W świetle reflektorów #1 - Miles Tost - Level Designer

+
@raison d'etre jak to nie ma wiatru? Wszelkie ubrania, wywieszone pranie, włosy, troczki przy kurtkach, to wszystko rusza się dzięki sile wiatru o określonych parametrach.
To nie jest wiatr, tylko oskryptowany objaw wiatru. W dużej części bardzo symbolicznie odwzorowany, bo źdźbła traw czy drzewa kołyszą się jak na technoimprezie w rytm umta umta. Nie ma w tym żadnej fizyki.
 
Ale w innych obiektach jest. I włosy, troczki, sukienka, wszystko powiewało w tym samym kierunku więc siła musi istnieć.
 
Obawiam się, że poruszające się elementy ubrania a wiatr jako siła fizyczna działająca na obiekty poruszające się w przestrzeni to kompletnie dwa różne skrypty.

Chociaż z drugiej strony efekt na Igni zdają się temu przeczyć.
 
Teoretycznie pewnie do zrobienia. Jakaś stała środowiskowa określająca kierunek wiatru i siłę na użytek animacji. W sumie nic bardzo pracochłonnego i zasobożernego. Tylko chyba właśnie przy żeglowaniu sprawiałoby to zbyt dużo kłopotów. W praktyce to Geralt samoistnie musiałby ustawiać odpowiednio żagiel i ster.
 
Chmura gazu z petard ma również potrafić przenosić się z wiatrem więc to się będzie stosować do wszystkiego.
 
Z tego co pamiętam to symulacja wiatru była zapowiadana w Watch_Dogs. Nie wiem jednak ile z tego przeszło do wersji finalnej ze względu na słynny downgrade. Na filmiku poniżej wygląda to na dosyć skomplikowaną symulację, więc określenie jednego absolutnego kierunku wiania wiatru dla wszystkich elementów (trawa, elementy zbroi, ogień, itd.) w w3 nie powinno być tak trudne. Kierunek ten oczywiście od czasu do czasu by się losowo zmieniał.
Więc teoretycznie do zrobienia jest to jak najbardziej.
https://youtu.be/cotzEcjstbs?t=3m51s
 
Teoretycznie pewnie do zrobienia. Jakaś stała środowiskowa określająca kierunek wiatru i siłę na użytek animacji. W sumie nic bardzo pracochłonnego i zasobożernego. Tylko chyba właśnie przy żeglowaniu sprawiałoby to zbyt dużo kłopotów. W praktyce to Geralt samoistnie musiałby ustawiać odpowiednio żagiel i ster.
Nie musiałoby by to być aż tak zaawansowane. Mi by wystarczyło, jeśli przekraczając pewien kąt (np poniżej 45st do wiatru) łódka zwalniała i wpadała w łopot, już bez wybierania żagli.
Żeby jednak to w miarę realistycznie wyglądało i się zachowywało, to wcale nie jest takie proste. Siły jakie są wywierane przez wiatr na kadłub i żagle w wodzie są tak skomplikowane i ciężkie do symulowania, że wykonanie tego byłoby tworzeniem skomplikowanej gry w grze.
 
Last edited:
Właśnie skończyłem czytać ten świetny wywiad. Oby kolejne trzymały taki sam poziom i również obfitowały w taką ilość konkretnych informacji. Ciekawi mnie z jaką częstotliwością planujecie zamieszczać następne wywiady, można liczyć na jeden tygodniowo? ;)
 
Z tym wiatrem, to jeszcze chyba na tegorocznym Gamescomie twierdzili, że będzie wiał z różną siłą i w różnych kierunkach, niezależnie od lokacji. Będzie w stanie przemieszczać chmury po niebie, wpływać na deszcz, ogień, roślinność itp., a nawet na morskie fale, które będą coraz wyższe wraz ze wzrostem siły wiatru. Dlatego też na przykład nikt rozsądny nie wypłynie podczas sztormu na otwarty ocean.
 
@Solan7
Ja tego info nie kojarzę, ale byłoby fantastycznie. Jeszcze kilka takich (oczywiście rzeczywiście obecnych w grze) ficzerów i rzeczywiście może być to duży krok naprzód w dziedzinie "realistycznych" gier.

Jednak ja dla odmiany chętnie zobaczyłbym jakieś miejsce, gdzie wszystko (dosłownie wszystko - od pni po najmniejsze łodygi) nie giba się jak szalone.
 
Dopiero miałem okazję doczytać do końca. Cóż rzec? Wywiad jest po prostu świetny :D. Dużo konkretów, ciekawostek, za to mało lania wody :). Oby wszystkie kolejne były równie ciekawe.
 
Dla zainteresowanych - na angielskim forum ruszyło zbieranie pytań do następnego wywiadu, tym razem z Damienem ;)

PS. Skreślam posta aby nie kłuł wrażliwców w oczy ;)
 
Last edited:
Bodaj @PATROL wspominał już o tym w tym temacie, więc wszyscy sie powtarzacie.

Przejrzałem temat, nic takiego nie znalazłem... ale czy to naprawdę aż tak wielki problem, by poświęcać mu dyskusję? Zareportujcie mojego posta i po kłopocie ;)
 
Top Bottom