[W2][mod] Full Combat Rebalance 2

+
Nie do końca. Problem z czarodziejskim frendly fire jest związany z FCR2. Naprawa tego buga nastąpi dzisiaj wraz z Full Combat Rebalance 2 w wersji 1.1
 
Rustine said:
Wykonałem spolszczenie do patcha 1.1 FCR2. Znajdzie się ono już wbudowane w instalator. Tym samym, spełniając obowiązek dla wiedźmińskiej społeczności... idę umrzeć do łóżka...

Kto w takim razie wykona spolszczenie do patcha 1.2 i następnych?
 
Spokojnie, żyję. :p Obudził mnie kurier wraz z wspaniałą niespodzianką - głowa Geralta z EK, zakupiona na Allegro za 39 złociszy. :D
 
Chciałem się z wami podzielić paroma odkryciami:

Jeśli zainstalujecie Full Combat i odinstalujecie z "dodaj usun programy", następnie odinstalowujecie grę i instalujecie od nowa z auto aktualizacją, usuwając przy tym pliki - pojawi się okienko, czy usunąć wszystkie pliki Zostawiamy oczywiście zapisy gry.Efekt jest taki, że jakby "niektóre dobre rzeczy z tego modu zostają". Przy instalacji dla pewności zmieniłem nazwę folderu z Wiedźmin na Wiedzmin.

Zbroja Kejrana wygląda fajnie i w inwentarzu nosi nazwę zbroja Kejrana. Pojawia się także tajemniczy kupiec ze swoimi wynalazkami. Zbroje mają ogromne współczynniki ochrony, podobnie zresztą, jak broń.

Obecnie jestem w II akcie i muszę powiedzieć, że ani razu do tej pory nie zginąłem. Z Kejranem walczyłem tylko raz i normalnie poległ, bez trainerów, bez kombinacji. Jedyne co zrobiłem to zażyłem Mangustę przed walką x 2 oraz Jaskółkę. Warto pamiętać, aby grę uruchamiać z opcji "Mody", gdzie zaznaczone jest wszystko, czyli save and run. Można powiedzieć, że nie było do tej pory takiego leszcza, który by mnie zaskoczył. Zdrowia ubywa w czasie walki, wiadomo, ale nie na tyle, abym musiał się martwić, czy przeżyje. Raz miałem tylko problem, gdy mi bateria z myszki wypadła ...

- warto pójść za trolem z I aktu po miecz wbity w pień.
- warto poeksplorować szpital, gdyż jest tam ściana, którą można zburzyć i koleś z zarąbistym srebrnym mieczem wbitym w tyłek - mała komnata sąsiadująca przez ścianę z dużą.

Ogólnie tak powinno być, bo Gerald jest doświadczonym Wiedźminem, swoje wie, swoje przeżył, ma ogromne doświadczenie w walce, używaniu znaków i sporo się nauczył, więc możliwości powinien mieć większe i o to chodzi.

Scaliłam. Proszę stosować się do Regulaminu i nie zakładać nowych tematów, jeżeli odpowiednie już istnieją. Tym bardziej, że o FCR najlepiej rozmawiać na forum REDkita.
zi3lona
 
Spolszczenie poprawione, wyłapane literówki, zmienione nazwy na zaproponowane przez innych użytkowników.
Aktualnie działa link na Nexusie, reszta w autoryzacji.
Dlatego: https://docs.google.com/file/d/0Bwtl_njWyYyMdElaaF8yMTJJLXc/edit?usp=sharing
Pozostałe linki w podpisie. Miłego grania. :)
 
Witam, wczoraj zainstalowałem sobie tego moda, po pierwsze drzewko zostało dziwnie zmodyfikowane, bardzo ułatwiją grę te wszystkie profity, które mamy od początku.

Już nie chce pisać o albo usunięciu dodatków z niektórych przedmiotów albo przez błąd nie są wyświetlane, mówię tutaj o tym, że rękawice czy spodnie nie dają już premii do pancerza czy ochrony przed krwawieniem/truciznami itd.

Ale kompletnie nie rozumiem dlaczego sprzedawcy mają tak gówniane zaopatrzenie... Fioravanti nie ma żadnego schematu, a chciałem kupić na skóry i solidne sukno. Kowal we Flotsam ma projekt tylko Zębatego Ostrza, bieda z tym jest straszna, bo na czystej grze Pancerz łowcy, którego schemat daje nam troll jest banalny do zrobienia, 16x sukno, 16x skóra, 6x dratwa, natomiast z modem nie dość, że ciężej już jest dostać utwardzoną/ćwiekowaną skórę czy solidne sukno to projekt wymaga tych właśnie składników. To ja już wolałbym, żeby walka była trudniejsza, blokowanie, brak automatycznego odbijania strzał niż braki schematów u kupców.
 
Witam, mam drobny problem z FCR 1.1. Mianowicie zabiłem Kejrana i odebrałem zapłatę od kupca, ale nie dostałem schematu na zbroję z truchła potwora. Schemat pojawia się później czy został usunięty z moda?
 
LittleLiliput said:
Witam, mam drobny problem z FCR 1.1. Mianowicie zabiłem Kejrana i odebrałem zapłatę od kupca, ale nie dostałem schematu na zbroję z truchła potwora. Schemat pojawia się później czy został usunięty z moda?
Podbijam, bo sam dostałem schemat na zbroję z utwardzonej skóry...
Może i jestem ślepy, ale nigdzie nie mogę znaleźć tłumaczenia tekstu traktujacego o wszystkich zmianach jakie wprowadza ten mod http://redkit.cdprojektred.com/index.php?c=mod&m=show&p=77 jest tylko po ang, na polskiej wersji strony...
a chciałbym je poznać, żeby w drugim akcie nie odechciało mi się grać zupełnie, już przebolałem braki schematów u kupców, ale jak zamiast projetku na pancerz kejrana dostałem jakieś gówno z utwardzonej skóry to już jest ból dupy.
 
Tłumaczenia oficjalnego nie ma, jeden z forumowiczów chyba (chyba!) gdzieś na szybko przetłumaczył changelog, ale znaleźć linka tak na szybko to nie dam rady. Przejrzyj tematy z newsami [temat1 + temat2] - prawdopodobnie w którymś będzie to wklejone.
 
Ok coś znalazłem, poczytałem. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie absurdem jest, że modyfikacja zrobiona przez POLAKA, do POLSKIEJ gry nie posiada objaśnienia napisanego po POLSKU... ja rozumiem prawa rynku, że jest szerokie grono odbiorców, no kurde ale bez przesady...

W ogóle to śmiechłem po tym:
"Zwiększona liczba pancerzy i broni występujących w grze. Ilość urządzeń jest dostosowana."
Pozdro, ciekawe gdzie. Wywalili Kurtkę Niebieskich Pasów(podobno dostępna w sklepach/jako nagroda) od trolla już nie dostajesz schematu na pancerz łowcy, w rezydencji Loredo już nie ma Zbroi Astrogarusa i co najlepsze, że zamiast przepisu na Pancerz Kejrana od kupca dostajemy badziewny na Solidną Kurtkę... dafuq is that?!

Pokonałem Kejrana i nadal biedam z Sihilem i Aerondight, bo są trochę przekokszone, nie ma nawet co kupować Zębatego ostrza.
 
Serril said:
Ok coś znalazłem, poczytałem. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie absurdem jest, że modyfikacja zrobiona przez POLAKA, do POLSKIEJ gry nie posiada objaśnienia napisanego po POLSKU... ja rozumiem prawa rynku, że jest szerokie grono odbiorców, no kurde ale bez przesady...

Gdybyś siedział rok nad modem, to po jego ukończeniu chciałoby Ci się wypisać wszystkie zmiany w dwóch językach?
 
Tu nie chodzi o to czy by się chciało czy nie. To jak posadzić dziecko za samochodem i mówiąc: no to jedź. Co ludziom po modzie, kiedy nie nie wiedzą jakich konkretnie zmian dokonuje. Nie mówię, że każdy musi znać angielski perfekt, sam nie rozumiem większości z tekstu o zmianach traktującego, no ale mieszkamy w Polsce tak? Używajmy naszego języka.
 
Serril said:
Tu nie chodzi o to czy by się chciało czy nie

No właśnie o to chodzi. Facet robi świetnego moda w czasie prywatnym, którego raczej za wiele nie posiada i ja rozumiem, że może nie być w nastroju aby jeszcze to wszystko tłumaczyć. Zwłaszcza wiedząc, że istnieje ogromny fanbase który takich rzeczy jak tłumaczenie chętnie się podejmie. />/>

Poza tym, zmiany były już szeroko przedyskutowane zarówno na tym forum jak i na forum Redkit. Jeśli jeszcze czegoś o modzie nie wiesz, wystarczy przeczytać wątki. Aż takie długie nie są.

Sam problem braku tłumaczeń takich rzeczy chociaż dotyczy małej liczby fanów, jest jednak coraz bardziej widoczny. CDPR jednak nas rozpieścił trochę przez te lata., a teraz gdy rozkręca olbrzymią machinę reklamową, nie ma dużo czasu aby zawsze myśleć lokalnie. Normalnie, gdyby gra nie była robiona przez polaków powstałyby oficjalne lub nie serwisy fanowskie, które podjęły by się takich tłumaczeń, również dla swojego dobra. My musimy liczyć na złote serce pojedyńczych osób, które tłumaczą pro publico bono.
 
Mam pytanie. Schemat na zbroję kejrana został jakoś przetransportowany w inne miejsce czy coś? Bo po zabiciu Kejrana powinienem dostać taki schemat a tymczasem nic takiego nie posiadam.
 
Nightlyy said:
Mam pytanie. Schemat na zbroję kejrana został jakoś przetransportowany w inne miejsce czy coś? Bo po zabiciu Kejrana powinienem dostać taki schemat a tymczasem nic takiego nie posiadam.

Po zabiciu? A nie czasem po odebraniu nagrody?
 
Top Bottom