W świetle reflektorów #1 - Miles Tost - Level Designer

+
Wywiad - marzenie :D Po przeczytaniu tego mój hajp wzrósł tak jak po obejrzeniu trailera SoD. Dobra robota :) No i olbrzymie wyrazy uznania dla REDów, nie spodziewałem się, że to wszystko jest przemyślane aż w tak drobnych szczegółach.
PS. Zdaje się, że kampania marketingowa rusza z kopyta.
 
Bardzo fajny wywiad :yes. Co do tych miejscówek mocno zaśnieżonych, to mam nadzieję, że takowe też się w grze pojawią, na przykład takie jak na tej panoramie (mimo, że nie jest jakoś bardzo zaśnieżona, to mogłyby być chociaż takie widoczki):
 
Last edited:
Materiał może nie nakręca hajpu, ale daje zdecydowanie daje nadzieję, iż gra nie będzie jednak marketingową wydmuszką - z całego wywiadu przebija się nie tylko pasja, ale przede wszystkim jasna wizja tego, co Redzi chcieli stworzyć (przynajmniej Ci od projektowania poziomów;)) - to dobrze rokuje.

Teraz tylko: 1 Czekać na kolejne wywiady tego typu. 2. Mieć nadzieję, że pozostałe elementy zostały potraktowane z równą pieczołowitością, bo akurat projekty poziomów to coś, co jest bardzo mocnym punktem serii, w przeciwieństwie do czysto RPG-owych mechanik.

Anyway, dziękuję za świetny wywiad:)
 
Bardzo fajny wywiad :yes. Co do tych miejscówek mocno zaśnieżonych, to mam nadzieję, że takowe też się w grze pojawią, na przykład takie jak na tej panoramie (mimo, że nie jest jakoś bardzo zaśnieżona, to mogłyby być chociaż takie widoczki):
Generalnie nie lubię śniegu, ale dla kontrastu widoczków w grze mimo wszystko chciałbym zobaczyć choć jedną miejscówkę taką jak ta:
 
Dzięki za wywiad.

Mam przy okazji pytanie od siebie, które mnie już od dawna nurtuje, może przy okazji kolejnego QA dostanę odpowiedź ;)
Chodzi o to, że żegluję (pewnie tutaj nie tylko ja) i jestem baardzo ciekaw jak rozwiązaliście kwestię fizyki poruszania się żaglówki. Trzeba robić zwroty?
Jak niektórzy wiedzą, a część się domyśla, nie można płynąć bezpośrednio pod wiatr, ale można od kąta odchylenia mniej więcej 45st, przynajmniej na jachtach o ożaglowaniu trójkątnym:



Nazywa się to halsowanie.
Czy będzie to oddane w Wieśku? :D


Tutaj filmik lepiej obrazujący o co chodzi: https://www.youtube.com/watch?v=f8l6h84kYVU
Są nawet gry symulujące ten sport: https://www.youtube.com/watch?v=ouiLUFFKEXI
 
Last edited:
Też jestem tego ciekaw. Czy sterowanie łodzią będzie oddane bardziej realistycznie i trzeba będzie brać pod uwagę wiatr, czy zawsze niezależnie od warunków / kierunku żeglugi nasza łódka będzie zasuwać jak motorówka?

@Marcin Momot Jak to wygląda?
 
To też dobre pytanie.

W sumie jeśli oddano te dwa aspekty (czyli halsówka i szybkość żeglugi względem siły wiatru, to już można miniquesta z regatami robić, np na jakieś DLC, jeśli w grze nie będzie :D
 
Pamiętam, że kiedyś padła odpowiedź na to pytanie i chyba była przecząca, w sensie braku odwzorowania takiej fizyki. Problem w tym, że w grze tak naprawde nie ma żadnego wiatru. Jest tylko oskryptowana animacja ruszających się gałęzi czy traw. Musieliby zapewne wprowadzić dodatkową symulację kierunku i siły wiatru, a pewnie się już im nie chciało.
 
No, faktycznie. Może to i lepiej, też bym się pewnie wkurzał, że nie mogę popłynąć szybciej w jakimś kierunku, bo mam pod wiatr. Z drugiej strony byłoby fajnie, gdyby np. podczas sztormu łódka pływała szybciej z powodu silniejszych podmuchów wiatru.
 
Miles w wywiadzie mówił, że to nie będzie gra o Geralcie Żeglarzu, więc takich bajerów raczej nie będzie. Jak dla mnie wystarczy, że będzie się czuć wiatr w żaglach i łódkę na falach, a żeglowanie może być czysto zręcznościowe.
 
Szkoda.
Gdybym od dzieciaka nie żeglował, to miałbym na to... tak jak każdy zwykły człowiek, który nigdy nie spróbował tej królowej ambitniejszych sportów ;)
A tak będzie mnie to pewnie męczyć.
Ograniczę więc pewnie tę opcję poruszania się do niezbędnego minimum.


Btw, dziwię się, że w QA nikt nie zadał pytania o wolumetryczne chmury :D
 
Gracze na zachodzie pewnie by nie ogarnęli i się frustrowali, że nie mogą płynąć gdzie chcą.

Trochę niesprawiedliwe uogólnienie, bo w każdym kraju znajdziesz zarówno wymagających graczy jak i takich co lubią sobie popykać i chcą mieć wszystko podane na tacy.
 
Trochę niesprawiedliwe uogólnienie, bo w każdym kraju znajdziesz zarówno wymagających graczy jak i takich co lubią sobie popykać i chcą mieć wszystko podane na tacy.
To też fakt. Zresztą np w takiej Nowej Zelandii ludzi którzy by to ogarnęli i docenili byłoby na pewno więcej, niż w PL.

Level designerowi? Nie ma nic wspólnego z technikaliami na tym poziomie. Musimy czekać na innych pracowników, np. Jose.
Hmm, to chyba nie jest taka czarna magia, żeby potrzeba było aż na Jose. Ale spoko, tyle czekaliśmy, to można jeszcze trochę.
 
Last edited:
Żadnego łapania wiatru w żagle i dobrze, wyobraź sobie AC BF gdzie jakby nie było pływamy dużym żaglowcem "bojowym" który łapie wiatr, a polega to na animacji rozciągania żagli i wiatr wieje we wszystkie strony na raz? Gra polegająca w większości na podróży statkiem, a nie miała tego elementu, a co dobiero biedy łowca potworów no weź nie przesadzaj :D Zresztą Two Worlds 2 o ile dobrze pamiętam miał taki system i doprowadzało to ludzi do szaleństwa w tym mnie.
 
@raison d'etre jak to nie ma wiatru? Wszelkie ubrania, wywieszone pranie, włosy, troczki przy kurtkach, to wszystko rusza się dzięki sile wiatru o określonych parametrach.
 
Top Bottom