[W1][mod] Full Combat Rebalance v1.3 RC

+
Status
Not open for further replies.
Ja z przykrością stwierdzam, że nie jestem w stanie przejść prologu, ponieważ gra zacina się w newralgicznych momentach - to znaczy w trakcie walki głównie. Przycięcie, krótkie... Potem następne... I Geralt już lezy martwy. Wygląda to tak, jakby grze zabrakło nagle gigabajta ramu. Moda odinstalowałem, zagrałem sobie w prolog na czystej wersji 1.4 - wszystko było w porządku. Moda zainstalowałem, nawet grafikę nieco pogorszyłem i cóż... No ciężko się gra, kiedy nie masz władzy nad tym, co się dzieje przez sekundę, w którą zdążą zadać pięć ciosów. Ech. Przykro mi się zrobiło :p.
 
Wojciechabucha said:
Ja z przykrością stwierdzam, że nie jestem w stanie przejść prologu, ponieważ gra zacina się w newralgicznych momentach - to znaczy w trakcie walki głównie. Przycięcie, krótkie... Potem następne... I Geralt już lezy martwy. Wygląda to tak, jakby grze zabrakło nagle gigabajta ramu. Moda odinstalowałem, zagrałem sobie w prolog na czystej wersji 1.4 - wszystko było w porządku. Moda zainstalowałem, nawet grafikę nieco pogorszyłem i cóż... No ciężko się gra, kiedy nie masz władzy nad tym, co się dzieje przez sekundę, w którą zdążą zadać pięć ciosów. Ech. Przykro mi się zrobiło :p.
Dziwne, ja nie wyczułem żadnego spadku wydajności po zainstalowaniu moda. Wszystko działa tak jak należy.
 
Kebubibbo said:
A ja mam pytanie co do patcha 1.5. Jak zainstalowałem FCR na patch 1.4 i teraz zainstaluje patch 1.5 to wszystko będzie dobrze działało ? Dodaję, że nie mam żadnych problemów teraz z FCR wymienianych wcześniej czyli braku heliotropu itd.
Kebubibbo said:
U mnie nie ma niestety nowego drzewka talentów. Zdaje się ze mod zainstalował się w porządku, bo muzyka z menu się zmieniła, ale drzewka i Heliotropu nie ma. jakieś sugestie? :)
Niestety, nic nie mogę pomóc ponieważ technicznie mod jest w pełni sprawny. To jakiś niewyjaśniony kaprys gry, być może CDPR będzie wiedziało co jest nie tak. Póki co polecam spróbować grać z angielskimi napisami, tam o dziwo napisy zawsze działają.
Kebubibbo said:
Przycięcie, krótkie... Potem następne... I Geralt już lezy martwy.
Prócz permanent body, mod nie wpływa na obciążenie procesora i karty graficznej. Może być bardziej pamięciożerny ze względu na dużą ilość danych. Wszystko zależy od komputera. Może to bałagan na dysku, mało miejsca, pofragmentowane dane :hmmm:
 
Flash said:
Prócz permanent body, mod nie wpływa na obciążenie procesora i karty graficznej. Może być bardziej pamięciożerny ze względu na dużą ilość danych. Wszystko zależy od komputera. Może to bałagan na dysku, mało miejsca, pofragmentowane dane :hmmm:
Cha! Nic z tych rzeczy - dysk trzymam w nienagannych porządku :p. Defragmentuję co 2 tygodnie w niedzielę(tak sobie wymyśliłem po prostu :p), codziennie po włączeniu używam CCleanera zarówno do oczyszczania, jak i wywalania niepotrzebnych rzeczy z rejestru. Hm... Jak już wspomniałem, bez moda gra działa poprawnie. Nawet antywirusa wyłączyłem, bo niekiedy zamula. Obliczeń samych nie jest więcej, albo nie są bardziej uciążliwe niż w normalnej grze? :pA ten "pemranent body" bardzo może obciążać? No i nadmienię jeszcze, że przymusowo muszę zreinstalować wiedźmina, więc gram FCR na świeża kopię. Zobaczymy, jak się to pokreci :p.
 
Może i są ale takie rzeczy to powinny być drobnostki. Jak mówiłem wszystko zależy od komputera. Kolega wyżej nie doświadczył żadnych spowolnień, sztab beta testerów również :)
 
BTW, szukałem w opcjach instalacji, ale nie znalazłem. Czy jest możliwość przywrócenia starego motywu z menu wiedźmina?
 
W instalatorze można odznaczyć motyw muzyczny. Aby przywrócić teraz oryginał możesz wejść do katalogu Wiedźmin\DATA\music i uruchomić plik restore_ogg.exe.
 
No, no, będzie ciekawie. Ledwo co zasmakowałem nowego moda na poziomie hard, więc na razie mam tylko 2 wczesne uwagi:1. Jaskółka wydaje mi się zbyt słaba w porównaniu do jedzenia. Czy dobrze rozumiem, że trzy "daniowy" posiłek daje efekt +9 do regeneracji na 4 godziny, a wiedzminski eliksir tylko na 2?2. powalenie w stylu szybkim wydaje mi sie dość dziwną decyzją - skąd ten pomysł? Barghesty padaja jak muchy, chociaż przy ludziach nie zauwazylem efektu powalenia stylem szybkim. Tak miało być?No ale co by nie mowić, w walce czuję sie teraz jak wiedzmin z amnezją, drzewo talentów wygląda jak czarna magia, miecze i zbroje mają teraz wyraźne paramaterry - podoba mi się to! Nie moge sie juz doczekac Flederow, wiwern, kikimor wojonikow i innego plugastwa. Pozdrawiam!
 
W 1 akcie musisz znaleźć miejsce, gdzie szczeka pies Oda. Potem musisz iść do karczmy i popytać ludzi o łopatę. Potem przyjść w nocy i wykopać.
 
Hmmm no pomysł żeby zmienić język napisów był dobry, tylko ze teraz nijak nie zagram w fanowskie mody jak mają polskie napisy ;) No i oczywiście, klasycznie nie zmienił mi się model temerskiego miecza stalowego, chociaż powinien ;)
 
1. Nie ma czegoś takiego jak 3 daniowy posiłek. Każdy następny posiłek zjedzony w trakcie trwania efektu regeneracji z poprzedniego jedzenie nie zwiększa regeneracji tylko zastępuje poprzednią. Efekty z tych samych źródeł się nie kumulują. Tak samo jak wypijesz 2 jaskółki nie otrzymasz podwójnej regeneracji.2. Stylem silnym można ogłuszyć przez mocne uderzenia. Stylem szybkim można podciąć przeciwnika, tak że się przewróci. Barghesty padają bo są szczególnie wrażliwe na powalenie. Nie żeby nie powinny padać, z olejem padają po jednym ataku...Z flederem nie powalczysz w 2 akcie. Bez oleju na wampiry, który można zdobyć zamiast brunatnego oleju w 3 akcie nie będziesz w stanie przebić się przez skórę wampira i zadać wystarczających obrażeń, żeby miały jakiekolwiek znaczenie wobec ogromnej wampirzej regeneracji ;). Krótko mówiąc w drugim akcie fleder = killer :).
MichaloLeoric said:
Co to za nowy miecz i gdzie można go zdobyć?
Zygfryd nosi ten miecz gdy założy już pełną płytówkę zakonu jednak na nim nie zdobędziesz miecza. Żeby go zdobyć będzie trzeba się narazić władzy... ;)
MichaloLeoric said:
Hmmm no pomysł żeby zmienić język napisów był dobry, tylko ze teraz nijak nie zagram w fanowskie mody jak mają polskie napisy ;) No i oczywiście, klasycznie nie zmienił mi się model temerskiego miecza stalowego, chociaż powinien ;)
FCR to modyfikacja podstawowej gry. Nie jest przeznaczona do dodatkowych przygód, i tak nie będzie z nimi poprawnie działała bo część przeciwników będzie miała parametry ustalone przez autorów przygody czyli np 1000hp kiedy Ty masz 40hp u Geralta. FCR nie zmienia modeli mieczy wykuwanych i temerskiego.
 
Yyyyyy to co ja mam na plecach? :D Screen po zainstalowaniu FCR :D
Głownie mi chodziło o to zeby drzewko i Heliotrop były w dodatkowych przygodach ;)Edit. Oczywiście wszystko działa w modach ale po angielsku...A z tego co mówisz wynika ze do wyboru mamy albo ulepszoną walkę i nowy znak, albo zmienione modele? Średni wybór :D W pierwszym poście było napisane że FCR zawiera wszystkie zmiany z Flash moda. Czyżbym zrozumiał źle i chodziło o to że przy instalacji jest możliwość wyboru, czy zrozumiałem dobrze i FCR zawiera w sobie zmiany z Flash moda, ale pominięto zmianę modeli?
 
A grasz od początku czy z save'ów? FCR nie zmienia modelu mieczy wykuwanych. Miecz Berengara można zabrać ze zwłok Berengara. Nie zmieniłem modeli ponieważ nie uważam tego za ulepszenie.
 
To akurat z save'a. Znaczy jakbym od początku grał to model bez zmian? A dałoby się jakiś mini modzik, tak zeby z FCR nie kolidował?
 
Cały czas mówię, żeby grać w FCR od nowa.Mam inne plany co do wykuwanych mieczy. Będą wyglądać inaczej ale nie z modelem miecza Berengara. Miecz Berengara można zdobyć od Berengara.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom