[W1][mod] Scabbard Mod wersja 1.04

+
Super! Czasami miecz troszkę prześwituje przez pochwę, ale jest w porządku. Dużo lepiej się gra. Kawał dobrej roboty. Gratuluję! :)
 
topr1410 said:
Zacząłem grę do początku, pierwsza akcja w Kaer Morhen z nowym modem i zdziwko wiedzmini mają gołe miecze na plecach a pochwę posiada tylko Geralt.To bug czy tak jest w pierwszej lokalizacji ?
Gdy ja grałem, to wszyscy Wiedźmini mieli pochwy. Nie mieli ich tylko na tych filmikach, ale w grze są.A co do pochwy z boku. Ja jej nie mam, bo nie mam w tej chwili miecza z boku, więc coś musi być nie tak u Was.
 
Ja tam nie mam pochwy, jak nie mam miecza. Tylko pochwa od stalowego na plecach i ta przy pasie "wcinają" się w siebie.Czy wie ktoś, gdzie można zdobyć ten nowy miecz?
 
Też jeśli nie mam miecza, to nie mam pochwy i chyba mam tak jak być powinno. Właśnie też jestem ciekawy, jak ten nowy miecz zdobyć.
 
topr1410 said:
Zacząłem grę do początku, pierwsza akcja w Kaer Morhen z nowym modem i zdziwko wiedzmini mają gołe miecze na plecach a pochwę posiada tylko Geralt.To bug czy tak jest w pierwszej lokalizacji ?
Wszyscy powinni mieć pochwy. Testerzy i wypowiedzi innych graczy to potwierdzają.
topr1410 said:
No całkiem spoko to wygląda :)Tylko czy Geralt pomimo iż nie nosi miecza przy pasie musi mieć pochwę!? To jakiś błąd ,czy tak było celowo zrobione ?
topr1410 said:
Ja też nie mam miecza z boku, a pochwa jest
Czy to pierwsze uruchomienie gry z modem, korzystając ze starego save'a? W przypadku starych save'ów może się tak zdarzyć ale to jednorazowa sytuacja podczas pierwszego uruchomienia. Zapisz stan gry i wczytaj jeszcze raz lub wyrzuć miecz na ziemię i podnieś z powrotem.
topr1410 said:
Też jeśli nie mam miecza, to nie mam pochwy i chyba mam tak jak być powinno. Właśnie też jestem ciekawy, jak ten nowy miecz zdobyć.
Jeśli wyrzucasz miecz pochwa znika. Tak ma być.Nowy miecz można zdobyć od Zygfryda w 5 Akcie lub łowcy głów.
 
Ekhm... żeby nie było tak rHóżowo dodam coś od siebie (pierwszy post i już tak nieprzyjemny ??? ). Z góry zaznaczam, że nie gram od początku, więc może tylko to jest winą owych "zaburzeń".Otóż pobrałem modka, zainstalowałem i... i wszystko pięknie ładnie, do czasu. Opiszę wszystko dokładnie, aby nie było wątpliwości. Jestem aktualnie w samej końcówce 3 rozdziału, zapewne wszyscy, bądź znakomita większość osób wie jaka sytuacja panuje wtedy w grze.
Jestem w karczmie, pochewki pięknie się prezentują, w końcu zostaję przeniesiony do bazy Salamandry. Biegam po jaskini, wszystko jest w porządku, w końcu docieram do korzeni, które likwiduję znakiem. W następnej sali jest kilku bandytów, ale... nie atakują mnie, mimo iż podpisani są na czerwono (w końcu to Salamandra). Mogę biegać między nimi, a ich to w ogóle jakby nie obchodziło. No dobra, nic... atakujemy. Tylko co z tego? Wciąż nikt się nie ruszy by pomóc koledze, co więcej nawet sam "okładany" nie wyraża zainteresowania Geraltem. Życie z niego ucieka, lecz nawet walczyć nie zacznie. Na dokładkę, do owego momentu wszystkie pochewki ładnie się prezentują, aż tu nagle... przy pasie pochewki nie ma, a i pochewka na mieczyk stalowy zniknęła, została tylko ta na miecz srebrny. Na dodatek jest jeszcze problem z przeszukiwaniem zwłok, nie można tego robić od razu, chyba dopiero, gdy trupki zmienią się w "kupkę" mięsa i kości.
No... to tyle. Bez moda wszystko działa idealnie.I jeszcze jedno. Nie wypadają tylko eliksiry, lecz również trofeum przypięte do pasa, o ile takowe posiadamy.Jakieś sugestie co do owych "dogodności"?? :'(
 
W podstawce nie da się wprowadzić pochew do cutscenki ponieważ wymaga to edycji danych zawartych bezpośrednio w lokacji.Pochwy w cutscenkach pojawią się w dodatkowych przygodach wydanych przez Ifrit.Jaką wersję gry posiadasz i z jakiej wersji gry są save'y?
 
Mod świetny choć nadal ma sporo błędów (mam nadzieje że nie jest to finalna wersja i że je poprawicie) i strasznie obciąża sprzęt.Gram z modem poprawiającym tekstury i w mieście gra zwalnia mi do 8 klatek.Poza tym znalazłem następujące błędy:-Gdy chcesz zamienić miecze miejscami to pochwy zostają na swoich miejscach i głupio to wygląda.-Wspomniane już pochwy przy nodze (wystarczy wyrzucić miecze z ekwipunku i ponownie je ,,założyć'' i problem znika) ale jednak to irytujące.-Miecz z meteorytu nie ma pochwy gdy się go wyrzuci z ekwipunku a potem znów założy i choć wygląda jak miecz Berengara to ma pochwę jak zwykły Wiedźmiński stalowy.-Zawsze gdy wczytuje stare savy wypada z mojego ekwipunku wypadają eliksiry które nosze przy kurtce, gdy je podniosę ich nazwy pozostają wciąż na ziemi.-Gdy wejdziemy w ekran ekwipunku to tam nie ma wcale widocznych pochew na mieczach.Po rozpoczęciu gry od początku niektóre bugi nadal pozostają.
 
Ja musiałem odinstalować moda poprawiającego tekstury...
-Gdy chcesz zamienić miecze miejscami to pochwy zostają na swoich miejscach i głupio to wygląda.
Jaki miecz zamieniasz miejscami?
-Miecz z meteorytu nie ma pochwy gdy się go wyrzuci z ekwipunku a potem znów założy i choć wygląda jak miecz Berengara to ma pochwę jak zwykły Wiedźmiński stalowy.
Tak. Tutaj niestety potwierdzam bug z mojej winy :-\. Bug występuje tylko w wersja do Flash Moda.Reszty wymienionych błędów nie da się poprawić. To nawet nie są błędy. Nie da się wymusić pojawienia pochew w ekranie ekwipunku, a stare save'y będą za pierwszym razem powodować wypadanie mikstur i trofeów. Tego nie da się naprawić. Kompatybilność ze starymi save'ami to ukłon dla graczy, którzy nie chcą zaczynać gry od nowa, ale ten sposób gry z modem nigdy nie będzie doskonały. To tak jakbyście zaczynali grę w FCR od 3 aktu.
 
Zamieniałem miejscami Wiedźmiński miecz stalowy z mieczem zakonu, Harvall z Gwalhirem, oraz D'yaebl z Ard'aenye.
 
Mod wspaniały! Ja tam żadnych większych bugów nie uświadczyłem. Sporo pracy Was to pewnie kosztowało ale opłaciło się - zrobiliście coś co REDzi uważali za niemożliwe :)Dzięki za moda :)
 
Top Bottom