W2: zapowiedzi, wywiady etc (bez spoilerów)

+
Pryka said:
Mi się tam recenzja podoba... tylko ten mega-uber-spojler... co to kurde ma być niby? W recenzji o takich rzeczach pisać?
Tak z ciekawości... Miałem zamiar właśnie zakupić sobie cd-action, aby mieć co czytać pod poduchę...... ale nienawidzę spoilerów xD.... Czy mógłby ktoś określić mniej więcej gdzie ten spoiler znajduję to bym jakoś oczka zamknął na chwile ;D
 
Nikt nie zwraca na to uwagi, ale Monk dał ocenę 9.
Pełna malowniczych jatek, ambitna, wreszcie autentycznie nieliniowa fabuła osadzona w bardzo sapkowym świecie z bardzo sapkowymi bohaterami... i takoż sapkowym, tj. zbyt nagłym i trochę rozczarowującym zakończeniem. Moja ocena 9/10
Jest to z ramki Okiem redakcji, na przedostatniej stronie recenzjiTak więc i tak do 10 by brakło
 
Lechitalwc said:
Lechitalwc said:
Mi się tam recenzja podoba... tylko ten mega-uber-spojler... co to kurde ma być niby? W recenzji o takich rzeczach pisać?
Tak z ciekawości... Miałem zamiar właśnie zakupić sobie cd-action, aby mieć co czytać pod poduchę...... ale nienawidzę spoilerów xD.... Czy mógłby ktoś określić mniej więcej gdzie ten spoiler znajduję to bym jakoś oczka zamknął na chwile ;D
Gardło Foltesta koniec pierwszego akapitu. Możesz sobie darować cały nawet nic istotnego tam nie ma.
 
No.Widzę, że nie tylko ja odniosłem wrażenie, że recenzja była napisana - może nie tyle przez kogoś kto zupełnie nie potrafi ciekawie pisać - a przez kogoś, kto z powodu natłoku wrażeń i presji "pierwszej recenzji na świecie" nie wie o czym właściwie napisać i jak to ubrać w składne słowa.Ja odebrałem recenzję jako dość płytką, tzn. spodziewałem się głębszych zachwytów (może poza grafiką) albo poważniejszych zawodów. Spodziewałem się dokładniejszego opisu konkretnych elementów gry. Całość sprawia wrażenia, jakby redaktorzy faktycznie grę przeszli, ale właśnie szybko, bez zwracania uwagi na szczegóły, bez wgłębienia się w rozgrywkę. Zapewne stąd te feralne 24 godziny. Ale jak tak się przyjrzę sposobowi napisania recenzji (wydaje się być napisana szybko "byle na czas" i na kolanie) to jeśli oni grali w ten sam sposób, to już wszystko rozumiem.
 
mbwrobel said:
To jest RECENZJA. Jak mówi definicja - z natury SUBIEKTYWNA, więc proszę mi ty nie chędożyć o tym, że Enki był nieobiektywny. To, co jemu sie nie podobało, dla innych może być objawieniem. Biorąc pod uwagę fakt, że z przyczyn obiektywnych (brak trzeciego recenzenta) nie mógł dać "dychy" uważam, że musiał sie do czegoś przypiąć, by średnia była uzasadniona. Gdyby grywalności i video również dał 10, to ocena 9+ trochę głupio by wyglądała, nie? Gdyby tą grę recenzował ktoś, kto wybitnie nie lubi rolplejów, a uwielbia samochodówki, to byłoby góra 7. Uważam, że 9+ jest oceną w sam raz - sugeruje REDom, że są jeszcze pola, na których można coś poprawić.
A to moja recenzja recenzenta - hipokryta, kłamczuch i bufon. Jak mówi definicja - z natury subiektywna. Hipokryta bo:eek: stronie wizualnej W2 pisze - "Wracając do wątku o tym, co w Wiedźmionie 2 najpiękniejsze i jędrnie pręży się ku naszych oczu uciesze - w zasadzie nie ma momentu, by w trakcie gry nie wylewał się z ekrany wartki strumień miodu. "Scenografia" zwiedzanych lokacji - ... zasługuje na najwyższe uznanie. ... Wiedźmin 2 wygląda wprost zjawiskowo. "(cały tekst cytatu w jednym z moich poprzednich postów) + doskonała oprawa audiowizualna .... a ocenia - 9.Literkami pisze co innego (co w Wiedźminie najpiękniejsze etc.), a cyferka co innegoKłamczuch, bo:pisze sobie"CD Projekt RED stworzył erpega, któremu fabularnie i jakościowo dorównuje bodaj tylko Mass Effect 2"a skoro dorównuje, to czemu ocena jest inna (przy czym jest bez znaczenia czy kłamie w stosunku do W2, czy ME2).Bufon, bo:
mbwrobel said:
Poza tym, wyjaśniająca wszystko odpowiedź redatkora CDA, niejakiego "enki":
Grafika tylko 9, bo uznałem, że nie 10
Nie, bo nie - jednego słowa wyjaśnienia swej "niekonsekwencji".
 
Inna sprawa, że on nie pisze o tym, że Wiedźmin 2 jest w stanie dorównać Mass Effect 2, tylko na odwrót - tylko ME2 jest w stanie zbliżyć się do naszej rodzimej produkcji.Ale fakt faktem, że i tak głupio zrobił porównując do siebie te dwie produkcje ( wywołując jednocześnie taką burzę )
 
nickstone said:
A to moja recenzja recenzenta - hipokryta, kłamczuch i bufon. Jak mówi definicja - z natury subiektywna. Hipokryta bo:eek: stronie wizualnej W2 pisze - "Wracając do wątku o tym, co w Wiedźmionie 2 najpiękniejsze i jędrnie pręży się ku naszych oczu uciesze - w zasadzie nie ma momentu, by w trakcie gry nie wylewał się z ekrany wartki strumień miodu. "Scenografia" zwiedzanych lokacji - ... zasługuje na najwyższe uznanie. ... Wiedźmin 2 wygląda wprost zjawiskowo. "(cały tekst cytatu w jednym z moich poprzednich postów) + doskonała oprawa audiowizualna .... a ocenia - 9.Literkami pisze co innego (co w Wiedźminie najpiękniejsze etc.), a cyferka co innegoKłamczuch, bo:pisze sobie"CD Projekt RED stworzył erpega, któremu fabularnie i jakościowo dorównuje bodaj tylko Mass Effect 2"a skoro dorównuje, to czemu ocena jest inna (przy czym jest bez znaczenia czy kłamie w stosunku do W2, czy ME2).Bufon, bo:
nickstone said:
Poza tym, wyjaśniająca wszystko odpowiedź redatkora CDA, niejakiego "enki":
Grafika tylko 9, bo uznałem, że nie 10
Nie, bo nie - jednego słowa wyjaśnienia swej "niekonsekwencji".
Nie gorączkuj się tak, jeszcze pewnie będzie spora ilość recenzji, nie w każdej będzie 10. Będziesz miał sporo okazji do ponarzekania, więc oszczędzaj siły :DCzy 9 za grafikę to mało :) ?A nie dostał 10 bo ma rozczarowujące zakończenie i słabe elementy skradankowe, cała tajemnica. A recenzje ME2 chyba kto inny pisał, więc nie wiem co porównujesz, pismo to nie monolit
 
Mhm i tu wracamy do punktu wyjscia - recenzja jest kiepska. Nie gra, ale recenzja. Szczegolnie dlatego, ze autorzy sami sobie zaprzeczaja, zostawiajac rozne niescislosci. Skoro sa pierwszymi, to chyba powinni zrozumiec dosyc prosta rzecz, ze gracze wymagaja od nich gleboko wyczerpujacych argumentow i wyjasnien. A oni nam zrobili preview, ja sie osobiscie niczego nowego nie dowiedzialem w CDA poza tym, ze panom redaktorom nie podobalo sie zakonczenie. Serio, wszystko juz bylo wczesniej. Nie zaskoczyli, a zrobili cos na "odwal sie", do tego odpowiadaja z arogancja (jak wspomnial kolega wyzej). Jesli CD Projekt bedzie wypuszczal kiedys nastepna gre, niech sie gleboko zastanowi, czy chce sie narazac poraz kolejny na taka chale. Chala to dobre okreslenie. Redakcja potraktowala graczy (wlasnych klientow) jak idiotow. Wydaje mi sie, ze CDP tez jest w dosyc niezrecznej sytuacji, bo to jak nie patrzec, dla nich to wielki dzien zwienczajacy lata wysiklu, a malo kto jest zadowolony z recencji-fuszerki. Ale to oczywiscie moim skromnym zdaniem... ;]
 
Nie możecie przeżyć, że Wiesiek nie dostał dychy? :p Wyluzujcie, będą jeszcze inne recenzje. Fakt recenzja, jak na możliwości CDA jest średnia, ale nie ma co mówić o "kompetencji" redaktorów. Pisali w studiu REDów, którzy pewnie pilnowali by nic nie zdradzili. A że 9 za grafikę, to mało? Crysis 2, który ma (wg. mnie) bdb. ładną oprawę wideo dostał 8. Recenzja, to ocena danego redaktora. Może gdyby pisali w normalnych warunkach (w domu np.) to byłaby dycha, bo i inni redaktorzy mieliby dostęp do gry.Luzik Panowie i Panie. Żeby nie było, nie usprawiedliwiam CDA, ale każdy na kogoś/coś potrafi mówi, bo mu to nie pasuje. Ja na grę ciągle czekam i jedyne co mnie martwi to czas: 24h.
 
Nie grał... nie skończył... nie widział wszystkiego... Ale WIE, że gra nie zasługuję na 9,5 tylko 10 :) A najlepiej 11.Wiem jedno, co bo tam w CDA napisali, jakich argumentów nie użyli, jak dają ocenę niższą niż 10, to mają jak w banku atak ze strony ludzi czekających na wieśka jak na objawienie. Zauważ, że w każdym piśmie jest jakaś ograniczona przestrzeń na recenzje, nie mogą walnąć 50 stron o Wiedźminie drugim bo im się po prostu inne rzeczy zmieszczą. Zrozum, że Wiedźmin to jest jedna z wielu gier jakie tam recenzują, wszystkiego napisać nie mogą. A w ogóle to, recenzja jest raczej skierowana do masowego odbiorcy, którego nie interesują za przeproszeniem, pierdoły tylko chce mieć ogólne pojęcie o grze, czy wartą ją kupić (a recenzent napisał, że warto). Fani (czyli Wy, no i ja też) i tak tą grę kupią, nie muszą się sugerować żadną recenzją.I jeszcze coś: MS2 i Oblivon to oczywiście bardzo słabe gry (94-95% na metacritcs), no normalnie gnioty. Nie wiem jak przebolejecie fakt, że Wiedźmin ma bardzo podobny system wyboru dialogu do MS2 :)Nie wiem czy gra zasługuję na 10, ale będę wiedział to po premierze, na razie patrzę z zadowoleniem na bardzo wysoką ocenę 9,5. I staram się trzymać dystans.
 
Trudno uznać za kompetentntych ludzi jktórzy piszą, nie będzie to dokładny cytat, ale taki był sens"za gr4afikę dam 9, a nie 10, czemu? Bo tak."tak jest ME2 i Oblivion zdecydowanie nie zasługują na 10, a nie jest to tylko moje zdanie. 9 dla Wieśka byłaby ok, gdyby nie to, że tak przeciętne tytuły dostały dychę.
 
Elesshar said:
Nie możecie przeżyć, że Wiesiek nie dostał dychy? :p Wyluzujcie, będą jeszcze inne recenzje.
To do mnie? ;] Ja bym przyjal kazda ocene, gdyby byla solidnie poparta argumentami, nawet 5/10. Problem polega na tym, ze panowie mosci redaktorzy sugeruja cos innego, a oceniaja zupelnie z zaskoczenia, jakby zapomnieli o czym przed chwila pisali. Wiec po tej "recenzji" i tak nie wiemy jaki jest Wiedzmin 2. A jestesmy do tylu 17 zl (jak na czasopismo to nie tak malo). Nie oszukujmy sie, dzisiejszy naklad napedzal Wiedzmin we wlasnej osobie.
 
CDA mówi, że przejście gry zajmuje 24 godziny, tak? Oto cytaty z innych zapowiedzi dotyczące długości prologu i 1 aktu:Gamecorner - odpowiedzi na pytania o grze (9.04.2011)
Ile godzin zajęło Ci przejście pierwszego aktu?2-3 godziny prolog, a pierwszy akt jakieś 12 godzin, ale nie zrobiłem jakichś misji i możliwe, że niektóre w ogóle przeoczyłem.
Najnowsza zapowiedź G4TV (9.05.2011)
I was able to play a preview build of The Witcher 2 that covered the Prologue and Chapter 1 of the game, which added up to about five hours of play.
Podsumujmy: Obaj recenzenci grali w ten sam fragment rozgrywki (prolog i 1 akt) i jednemu zajęło to 15 godzin (i jeszcze nie było to 100%), a drugiemu 5. Kto wyciągnie z tego wniosek?
 
Scani said:
Podsumujmy: Obaj recenzenci grali w ten sam fragment rozgrywki (prolog i 1 akt) i jednemu zajęło to 15 godzin (i jeszcze nie było to 100%), a drugiemu 5. Kto wyciągnie z tego wniosek?
Może nieliniowość gry jest tak epicka, że można nawet pominąć pewne fragmenty lub je skrócić? :)Choć możliwy jest, że grający inaczej podchodzą do gry, jedni szybko i byle jak, drudzy podchodzili do tego poważniej.
 
A więc ocena 9+ i... lekkie rozczarowanie dla mnie ;P Liczyłem na ciut więcej, bo przecież ta gra nie może być gorsza od Obliviona (swoją drogą, pewnie dzisiaj się wstydzą tego, że ocenili go na 10, bo poza olbrzymią modowalnością, fajną grafiką i fizyką, otwartością świata i nude-łatkami był niesamowicie przenudną grą ;P), a skoro jest równie dobra jak Mass Effect 2, to ocena powinna być podobna. No a skoro pierwszy Wiedźmin dostał 9+ (tak obiektywnie rzecz ujmując, to wtedy chyba dali się ponieść patriotycznemu hype'owi ;P), a dwójka w każdej mierze go deklasuje, to ocena również powinna być deklasująca... Cholera, bardzo się napaliłem na tą dychę, chociaż z drugiej strony... wiedziałem, że jej nie będzie ;P Myślę, że CD-Action stara się bardzo dbać o swoją reputację, a "dycha" wystawiona grze producentów z tego samego kraju, w dodatku z którymi łączą je przyjazne relacje, pozwalające np. na możliwość stworzenia pierwszej na świecie recenzji, dołączenie do pisma DLC, plakatu, itp.), byłoby moim zdaniem na świecie cholernie podejrzane. I odezwałyby się głosy, że CD-Action się sprzedało, że schodzi na psy, że dali się ponieść fali cedeprojektowego hype'u, że robią ludzi w bambuko, a Smuggler jest tempym h***jem i w dodatku nie istnieje :p Dlatego byłem przekonany, że nie wystawią Wiedźminowi 2 maksymalnej oceny, a bardzo wysoką, ale "bezpieczną" 9+. Dzięki temu unikną większej nagonki swoich antyfanów i unikną większego smrodu wokół pisma i naszego kraju, kosztem co najwyżej sporej grupki maniaków Wiedźmina (taa, to o was chodzi, dudes :p), którzy będą niezadowoleni, bo chcieli, by wszyscy uważali Wieśka za uber-wypaśnego. Mniejsze zło, motyla noga ;PA co do długości gry - enki to hardkorowiec i to, w jakim czasie on przeszedł grę kompletnie mnie nie interesuje, bo wiem, że sam jednorazowo wycisnę z niej conajmniej 40-50 godzin. Ale jeśli chodzi o te 16 "zakończeń" gry - lojanie was uprzedzam, nie napalajcie się na to, że tyle ich będzie, bo naprawdę srogo się rozczarujecie ;P Prawdziwych zakończeń może być kilka, ale z pewnością nie kilkanaście, 16 będzie, jak to podkreślają Redzi, "różnych stanów gry na zakończenie", które mogą się różnić np. tym, że w jednym osoba X żyje, a w drugim nie, ktośtam nas lubi, a ktośtam nie, czyli w pierwszym Wieśku tych stanów gry też mogło być więcej. Przynajmniej ja to tak odebrałem i nie wierzę w "16 zakończeń gry". I w sumie mi to w niczym nie przeszkadza.
 
WilkwilkNie, nie do Ciebie ;) Ogólnie :) Aha, coś co może wyjaśni, czemu nie ma dychy.
Smuggler z forum CDA said:
Aby wystawic 10/10 grac musza i taka ocene dac CO NAJMNIEJ 3 soby. Amen.Do tego pewno by sie dalo jeszcze cos znalezc, ale ze tak powiem "ideologicznie" 10/10 byla wykluczona.
Te pogrubienie moje. Dychy by nie było, bo ludzie na forach (nie mówię o tym :)) sądzą, że CDA bierze czasem "łapówki" (coś w ten deseń) za oceny i, że gdyby Wiesiek dostał dychę, to na forum poszedłby lament "CDP dał CDA kasę i jest 10". Mam nadzieję, że da radę zrozumieć :)
 
Top Bottom