W2 - system walki i mechanika gry

+
W2 - system walki i mechanika gry

Kontynuując moją misję zdominowania tego działu swoimi wątkami;)
Nie ma odrębnych stylów walki. Są ciosy szybkie i mocne, które można dowolnie łączyć. Dynamiczny styl walki dociąga nas do przeciwnika, na którym można się skupić. W zależności od odległości albo uderzasz, albo doskakujesz. Zmiana kierunku jest błyskawiczna, można mashować, ale można też mieć podejście strategicznie i wykonywać combo - na przykład szybki, szybki, silny cios. Między ciosami można rzucić znakiem, co nie przerywa nam budowania poważniejszych combosów. Wszystko zależy od tego, jaki poziom trudności wybierzemy.Wygląda to wszystko dynamicznie i efektownie. Podczas starcia kamera przybliża się, dopasowuje swoją wysokość, by pokazać nam wszystkich przeciwników. W zależności od umiejętności, magii i posiadanych mutagenów (zobacz ramkę) możemy atakować jednego przeciwnika lub wielu. Poza walką na miecze możemy też walczyć wręcz, czarować, używać pułapek, bomb, znaków i alchemii.Starcie będziemy mogli kończyć efektownym i krwawy ciosem. Jak na razie jest ich 5 rodzajów, które losują się w zależności od sytuacji. Mamy starcia z naprawdę dużymi bossami, które są wieloetapowe, wymagają różnych zachowań, a czasami w ich trakcie pojawiają się QTE. Zarówno dużym, jak i pomniejszym przeciwnikom będziemy mogli obcinać części ciała. Jak to poetycko określił Tomek Gop - "potwory się rozpadają".
brzmi ciekawie, ale jak to było i przy jedynce, do końca trudno sprawę ogarnąć z zapowiedzi - fajnie by było jakby jakiś red nam tutaj ładnie napisał o co właściwie chodzi;)
 
Jak dla mnie wszystko super :) Bosowie to coś co może przyciągnąć zagranicznych nabywców ;) ciekawe jak przybliżenia będą wyglądać na żywo ? Może jutro się dowiemy ;D
 
Wg. mnie to pewnie będzie tak że np. przy walce z 5 utopcami klikamy na różnych przeciwników i każdy atak wygląda inaczej. A tak na marginesie to z jakiej ty strony to cytujesz?
 
CzarnyKrukmierci said:
Wg. mnie to pewnie będzie tak że np. przy walce z 5 utopcami klikamy na różnych przeciwników i każdy atak wygląda inaczej. A tak na marginesie to z jakiej ty strony to cytujesz?
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,102651,7694204,Wiedzmin_2___tak_mialo_byc_od_samego_poczatku.htmlhttp://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7695190,Zaden_plotek_nie_zatrzyma_Geralta__czyli_nasze_wrazenia.htmlTu masz dwa dosyć wymowne artykuły:>Odnośnie systemu walki to jestem po prostu wniebowzięty=o No i QTE... Do i tak już rozbudowanej i widowiskowej formy rozprawiania się z wszelakim plugastwem dostajemy kolejne urozmaicenie rozrywki. Oczyma wyobraźni widzę najrozmaitsze sposoby skracania wrogów o głowę lub dwie wiedźmińską brzytwą. Brrrrrrrrr... Żyć nie umierać!
 
Ciekawe, czy gracz będzie miał jakiś wpływ na parowanie ciosów i obronę (chociaż minimalny). No i jak to będzie z "poziomem życia" u stworów i ludzi - czy nadal trzeba długo ciachać by pokonać zwykłego zbira?
 
Jakiś nowy system walki był potrzebny by gra się nie nudziła, patrząc ciągle na to samo, nie wprawiające już nikogo w zachwyt rozwiązanie. Mam nadzieję, że teraz walka będzie bardziej dynamiczna, z możliwością uniknięcia zaczętego już ciosu przeciwnika. Fajnie żeby walka przypominała walkę z prawdziwego zdarzenia z blokami, kontrami itp., a nie wzajemne chlastanie się na przemian. Z drugiej jednak strony może to być trudne do osiągnięcia, zwłaszcza przy bijatykach z większą liczbą wrogów.
 
Vedymin said:
Jakiś nowy system walki był potrzebny by gra się nie nudziła, patrząc ciągle na to samo, nie wprawiające już nikogo w zachwyt rozwiązanie. Mam nadzieję, że teraz walka będzie bardziej dynamiczna, z możliwością uniknięcia zaczętego już ciosu przeciwnika. Fajnie żeby walka przypominała walkę z prawdziwego zdarzenia z blokami, kontrami itp., a nie wzajemne chlastanie się na przemian. Z drugiej jednak strony może to być trudne do osiągnięcia, zwłaszcza przy bijatykach z większą liczbą wrogów.
Dlatego właśnie tzw. system dynamiczny powinien dostosowywać się do ilości wrogów, tak by w walce z 1-2 gracz miał większą kontrolę nad blokami i unikami, podczas gdy w walce z 6 (mam nadzieję, że w grze nie będzie walk z 30...) gracz kontrolowałby tylko "flow" walki, decydując o szybkich/silnych ciosach i użyciu znaków, bez ciągłego "klikania przycisku bloku".
 
Yngh said:
Ciekawe, czy gracz będzie miał jakiś wpływ na parowanie ciosów i obronę (chociaż minimalny). No i jak to będzie z "poziomem życia" u stworów i ludzi - czy nadal trzeba długo ciachać by pokonać zwykłego zbira?
Przecierz do TW1 zrobiony jest mod FCR ktory sprawial ze walka jest szybsza
 
zloty963 said:
zloty963 said:
Ciekawe, czy gracz będzie miał jakiś wpływ na parowanie ciosów i obronę (chociaż minimalny). No i jak to będzie z "poziomem życia" u stworów i ludzi - czy nadal trzeba długo ciachać by pokonać zwykłego zbira?
Przecierz do TW1 zrobiony jest mod FCR ktory sprawial ze walka jest szybsza
noo i?
 
zloty963 said:
Przecierz do TW1 zrobiony jest mod FCR ktory sprawial ze walka jest szybsza
ehhhhh....Trochę zasmucił mnie fakt że nie będzie już stylów bo się już przyzwyczaiłem ale z drugiej strony jak ma być jeden styl który będzie się składał z cisów tworzących combo będzie OKJeszcze jak sam sobie będę wybierał ciosy do comba to wypas bodajże tak miało być w pierwszym wieśku jeżeli się nie mylę aaa no i fakt co z tym parowaniem
 
"Nie ma odrębnych stylów walki. Są ciosy szybkie i mocne, które można dowolnie łączyć. Dynamiczny styl walki dociąga nas do przeciwnika, na którym można się skupić. W zależności od odległości albo uderzasz, albo doskakujesz. Zmiana kierunku jest błyskawiczna, można mashować, ale można też mieć podejście strategicznie i wykonywać combo - na przykład szybki, szybki, silny cios. Między ciosami można rzucić znakiem, co nie przerywa nam budowania poważniejszych combosów. Wszystko zależy od tego, jaki poziom trudności wybierzemy. Na najprostszym tak naprawdę wystarczy nam wciskanie jednego przycisku."No to będziemy mieli hack and slash :mad: Nie przekonuje mnie. Jeden system walki. Hmmm. Co z walką grupową?
 
oj uważałbym z takimi wnioskami. W wypadku systemu walki trudno tak na prawdę wyczytać cokolwiek z zapowiedzi. Pamiętam że przy pierwszej części zrozumiałem o co chodzi w systemie dopiero po zagraniu w (bardzo bardzo wczesną) alfę:)
 
ukasz said:
"Nie ma odrębnych stylów walki. Są ciosy szybkie i mocne, które można dowolnie łączyć. Dynamiczny styl walki dociąga nas do przeciwnika, na którym można się skupić. W zależności od odległości albo uderzasz, albo doskakujesz. Zmiana kierunku jest błyskawiczna, można mashować, ale można też mieć podejście strategicznie i wykonywać combo - na przykład szybki, szybki, silny cios. Między ciosami można rzucić znakiem, co nie przerywa nam budowania poważniejszych combosów. Wszystko zależy od tego, jaki poziom trudności wybierzemy. Na najprostszym tak naprawdę wystarczy nam wciskanie jednego przycisku."No to będziemy mieli hack and slash :mad: Nie przekonuje mnie. Jeden system walki. Hmmm. Co z walką grupową?
eee nie? przecież będziemy (chyba) dalej klikać w odpowiednim momencie, tylko w jakiś bardziej rozbudowany sposób?
 
"Uproszczenie walki to zresztą nie jedyne ułatwienia, jakie pojawią się w grze."Ta opinia z artykułu z Polygamii bardzo mi się nie podoba. UUUUUUU bardzo źle. Czyli jednak idziemy w stronę konsol i upraszczania rozgrywki? Ma być efektownie, łatwo i bezstresowo. Tak aby nikt się nie frustrował. Najważniejsze by się sprzedawało.
 
no dobra, napisane tam było, że system walki dostosuje się automatycznie do walki z wrogami, co jest rezygnacją z wyboru spośród 3 stylów walki... no ale nie wierze, że walka ograniczy się do pojedynczego kliknięcia na wroga, bo to jest właśnie uproszczenie...
 
Nikt nie powiedział że nasza ingerencja w walkę Geralt ograniczy się do jednego kliknięcia myszą.Nie ma odrębnych stylów walki. Są ciosy szybkie i mocne, które można dowolnie łączyć. Dynamiczny styl walki dociąga nas do przeciwnika, na którym można się skupić. W zależności od odległości albo uderzasz, albo doskakujesz. Zmiana kierunku jest błyskawiczna, można mashować, ale można też mieć podejście strategicznie i wykonywać combo - na przykład szybki, szybki, silny cios. Między ciosami można rzucić znakiem, co nie przerywa nam budowania poważniejszych combosów. Wszystko zależy od tego, jaki poziom trudności wybierzemy. Na najprostszym tak naprawdę wystarczy nam wciskanie jednego przycisku. Nasza gra to prawdziwe RPG nastawione na fabułę, wybory i ich konsekwencje. Walka jest dodatkiem i nie jest elementem pierwszoplanowym.Wycinek z polygami wyjaśnia wszystko na chwile obecną. Jeżeli ktoś będzie leniwy to włączy sobie poziom "izi" i For The Win One Click!Zaś ci bardziej wymagający będą mieli możliwość tworzenia własnych combosów z uderzeń szybkich, silnych i znaków. Możliwości jakie otwierają się przed nami miło ocieplają moje serce^^
 
Merit said:
Zaś ci bardziej wymagający będą mieli możliwość tworzenia własnych combosów z uderzeń szybkich, silnych i znaków. Możliwości jakie otwierają się przed nami miło ocieplają moje serce^^
byle nie było to tak jak w Wiedźmin: Versus :wall:
 
Karesh said:
Karesh said:
Zaś ci bardziej wymagający będą mieli możliwość tworzenia własnych combosów z uderzeń szybkich, silnych i znaków. Możliwości jakie otwierają się przed nami miło ocieplają moje serce^^
byle nie było to tak jak w Wiedźmin: Versus :wall:
Pfffffff... a by była BUBA:D Zaczynamy grę w Witcher'a 2... intro, wstęp do fabuły, cudowna grafika... wszystko jak w bajce, napotykamy pierwsza maszkarę do ubicia... Podchodzimy na odległość cięcia, juz mamy zaatakować, a tu cały ekran zaczyna falować(Jak w Final Fantasy) aby po chwili sczernieć, a następnie ukazać menu z walki Versusa. Chyba bym monitor przez okno wyrzucił=o
 
Top Bottom