[W1] [1] Scabbard mod ~ Pochwy na miecze! [LINK NIE DO ZDARCIA]

+
Status
Not open for further replies.
[W1] [1] Scabbard mod ~ Pochwy na miecze! [LINK NIE DO ZDARCIA]

Witam.

Więcej o modach (uwaga wiele bzdurowania o tym, po co wrzucam mody do Wiedźmina) ((i tak nikt tego nie przeczyta))
W związku z sprzedażą Wiedźmina I w Biedronce, forum powiększy nam się o kilkanaście nowych użytkowników (wbrew pozorom - Wiedźmina I mam z Neonetu, nie z Biedronki). Postanowiłem umieścić na forum ciekawe mody. Link do nich nigdy nie zniknie (Umieszczono na serwisie: Mediafire.com, tam linki trzymają się na prawdę dłuuuuuugi okres czasu) więc kolejne pokolenia będą mogły cieszyć się modyfikacjami ułatwiającymi/utrudniającymi/urozmaicającymi rozgrywkę. Starzy wyjadacze też znajdą tu coś dla siebie, to jest raczej pewne. Większość modów jest przerzucona z Moddb.com na Mediafire.com by zwiększyć szybkość i wygodę pobierania. (Moddb.com jest niestety wiele razy przeciążone). Od razu piszę, że wszelkie mody umieszczone na moim Mediafiru będą w najnowszej wersji. Dokładam wszelkich starań, by na zagranicznych forach znaleźć coś naprawdę ciekawego, specjalnie dla was. Czemu? A no bo administracja jednym słowem spoko, ludzie też bardzo mili, chciałbym dołożyć swoją "cegiełkę" do tego forum, bo widzę, że po przenosinach stało się na prawdę źle. Estetyka w tematach leży i kwiczy, linki do ciekawych modów padły. Nie pokazuje to w dobrym świetle tego forum. I nie żebym miał ból dupy - to forum jest świetne. W następnym tygodniu przygotujcie się na wielkie boom!!! w dziale o modach, bo SMiki55 w końcu kończy Listę modów i przygód. Kto wie, może Wiedźmin 1 wróci do łask? Przecież to aktualnie najlepsza polska gra.

O modzie:

Krótkie info: Mod dodaje pochwy na miecze. Małe urozmaicenie, jednak wiele osób nie może bez niego grać. Słusznie - miecze wiszące od tak sobie na plecach nie wyglądają za dobrze.

Waga moda: 11.95 MB.

Link: Pobierz stąd
 
Last edited:
Ale cóż to za news? Po prostu odświeżamy dział Mody i przygody do Wiedźmina 1...Bo to co jest teraz to tragedia. Linki zgaśnięte itp. więc trzeba je odświeżyć, czyż nie? Bo co teraz na tym forum znajdziesz, podaj mi jakieś pięć modów. Jedyny to jest chyba PBW, z graficznych jeszcze retextury itp. więcej raczej nie ma, a jak są, to są miernej jakości i nie przemyślane. Z tych właśnie stron szukam modów - ale z tym moddb mnie dobiłeś. Czytałeś to co jest w spojlerze? Pozdro. Ale dzięki za ifrit'a bo nie kojarzyłem. Tak samo nigdzie nie pisałem, że pochwy miały znaleźć się w oryginale - coś Ci się chyba pomyliło. Na najnowszej wersji Scabbard'a nie widzę bugów, jestem w Akcie III.
@0fftop
Nie mogłem sobie wymarzyć pierwszej opinii lepszej - od typowego krytyka crass'a2012. Kurna :/
 
Temat o Scabbardzie akurat już na forum jest. Link do niego (i kilkudziesięciu innych) mam na innym komputerze :)
 
Ale cóż to za news? Po prostu odświeżamy dział Mody i przygody do Wiedźmina 1...Bo to co jest teraz to tragedia. Linki zgaśnięte itp. więc trzeba je odświeżyć, czyż nie? Bo co teraz na tym forum znajdziesz, podaj mi jakieś pięć modów. Jedyny to jest chyba PBW, z graficznych jeszcze retextury itp. więcej raczej nie ma, a jak są, to są miernej jakości i nie przemyślane. Z tych właśnie stron szukam modów - ale z tym moddb mnie dobiłeś. Czytałeś to co jest w spojlerze? Pozdro. Ale dzięki za ifrit'a bo nie kojarzyłem. Tak samo nigdzie nie pisałem, że pochwy miały znaleźć się w oryginale - coś Ci się chyba pomyliło. Na najnowszej wersji Scabbard'a nie widzę bugów, jestem w Akcie III.
@0fftop
Nie mogłem sobie wymarzyć pierwszej opinii lepszej - od typowego krytyka crass'a2012. Kurna :/

Na drugi raz proszę zobaczyć pierwsze dwa przyklejone tematy tego podforum:
http://forums.cdprojektred.com/threads/20249-Lista-modów-aktualizowana-08-lipca-2013
http://forums.cdprojektred.com/threads/20252-Lista-fanowskich-przygód-aktualizowana-06-07-2013

edit:
Tak samo nigdzie nie pisałem, że pochwy miały znaleźć się w oryginale - coś Ci się chyba pomyliło. Na najnowszej wersji Scabbard'a nie widzę bugów, jestem w Akcie III.

Uprzedzałem tylko potencjalnych użytkowników, że Scabbard mod korzysta z gotowych "pochew?" znajdujących się w plikach z grą, lecz ostatecznie nie w samej grze z powodu błędów jaki powodowały (kolizja tekstur modeli / nakładanie się / przenikanie) Ów problem starał się naprawić ww mod, lecz nie naprawił tego w 100% (zaobserwowane kilkakrotnie podczas gameplayu)
 
Last edited:
Akurat jeszcze większym problemem było przesadne obciążenie silnika gry.
Wątpię by dodanie 2 prostych modeli zmieniło diametralnie wydajność gry. Bo z ilu poligonów mogą się one składać w porównaniu do np modelu postaci? Niewielu. Co nie znaczy, że problemem Wiedźmina nie było przeładowanie leciwego już na 2007r silnika Aurory zbyt skomplikowanymi modelami co najlepiej widać np w Wyzimie Handlowej i zauważalnym tam spadku wydajności.

cytat od twórców:
Jeden z najbardziej oczekiwanych modów przywraca do gry upragnione pochwy na miecze. Mod dodaje 17 modeli pochew do wszystkich mieczy w grze. Dodatkowo, wprowadzono całkiem nowy model miecza.
Na pewnym etapie tworzenia gry twórcy wprowadzili pochwy na miecze. Jednym z głównych powodów, przez który nie znalazły się one w ostatecznej wersji gry, jest rzadkie, lecz nieuniknione przenikanie się modeli pochew z mieczami. Animacje Geralta nie pozwalają w żaden sposób tego uniknąć. Proszę mieć to na uwadze podczas gry z tym modem.
 
Last edited:
Kiedyś dawno grając z tym modem zauwarzyłem że obciążał on znacząco grę.
Miałem taką wersję gdzie pochwy na miecze pojawiały się u NPC.Aktualnie gram w W1 i próbowałem tego moda ale jest on zepsuty.
 
@gregmastergruda
Skoro grałeś w wersję, że pochwy pojawiały się u NPC, to się niczemu nie dziw. Skoro ten mod, dodający pochwy tylko Geraltowi, obciąża mocno grę, to co dopiero gdy każdy taki typowy NPC będzie je miał.
 
Może to, że zakładanie drugiego takiego samego tematu mija się kompletnie z celem i regulaminem forum? :facepalm:
 
Może to, że zakładanie drugiego takiego samego tematu mija się kompletnie z celem i regulaminem forum? :facepalm:

Ciebie to najlepiej niech zbanują, to co piszesz też mija się z regulaminem forum. Po kij pisałeś w temacie od PBW milion postów o jednym i tym samym, a nie mogłeś zaszczycić najprostszą odpowiedzią? Taki z ciebie wielki pan i władca tego forum?
@SMiki55
Jeden normalny - dzięki za link, sam właściwie nie mogłem znaleźć, dupa wołowa z tym ;] Temat może lepiej skasować, bo akurat zamknięcie również mija się z celem.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom