W2 - pytania do CDProjekt Red

+
MM360 said:
@nocny: Tak, po wyjęciu miecza będzie można się turlać.
Dzięki za odpowiedź :)1. A czy możesz stwierdzić to, czy Geralt turlając się pokonuje dłuższe odcinki na mapie szybciej niż biegnąc?2. Czy kamera podczas walki pokazuje Geralta w 3 osobie? To znaczy nie podąża za nim (niejako w 1 osobie) tak jak podczas chodu? W niektórych momentach podczas walki Geralt idzie jakby w kierunku kamery. Sterowanie w takim przypadku nie jest chyba łatwe, bo musimy brać poprawkę na odwrócone kierunki Geralta...3. Czy Geralt wybiera przeciwnika najbliżej stojącego bez względu na to z której strony znajduje się przeciwnik, czy mamy jakiś wpływ na wybór przeciwnika w grupie?4. Dodam jeszcze jedno pytanie... Czy Geralt w trakcie walki odwraca się plecami do przeciwników i biegnie w stronę kamery po naciśnięciu guziora (np S w systemie WSAD), który powinien być odpowiedzialny za chodzenie do tyłu? Czy Geralt nie ma zwyczajnie możliwości chodzenia tyłem??? Czy nie może wycofywać się, albo odskakiwać do tyłu, tylko idiotycznie odwraca się plecami do przeciwników?
 
1. Finiszery są wybierane losowo czy mamy na nie jakiś wpływ?2. Na ostatnim gameplayu widać jedną fajną rzecz mianowicie finiszer z igni. Będą finiszery z innymi znakami? Albo wogóle z czymś innym od broni białej?
 
MM360 said:
@lord-w: Oj, dużo tego jest.
Dzięki :). Rozumiem, że na odpowiedź ilościową nie mam co liczyć :pTo jeszcze jedno pytanie. W kilku miejscach na pokazie z krypty widać jak Geralt Ardem zmiata ścianę z cegieł, a potem gdy przechodzi przez nie można zaobserwować, że nogą może je podrzucić nawet na pewną wysokość. Rozumiem, że to błąd samego silnika fizycznego czyli Havok'a i mam pytanie. Czy poprawa tego jest możliwa czy jest to na tyle związane z Havok'iem, że nie będziecie tego zmieniać?
 
MM360 said:
@Maritimus: Niestety Twój odnośnik nie działa:( (Sorki za problem ale może spróbuj wkleić jeszcze raz te pytania).
Proszę:1) Czy ekwipunek będzie ograniczony tylko wagowo (na co wskazuje gejmplej), czy również objętościowo lub ilościowo? Tzn. tak jak w W1, że nie dało się nosić dodatkowej zbroi (przy wymianie trzeba było wyrzucić), tylko jedną dodatkową broń, czy tylko jedną pochodnię. Wtedy to nie miało większego znaczenia, bo dodatkowe bronie się nie przydawały, a zbroi i tak było "pięć na krzyż" (pomijam bieganie po kilka razy z każdą znalezioną pochodnią do kupca na początku gry, gdy 40 orenów swoją wartość miało). W W2 liczba "itemów" ma jednak być porządnie rozbudowana, więc owa kwestia ma znaczenie.2) Czy w ramy ew. ograniczeń (w tym wypadku wagowych) będą wliczane przedmioty questowe ("niewyrzucalne") oraz to, co Geralt ma w danej chwili na sobie?3) Oraz analogicznie, pieniądze? Pod koniec W1 trochę absurdalne było bieganie z tysiącami (lub dziesiątkami tysięcy) orenów, może w W2 trzeba by część przechowywać np. w banku?4) A propos: czy będziemy dysponowali jakimś kufrem (mniemam, że tak), który będzie rozwiązany w fabule logicznie (bo w W1 z Podgrodzia do Wyzimy się chyba teleportował?).5) W ekwipunku (wg gejmpleja z Gametrailers) widać sloty (poza ogólnym "bagażowym") na cztery części ubioru (kurtka=zbroja, spodnie, buty, rękawice=karwasze), dwa miecze, trofeum oraz kieszenie podręczne. Czy w grze nie będzie amuletów (nie licząc wiedźmińskiego "wilka")?6) (już się wyjaśniło)7) Czy będzie można "ładować" znaki, tak jak w W1?
 
W ostatnim filmiku widać, że finiszery działają w ten sposób, że zaczyna Geralt wykonywać normalny cios, który jeżeli trafi ogłuszonego przeciwnika, zamienia się w finiszera. Tymczasem naturalne wydawałoby się, że finiszer się odpala w momencie naciśnięcia klawisza ataku, kiedy zaznaczonym celem jest ogłuszony przeciwnik, który jest w zasięgu. W chwili obecnej wygląda to nienaturalnie i zakłóca płynność rozgrywki. Czy to się zmieni?
 
@Norvoles: Ja cały czas powtarzam, że turlanie nie jest takie złe;)
Dzięki za odpowiedź :) To może ja inaczej zapytam, bo w sumie nie o samo turlanie mi chodziło, ale o to, że jedynym unikiem jest turlanie i nic poza tym. Czy jest zatem plan (może już to zrobiono? ) dodania jakiejś dodatkowej animacji zamiast turlania (typu odskok na przykład)? W którymś patchu na przykład?Nie da się zrobić tak, że (zupełnie przykładowo) jak Geral jest daleko od przeciwników (albo np. w wodzie) to pobiegnie przez moment szybciej albo ma się odturlać do tyłu, to zwyczajnie odskoczy? Tak jest naturalniej... :/
 
1.Gdzieś było pytanie czy wybory będą miały odzwierciedlenie w możliwych do podróżowania lokacjach. Czy te wybory/lokacje będą wg takiego samego schematu jak w W1(Ludzie/Nieludzie/Neutralny)??2.Czy poziom gry będzie odbijał się na siłowaniu na ręce? Jeśli tak to jak? Będzie mniejszy/szybszy wskaźnik?
 
Na gameplayu ze strony CD-projekt broda Zoltana wygląda naprawdę cudnie :D.Więc moje pytanie czy wszystkie inne krasnoludy używają lakieru do bród?
 
Czy na kazdym poziomie trudnosci podczas walki na piesci beda wyswietlane te irytujace podpowiedzi? Przyznam ze to mocno ułatwia zabawe, co mi raczej przeszkadza.
 
Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze kilka pytań:1. Dlaczego usunęliście pasywne zdolności z drzewa rozwoju Geralta? 2. Czy udostępnicie narzędzie do tworzenia własnych przygód i modów?3. W obecnej wersji grafika wydaje się zbyt cukierkowa, mało pasuje do mrocznego świata znanego z prozy Sapkowskiego. Czy w ostatecznej wersji będzie bardziej stonowana, tak jak w części pierwszej?4. Czy nie uważacie, że przesadziliście z efektownością wiedźmińskiej magii? Chyba zaczęliście iść bardziej w kierunku widowiskowości lansowanej przez Zachód, kosztem słowiańskiego klimatu cenionego przez polskich fanów. Moglibyście się do tego ustosunkować?
 
1. Czy na najtrudniejszym poziomie, wrogowie będą mieli bardzo dużo życia, czy może będą padali od kilku uderzeń ( czego konsekwencją będzie, że my też )... bo z tego co pamiętam to w jedynce dopiero w FCR modzie było to naprawdę realistycznie zrobione....
 
@nocny: 1. Wiesz co nie wiem, nigdy nie zwróciłem na to uwagi, jak następnym razem będę miał okazję się przyjrzeć to dam znać.2. Tak, kamera ukazuje nam postać w trzeciej osobie – podobnie jak podczas poruszania się. Kamerą można obracać – stąd różne ujęcia (z wyjątkiem finiszerów, przy wykonywaniu których kamera sama się zmienia).3. Mamy wpływ na wybór przeciwnika, którego chcemy zaatakować.4. Na to pytanie nie mogę niestety jeszcze odpowiedzieć .@spoonslayer: 1. Są losowe2. Nie mogę nic więcej na ten temat powiedzieć@lord-w: fizyka jest również poprawiana@Goonik: Cóż to by była za niespodzianka jeśli zdradziłbym tę liczbę? =)@maritimus: 1. Tylko wagowo2. Itemy questowe nie mają wagi.3. Ekonomia będzie lepiej zbalansowana, więc nie będzie takiego problemu4. Tu powstrzymam się od odpowiedzi.5. Nie będzie amuletów. @da GeralD: Tak@parkourmichael: Oczywiście, że tak:)@Norvoles: Na chwilę obecną nie mogę powiedzieć nic więcej w temacie uników.@Nikita: 1. Nie mogę odpowiedzieć2. Tak, będzie to miało wpływ@hmv: Geralt we własnej osobie może nie ale ktoś ze studia jak najbardziej:)@Dżil: yyyyyyy… tak? :p@Rembrant: Czy masz na myśli komunikaty mówiące o tym, który przycisk wcisnąć? Jeżeli tak to oczywiście, że będą. Jak inaczej wyobrażasz sobie QTE?:)@bonhart: 1. Kto tak powiedział?:)2. Nie ma oficjalnego komunikatu w tej sprawie.3. & 4. To już są Twoje subiektywne odczucia i niestety nie mogę się do nich ustosunkować – masz prawo mieć takie zdanie a nie inne. Ja np. uważam, że gra wygląda świetnie i wcale nie jest przerysowana.@assassin: pre-beta – jeszcze wiele się może zmienić@przemek: Przeciwnicy będą zadawać dużo większe obrażenia – na teraz mogę zdradzić tylko tyle:)
 
MM360 said:
@maritimus: 1. Tylko wagowo 2. Itemy questowe nie mają wagi. 3. Ekonomia będzie lepiej zbalansowana, więc nie będzie takiego problemu 4. Tu powstrzymam się od odpowiedzi. 5. Nie będzie amuletów.
Dzięki za odpowiedź! Ale... znowu przegapiłeś jedno (czy będzie można ładować znaki, tzn. zmieniać ich natężenie?).
 
Top Bottom