[W1][mod] Full Combat Rebalance v1.3 RC

+
Status
Not open for further replies.
witam, tak z pamieci piszac, to niebieski u Harena zostal zabrany ze wzgledu na balans. Jesli chodzi o zolty w 3 akcie to ten u handlarza i u sprzedawcy na rynku to jeden i ten sam meteoryt. Obaj sprzedaja z jednego zrodla wiec jesli kupisz cos u jednego to u drugiego tego juz nie bedzie. Co do obudzenia sie bedac martwym w 3 akcie to sprawdz czy czasami Geralt nie dostal krwawienia, czy innego DOTa tuz przed sama animacja z Magistrem i Javedem. Prawdopodobnie podczas trwania animacji/zmiany lokacji itp , majac malo zycia, po prostu wykrwawil sie na smierc (czego nie widac, bo gra pokazuje co innego) i stad obrazek z ekranem ladowania gry po odzyskaniu kontroli nad postacia. Moim zdaniem to "wina" gry a nie moda. Co do zgonow postaci od jednego Igni to tez niezalezne od moda. Przy pierwszym trafieniu znakiem, resist czasami (badz czesto), po prostu nie dziala i mozna zabic przeciwnika jednym znakiem. Flash pisal juz o tym ze to bug gry i ze nic na to nie poradzi.
 
W tym modzie faktycznie jestem zielony. Można to wywnioskować z tego, że jestem dopiero w Akcie I.Jeżeli zaś chodzi o niemodyfikowanego wiedźmina to rozlokowanie meteorytów jak wynika z wypowiedzi CalBeast'a się różni.Królem Krypty rzeczywiście jest Alghul (nie wiem dlaczego to pokręciłem) może wpływ miała rozmowa z Łowczym?!
 
Dobra, a więc i ja się zapytam.Sprawa ima się miecza srebrnego.Lepszy jest smm, czy obecnie używany ess?Dodam, że postać wojownik - chodzi mi o jak najwyższe zadawane ciosy(także specjalne)..Wiem, że ze stalowych dobry jest ten +18 do obrażeń i +5 do parowania, tu pytam się o srebrny.
 
Witajcie ponownie.Grając w Wiedźmina szósty czy siódmy raz nudzę się nieco i robię głupie rzeczy, których unikałem w poprzednich przejściach. Dziś np.: zabiłem dwóch strażników na grobli a po wejściu do Wyzimy spodkałem... Flasha zakutego w ciężką zbroję, który szybko mnie złoił.Od kiedy Flash jest postacią w tym modzie i zastępuje Łowcę Głów? :)Da się go skutecznie pokonać, by w dalszej rozgrywce nie przeszkadzał jak tamten nieśmiertelny Łowca?
 
Co do Flasha to może poczytaj changelog?:)Bynajmniej da się go zabić nawet w I Akcie przy odpowiednim wsparciu ze strony potworów, poziomie odpowiednim i miksturkach(osobiście mi się udało - patrz - avatar)...Miał/ kamyk, kilka miksturek i peterdy Król i Królowa, a przeciwnik leży...wsparcie potworów też ważne;).Gorzej zebrać 1000 na łapówkę, by nas następny nie gonił;)...P.S.A Avatar zrobiłem po medytacji do ranka - (bezpieczniej było dojść dam koło młyna...)...
 
Witam.Czy jest możliwość zainstalowania FCR moda do Wiedźmina Steamowskiego? Przed chwilą próbowałem i jest problem tej natury, że nie mam dodatkowych miejsc w na broń i eliksir, talenty są z oryginalnej gry i nie ma Heliotropu. Może jest możliwość ręcznej podmiany plików?
 
Z tego, co wiem obecny instalator nie był przygotowany pod Steama. Pliki, które powinny wrzucić się do [Steam]\steamapps\common\the witcher\data mogły wrzucić się do Program Files\The Witcher\data. Wystarczy przekopiować i powinny być OK.
 
Flash, zauważyłem pewną niezgodność.Księżycowe ostrze powinno być najlepszym mieczem srebrnym p.w. zadawanych obrażeń w porównaniu do runicznych.Tu, jednak okazuję się, że po przeprowadzeniu małego testu miecz z jednej słońca i dwóch księżyca run miecz jest lepszy p.w. obrażeń - a dodatkowo ma bonus do uniku!Powinno być moim zdaniem nieco inaczej - miecz z run spokojnie wykujemy w IV Akcie.Prosto zdobyć dwie runy księżyca. i jedną słońca.Księżycowe ostrze, to natomiast unikat za ubicie silnych potworów, nie?Moim zdaniem obrażenia Księżycowego powinny być nieco większe- a kontrast, pomiędzy nim, a runicznym zachowany, by gracz musiał wybierać " bonus do uniku, czy obrażeń?".Przykładem takiej rzeczy jest Sihil i D'yabel, czy też Ard'yanee(spore ciosy) i Miecz z trzech żółtych(bonus do penetracji)...Druga rzecz.Bicie skolopedraków i i gadów w Akcie IV jest możliwe mieczem stalowym z trzech żółtych - najlepszy stalowy teoretycznie) i wspomniany runiczny z dwóch księżyca i jednej słońca - a nawet są większe obrażenia( o ok. 5 pkt od srebra!)...Proponuje dodać ujemne obrażenia od stali, by to zrównoważyć...
 
Nie idą. Stoją. Ostatnio wracam do domu tylko na spanie. W przyszłym tygodniu będę mieć sporo wolnego czasu to się zajmę modem.
 
Mam jedno pytanie.. co do ilości żywotności bossów w grze i potworów. W Fcr widziałem tabelę z danymi ile żywotności ma każdy z potworów.. Pytanie brzmi.. czy jestem w stanie samemu zwiększyć ich liczbę hp, czy to już wyższa filozofia? Nie znam się na programowaniu ale czy gdzieś jest jakaś baza z hp i czy mógłbym tylko tam zmieniać wartości
 
Witam wszystkich ponownie!
Flash, czy nadal jest w planach wydanie "ulepszeń", o których mówiłeś wcześniej w postach, czy z uwagi na W2 już nie modujesz jedynki?
 
Pracuję w wolnych chwilach nad FCR. Nowa wersja jest już prawie skończona. Pozostał do zrobienia jeden nowy ficzer, który ze względu na upierdliwość chętnie bym wyrzucił i przetestowanie gry. Niestety zdarza się, że z powodu braku czasu siadam do moda co kilka tygodni, więc nie wiem kiedy go ostatecznie skończę.
 
Flash said:
Pracuję w wolnych chwilach nad FCR. Nowa wersja jest już prawie skończona. Pozostał do zrobienia jeden nowy ficzer, który ze względu na upierdliwość chętnie bym wyrzucił i przetestowanie gry. Niestety zdarza się, że z powodu braku czasu siadam do moda co kilka tygodni, więc nie wiem kiedy go ostatecznie skończę.

Uff.Ale (jak to wcześniej było) saves ze starszej wersji będą kompatybilne z nową?Bo planuje przejść jeszcze raz neutralność(spartoliłem ze Strzygą - a miecz można w dwójce zaimportować),ale na nowej wersji chętnie bym pograł.Chodzi o to, że zapowiadałeś wyższe poziomy trudności - i tu pytanie czy będzie można trudność podwyższyć w trakcie gry, czy nie (obecnie gram na tym najwyższym)?
PS Wiem, piszę trochę zagmatwanie.
 
małe pytanie do Flasha - czy FCR nie gryzie się z tym http://en.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/17024-mod-the-witcher-black-edition-ui-hud-redesign/ albo tym http://en.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/17957-mod-the-witcher-inferno-edition-ui-hud-redesign/ modem? nie chcę ściągać i testować bo mam limitowany internet
 
Witam ponownie.
Dobry czas temu napisałeś nt. ekosystemu potworów, że będą o rangę silniejsze ,ale z pewnymi wyjątkami.Czy do tych wyjątków zalicza się walka z kilkoma graveirami w Akcie II(zadanie od Konrada z winem).Bo spotkanie na tym etapie gry z "cmento-geveirami" nie byłoby za miłe(wciąż sam męczę się z tą walką zawsze najbardziej)...
PS Fakt można użyć Sammum - ale jaka jest wtedy radość z gry?
PS2 Kiedyś wrzuciłeś zmodyfikowany plik .tlk tak, by eliksir Żbik był z modem kompatybilny.Jakbyś wrzucił raz jeszcze to wielkie dzięki:).
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom