W2 - pytania do CDProjekt Red

+
[moderator]W tym wątku Redzi mówią sami za siebie.Prosimy od jakiegoś czasu, żeby ich nie wyręczać...Undomiel[/moderator]
Vojtasass said:
Krótka piłka:Jedziecie do Kolonii na Gamescom? Pokażecie cosik nowego?
http://www.facebook.com/thewitcher
 
Korred02 said:
Czy konsolowy Wiedźmin 2 będzie w pełni spolszczony? Zamierzacie wydać W2 na PS3?
Tak, planujemy wydać grę w pełni zlokalizowaną niezależnie od platformy.
Korred02 said:
Czy jest szansa na zastosowanie QTE wyłącznie w wersjach konsolowych W2.Jako że nie doczekałem się odpowiedzi pozwolę sobie powtórzyć pytania.1. Czy w Wiedźminie 2 uświadczymy rzut na trafienie w walce?2. Czy pojawią się jakoweś beznadziejne moim zdaniem wykrzykniki czy też pytajniki nad postaciami oznaczające jakąś misje do wykonania? Bardzo mnie denerwują takie rzeczy!
1. Nie.2. Nie, nie pojawi się :)
Korred02 said:
Czy w drugim Wiedźminie dalej zamierzacie zastosować taki głupi mechanizm, że mimo iż namęczę się i powybijam przykładowo wszystkie potwory na danym terenie, to po godzinie medytacji wszystkie wracają co do jednego? Strasznie mnie to denerwowało. Oczekuję, że jak coś zabijam to zabijam na prawdę.
W Wiedźminie 2 stowrzenia zamieszkujące świat będą się odradzały według innego mechanizmu - pojawią się np. gniazda potworów, które będziemy mogli zniszczyć posiadając stosowną wiedzę i tym samym przeprowadzić eksterminację potworów.
Korred02 said:
Powtórzę swoje pytanie:Czy w W2 będą takie przerywniki obrazkowe jak w W1 ? Geralt wtedy komentował jakie są skutki tego, że podjął taką decyzję a nie inną itp.
Jeszcze nie powiemy :)
Korred02 said:
Ja także po wtórze swoje pytanie: Wiemy od początku,że Wiedźmin (1 jak i 2) to gry singleplayerowe. Ale czy planujecie po premierze Wiedźmina 2 wydać jakiś dodatek albo DLC w którym będzie zawarty tryb kooperacji??? W końcu wiemy,że Geralt będzie mógł podróżować w grupie to czemu nie moglibyśmy pozabijać kilku potworów razem z kumplem? W wiedźminie 1 nie mogło takie coś się sprawdzić bo byliśmy "samotnikami". Ale skoro "dwójka" daje nam możliwość bycia w grupie...
Nie planujemy multiplayera. Wiedźmin 2 to typowa gra dla pojedynczego gracza i nie jest dostosowana fabularnie do gry w kooperacji. Gra jest robiona tak, żeby rozgrywka jednoosobowa dawała maksimum przyjemności.
Korred02 said:
Mam pytanie czy w "drzewku rozwoju wojownika" będzie podział na miecze srebrne i zwykłe np zwykły silny, i srebrny silny, czy będzie tylko jeden "styl silny"??I jeszcze jedno kiedyś pytałem o pokazy Cd Projektu na Podlasiu wtedy powiedziano mi, że wszystko jest możliwe i bodajże, że mam poczekać, tak więc minęły zdaję się nawet 2 miesiące i powtarzam pytanie czy jest to możliwe, jeśli tak to kiedy? Pytam, ponieważ krew mnie zalewa, że tylko relacje online z różnych pokazów mam okazje oglądać, a nigdy na żywo :/, ok są relacje online na żywo, ale i tak to nie to samo.
Ten system będzie wyglądał zupełnie inaczej ;-)Nie planujemy prezentacji gry na Podlasiu - na razie w planach mamy wyjazdy wyłącznie na imprezy branżowe - zapraszamy do Kolonii na GamesCom!
Korred02 said:
Czy w W2 nowe umiejętności będziemy mogli nabywać tylko przez punkty doświadczenia i wbijanie kolejnych poziomów czy też za sprawą jakiegoś nauczyciela np. najemnicy nauczą nas parowania ciosów?
Jeszcze jest zbyt wcześnie, żebyśmy mogli w pełni o tym opowiedzieć.
Korred02 said:
To ja jeszcze zapytam:1.Czy będzie się dało niszczyć choćby częściowo otoczenie np. znakiem igni podpalać drzewa czy coś w tym stylu?2.Czy będą w grze achievementy (osiągniecia), jakieś bonusy, znajdźki?Aa i czy będzie tak jak w jedynce że sieczemy wroga mieczem 20 razy a ten dalej żyje? :) Czy też walka będzie bardziej śmiercionośna?
1. Tak, będzie się dało niszczyć elementy otoczenia.2. Wciąż nad tym myślimy - chcielibyśmy wprowadzić achievmenty.3. Chcemy żeby walka sprawiała jak najwięcej frajdy i wszystko robimy w tym kierunku :)
Korred02 said:
Achievmenty sa juz powielane w wielu grach do znudzenia wiec jestem co do tego pomyslu sceptycznie nastawiony ale zeby nie robic offtopu zadam pytanie:- Czy wiadomo cos na temat ludzi dubbingujacych Polską wersje Wiedźmina ? Jesli tak to czy w roli Geralta uslyszymy (genialnego w czesci pierwszej) Jacka Rozeneka ? i ogolnie czy glowne postacie beda mialy te same glosy co w W1 ?
Jeszcze nie możemy się na ten temat wypowiedzieć w sposób wiążący.
Korred02 said:
Czy za wygląd pudełka gry będą odpowiedzialne te same osoby co w części pierwszej?
Nad pudełkiem pracuje niezmiennie nasz dział artu.
Korred02 said:
Krótka piłka:Jedziecie do Kolonii na Gamescom? Pokażecie cosik nowego?
Tak.
 
A kiedy mozemy się spodziewać czegoś nowego na stronie? Bo jakis straszny zastój zapanował od dłuższego czasu... Nie licząc nominacji oczywiście.
 
Szczerze mówiąc trochę mnie zawiedliście tym co zawieźliście na targi E3. Sądziłem że pokażecie jakieś nowe miasto lub jego okolice a wy ciągle kręcicie się wokół tego lasu (owszem jest zaje*isty, ale już się wielu przejadł) i tej wiochy. Walka z ośmiornicą Paulem ;) również była znana z rosyjskich przecieków a jedyna różnica polegała na tym, że mieliśmy teraz obraz w lepszej jakości.Tak więc mam do was pytanie: Czy na pokazach w Kolonii zamierzacie naprawdę pokazać coś nowego (gameplay z innego fragmentu gry, nowy trailer albo postać) czy też lepiej czekać do przyszłego roku, aż zawartość gry będzie bardziej wyraźna ?
 
Wichman said:
Tak więc mam do was pytanie: Czy na pokazach w Kolonii zamierzacie naprawdę pokazać coś nowego (gameplay z innego fragmentu gry, nowy trailer albo postać) czy też lepiej czekać do przyszłego roku, aż zawartość gry będzie bardziej wyraźna ?
Przewiń 2 posty góry, Alek_ odpowiada na Twoje pytanie.A ja ma pytanko: jak postępują prace? Grę tworzycie już od 2 (?) lat i macie (przynajmniej parę miesięcy temu była o tym mowa) ukończone 60% a do premiery trochę ponad pół roku. Wiem, że nie ma paska z postępem tworzenia gry na ścianie ale na pewno wiecie w jakim jesteście punkcie. I po drugie czy konsekwencje związane z importem sejwów będą polegały tylko na tym, że nie będzie nas lubić parę osób, którym np. nie chcieliśmy wykonać pewnego zadania i teraz nam nie sprzedadzą bułki czy będą miały bardziej długofalowe konsekwencje, ot sytuacja z głowy: pomagaliśmy elfom więc w 2 części pomogą nam zdobyć jakiś tam artefakt, który odblokuje możliwość innego zakończenia gry? Po prostu pierwsza czy druga opcja, nie żądam przykładów:)
 
To ja mam jeszcze takie pytanie. Jak będzie wyglądać otwartość świata gry. Czy pomiędzy poszczególnymi lokacjami ujrzymy ekran ładowania jak w pierwszym Wiedźminie czy może skłaniacie się ku całkowicie otwartemu światu, coś w stylu Gothica.
 
Przewiń 2 posty góry, Alek_ odpowiada na Twoje pytanie.
Owszem mówi że pokażą coś nowego, tyle że to samo mówili o tragach E3 a pokazali to samo co na konferencji w Warszawie. Dla mnie coś nowego to choćby nowy nie publikowany wcześniej gameplay najlepiej w nowej lokacji. Odgrzewane kotlety mnie nie interesują.
 
Mam pytanie czy "Zły facet" o posturze Pudziana z trailera to Sigismund Dijkstra z Tretogoru były Szef Wywiadu Redańskiego?
 
Coraz bardziej sfrustrowany pytam co z tymi nowymi materiałami o W2? Miały być tydzień temu.... Jak są to sorry ale ja nic nie znalazłem.
 
Ok mam parę pytań dotyczące W2 a więc :1.Czy pokrowce na miecze zostaną w finałowej odsłonie wiedźmina 2 ? 2.Czy miecze można będzie nosić przy pasie czy tylko na plecach ?3.Jeżeli będziemy w walce bardzo skuteczni to zobaczymy coś takiego jak ścięta głowa np.elfa?4.Dlaczego w pokazie walka z bossem i walki w lesie nie używali miecza srebrnego?5.To prawda że gra ma wyjść 26Marca?Dziękuję nie mam więcej pytań:)
 
Ja mam pytanie dotyczące świata gry mniej więcej to samo co kolega wyżej , ale interesuje mnie też wielkość terenów dostępnych w W2 ?
 
bartex9 said:
To ja mam jeszcze takie pytanie. Jak będzie wyglądać otwartość świata gry. Czy pomiędzy poszczególnymi lokacjami ujrzymy ekran ładowania jak w pierwszym Wiedźminie czy może skłaniacie się ku całkowicie otwartemu światu, coś w stylu Gothica.
Każda wielka lokacja związana z aktem gry będzie w pełni otwarta. Nie uświadczycie tu żadnego ładowania, nawet podczas wchodzenia do budynków. Lokacje będą zmieniać się w zależności od aktu, a więc tutaj krótkie ładowanie jest uzasadnione - Geralt często będzie przebywał olbrzymie dystansy - np. do innego królestwa.
bartex9 said:
Mam pytanie czy "Zły facet" o posturze Pudziana z trailera to Sigismund Dijkstra z Tretogoru były Szef Wywiadu Redańskiego?
Nie :)
bartex9 said:
Coraz bardziej sfrustrowany pytam co z tymi nowymi materiałami o W2? Miały być tydzień temu.... Jak są to sorry ale ja nic nie znalazłem.
Nowe materiały pojawią się nie długo. Pamiętajcie, że musimy je przetłumaczyć, a w międzyczasie robić grę ;-)
bartex9 said:
Ok mam parę pytań dotyczące W2 a więc :1.Czy pokrowce na miecze zostaną w finałowej odsłonie wiedźmina 2 ? 2.Czy miecze można będzie nosić przy pasie czy tylko na plecach ?3.Jeżeli będziemy w walce bardzo skuteczni to zobaczymy coś takiego jak ścięta głowa np.elfa?4.Dlaczego w pokazie walka z bossem i walki w lesie nie używali miecza srebrnego?5.To prawda że gra ma wyjść 26Marca?Dziękuję nie mam więcej pytań:)
1. Zdecydowanie nie. Chcieliśmy tylko narobić smaka, ale uznaliśmy, że są do niczego i że lewitujące miecze podobają nam się znacznie bardziej. No jasne, że będą! ;-)2. Tylko na plecach - to sposób typowy dla Geralta.3. Nie powiemy.4. Ot, kaprys kowala. Już odpowiadaliśmy na to pytanie w tym wątku ;-) Pokazujemy wersję alfa gry - taki stan jest bardzo daleki od finalnego.5. Nie. Gra wyjdzie w pierwszym kwartale 2011 i to jest jedyna oficjalna informacja, jaką podajemy w tym temacie.
bartex9 said:
Ja mam pytanie dotyczące świata gry mniej więcej to samo co kolega wyżej , ale interesuje mnie też wielkość terenów dostępnych w W2 ?
Będą bardzo duże. Naprawdę! :)Pozdrawiam!
 
Po usilnym przeczytaniu odpowiedzi adminów na 81 stronach wreszcie upewniając się, że moje pytania wnoszą coś nowego z czystym sumieniem i wiedzą, że nie spamuje chcę je zadać :)1. Wiele mówicie o nowych zbrojach Geralta, jak ich będzie dużo, itp., ale co stanie się z doskonałą i idealną dla Wiedźmina Zbroją Kruka ?2. Czy w alchemii będzie można wykorzystać (lub wykorzystać w jakikolwiek inny sposób) zdobyte pod koniec epilogu Opary Gonu ?3. Czy po imporcie save'ów do naszej sakiewki zostanie dorzucone 8k golda za ubicie Wielkiego Mistrza :) ?4. Czy zdobyte i rozwijane w jedynce umiejętności będą miały jakieś znaczenie, czy zaczniemy tworzenie postaci od podstaw silnika gry ? Jeśli tak, to co stanie się z talentami zainwestowanymi w styl grupowy który już zniknie ?No, narazie to chyba wszystko :)
 
parkourmichael798 said:
Czy w podstawowym wydaniu gry zamieszczony będzie zapowiadany edytor??
Tak Bbędzie szybszy i lepszy od D jinni :) A oto skarb którego szukałeś :http://tw2.thewitcher.com/forum/index.php?topic=28367.0;-)
 
Czy to prawda że wątek Alvina nie będzie już kontynuowany? Nie możecie tego tak zostawić! Polubiłem go :)
 
bartex9 said:
Czy to prawda że wątek Alvina nie będzie już kontynuowany? Nie możecie tego tak zostawić! Polubiłem go :)
Alvina nie żyje to wielki mistrz jeszcze się nie domyśliłeś ? ehhhh masz tu parę faktów :IMHO jest to najbardziej prawdopodobne. Dlaczego?1. WM i Alvin mieli taki sam naszyjnik z dwimerytu.2. Król Gonu mówi na koniec że znaliśmy WM pod innym imieniem.3. WM, w V akcie, pomaga nam i mówi że spłaciliśmy dług. Jaki dług? Taki że Geralt już go ocalił od Salamandry w akcie I i III.4. Geralt mówi aby Alvin nie bawił się w "zabić elfa" ale WM walczy przeciwko nim. Alvin na dodatek mówił że w zabawie zawsze był WM i wygrywał. Ale skąd wzięła się nienawiść do elfów u WM? Elfy wzięły Alvina i innych mieszkańców wsi Odmęty jako zakładników. Na dodatek Alvin uciekł ze środka bitwy między zakonnikami i elfami.5. Obaj mogli używać magii i mieli dziwne sny.6. Alvin mógł przenosić się w czasie i przestrzeni i mógł przenieść się w przeszłość i wychować się w jakiejś rodzinie bądź zakonie Białej Róży, przybrać inne nazwisko i stać się WM.
 
Nie o to mi chodzi. Ciekawi mnie dlaczego z fajnego dziecka wyrósł potwór. Co się stało po jego teleportacji w Odmętach. A po za tym mam cichą nadzieję, że Jakub to jednak nie Alvin. To wszystko wydaje mi się za proste i tak nawiasem mówiąc, mimo tylu poszlak żadna nie jest w 100% przekonująca... Koniec offtopu.
 
Dostaniemy jakieś info w sprawie Gamespotu? Męczę Was, bo chcę tylko poznać oficjalne zdanie Redów w tej sprawie.
 
Top Bottom