[W1][mod] Scabbard Mod wersja 1.04

+
[W1][mod] Scabbard Mod wersja 1.04

Jeden z najbardziej oczekiwanych modów przywraca do gry upragnione pochwy na miecze. Mod dodaje 17 modeli pochew do wszystkich mieczy w grze. Dodatkowo, wprowadzono całkiem nowy model miecza.

Na pewnym etapie tworzenia gry twórcy wprowadzili pochwy na miecze. Jednym z głównych powodów przez, który nie znalazły się one w ostatecznej wersji gry, jest rzadkie, lecz nieuniknione przenikanie się modeli pochew z mieczami. Animacje Geralta nie pozwalają w żaden sposób tego uniknąć. Proszę mieć to na uwadze podczas gry z tym modem.

Mod oferuje:
  • 17 modeli pochew na miecze,
  • całkiem nowy model miecza.

Wspierane języki: polski, angielski.


Media:
Scabbard Mod v1.04 Changelog

Link do pobrania:
ifrit.pl
moddb
 
I jak go zdobędziemy? Czy będzie trzeba zabić łowcę głów tak jak to było (z tego co pamiętam) z FCR?
 
Czy wujek Garcia czasem nie mówił, że ta pochwa wygląda jak banan?Ale, oczywiście nikt mnie nie słuchał.To teraz łaźcie z bananem, małpy.A tak na poważnie. To fajnie, że mod się ukaże. Nie przeszkadza mi to, że coś będzie przenikać. Ważne żeby Geralt nie był magnesem i nie przyciągał nagich mieczy :dNowy miecz całkiem ciekawy, mam nadzieję, że on też ma pochwę.Dzięki Flash, że wydasz to przed świętami!Wesołych Świąt!
 
Ciocia Garcia pisała, że pochwa wygląda jak banan, ale nikt nie czytał. (joke xDD)A co do podziękowań to chyba powinieneś je złożyć całemu teamowi Ifrit, a nie tylko Flashowi.
 
Kolejny powód, żeby zagrać w Wiedźmina. A banany są za to zdrowe :D A tak szczerze to trochę szkoda, że te pochwy "bananowe" są takie ewidentnie proste, bez żadnych cosiów... Ale cóż nie można mieć wszystkiego :peace: Dzięki wszystkim, którzy przyczynili się do sfinalizowania projektu.
 
Racja, banany są zdrowe. Mój kumpel Banan (taka xywka xDD) by chętnie pograł w Wiedźmina z tym modem i z "bananową pochwą", ale komp mu nie ciągnie więc...Podziękowania także ode mnie to Ifrit Teamu, a szczególnie to twórców Scabbard Moda, bo chyba nie wszyscy z Ifritu się nim zajmują.
 
Nowy miecz wygląda zajebiście.Ciekawi mnie tylko czy dacie pochwę na rubinowe ostrze.Może źle mi się zdaje ale sadzę że tego nowego miecza będzie używał Magister.
 
Rozpakowany waży niecałe 37MB. Instalator ma bardzo dobrą kompresję danych więc rozmiar moda do pobrania znacznie spadnie. Dla przykładu rozpakowany mod Esencja Dopplera waży 414MB a instalator to "zaledwie" 180MB.
 
Cieszy mnie, zapowiedz wydania moda:)podoba mi się tez sposób w jaki rozwiązany zostały modele pochw standardowych mieczy wiedźmińskich.ano banan jest taki sobie reszta jest bdb, lekki błąd skradł się w opis screenów jedne opisy są z góy drugier z dołu - chyba ze tak miało być?przyłączam się do pytania o uchylenie rąbka tajemnicy na temat nowego mieczyka?i mam jedno pytanko czy w związku z tym, czy razem z mieczami dojdą jakieś 'zaczepy" na topory, młoty, pochodnię oraz sztylety?tu sprawa byłaby dużo prostsza jeżeli chodzi o modelowanie.ewentualnie czy macie w planach je w ogóle wprowadzić?Dziękuję, ze chciało wam się z tym bawić!:)
 
Nie wykluczamy możliwości kontynuowania prac Scabbard Modem ale póki co jest wiele wątpliwości z tym związanych. Przede wszystkim chodzi o ograniczenia silnika i związane z nim wymagania sprzętowe.Pochwy na miecze w pewnym stopniu obciążają komputer. To w końcu dodatkowe, niezależne modele na ekranie i całe mnóstwo skryptów. Nie ma problemu jeśli lokacja nie obfituje w NPCów z mieczami ale np. bitwa w Starej Wyzimie na C2D 3.0GHz, 4GB RAM i GF 260 GTX zwalnia do 10-15 FPS w rozdzielczości 1280x1024 i max detalach. Dodatkowe dodanie pochew do każdego sztyletu, uprzęży/zaczepów do młotów i toporów mogłoby dosłownie zatrzymać grę w miejscu do zero klatek na sekundę, wyczerpania pamięci karty graficznej i zgubienia tekstur.Na temat nowego miecza się nie wypowiadam bo sam jeszcze się zastanawiam gdzie go umieścić w grze i jakie parametry mu nadać.
 
:whatthe: Muszę przyznać, ze nie spodziewałem się, ze pochwy aż tak obciążają grę. oczywistym dla mnie wydawało się, ze w momencie w którym miecz został schowany do pochwy gra widzi miecz w pochwie, jako element który wcześniej wyświetlała jako goły miecz. Natomiast nie wziąłem pod uwagę, że po wyciągnięciu miecza ilość ta podwaja się, oraz ze jest to aż takie multum skryptów.No cóż trudno z jednej strony rozumiem, i wątpię w możliwość optymalizacji z drugiej jest mi przykro i wydaje mi się, ze pozostałe 'lewitujące" przedmioty będą razić 2x bardziej.Skoro pochwy aż tak obciążają grę wydaje mi się, że stosowna informacja powinna znaleźć się w pierwszym poście.Aha, w takim razie miecz nie ma pewnie jeszcze również statystyk, z racji tego, ze pomimo kilkunastu podejść z rożnych powodów wciąż nie skończyłem gry nie jestem ci za bardzo w stanie określić kiedy mi by się mieczyk przydał;)no nic zobaczymytak się zastanawiam, wykute miecze nijak się nie różnią prawda?Nie będę pewnie daleki od prawdy kiedy powiem, że wszyscy czekamy niecierpliwie, może jakiś filmik w ramach promocji?:)
 
Według mnie pochwy na sztylety to już lekka przesada i bohater wyglądałby troszkę dziwnie taki obciążony.
 
Top Bottom