[W1][mod] Full Combat Rebalance v1.6

+
Zdecydowanie tak, Yrden na 3 poziomie już niszczy. Chyba wystarczy jak powiem, że na poziomie Wiedźmin zniszczył Ifryta, Javeda oraz Magistra przy wieży maga.
 
Last edited:
Dobrze wiedzieć. Ja grając na poziomie wiedźmin musiałem mieć znacznie słabszy Yrden, bo jedynie sprawiał ból Javedowi, pozwalając na w miarę spokojne załatwienie Magistra i Ifryta. Przy kolejnym podejściu szybciej zainwestuję w najpotężniejszy znak w FCR.
 
Tak, dobrze powiedziałeś, że to najlepszy znak w FCR. Polecam go postawić przed wejściem do wieży, bo na początku walki od razu Geralt odczuwa ból.
 
Ja do epilogu dojechałem korzystając głównie ze stylu grupowego stosowanego zamiennie z pozostałymi stylami połączonego z odskakiwaniem od wrogów i oczywiście wiecznie naćpany byłem eliksirami. W epilogu na samym początku mielenie zwiastunów ognia przez dłuższy czas z miernym skutkiem (ani ja ich nie uszkadzałem zbytnio, ani one mnie, bo się bały) doprowadziło mnie do permanentnego zarzucenia rozgrywki na rzecz Zabójców Królów. Jak znowu podejdę do FCR to zobaczymy co dają znaki. :)
 
Zwiastuny ognia są bardzo wytrzymałe. Ciachanie mieczami jest bardzo frustrujące. Ja ustawiałem Yrden przy wyjściu do jaskini i chowałem się w niej. Jak jakiś osłabiony upiór przebił się przez barierę to szybko był ubijany w sposób konwencjonalny. Ktoś powie, że mało to wiedźmińskie. Ja uważam, że w bitwie z tak silnymi przeciwnikami Geralt robiłby wszystko, by ułatwić sobie starcie.
 
@Eskadro podziwiam cierpliwość :)
Po nałożeniu oleju ledwo pokonałem ifryta. Zapisałem grę. Po zginięciu w walce z wiadomo kim wczytuję go i okazuje się, że przez pierwsze kilka sekund nie mogę nic zrobić. Przeważnie to wystarcza, żeby mnie zabili lub zostaję z jakimiś 15 punktami życia. Przejdę sobie zwykłego Wiedźmina na najłatwiejszym bo już mi się po prostu nie chce w to grać (i denerwować się na silnik gry) , a W2 chciałem zagrać.
 
@Patryk1710 przed wejściem do wieży stawiasz Yrden, zabierasz księgę maga, zaczyna sie walka, Ifryt nie może przejść Yrdena i zdycha, po czym powstrzymuje Javeda i Magistra. Tak samo z zapisaniem i wczytaniem gry, Yrden bije więcej i nie kończy się.
 
Gram na hardcorze i już czuję, że będzie ciężko. :) O ile prolog przeszedłem bez problemów, tak do początkowej walki z barghestami musiałem podejść kilka razy.
 
Barghesty są na początku bardzo trudne, bo tego wymagał balans. Kilka punktów doświadczenia, rozdzielanie grupy przeciwników i będzie się grało stosunkowo przyjemnie. :D
 
Przechodziłem już kiedyś grę z tym modem, teraz niestety stało się coś niepokojącego. Chodzi konkretnie o cmentara bossa w IV akcie. Mam rozwinięty Yrden w 100%, a on sobie przechodzi po 3 (czyli łącznie ponad 30 ładunkach) i ni widu, ni słychu by miał padać, z tego co widziałem, to ma on 400hp, więc powinien paść już na początku drugiego Yrdenu, tak jak jego kolega vodianoy boss. Niestety tak się nie dzieje, jego regeneracja wynosi 5hp/s, życie 400, a moje w pełni rozwinięte Yrdeny (tak jak mówilem, 3 pod rząd) nic mu nie robią. Jakieś pomysły? Gram na poziomie pierwszym z trudnej paczki.
 
Nie znam statystyk Yrdena w FCR, ale, o ile tylko dobrze pamiętam, znak ten - poprzez zadanie potworowi bólu - obniża jego zdolność do unikania ciosów. Czyli jeśli nie możesz trafić jakiegoś paskudztwa, postaw Yrden i naparzaj mieczem :D
 
I bez Yrdenu nie mam problemu z trafieniem go, olej na trupojady i lece, tylko co z tego, skoro nawet po próbach łączenia wszystkich ładunków Yrdena, a nawet dwóch i przechodzenia od razu w atak mieczem, gdzie nim samym tak plus minus ciągłym atakiem powinienem mu zabrać z 200HP i nic mu nie jest, mimo, że wcześniejsze Yrdeny nie powinny go pozostawić przy życiu ... Kurcze, naprawdę zaczynam się martwić, bo ten quest będzie mnie tak męczył, że w końcu nie ukończę tej gry.
 
Last edited:
Hm, w takim razie musi tutaj wypowiedzieć się ktoś, kto dogłębnie zna FCRa. Ja taką osobą nie jestem ;)
 
Proponuje postawienie Yrdena przed rozwaleniem ściany i zapisanie, to się zawsze sprawdza. Najlepiej się trochę cofnąć, postawić Yrden w tym wąskim przejściu, zapisać grę i uwolnić monstrum.
 
Top Bottom