[W1][W toku] Wiedźmin: ER Retexture

+
[W1][W toku] Wiedźmin: ER Retexture



Cześć i czołem. Od niedawna rozpocząłem podmianę tekstur w Wiesławie pierwszym i choć początkowo
robiłem to tylko by cieszyć swoje oko to zdecydowałem się ją wam pokazać i spytać o opinię.
Chociaż początkowo w mojej głowie tworzyło się wiele chaotycznych pomysłów to teraz staram się
wczuć w klimat gry i dorzucić swoje trzy grosze po przez retexturing.

Zależy mi głównie na waszych opiniach i odczuciach. Każda opinia negatywna pozwoli mi na poprawienie
błędów a pozytywna doda wiecznie potrzebnej motywacji :)

Główne założenia:

  • Podmiana tekstur GUI W1 na nowe
  • Podmiana / poprawa jakości tesktur otoczenia
  • Podmiana ikon przedmiotów
  • Lekko zmieniona kolorystyka gry

Aktualnie pokaże najważniejsze zmiany GUI i menu ( oczywiście w fazie roboczej :) )

Pokazane zrzuty ekranów prezentują wersje robocze projektu.














 
No stary, mi osobiście się bardzo podoba :D .
Świetnie wykorzystałeś grafiki Geralta w Ekwipunku i Dzienniku, motyw z zabitym chłopem bardzo klimatyczny :D .
Nie mogę się doczekać by zobaczyć jak zmieniłeś tekstury i tą kolorystykę ;) .
 
Kawał konkretnej roboty ! Chciałbym tego moda mieć, jeśli jest możliwość wyślij mi go na PW. Wielkie brawa dla Ciebie, oren ode mnie :)
 
Czyli mamy dwa konkurujące ze sobą projekty? Robi się ciekawie.
Co do zastrzeżeń - dotyczą ekranu ekwipunku i dziennika.
W tym pierwszym - choć wygląda to estetycznie i jest naprawdę ładnie wykonane - dwóch Geraltów obok siebie jednak trochę się gryzie.
Co do dziennika natomiast, kiepsko prezentują się receptury nachodzące na głowę wiedźmina. Dlatego jeśli koniecznie chcesz go tam umieścić, to można by było przenieść go na prawo. Choć zakładam, że przy włączaniu opisów postaci, czy miejsc i tak nie było by go widać.
 
Bardzo mi się podoba, ale poczekam jeszcze na "Powrót...", aby móc je porównać. :)
Faktycznie, usuń tych Geraltów, będzie schludniej i estetyczniej.
 
A może połączyć siły? IMHO konkurencja nie ma sensu, a im więcej osób współpracuje, tym lepsze są efekty :)
 
Myślę, że połączenie sił mogłoby dać niesamowite efekty, ale zauważam, że daniel8k chce upodobnić W1 do W2 i wyładnić W1, a my mamy narzuconą kolorystykę poprzez samą nazwę RotWW. Jeśli więc mielibyśmy Cię ograniczyć, daniel8k, to lepiej rób Swoje, szkoda żeby taki projekt wziął w łeb, a na pewno znajda się ludzie chętni na Twojego moda. Świetnie zrobiłeś te przezroczyste okienka w ekwipunku. Widzę też, że jeszcze nie udało Ci się zażegnać problemu cienkich paseczków w menusach, które także wyszły SMikiemu55.
 
SMiki55 said:
A może połączyć siły? IMHO konkurencja nie ma sensu, a im więcej osób współpracuje, tym lepsze są efekty :)/>

IMO lepiej, kiedy każdy będzie realizował swoją wizję. Choć nie mnie to oceniać, bo nie biorę aktywnego udziału w żadnym projekcie.
 
To drzewko umiejętności, które zrobiłeś jest kwintesencją tego co sam chciałem zrobić 2 lata temu. Niesamowite! Gdyby udało Ci się utrzymać ten zimny mroczny feeling z minimalistycznymi elementami przez wszystkie ekrany, byłaby niekwestionowanie jedna z najlepszych przeróbek interface'u jakie kiedykolwiek widziałem.

Jedyne co mnie zastanawia to co zrobisz z takimi elementami interface'u jak medalion czy znaki (po lewej stronie). Będą znikać po wywołaniu ekranu ekwipunku, dziennika itd.?

Jeszcze co do tła, to mam wrażenie że podłożenie pod ekrany funkcjonalne teł z dużą ilością elementów tworzy pewien wizualny chaos. Np. Na ekranie ekwipunku widzimy aż 3 Geraltów, w dodatku ten, który jest modelem, jest umiejscowiony tak niefortunnie, że wygląda jakby zwisał z szubienicy, szczególnie, że samo tło ma bardzo wyraźnie zarysowaną linię gruntu.

Nie chcę ingerować w twoją wizje, ale może by spróbować jakoś wykorzystać te grafiki do tła ekwipunku itd.?

 
Nie chciałbym wiele ujawniać bo wciąż wszystko jest w powijakach :) Scani, w pewnym stopniu wykorzystam i te elementy. Aktualnie myślę nad ujednoliceniem interfejsu aby wszystko do siebie pasowało więc spodziwajcie się nowych screenów w głównym poście tego tematu. Połączenie sił z modem ROTWW ? Napawam się wizją tego modu bo w pewnym sensie był początkowo dla mnie inspiracją. Myśle że możemy razem się wymieniać wskazówkami, lubię realizować swoje wizje a w niej chodzi mi o unowocześnienie interfejsu w pierwszej kolejności ( elementy W2, może jakieś całkiem nowe motywy ) a w drugiej kolejności biorę sobie za cel sam gameplay ( wizualnie ). Cieszy mnie ciepłe przyjęcie mojego projektu, z reguły pracuję sam :D więc z nim się nie śpieszę chce by to jakość była wyznacznikiem a jak będzie - zobaczymy :)
 
Brawo! Jeszcze tak zacnych textur nie widziałem... Chociaż osobiście czegoś mi brakuje... może tego wcześniejszego stylu... Ale kawał dobrej roboty, też może spróbuję coś pokombinować z texturami jak na razie zasłużyłeś na orena Kolego :)
 
Mam jedno zastrzeżenie co do:
Te tła od miejsc na przedmioty wg mnie powinny mieć jakąś krawędź innego koloru. Jakiś ciemnoniebieskawy kolor (coś jak chmury) z cieniem wewnątrz, by był efekt wklęsłości.

A wygląd ekranu przydzielania talentów zarąbisty.
 
Jestem pod wrażeniem Twoich retekstur, strasznie podoba mi się kolorystyka menu (beżowo-biało-czerwone, mniam :D). Przyczepię się jednak do jednej rzeczy:

daniel8k said:
  • Podmiana / poprawa jakości tesktur otoczenia

Jakość tekstur została już akurat poprawiona w dwóch modach:

  1. The Witcher Texturen Mod!
  2. Hi-Res Character Models (NPCs, Monsters, Animals

Więc IMHO dalsze poprawki nie są już potrzebne, bo tekstury wyglądają miodnie. Chyba, że poprawiać błędy, takie jak błędne godła (retekstura żołnierzy redańskich mojego autorstwa) czy zły kolor oczu (złote oczy Geralta Corylei, kocie oczy u wiedźminów w FCR czy planowana zmiana koloru oczu Triss z Powrotu Białego Wilka).

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
 
Ikonkami po prawej stronie ekranu alchemii po prostu rozwaliłeś system. Już nie mam gdzie dawać Ci plusów. Niesamowita robota.
Screeny, które wstawiasz są już z działającej gry, czy to projekty?
 
Scani said:
Ikonkami po prawej stronie ekranu alchemii po prostu rozwaliłeś system. Już nie mam gdzie dawać Ci plusów. Niesamowita robota.
Screeny, które wstawiasz są już z działającej gry, czy to projekty?

Jak najbardziej - działająca. :)
 
Brak mi słów, aby to opisać... ale mam parę uwag.
Jak widać, podczas pauzowania gry menu nie dochodzi do końca - zostaje mały przezroczysty pasek. Nie lepiej usunąć obrazek i zostawić same napisy?
 
Top Bottom