W2: zapowiedzi, wywiady etc (bez spoilerów)

+
mi się wydaje że przeszli grę w 24h bo grali w prolog i akt I i chodzili szybko od jednego zadania do drugiego bo grali w wersję prasową i wiedzieli co trzeba gdzie zrobić i gdzie pójść a prolog i epilog tworzą gdzieś jedną-trzecią Wieśka które przeszli w 2-3godziny
 
Przeszli szybko bo mieli recenzję do napisania proste. Nie będą siedzieć tydzień w CDPR i sobie grać.
 
Pryka said:
Przeszli szybko bo mieli recenzję do napisania proste. Nie będą siedzieć tydzień w CDPR i sobie grać.
Otoz to. Sami redaktorzy przyznali, ze realnie ta gra trwa 2 razy dluzej. Ale jak cie goni termin, to nie masz czasu sie delektowac jakbys gral w domu w weekend wieczorem.
 
SoM3 said:
Khasim, co ty gadasz w ogóle? Wiesz ile osób jeszcze nie przeczytało sagi a zostali zachęceni przez gry? Ile osób grało w grę nie czytając sagi? To że książka została wydana w 1999 właściwie nie ma praktycznie żadnego znaczenia ... i mówimy tutaj o ZAKOŃCZENIU ... które mogli sobie po prostu najnormalniej ODPUŚCIĆ bo w tekście nie pełni żadnej, ale to żadnej znaczącej roli. A spoilery dotyczące gry chodziło mi oczywiście o część drugą (tak samo jak Egon napisał)
Przecież w pierwszym Wiedźminie Zoltan i Jaskier opowiadają o tym co się stało...ps zaraz zabieram się za recke w CDA to się wypowiemA i plakat jest tak wielki, że nie mieścił się na moich drzwiach bo klamka przeszkadzała;)
 
Na wstępie; nie interesuje mnie dlaczego gra nie otrzymała oceny 10/10, a jedynie to co napisałem w poprzednim poście - dlaczego mimo entuzjazmu autora/autorów ocena za "wideo" wynosi 9.Nie kwestionuje "prawa" autora/autorów do wystawienia dowolnej oceny. Kwestionuje zasadnicze rozbieżności między "literą" a "cyfrą" !
MrAlfik said:
@nick stone Owszem oprawa jest świetna, ale porównaj ją z którąkolwiek grą na DX11. Już? No widzisz. Z PeCeta da się wyciągnąć więcej, ale REDzi pozostali przy DX9.
Czytaj ze zrozumieniem, zamiast coś sobie dopisywać. Recenzent/recenzenci wypowiedzieli się już i słowa o jakimkolwiek DX nie uświadczysz.
MrAlfik said:
@nick stone O Poza tym enki jest niesamowicie wybredny.
Mnie nie interesuje czy jest wybredny, ale czy jest rzetelny i obiektywny. Dlaczego ? Ano dlatego:Wracając do wątku o tym, co w Wiedźmionie 2 najpiękniejsze i jędrnie pręży się ku naszych oczu uciesze - w zasadzie nie ma momentu, by w trakcie gry nie wylewał się z ekrany wartki strumień miodu."Scenografia" zwiedzanych lokacji - wsi Flotsam i gęstego mrocznego lasu położonego obok niej, krasnoludzkiej osady Vergen czy pola bitwy upiorów rozświetlanego magiczną aurą - zasługuje na najwyższe uznanie. Nieuniknionym jest, że żywe barwy i filtry zastosowane przez grafików, które zmieniły ponury i wyblakły quasi realizm pierwszej części na ruchomą kolorową baśń zapewne zrażą do siebie kilku zawziętych purystów. Nawet oni jednak nie zaprzeczą, że w obecnej formie, z dynamicznym systemem dobowym i zmianami pogody, Wiedźmin 2 wygląda wprost zjawiskow. Rzadkie chwilowe spowolnienia animacji równoważy zaś całkowity brak ekranów ładowania podczas podróżowania po lokacjach"W ocenie +/- napisano - + doskonała oprawa audiowizualna (pogrubienie moje)Wobec powyższego - dlaczego autor/autorzy piszą co wyżej przytoczyłem, a jednocześnie nie wskazują na jakąkolwiek wadę, czy ułomność gry w tym zakresie i dają ocenę; wideo - 9.Albo coś "zasługuje na najwyższe uznanie" i takowe uznanie otrzymuje, a oprawa audiowizualna jest doskonała (skądinąd audio oceniono na 10), albo doskonała nie jest; albo ... jest to hipokryzja i mataczenie - tertium non daturPs.Powyższe, nie są jedynymi argumentami jakie można przytoczyć w oparciu o recenzje, że "tekst swoją drogą, a ocena swoją"
 
Zgadzam się ze wszystkimi krytycznymi uwagami dotyczącymi recenzji z CD Action - straszliwie rozczarowuje, że już nie wspomnę o mega spoilerze umieszczonym jakby to by była nieistotna informacja. Czekam na recenzję z innych źródeł, a najlepiej to kolejną atrakcję do Redów. Jak nie teraz, to kiedy? Dzień przed premierą?
 
nickstone said:
a oprawa audiowizualna jest doskonała (skądinąd audio oceniono na 10), albo doskonała nie jest; albo ... jest to hipokryzja i mataczenie - tertium non datur
Wspomnieli w recenzji, ze chwilami zwalniają animacje, moze to bylo powodem.Poza tym, wyjaśniająca wszystko odpowiedź redatkora CDA, niejakiego "enki":
Grafika tylko 9, bo uznałem, że nie 10
Brawo, warto wydac na gazete 17 zl, zeby sie dowiedziec, ze Wiedzmin 2, nad ktorego strona wizualna podniecaly sie wszystkie serwisy ktore dostaly wersje prasowa nie dostal maksa, bo:http://www.youtube.com/watch?v=7TsLJFr3avM
 
[quote author=nick stone] Owszem oprawa jest świetna, ale porównaj ją z którąkolwiek grą na DX11. Już? No widzisz. Z PeCeta da się wyciągnąć więcej, ale REDzi pozostali przy DX9. [/QUOTE]Np z Dragon Age 2?Btw slabiutka ta recenzja, mało faktów, kiepski styl, ocena nieadekwatna do wynurzeń autora. CDP powinno poważnie zastanowić się nad dalszą współpracą z tym pismem, bo to jest niepoważne ze strony CD- Action aby publikować pierwszą recke na świecie napisaną najwyraźniej przez kogoś, kto dopiero uczy się pisać. 4 lata pracy i macie - "skradanki z rzyci wzięte, koniec" :) Zadziwiający jest poziom tekstów w pismach branżowych
 
Mi się tam recenzja podoba... tylko ten mega-uber-spojler... co to kurde ma być niby? W recenzji o takich rzeczach pisać?
 
MasPingon said:
Btw slabiutka ta recenzja, mało faktów, kiepski styl, ocena nieadekwatna do wynurzeń autora. CDP powinno poważnie zastanowić się nad dalszą współpracą z tym pismem, bo to jest niepoważne ze strony CD- Action aby publikować pierwszą recke na świecie napisaną najwyraźniej przez kogoś, kto dopiero uczy się pisać. 4 lata pracy i macie - "skradanki z rzyci wzięte, koniec" :) Zadziwiający jest poziom tekstów w pismach branżowych
Heh, tak CD-projekt nie będzie dawał gier pismu które kupuje +-90k ludzi w Polsce :D
 
Wilkwilk said:
Wspomnieli w recenzji, ze chwilami zwalniają animacje, moze to bylo powodem.
Może i było, ale recenzenci nie byli łaskawi tego napisać, a wręcz przeciwnie ...
Wilkwilk said:
[bRzadkie chwilowe spowolnienia animacji równoważy zaś całkowity brak ekranów ładowania podczas podróżowania po lokacjach"[/I]
Wilkwilk said:
Poza tym, wyjaśniająca wszystko odpowiedź redatkora CDA, niejakiego "enki":
Grafika tylko 9, bo uznałem, że nie 10
A więc jest hipokrytą i do tego ma czytelników za idiotów.Kolejny cytat z enkiego kłamczucha:CD Projekt RED stworzył erpega, któremu fabularnie i jakościowo dorównuje bodaj tylko Mass Effect 2
 
Martwią też te elementy skradankowe. Dziwnie ten cały enki o tym pisze. jakby mu zupełnie nie podeszły. Obawiam się czy REDzi znowu nie nawrzucali cut-scenek w idiotycznych momentach, które wytrącają z rytmu. Niestety ale w W1 było kilka takich momentów. Nie lubię źle wmontowanych w grę cut-scenek bo psują grywalność.
 
Rzadkie chwilowe spowolnienia animacji równoważy zaś całkowity brak ekranów ładowania podczas podróżowania po lokacjach
Jest nawiązanie do loading'ow więc zapewne chodzi o te spowolnienia gdy w tle doczytuje się lokacja.
 
nickstone said:
Rzadkie chwilowe spowolnienia animacji równoważy zaś całkowity brak ekranów ładowania podczas podróżowania po lokacjach"
Z czego połowa tych spowolnień to zapewne efekt ładowania lokacji w trakcie gry właśnie ;)Troszku przystopujcie.Ja wiem, że recenzja w CDA, że trzeba to obgadać... ale niektóre tutejsze posty aż strach czytać.Na spokojnie, pomalutku...Albo szybciutko znikną i posty i ich autor ;p
 
To jest RECENZJA. Jak mówi definicja - z natury SUBIEKTYWNA, więc proszę mi ty nie chędożyć o tym, że Enki był nieobiektywny. To, co jemu sie nie podobało, dla innych może być objawieniem. Biorąc pod uwagę fakt, że z przyczyn obiektywnych (brak trzeciego recenzenta) nie mógł dać "dychy" uważam, że musiał sie do czegoś przypiąć, by średnia była uzasadniona. Gdyby grywalności i video również dał 10, to ocena 9+ trochę głupio by wyglądała, nie? Gdyby tą grę recenzował ktoś, kto wybitnie nie lubi rolplejów, a uwielbia samochodówki, to byłoby góra 7. Uważam, że 9+ jest oceną w sam raz - sugeruje REDom, że są jeszcze pola, na których można coś poprawić.Chcielibyście, by po otrzymaniu dychy REDzi usiedli na życi i wpadli w samozachwyt? Myślę, że im teraz jest potrzebny pozytywny doping, by nie siadali na laurach, tylko brali sie za jakiś "general patch" dodający obsługę dx15 i stado nowych, rozbudowanych przygód oraz - co najważniejsze - wersję konsolową, dzięki której Wiedźmin 3 Powrót Króla będzie grą "ever forever", co z kolei pozwoli im wykupić studio BioWare, by Kanadyjczycy nie psuli rynku :).
 
http://www.g4tv.com/games/pc/62794/the-witcher-2-assassins-of-kings/articles/74467/The-Witcher-2-Assassins-of-Kings-Hands-On-Impressions/Mam nadzieje, ze nie byloed.A tu w najblizszy czwartek o 13.00 bedzie live z Tomkiem G.http://ve3d.ign.com/articles/news/60203/The-Witcher-2-Live-Web-Chat-Thursday
 
Top Bottom