W2 - system walki i mechanika gry

+
ChireadanzGrSinych said:
ChireadanzGrSinych said:
ChireadanzGrSinych said:
Chętnie bym też zobaczył jak w trakcie walki klinga chlasta kolesiom gardła, po czym nieszczęśnicy chwytają się za gardła bulgocząc niemiłosiernie. Niby rzecz niewielka a tak cieszy. :evil:
To się robi dziwne :teeth: mimo że też jestem zdania że takie akcje byłyby widowiskowe jednak nigdzie nie było wspomniane że wiedźmini z cechu wilka szkoleni byli w walce na 2 miecze, ale z drugiej strony nigdzie nie było zaprzeczone więc wszystko w rękach twórców! :peace:
Ale Geralt nigdy nie walczył dwoma mieczami i tak raczej pozostanie ;)
Chciałeś powiedzieć "dwoma mieczami na raz" :D
 
Ale Geralt nigdy nie walczył dwoma mieczami i tak raczej pozostanie ;)
Wiem wiem w książkach wyraźnie było widać że macha dwiema szablami ale na przemian, no ale to już odległe dzieje. Geralt pisze teraz całkiem nowy rozdział w swoim życiu a jak mawiają niektórzy "Na naukę nigdy nie jest za późno". Zresztą na niektórych grafikach trzyma on dwa scyzoryki i stąd zrodził się ten pomysł w mojej głowie. Oczywiście to tylko taki smaczek, który urozmaiciłby rozrywkę, ale z jednym mieczem patrząc po pierwszej części też można skosić pole pełne frajerów, więc nawet jeśli zabraknie motywu "mieczy bliźniaków" to i tak będę zadowolony. :beer:
 
somebody said:
Czy wraz z rozwojem Geralt będzie sie poruszał szybciej? Bo na gameplay'ach wydawał mi się ciut za wolny jak na siebie. Wole jak ma takie tempo http://www.youtube.com/watch?v=jiczaOiuvdw
Te tempo nawet jak na wiedźmina jest "ciut" za szybkie. Nie uważasz? Sam aż model porusza się bardzo nierealnie. Tempo można by podkręcić odrobinkę, ale uważam że i tak jest dobrze, mogłoby tak pozostać.
 
Przyjrzałem się walce na filmikach, i jakoś nie specjalnie przypada mi do gustu.Mam nadzieje, ze to będzie wyglądać inaczej w rzeczywistości.
 
Co do strony wizualnej walki dobry byłby system znany z autorskiego moda gdzie wyraźnie widać było rany zadane przeciwnikowi, za to złym pomysłem są hektolitry krwi padające na "kamerę".
 
Wichman said:
Czy moglibyście opracować system walki tak, żeby Geralt mógł jednocześnie walczyć dwoma mieczami? Chętnie bym też zobaczył jak w trakcie walki klinga chlasta kolesiom gardła, po czym nieszczęśnicy chwytają się za nie bulgocząc niemiłosiernie. Niby rzecz niewielka a tak cieszy. :evil:
Walka dwoma mieczami? Geralt jest zabójczy korzystając z jednego ale czemu nie. Można by z tego zrobić opcję dostępną tylko dla graczy specjalizujących się w mieczu.Bardziej zainteresowała mnie część posta o bulgotaniu bo przypomniałem sobie swoją sugestię która mi kołatała. Może by tak wprowadzić animacje agonii przeciwników. Niech nie padają jak kłody i koniec. Przynajmniej część śmiertelnie rannych niech próbuje tamować krwotoki, w szoku wpatruje się w swoje rozcięte brzuchy, konwulsyjnie kopie ziemię, czołga się zostawiając za sobą krwawą ścieżkę. Niech jęczą, przeklinają, błagają. Saga pełna jest opisów trudności w umieraniu więc za wierność mieliby RED'zi plusik a i brutalność którą się tak chwalą podskoczy. Osobiście widok potwora z przeciętym kręgosłupem pełzającego ciągnąc swoje bezwładne nogi bardziej by mi odpowiadała niż widok potwora który rozpada się w fontannie krwi.
 
Garram said:
Garram said:
Czy moglibyście opracować system walki tak, żeby Geralt mógł jednocześnie walczyć dwoma mieczami? Chętnie bym też zobaczył jak w trakcie walki klinga chlasta kolesiom gardła, po czym nieszczęśnicy chwytają się za nie bulgocząc niemiłosiernie. Niby rzecz niewielka a tak cieszy. :evil:
Walka dwoma mieczami? Geralt jest zabójczy korzystając z jednego ale czemu nie. Można by z tego zrobić opcję dostępną tylko dla graczy specjalizujących się w mieczu.Bardziej zainteresowała mnie część posta o bulgotaniu bo przypomniałem sobie swoją sugestię która mi kołatała. Może by tak wprowadzić animacje agonii przeciwników. Niech nie padają jak kłody i koniec. Przynajmniej część śmiertelnie rannych niech próbuje tamować krwotoki, w szoku wpatruje się w swoje rozcięte brzuchy, konwulsyjnie kopie ziemię, czołga się zostawiając za sobą krwawą ścieżkę. Niech jęczą, przeklinają, błagają. Saga pełna jest opisów trudności w umieraniu więc za wierność mieliby RED'zi plusik a i brutalność którą się tak chwalą podskoczy. Osobiście widok potwora z przeciętym kręgosłupem pełzającego ciągnąc swoje bezwładne nogi bardziej by mi odpowiadała niż widok potwora który rozpada się w fontannie krwi.
A jak chciecie to zrobić? Żeby walczył w jednej ręce mieczem stalowym, a w drugiej srebrnym, czy dwoma stalowymi, lub dwoma srebrnymi i nosił 4 miecze na plecach? :p
 
ChireadanzGrSinych said:
A jak chciecie to zrobić? Żeby walczył w jednej ręce mieczem stalowym, a w drugiej srebrnym, czy dwoma stalowymi, lub dwoma srebrnymi i nosił 4 miecze na plecach? :p
Chcecie, chcecie... Ja tylko nawiązałem do posta kolegi by płynnie przejść do swojej propozycji :)W jedynce Geralt mógł nosić trzy miecze z czego dwa stalowe wiec jeśli w dwójce też będzie to możliwe to nie widzę problemu. Z ludźmi jako opcja walka dwoma a z potworami jednym bo animacje będą chyba inne dla ludzi i potworów?
 
Flash said:
Gra podpiera się realiami z Sagi. Wiedźmini z Kaer Morhen nie walczą dwoma mieczami.
W grze pojawiło się sporo elementów o których w sadze mowy nie ma a jednak gra jest przyjemnością.Tylko czemu ja znów bronię pomysłu do którego sam nie mam przekonania :hmmm:
 
Upgrade'owanie skillów przez mutageny? Rozmowy o reskille'ach w środku gry? Ciekawy wywiad na temat systemu walk :)http://www.gamestar.pl/news/357384_2/Wiedzmin.2.Zabojcy.krolow.Najladniejsza.gra.RPG.jaka.widzieliscie.html 1 filmik. :wave:
 
Garram said:
Może by tak wprowadzić animacje agonii przeciwników. Niech nie padają jak kłody i koniec. Przynajmniej część śmiertelnie rannych niech próbuje tamować krwotoki, w szoku wpatruje się w swoje rozcięte brzuchy, konwulsyjnie kopie ziemię, czołga się zostawiając za sobą krwawą ścieżkę. Niech jęczą, przeklinają, błagają. Saga pełna jest opisów trudności w umieraniu więc za wierność mieliby RED'zi plusik a i brutalność którą się tak chwalą podskoczy. Osobiście widok potwora z przeciętym kręgosłupem pełzającego ciągnąc swoje bezwładne nogi bardziej by mi odpowiadała niż widok potwora który rozpada się w fontannie krwi.
To jest całkiem dobry pomysł. W AC jest coś podobnego tyle że prostszego - niektórzy przeciwnicy zwijają się z bólu a po chwili umierają. W Wiedźminie z tą całą krwią i przekleństwami robiłoby to niezłe wrażenie
 
Goon said:
Goon said:
W jednym z wywiadów pan T. Gop opowiadając o walce powiedział że jest już prawie finalna, ze wszystkimi elementami. :( Wcale mnie to nie cieszy bo co zobaczyłem nie napawa mnie optymizmem. Gdzie te elementy taktyczne?
Mógłbyś podać link do tego wywiadu? Oglądałem ich kilka i chyba musiało mi coś umknąć bo nie pamiętam żeby Tomek mówił że walka jest już "prawie finalna". Podobno jeszcze trochę mają się REDzi napracować przy systemie walki
http://www.gamezilla.pl/content/dlaczego-wiedzmin-2-bedzie-az-tak-dobry-czyli-rozmowa-z-tomaszem-gopem-producentem-grySorry że tak późno. Co do wywiadu to Tomek Gop mówi wyraźnie na początku filmiku, że możemy obecnie "obejrzeć wszystkie aspekty walki". Czyli jest gotowa? Jak dla mnie to nie jest dobrze. Co do samej animacji też mam zastrzeżenia, ale najgorsze jest to że wygląda to na zwyczajną, bezwładną, sieczkę. A taktyka i rozbudowane ciekawe akcje, combosy to chyba zobaczymy w Wiedźminie 3.
 
ukasz said:
Sorry że tak późno. Co do wywiadu to Tomek Gop mówi wyraźnie na początku filmiku, że możemy obecnie "obejrzeć wszystkie aspekty walki". Czyli jest gotowa? Jak dla mnie to nie jest dobrze. Co do samej animacji też mam zastrzeżenia, ale najgorsze jest to że wygląda to na zwyczajną, bezwładną, sieczkę. A taktyka i rozbudowane ciekawe akcje, combosy to chyba zobaczymy w Wiedźminie 3.
Któryś z REDów pisał (chyba nawet w tym temacie), że system walki jest na tyle elastyczny, że mogą praktycznie wszystko do niej zaimplementować więc chyba jednak walka nie jest do końca skończona. Jeżeli chodzi o to, co powiedział Tomek Gop to albo chodziło o mechanikę walki (tą eRPeGowatość, rzuty kostką) albo o samo jej istnienie bo jakoś nie chce mi się wierzyć że twórcy zostawią walkę w takim stanie - bez płynnych przejść między animacjami itd. Obawa o bezsensowną sieczkę? W końcu walka ma być ściśle powiązana z rozwojem postaci więc to się wyklucza. Poczekajmy na jakiś konkretny gameplay, w którym zostanie przedstawiony system walki w trochę bardziej rozbudowany sposób, na odpowiednich przykładach.
 
Jak parę stron wstecz pisałem właśnie o element rozgrywki jakim jest walka boję się najbardziej.
Aresmad said:
Spokojnie RED'zi wiele razy podkreślali że ta gra na bank nie będzie hack'n'slash'owa :)
Sęk w tym, że na taką bezmyślną sieczkę bitka póty co wygląda i wyglądać będzie o ile przeciwnicy nie zostaną obdarzeni jakąś sensowną SI, a jako że prace nad takową są na bardzo wczesnym etapie jest nadzieja.Pozostaje czekać, niemniej odetchnę dopiero wówczas, gdy twórcy zaprezentują materiały, które dobitnie wykażą, że walka nie polega li tylko na bezmyślnym "zaklikiwaniu" wrażych zastępów.
 
Walka ma być przystępna dla każdego. Czyli na łatwym nie wymagająca myślenia a na trudnym z wykorzystaniem taktyki. Jeśli tak to będzie to bezmyślna sieczka w stylu hack and slash, przynajmniej po części. Przecież gra jest kierowana do dorosłych osób. I chcecie nam wmówić że nie będą wstanie dorośli ludzie załapać trudniejszej mechaniki. Bzdura. Uwłacza to inteligencji graczy. W końcu wyjdzie tak że próbując zrobić system walki dla każdego, stworzycie system walki do niczego.
 
Mam tylko nadzieję, że będzie większa różnica między poziomami trudności, bo w W1 naprawdę, jeśli chodzi o walkę to niewiele się różnią, a poziom trudny, jest moim zdaniem za ławy ;/
 
Top Bottom