[W1][mod] Full Combat Rebalance v1.3 RC

+
Status
Not open for further replies.
240 talentów wraz z formatowaniem? Ręczne kopiowanie wpis po wpisie z uporządkowaniem i usunięciem formatowania zajmie kilkanaście godzin a ja mam sporo innych rzeczy na głowie.przykład Igni:IGNI (poziom 2)Kąt 60 stopniNatężenie Znaku +25%Zasięg Znaku +33%Obrażenia: 20 + ((0,04% do 0,05%) x Natężenie Znaku x maksymalna Żywotność przeciwnika)Koszt Energii 30Początkowe Natężenie Znaków bez bonusów wynosi 50Wymagana Inteligencja na poziomie 2Wymagany Srebrny TalentCoś jest dziwnie pokręcone z tym Updatem z płyty. Pliki dialog_0x.tlk muszą działać a w patchu 1.4 z płyty nie działają.
 
zwierzch said:
Ja mam update z płytki i wszystko działa jak należy.
Czyli ten błąd zaczyna być coraz dziwniejszy. Chyba sam spróbuję przeinstalować Wiedźmina i sprawdzić, czy wtedy będzie wszystko ok.
 
Takie pytanie.-poziomy trudnosci w FCR sa zgodne z opisami z Flasha tak?-Jezli w podstawke EE,gralem na hardzie,na najwyzszym,to czy po instalacji FCR i wczytaniu stanu gry z podstawki EE,poziom trudonosci FCR bedzie adekwatny do tego z EE?Czyli jak tam na hardzie to i tu najtrudniejszy bedzie po instalacji FCR i graniu na save'achz EE?wiem ze najlepiej grac od nowa,pytam z czystej ciekawosci,ofc kwestia czy all z FCR zadziala wtedy,znak i opisy heliotrpu np. sa ok
 
Nic z Flash moda nie jest zgodne z FCR.Po wczytaniu save'a z podstawki z zainstalowanym FCR save nadal będzie działać ale część zmian z moda nie będzie. FCR obniża ilość otrzymywanych talentów na poziom. Będziesz mieć za dużo talentów a część z nich nie będzie działać wcale. Mogą też pojawić się inne błędy więc nie polecam kontynuowania poprzedniej gry.
 
Flash said:
Zwierzch, instalowałeś patcha 1.4 na czystą podstawkę czy na patcha 1.3?
Patcha 1.4 instalowałem na czystą, premierową podstawkę.edit:Na 1.5 też mi wszystko ładnie działa.
 
Wobec tego nie wiem co może być przyczyną. Opisy u jednych działają u innych nie, niezależnie od wersji patcha 1.4 i na jaką wersję był instalowany. Jak już mówiłem, to kompletnie bez sensu.
 
Albo ludzie, którym źle działa, nie potrafią po prostu opisać, co im tak naprawdę źle działa :p. A może nie odinstalowali flash moda do końca? Ja bym zreinstalował grę i spróbował po prostu na świeżą to wgrać. Chociaż, ja odinstalowalem FlasModa i zainstalowałem FCR i wszystko gra.
 
"* wszystkie usprawnienia znane z Flash Moda."-wiec opisy poziomow z Flasha nijak sie maja do tych ktore powstaly w FCR?a mozna cos znalezc w takim razie bardziej szczegolowo niz to co pisze http://ifrit.pl/?page_id=239&lang=pl o FCR?chodzi mi glownie o poziomy trudnosci,z zaisntalowanym FCr mamy wprawdzie kilka info na temat poziomow trudnosci w opcji wyboru nowej gry,ale np. przy najtrudniejszym FCR juz nie pisze,jest teskt tylko z orginalu
 
Te opisy to właśnie różnice między poziomami trudności. Na niskim i średnim poziomie trudności otrzymujesz wymienione przy wyborze poziomu bonusy. Na hardzie nie ma bonusów wcale więc nic dodatkowo nie ma opisane.
 
Czyli mam rozumiec,ze to co dopisales na pierwszej stronie o Flashu pod FCR w tym temacie,nie zawiera sie patchu,udostepnionym dzisiaj?"* wszystkie usprawnienia znane z Flash Moda."?
 
W tym wątku nie pisałem nic o patchu 1.5. FCR zawiera wszystkie usprawnienia znane z Flash Moda.
 
Sorry ze sie czepiam,ale chce wiedziec co i jak:na 1 stronie w 1 poscie,piszesz pod opisem FCR i Screenami:-Changelog FCR i Changelog Flash Moda,dlatego sie pytam,co w koncu zawarte we Flashu,jest w tym dzisiejszym FCR?poziomy trudnosci z Flasha,napisales,ze nie sa,to co jest z tego Changelog Flash Moda,cala reszta?mam rozumiec,ze nie ma co sie kierowac i czytac opisow poziomow trudnosci z Flasha,grajac na FCR,ale reszte tak?"* wszystkie usprawnienia znane z Flash Moda."?
 
Przecież w instalatorze FCR można wybrać jakiego moda chcesz zainstalować: FCR lub Flash Moda. Changelog Flash Moda dotyczy Flash Moda nie FCR.W razie gdyby ktoś nie zauważył, w katalogu z Wiedźminem znajdziecie tabele w excelu z dokładnymi parametrami przeciwników, broni, pancerzy i kalkulator obrażeń.
 
"* wszystkie usprawnienia znane z Flash Moda."?
chodzi o to, że w FCR mamy dostęp do wszystkich bugfixów i modyfikacji gry NIE wpływających na trudność, które Flash popełnił jeszcze w czasie tworzenia starego moda - np. kamera TPP w wersji oddalonej, widoczne rany na ciele przeciwników i Geralta po każdym uderzeniu, poprawione niektóre błędy z podstawki, możliwość uzyskania sierści Vincenta bez zabijania go i tego typu podobne. Nie usprawnienia rozumiane jako modyfikacja plików odpowiadających za parametry przeciwników i wiedźmina.
 
W takim razie, skoro FCR zawiera to samo co Flash Mod + inne bajery, jak sprawy mają się z trudnością (bo nie widzę opcji 'insane' w FCR) - instalując FCR trudność wybieramy przy włączaniu gry?Bo, jeśli dobrze pamiętam, we Flashu decydowało to, co zainstalowałeś, nie to, co wybrałeś przy nowej grze...
 
szypek26 said:
instalując FCR trudność wybieramy przy włączaniu gry?
Tak. Zresztą proponuję zainstalować i sprawdzić. Odpowiedź na większość pytań sama się znajdzie podczas instalacji i po pierwszych minutach gry.Edit: Xalien z forum międzynarodowego zgłosił błąd dotyczący talentu "widzenie w ciemności". Jeśli wykupi się talent w momencie kiedy Geralt jest pod wpływem eliksiru kot, talent nie zadziała. Niestety przeoczyłem tą dziwną kolejność bo podczas testu naprawiłem bug w scenariuszu z kotem kiedy to wpierw wykupuje się talent, potem pije kota i kot kończąc się wyłącza permanentnie talent.Poprawka z naprawionym widzeniem w ciemności znajdzie się w następnej wersji moda, ale z następną wersją jeszcze trochę poczekam bo szykuje się kolejny miły dodatek do moda, jednak nie jest jeszcze gotowy. Póki co proszę wykupywać talent "widzenie w ciemności" nie będąc pod wpływem kota i wszystko będzie działać.
 
U mnie nie ma niestety nowego drzewka talentów. Zdaje się ze mod zainstalował się w porządku, bo muzyka z menu się zmieniła, ale drzewka i Heliotropu nie ma. jakieś sugestie? :)
 
A ja mam pytanie co do patcha 1.5. Jak zainstalowałem FCR na patch 1.4 i teraz zainstaluje patch 1.5 to wszystko będzie dobrze działało ? Dodaję, że nie mam żadnych problemów teraz z FCR wymienianych wcześniej czyli braku heliotropu itd.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom