiąc, na gwiazdkę, wyjdą kolejne gry które też będziecie chwalić (wielu z Was) i będziecie szukać słów którymi można zamaskować to, że znowu mamy odgrzewany kotlet z nowym tytułem. Pamiętacie DeusEx (cz.1)? Taką różnicę i ten powiew świeżości mam na myśli. PS. Sprzedam grę "Wiedźmin" - wczoraj kupiona w "Empiku", nie rejestrowany, cena do negocjacji.
 
Czy tak olbrzymia masa ludzi popadła w zbiorową euforyczną radość bezpodstawnie !?Zapewne masz :D rację ! ale ja wolę należeć do tych ludzi a ty żałuj ,nie wiesz co dobre !
 
Hola hola.Panowie [zwracam się do CDP(R?)] i panie, gra zasługuje na solidne 8/10.Ale nie popadajcie proszę w samozachwyt. Dość już tych newsów o tym jak to wasza gra jest cudna. Nie przesadzacie czasem? Zrobiliście kawał dobrej roboty, ale nie jest to arcydzieło (głównie ze względu na Aurorę - co jestem w stanie przełknąć bo kupno innego silnika byłaby wtedy baaardzo ryzykowną decyzją i może CDP nie mogło sobie na to pozwolić). Ba, nawet przy arcydziele przesadą jest, by po premierze 2/3 newsów dotyczył tego, jak gra jest dobra :/.Widzę, że PR bardzo nie ma co robić.Te komentarze dobrze się czyta, ale troszkę zbyt mocno chełpicie się tym. Sam uważam grę, jak już wspomniałem za solidną. I niczego wam nie umniejszam, po prostu nic lepszego z Aurory się zrobić nie dało. Dlatego dokładnie ocenię was dopiero po następnej grze na jakimś nowym silniku. Na razie uważam, że macie na tyle umiejętności i chęci tworzenia dobrych gier, takich jak "były kiedyś". Nie zmarnujcie tego i idźcie za ciosem. I przestańcie się chwalić już jaką świetną grę daliście światu. My o tym wiemy. Zresztą jak ktoś przeczyta stronę community też się o tym dowie, bo takich newsów ostatnio tam dużo było. Potwierdźcie, że jesteście dobrzy kolejnym tytułem. Najlepiej na nowym silniku ;). (Wiem, że się powtarzam, ale szczerze wierzę, że to by było dla was najlepsze. Oczywiście można wybrać też wariant "pójścia na kasę" i wydawać dodatki do Wiedźmina 1 - na szczęście z tego co słyszałem przynajmniej pierwszy ma być darmowy ;)).Wuju_Samie: myślę, że coś jest w tym co mówisz, ale zważ na dwie rzeczy: 1) gry komputerowe są już mocno wyeksploatowane i trudno zrobić coś na prawdę nowego, czego jeszcze nie było, niestety 2) ta gra i tak oferuje bardzo dużo jeśli chodzi o Aurorę. Aczkolwiek nie neguję twojej wypowiedzi.Żeby było jasnym: ukończyłem grę i jestem zadowolony jak cholera. Swoje żale do gry (tak, mimo to - miałem je ;)) wylałem już gdzie indziej, zdaje się w temacie Wiedźmin 2 pobożne życzenia ;).
 
No, tutaj popadłem w niewielką konsternację Wuju_Samie. Chodzi mi o stwierdzenie, że fabuła jest mizerna. Z jednej strony mówisz, że grę kupiłeś wczoraj....z drugiej krytykujesz fabułę, którą ja uznaję za świetną. Powiedział bym ci, że grałeś w to trochę za mało...ale najwyraźniej doszedłeś do Alvina, więc grasz przynajmniej w 1 akcie. Zatem nie wiem...najwyraźniej różnimy się w gustach i ocenach. Poza tym nie zauważyłeś (bo nie mogłeś- grałeś za mało) najważniejszego aspektu gry- wpływu wyborów na dalszą rozgrywkę. A w jednym pomyliłeś się totalnie. Tę grę chwalę, bo jest IMHO dobra, a nie dlatego, że jest nowa. Ja grę ukończyłem i nie żałuję.
 
Hax said:
Hola hola.Panowie [zwracam się do CDP(R?)] i panie, gra zasługuje na solidne 8/10.Ale nie popadajcie proszę w samozachwyt. Dość już tych newsów o tym jak to wasza gra jest cudna. Nie przesadzacie czasem? Zrobiliście kawał dobrej roboty, ale nie jest to arcydzieło (głównie ze względu na Aurorę - co jestem w stanie przełknąć bo kupno innego silnika byłaby wtedy baaardzo ryzykowną decyzją i może CDP nie mogło sobie na to pozwolić). Ba, nawet przy arcydziele przesadą jest, by po premierze 2/3 newsów dotyczył tego, jak gra jest dobra :/.Widzę, że PR bardzo nie ma co robić.(...)
Ależ zapewniam Cię, że mamy ;). A ten news jest tylko odzwierciedleniem ogólnej tendencji jaką widać na poważniejszych forach zagranicznych. Nie napiszemy przecież (żeby słodzić tylko), że 99% ludzkości jest grą zachwyconych, a pozostałe 1% się nie zna, bo byłoby to mijanie się z prawdą. Owszem, pojawiają się również głosy negatywne, ale jest ich stosunkowo niewiele, w porównaniu do pozytywów. Zwróć też uwagę, że jak dotąd nie poruszaliśmy kwestii odbioru Wiedźmina na zagranicznych forach.P.S. Swoją drogą, to że gra według Ciebie zasługuje na 8/10 nie oznacza też, że jest to opinia ogółu ;). Średnie oceny graczy w internecie są, jak zapewne zdążyłeś już zauważyć, sporo wyższe :).
 
Szanowni Państwo,to, że gra jest udana stwierdziliśmy już wielokrotnie. Prosimy o ustosunkowanie się do pytania czy CDPR planuje wydanie kolejnego patch'a do gry. Wystarczy proste TAK lub NIE.
 
majkimajk said:
Szanowni Państwo,to, że gra jest udana stwierdziliśmy już wielokrotnie. Prosimy o ustosunkowanie się do pytania czy CDPR planuje wydanie kolejnego patch'a do gry. Wystarczy proste TAK lub NIE.
"Paczyk" ma być w okolicach grudnia !?
 
majkimajk said:
Szanowni Państwo,to, że gra jest udana stwierdziliśmy już wielokrotnie. Prosimy o ustosunkowanie się do pytania czy CDPR planuje wydanie kolejnego patch'a do gry. Wystarczy proste TAK lub NIE.
Już kilka razy było mówione, że patche będą wychodzić tak długo jak to będzie potrzebne, czyli dopóki gra nie będzie idealna i zupełnie pozbawiona błędów ;)Co do tematu: słodzą nam oj słodzą :p Po wydaniu "Wiedźmina" "Polak" rzeczywiście brzmi dumnie :DCzekam tylko z utęsknieniem na newsa o tym, że pierwszy dodatek jest już dostępny do ściągnięcia razem z toolsetem do modowania :D
 
Top Bottom