W2 - pytania do CDProjekt Red

+
Mnie osobiście wszystko jedno jakie zabezpieczenia zastosują, byle żeby utrudniały one życie piratom a nie właścicielom oryginałów.
 
witam. zastanawia mnie kilka kwestii. jako, że pierwszy wyciek (ten ze smokiem) robiony był jeszcze na starym silniku jak teraz wygląda kwestia z widzianymi tam nowościami. może podam w punktach o co mi chodzi:1. Czy nadal w grze będziemy mogli zobaczyć smoka?2. Czy po zadania ran przeciwnikowi na ekranie monitora pojawi się krew (bloodscreen, czy coś w tym stylu)3. Czy pojawi się lokacja przedstawiona w tym wycieku?4. Czy wiedźmin będzie dalej mógł rozwalać skrzynki oraz wyrzucać przeciwników w pola walki znakami wiedźmińskimi?5. Czy zrezygnowaliście w QTE bo jakoś cicho na ten tematPytania są uzasadnione bo wideo z pierwszego przecieku nie ma zbyt wiele wspólnego z tym co zostało zaprezentowane na konferencji prasowej . czy w związku z nowym silnikiem wymienione przeze mnie elementy zostały wyrzucone z gry? Jeszcze pytanie w jakim języku powstaje gra? "REDZI" mówią, że w języku polskim a potem będzie tłumaczona na angielski. "NIEBIESCY" w wywiadach dla zagranicznych portali mówią, że gra powstaje w języku angielskim a potem będą tłumaczenia na inne języki w typ na język polski. jak to w końcu jest. do samej gry się nie przyczepię bo to arcydzieło. oglądając te wszystkie trailery wygenerowane na silniku gry strach pomyśleć jak wyglądałyby prerenderowane przez np. Bagińskiego (wiem, że on nie współpracuje z wami nad wiedźminem)dziękuję i liczę na odpowiedź.
 
dani1234 said:
Jeszcze pytanie w jakim języku powstaje gra? "REDZI" mówią, że w języku polskim a potem będzie tłumaczona na angielski. "NIEBIESCY" w wywiadach dla zagranicznych portali mówią, że gra powstaje w języku angielskim a potem będą tłumaczenia na inne języki w typ na język polski. jak to w końcu jest.
Z tego co zrozumiałem z wypowiedzi do tej pory to sprawa wygląda tak:Dialogi i cała gra powstaje po polsku. Następnie jest tłumaczona na język angielski. Aktorzy podkładający głosy korzystają z wersji angielskiej i takie też słyszeć będziemy we wszystkich materiałach promocyjnych (wszystko to dla wygody graczy z zagranicy). Kiedy gra będzie już na ukończeniu zostanie przetłumaczona na języki docelowe (oprócz polskiego i angielskiego, które już będą) oraz zostaną zatrudnieni aktorzy do dubbingu każdej z wersji (w tym polskiej).Także gra powstaje po polsku na papierze ale dźwiękowo po angielsku.
 
Leuthen said:
Acha, coś mi się pomyliło z tą Europą. Czyli powiedzmy 200.000 w Polsce się sprzedało z tych 260. To nadal mało, przecież w tę grę w Polsce grał chyba każdy kto ma PC... @metronom"Nie lubię być traktowany jak komputerowy pirat (czy jak to media lubią określać złodziej)," - tak się składa, że ci tzw piraci to SĄ ZŁODZIEJE. Gdyby złodzieje nie okradali CDRED to Wiedźmak zarobiłby pewnie sporo więcej, a my cieszylibyśmy się wcześniej z W2, który nabrałby też pewnie jeszcze większego rozmachu.
Najlepsze jest to, że takie rzeczy pisze ten kto nawet nie ma oryginalnego Wiedźmina pierwszego :D Jakie zabezpieczenia będą w Wiedźminie 2 to tylko zależy od twórców. Mnie osobiście obojętne jakie by one nie były i tak kupie oryginalną kopię :) Jednakże zabezpieczenia wprowadzone do nowych tytułów Ubisoft mogą frustrować, a i tak prędzej czy później będą złamane.Mam jeszcze takie pytanko(no może bardziej prośbę). W Wiedźmina pierwszego na najtrudniejszym poziomie mogłem grać jedną nogą, a i tak był łatwy.Dobrze, że są ludzie dobrej woli(czyt. Flash i ekipa), którzy zrobili ciekawe mody usprawniające ten kulejący element. Chodzi mi o to żeby poziomy trudności ZNACZNIE różniły się od siebie. Aby tzw. niedzielny gracz znalazł coś dla siebie, ale żeby i taki ktoś jak ja znalazł poziom trudności na którym nie trzeba iść zrobić sobie herbatę, wrócić i zobaczyć, że potwory, które cię atakowały nawet nie zabrały ci życia. Jednym złowem chciałbym żeby najtrudniejszy poziom był wyzwaniem, nad którym trzeba się namęczyć.
 
Mirolsen said:
(...)Mam jeszcze takie pytanko(no może bardziej prośbę). W Wiedźmina pierwszego na najtrudniejszym poziomie mogłem grać jedną nogą, a i tak był łatwy.Dobrze, że są ludzie dobrej woli(czyt. Flash i ekipa), którzy zrobili ciekawe mody usprawniające ten kulejący element. Chodzi mi o to żeby poziomy trudności ZNACZNIE różniły się od siebie. Aby tzw. niedzielny gracz znalazł coś dla siebie, ale żeby i taki ktoś jak ja znalazł poziom trudności na którym nie trzeba iść zrobić sobie herbatę, wrócić i zobaczyć, że potwory, które cię atakowały nawet nie zabrały ci życia. Jednym złowem chciałbym żeby najtrudniejszy poziom był wyzwaniem, nad którym trzeba się namęczyć.
Co do modyfikacji zmieniających poziomu trudności w W1. Respect dla twórców za pracę jaką w nie włożyli (kilka z nich widziałem) - bo chociaż zmiana gotowej mechaniki gry, już po kilku iteracjach balansu jest teoretycznie pracą łatwiejszą niż ta u podstaw - wymagało to ze strony tych osób dużego zaangażowania i wiedzy. Dodatkowo muszę nadmienić, że balans tak dużej gry, jaką niewątpliwie był Wiedźmin to ogromne wyzwanie. Jednakże przeszliśmy przez ten proces, nauczyliśmy się wielu rzeczy i teraz tworzymy W2 bogatsi o to zdobyte doświadczenie. Tak więc mogę Was wszystkich zapewnić, że w tej kwesti zostaną wprowadzone znaczne zmiany i gra finalnie będzie dużo lepiej zbalansowana od części pierwszej.
 
Czy w grze spotkamy Yenefer lub Neneke?Czy długość gry podlega dyskusji?Odwiedźimy stare lokacje, jak Wyzima, Kaer Moren, Odmęty?
 
D3ireadh said:
Czy w grze spotkamy Yenefer lub Neneke?Czy długość gry podlega dyskusji?Odwiedźimy stare lokacje, jak Wyzima, Kaer Moren, Odmęty?
1 i 3 pytanie dotyczą fabuły a tego twórcy na pewno nie powiedzą :)
 
Goon said:
1 i 3 pytanie dotyczą fabuły a tego twórcy na pewno nie powiedzą :)
Nie odpowiedzą, ale mam nadzieję, że choćby wzmianka o Ciri w grze będzie, bo inaczej byłoby to żenujące.
 
Jimp said:
Jimp said:
napisał 'komputerze', nie 'kontrolerze' ;)
Sorry , nie doczytałem ;)
Jimp said:
Na jakim komputerze graliście podczas prezentacji?
Wątpię aby Redzi to nam to powiedzieli . Ujawnili by wtedy trochę wymagania sprzętowe ;)
Graliśmy na dwóch komputerach, tak żeby goście nie musieli czekać ( druga część prezentacji działa się w innym miejscu :) ) Oczywiście nie były to żadne "cuda", tylko sprzęt który można obecnie zakupić w sklepie bez większego problemu. Także o wymagania byłbym spokojny. Dokładnie nie mogę powiedzieć bo mnie Karol zabije ;).
 
Czyzyk said:
Czyzyk said:
Czyzyk said:
napisał 'komputerze', nie 'kontrolerze' ;)
Sorry , nie doczytałem ;)
Czyzyk said:
Na jakim komputerze graliście podczas prezentacji?
Wątpię aby Redzi to nam to powiedzieli . Ujawnili by wtedy trochę wymagania sprzętowe ;)
Graliśmy na dwóch komputerach, tak żeby goście nie musieli czekać ( druga część prezentacji działa się w innym miejscu :) ) Oczywiście nie były to żadne "cuda", tylko sprzęt który można obecnie zakupić w sklepie bez większego problemu. Także o wymagania byłbym spokojny. Dokładnie nie mogę powiedzieć bo mnie Karol zabije ;).
Tym postem uspokoiłeś większość graczy, w tym i mnie ;) Dzięki
 
Czyzyk said:
Czyzyk said:
Czyzyk said:
napisał 'komputerze', nie 'kontrolerze' ;)
Sorry , nie doczytałem ;)
Czyzyk said:
Na jakim komputerze graliście podczas prezentacji?
Wątpię aby Redzi to nam to powiedzieli . Ujawnili by wtedy trochę wymagania sprzętowe ;)
Graliśmy na dwóch komputerach, tak żeby goście nie musieli czekać ( druga część prezentacji działa się w innym miejscu :) ) Oczywiście nie były to żadne "cuda", tylko sprzęt który można obecnie zakupić w sklepie bez większego problemu. Także o wymagania byłbym spokojny. Dokładnie nie mogę powiedzieć bo mnie Karol zabije ;).
HD5870, 8800GT? :)Jak na tym 2 będzie można pograć w 1280x1024 z aa x2 to będzie już wypas ;pJak z obsługą wielu rdzeni? 4 rdzenie wykorzysta? AMD wprowadziło już 6 rdzeniowce w przystępnych cenach, więc jest to gra warta świeczki :)Koników nie będzie? :(To by było zbyt duża wprawa żeby to dodawać rok przed premierą i zbyt duża żeby o tym nie powiedzieć na konferencji.Może chociaż takie stajnie do których można podejść i kliknąć gdzie chcemy jechać?Strzelanie z kuszy? Może rzucanie nożykami? :D Niby tego nie było w książce, ale mogło to by być fajne urozmaicenie :)W książkach też nie było o walce siekierką...a nie była ona nawet w ogóle przydatna. Atak dystansowy/półdystansowy zawsze może się przydać na wyższych poziomach trudności.No na półdystans są znaki. Ale jak by brakowało energii to można by się wspomóc. odkakując w tył, jeszcze w powietszu wyrzucić nożyk/szuriken, żeby mieć czas na przygotowanie mocniejszego znaku/wypicie mikstury.Jeśli dacie możliwość uderzania Aardem w piasek zapylając przeciwników( jak to było użyte z dwa razy w książce) to będzie to też przydatna strategiczna opcja.
 
Mirolsen said:
Najlepsze jest to, że takie rzeczy pisze ten kto nawet nie ma oryginalnego Wiedźmina pierwszego :D
Że niby ja nie mam? :whatthe: Miałem nawet 2 oryginalne wieśki, bo jednego kupiłem sobie na urodziny, a drugiego dostałem w prezencie na te same urodziny... :teeth:Dalej nie wiem jak było/będzie z kinową wersją... No trudno, za rok się dowiem :teeth:
 
LambertzPoviss said:
LambertzPoviss said:
1 i 3 pytanie dotyczą fabuły a tego twórcy na pewno nie powiedzą :)
Nie odpowiedzą, ale mam nadzieję, że choćby wzmianka o Ciri w grze będzie, bo inaczej byłoby to żenujące.
po 1. w 1 byla wzmianka o Ciri :D karczmarz w odmetach opowiadal :Dpo 2. jezeli wplota Ciri i Yennefer w watek to to dopiero bedzie zenujace. Ten watek jest zbyt obszerny. Chociaz pewnie w tym flashbackach o ktorych tworcy mowia bedzie cos ze Geralt np. widzi w swoich wizjach jakas kobiete i dziewczynke i czuje z nimi wielka wiez. Cos co nie pozwala mu przestac o nich myslec :D
 
Urkeith said:
Urkeith said:
Urkeith said:
1 i 3 pytanie dotyczą fabuły a tego twórcy na pewno nie powiedzą :)
Nie odpowiedzą, ale mam nadzieję, że choćby wzmianka o Ciri w grze będzie, bo inaczej byłoby to żenujące.
po 1. w 1 byla wzmianka o Ciri :D karczmarz w odmetach opowiadal :Dpo 2. jezeli wplota Ciri i Yennefer w watek to to dopiero bedzie zenujace. Ten watek jest zbyt obszerny. Chociaz pewnie w tym flashbackach o ktorych tworcy mowia bedzie cos ze Geralt np. widzi w swoich wizjach jakas kobiete i dziewczynke i czuje z nimi wielka wiez. Cos co nie pozwala mu przestac o nich myslec :D
A to z kolei spowodowałoby to, że Geralt zamiast pomagać Roche'owi w Aedirn ganiałby po świecie szukając tych dwóch pań. :)
 
burbongw said:
Czy moglibyscie nieco poszerzyc informacje na temat nowej formy alchemii? Jak dokladniej bedzie to funkcjonowalo? Jakies dodatkowe skladniki oprocz/zamiast Rubedo Nigredo i Albedo? ;>Style walki, ktorych notabene ma nie byc...jak to bedzie wygladalo- pisaliscie, ze Geralt bedzie dostosowywal sie automatycznie (jakkolwiek to nie brzmi ^^) do ilosci przeciwnikow, czy bedzie to wplywalo na wyglad ciosow?Czy na przeciwnikach widac bedzie slady po uderzeniach i czy bedzie mozna po samych ranach rozpoznac czy przeciwnik jest dalszy, czy tez blizszy smierci?Czy bedzie jakas lokacja wielkosci Wyzimy? A moze cos wiekszego? A byc moze kilka wiekszych? ;>Jak mocno decyzje z pierwszej czesci wplyna na historie drugiej? ;>Czy postacie wazne dla fabuly, czy tez jakiegos zadania beda generowane losowo? (Np. masz wziac od kogos tam powiedzmy noz, ale za kazdym razem gra losuje inna postac, ktora go posiada...)Jak cos jeszcze wymysle to spytam :DZrozumiem, jesli napiszecie, ze "jest jeszcze za wczesnie" ;)
Zdaje sie, ze zaden RED tego nie przeczytal, wiec powtorze ;)
 
Czy będą jakieś odwołania do filmów, jak w przypadku pierwszego Wiedźmina? Jako fan Tarantino i Star Wars podobał mi się dialog Geralta z Baraniną jako odwołanie do Pulp Fiction i nucenie przez bodajże strażników Marszu Imperialnego :D W dwójce byłoby fajnie gdybyście szanowni REDzi kontynuowali umieszczanie w grze takich smaczków, może np. mijając odprawę wojsk słyszymy z ust dowódcy "każdy z was jest mi dłużny 100 elfickich skalpów"? :D Bądź gwiezdnowojenne "mam złe przeczucia co do tego" :)
 
teraz kiedy już jest po konferencji i wiedźmińska gorączka trochę osłabła należy zadać pytanie czy do następnej konferencji nic nowego się nie dowiemy. właściwie chodzi mi o dzienniki developerskie. z jaką częstotliwością będą się ukazywały? czy developerzy będą starali się ostudzić nieco atmosferę czy wręcz przeciwnie serwując coraz to ciekawsze materiały w krótkich odstępach czasowych?
 
To kolejne pytanie dotyczące importu save'ów.Czy robi różnice, z jakiej wersji gry będzie pochodził save? Czyli, czy mogę importować save 1.0, a może muszę z Edycji Rozszerzonej?
 
Top Bottom