[W1/W2] [W toku] [Świteź] Nowe spojrzenie na projekt i pytanie do graczy

+

[W1/W2] [W toku] [Świteź] Nowe spojrzenie na projekt i pytanie do graczy

  • Wiedźmin

    Votes: 18 36.7%
  • Wiedźmin 2 Zabójcy Królów

    Votes: 31 63.3%

  • Total voters
    49
[W1/W2] [W toku] [Świteź] Nowe spojrzenie na projekt i pytanie do graczy

Stary projekt jakim jest "Świteź” został odmrożony. Prace od nowa trwają nad przygodą na razie wszystko jest w mojej głowie i rozpisane na kartkach. Czyli pomysły jak urozmaicić grę, zadania główne, zadania poboczne, rozbudowane monster huanting'i, postaci, lokacje, nie zabraknie też takich elementów jak "żyjąca" Karczma, tablica z ogłoszeniami i kilku postaci z poprzednich części gry. Myślę że więcej nie będę zdradzał na obecną chwilę. Tak więc wszystko jest tworzone od nowa z nowymi świeżymi pomysłami. Prace nad "Bestiami Przeszłości" bardzo wiele mnie nauczyły na co zwracać uwagę i jak tworzyć takie projekty.

Głównym zadaniem tego tematu jest dowiedzenie się od Was, graczy Wiedźmina w której grze woleli byście ujrzeć przygodę, w Wiedźminie pierwszym czy drugiej części przygód Geralta. Poniżej wypiszę plusy każdej z stron z mojego punku widzenia. Osobiście jestem za pierwszą częścią gry.

Wiedźmin

-klimat pasujący do przygody
-modele postaci które są wymagane do przygody a brakuje ich w 2 części.
-cutscenki
-posiadanie starego świata od Świtezi

Wiedźmin 2 Zabój Królów

-umiejętność posługiwania się edytorem na poziomie pozwalającym stworzyć przygodę od zaraz
-tę część gry teraz posiada więcej osób (tak mi się wydaje)


Proszę o wyrażenie swojej opinii o tym na jakim silniku woleli byście widzieć przygodę.

Oto wygląd świata ze starej "Świtezi"


Pozdrawiam.​
 
Last edited:
Jestem za W2 tylko dlatego że do 1 było dużo przygód a W:ZK przeszedłem 16 razy i dalej chce w niego grać szczególnie w jakąś przygodę. No i zostaje dwójkowy system walki który jest bardzo fajny.
 
Interesuje mnie dlaczego większość wybiera 2 część :)


Decyzja podjęta: Prace zaczynam na REDkicie.
 
Last edited:
Ja wybrałem dlatego, że w W2 była najpiękniejsza roślinność jaką w grach widziałem, a nazwa Waszej przygody jakoś kojarzy mi się z naturą.
 
Głosowałem za drugą częścią, gdyż wydaje mi się, że Redkit daje dużo większe możliwości w kreacji oryginalnie wyglądającego świata. Nie mam pojęcia, w jak dużym stopniu mam rację, nie bawiłem się edytorami do wieśka, tylko pobieżnie obejrzałem przy premierze Redkita. Mam wrażenie, że w pierwszej części ciężko byłoby uzyskać coś, co nie wygląda bardzo podobnie, jak Podgrodzie lub Brzeg.
 
Ja chcę uzyskać klimat Brzegu oraz Wioski gdyż w tym klimacie jest przygoda :) W W2 nie dałbym rady tak odwzorować tego klimatu znanego z W1.
Głosowałem za drugą częścią, gdyż wydaje mi się, że Redkit daje dużo większe możliwości w kreacji oryginalnie wyglądającego świata. Nie mam pojęcia, w jak dużym stopniu mam rację, nie bawiłem się edytorami do wieśka, tylko pobieżnie obejrzałem przy premierze Redkita. Mam wrażenie, że w pierwszej części ciężko byłoby uzyskać coś, co nie wygląda bardzo podobnie, jak Podgrodzie lub Brzeg.
 
Klimat danej lokacji klimatem. Mi bardziej chodziło, że ciężko o powiew świeżości robiąc coś do pierwszego Wieśka. Chociaż prawdą jest, że uzyskanie w drugim wieśku klimatu Brzegu nie należy do najprostszych zadań. Zastanawiam się, jak z edycją oświetlenia w Redkicie, bo jakby wyeksportować tekstury z "jedynki" to można by się pobawić trochę. Z resztą nieważne w której części zrobisz Świteź, powodzenia! :)
 
Te pola to klimat wprost wyjęty z IV aktu pierwszej części. A brudne miasto możesz stworzyć dużym zachmurzeniem, deszczem i ciemnym oświetleniem. Innego klimatu w W1 nie było.
 
A modele postaci, muzyka, system walki itp są nie do podrobienia.

Tak poza tematem to mam mapkę do REDkita zbędną prawie gotową do robienia w niej przygody :)
 
A modele postaci, muzyka, system walki itp są nie do podrobienia.
Modele postaci w jedynce są okrutnie słabe i powtarzalne, system walki to największa bolączka i wszyscy odetchnęli z ulgą, gdy się go pozbyli.
Muzykę z pewnością da się zaimportować.
 
Top Bottom