[W1][mod] Full Combat Rebalance v1.3 RC

+
Status
Not open for further replies.
Nowa wersja jest ukończona. Czekam jeszcze aż Calbeast podzieli się wrażeniami z przejścia gry. Jak wszystko będzie ok, niedługo wypuszczę moda.
 
Flash said:
Nowa wersja jest ukończona. Czekam jeszcze aż Calbeast podzieli się wrażeniami z przejścia gry. Jak wszystko będzie ok, niedługo wypuszczę moda.
To świetnie czekamy :p
 
annaroma said:
...Obecnie zastanawiam się jak pokonać bestię, gdyż walcząc z tyloma barghestami bestią + naraz moje hp spada prawie do zera na samym początku walki tzn zanim opuszczę krąg. Nie ma możliwości zażycia eliksirów tj. jaskółka, zamieć, może puszczyk. Spożycie przed walką nie zdaje się na nic więcej jak zwiększenie toksyczności, bo efekty znikają przy rozpoczęciu bitwy. Nie wiem czy to bug, bo po prostu nie pamiętam jak to wyglądało w oryginale. Dodam, że ratuje Abigail...
Pewnie nie aktualne, ale zarówno przy czystej grze, jak Flash modzie, czy tu na FCR rozwijam Aard na 2 poziom i wtedy walka trwa 2-3 sek. Po zakończeniu filmiku, wystarczy uderzyć znakiem w bestię, zostaje ogłuszona, a potem tylko "ściąć". Wiem, że finezji w tym za grosz, ale skuteczności 100%. Może komuś niezdecydowanemu do FCR/FM się przyda, bo można na tym etapie gry utknąć na dłużej.
 
Co zaznaczyć przy instalacji, żeby były wszystkie ulepszenia, ale poziom trudności, żeby się nie zmieniał?
 
Ulepszenia zaznaczasz takie jak masz do wyboru i chęci podczas instalacji moda. Poziom trudności wybierasz rozpoczynając grę od zera. I on się nie zmienia.
Natomiast eliksiry zmieniające poziom trudności są ukłonem w stronę graczy, którzy nie chcą się nadmiernie irytować podczas walki z bosami, czy w szczególnych lokacjach z potworami. I zamiast kombinować i próbować kilka, kilkanaście razy, czy cierpliwie rozwijać postać i wracać potem do trudnych etapów gry - chcą załatwić sprawę "z marszu", a przy tym nie chcą zaczynać gry od nowa na niższym poziomie trudności. Pamiętać jedynie należy, że eliksir działa w lokacji, w której został wypity. Przykład. Walka z Magistrem i Azarem na bagnach po wyjściu z wieży. Jeśli wypijemy eliksir wewnątrz wieży - po wyjściu z niej już nie działa - będzie tylko efektem placebo podczas walki z ifrytem i dwójką Magister&Azar. Zadziała natomiast kiedy wypijemy go podczas czy przed walką z Ifrytem po wyjściu z wieży. Obniży to poziom lokacji do tego jaki eliksir wypiliśmy i po załadowaniu dalszej części fabuły (dom Triss i dalej) poziom znowu będzie taki jaki wybraliśmy podczas rozpoczynania gry.

Więc jeśli dobrze zrozumiałem pytanie to nic nie trzeba zmieniać. Raz wybrane podczas instalacji i rozpoczęcia gry będzie do jej końca, chyba, że w między czasie sam to zmienisz pijąc stosowny eliksir i pamiętając, że eliksir zmieniający poziom zmienia go tylko w lokacji w jakiej go zażyłeś.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom