W Cyberpunk 2077 nie będziemy prowadzić pojazdów latających :(

+
Potwierdził to Max Pears, projektant poziomów w CD Projekt RED. Jednocześnie dał do zrozumienia, że będą one czymś więcej niż tylko „dekoracją”.
„Nie będziesz w stanie kontrolować pojazdów latających, ale będą one wykorzystywane w niektórych misjach jako kluczowe elementy.”
 
Jest to wiadome od pierwszych wywiadów po pokazie na E3. I wcale nie dziwi. Jest też dobrze wytłumaczone fabularnie.
AVki w CP to raczej transporty opanczerzone, pojazdy korporacyjne, etc. To nie jest Piąty Element.
 
Eee tam, ja tam wole takie coś. Jakies futurystyczne cyber motocykle i jazda.

 
Mnie to jakoś specjalnie nie martwi. Wystarczająco dużo problemów mam z jazdą samochodami :). Choćby w takim Batmanie pościgi, to był dla mnie koszmar :p.
 
Nie wiem, czy używanie pojazdów latających nie było albo nie jest ciągle w planie.
Cały czas wisi oferta pracy dla osoby mającej się tym zajmować.
Creating the whole architecture of vehicle related code and the physics of driving / flying in those vehicles.
 
Last edited:
Dla mnie tez nie jest to problem. Jeśli gra będzie świtna (a zakładam że będzie) to nie będę płakał że nie ma jak polatać.
 
Nie wiem, czy używanie pojazdów latających nie było albo nie jest ciągle w planie.

Tutaj może chodzić o ogólne animowanie (oddanie zachowania) pojazdów latających niekontrolowanych przez gracza, ale wciąż będącym środkiem transportu/tłem.
 
Nie wydaje mi się, by w wypadku bycia jedynie pasażerem zależało im na tworzeniu fizyki latania. Bo tak naprawdę nie ma to znaczenia, nie masz żadnych odniesień, które by pozwalały na określenie poprawności zachowania pojazdu. Nie czujesz, czy ten pojazd reaguje w sposób właściwy, bo skoro nim nie kierujesz, to praktycznie tylko zmieniający się krajobraz za oknem jest dowodem na przemieszczanie się.
Możliwe, że zrezygnowali z tego elementu, bo teren gry nie jest na tyle rozległy, by użycie tego sposobu transportu miało sens. Poza tym coś takiego tworzy masę problemów. Przypuszczam, że sam system kolizji przyprawiał tam wszystkich o potężny ból głowy.
 
Last edited:
Top Bottom