W2: zapowiedzi, wywiady etc (bez spoilerów)

+
Mnie podoba się ta epickość, wolę to od typowo wiejskich klimatów z jedynki no ale co kto lubi:) A co do wielkich bestyj, to o ile pamiętam Yennefer na serio proponowała Geraltowi osobiste ubicie złotego smoka, także nie mówmy, że nie ma możliwości walki z gigantycznymi stworzeniami. Ciri walczyła z pajęczakiem o ogromnych rozmiarach a w bestiariuszu Sapkowskiego istnieje też stwór zwany gigaskorpionem. Może problem wynika z różnej oceny wiedźimnalndu, z jednej strony "swojkis", słowianski z drugiej strony mnóstwo elementów zachodniej fantasy. Moim zdaniem ta żagnica osiągneła rozmiary graniczne, jest tak wielka, że zaczyna to lekko razić gdy się weźmie "realizm" tego świata, ale ujdzie jeszcze.
 
daGeralD said:
Chrzanić to czy wielkość będzie wyjaśniona czy nie. Geralt walczący z potworem o gabarytach 40x20m (i to nie licząc macek) to high fantasy, czyli bzdura i humbug, nie mająca wiele wspólnego z książkowym wiedźminem. Zresztą nie tylko po tej żagnicy widać, że CDP poszedł W2 w wielkość. W jedynce wszystko było dość realistyczne, w dwójce wygląda na to, że będziemy mieli typową dla USAgigantomanię. Wystarczy spojrzeć na drzewa w lesie, na ten gigantyczny łeb małpy w tym samym lesie, na żagnicę, na tę budowlę, przywodzącą estetyką na myśl Disneyland.Szkoda. Naprawdę szkoda.
Nie zapominajmy, że jest to jeden z bossów, które mogą (a nawet powinny) być wielkie i w sadze Sapkowskiego również były takie stworzenia, jak np. złoty smok, dżinn z butelki...Wydaje mi się, że zwyczajne potwory nie będą tak masakrycznie wielkie. Poza tym akcja dzieje się po wydarzeniach z jedynki, tak więc nasz Geralt będzie już na tyle doświadczony, że spokojnie będzie mógł podjąć walkę z takimi potworami "epickimi". No bo raczej nie wyobrażam sobie ponownych walk z utopcami itp
 
To celny argument mówiący o nowych wyzwaniach dla Geralta, bo jest on mocniejszy niż w jedynce, przynajmniej teretycznie bo w praktyce iwadomo że zaczniemy od podstawowego poziomu. Przypomniała mi się siła znaku aard z nieoficjalnych filmików, to było uderzenie które powaliłoby żubra;d Co do wielkich potworów to słusznie Venderein przypomniałeś dżina, bo był na tyle duży by demolować całe budynki, niemniej żagnica swoimi rozmiarami mnie zszokowała, tak jakby była z nieco innej bajki.
 
No przecież trzeba się jakoś przypodobać amerykanom skoro pierwszy Wiedźmin nie sprzedał się w USA najlepiej. Mnie też nie podoba się tak ogromna żagnica. I droga prowadząca do slashera a nie do cRPG (walka). W końcu będziemy mieli jakieś God of War. Ale biznes jest biznes. Liczy się kasa. Gra ma ładnie wyglądać i się podobać przede wszystkim za oceanem. Bo tam jest największy rynek na świecie. Oby tylko w tej pogoni za Ameryką Redzi nie stracili lwiej części zagorzałych fanów z Europy. Bo to słowiańska gra i świat. Więc nie powinno się z niej robić wiadra do którego wrzuca się wszystkie pomysły oraz cechy wielu kultur i narodowości. Bo wyjdą wtedy pomyje bez klimatu i smaku. I zostanie zatracone to co tak wspaniale nakreślił Andrzej Sapkowski. Słowiańskość! Atmosfera!
 
ukasz said:
Oby tylko w tej pogoni za Ameryką Redzi nie stracili lwiej części zagorzałych fanów z Europy. Bo to słowiańska gra i świat. Więc nie powinno się z niej robić wiadra do którego wrzuca się wszystkie pomysły oraz cechy wielu kultur i narodowości. Bo wyjdą wtedy pomyje bez klimatu i smaku. I zostanie zatracone to co tak wspaniale nakreślił Andrzej Sapkowski. Słowiańskość! Atmosfera!
Bez przesady Panowie. Czy wielkie drzewa i jeden wielki Boss stanowią o całej grze? W "Jedynce" była walka z bogiem (Dagon) co IMHO jest większym przegięciem niż odcinanie macek przerośniętej krewetce. A czy ktoś narzekał? Skoro REDZI podkreślali, że skupią się głównie na mitologii słowiańskiej to chyba nie po to, żeby nas zrobić w bambuko. BTW, było też zdanie w stylu: "...strzygę uważam za jednego z fajniejszych potworów" czyli może zobaczymy znów w akcji POPRAWIONĄ strzygę. Bo co jak co ale 'podpakowana' Adda nie miała w sobie nic ze słowiańskiej strzygi:) To podskakiwanie i ten cios pijanego Gołoty :D
 
modsog said:
Bez przesady Panowie. Czy wielkie drzewa i jeden wielki Boss stanowią o całej grze? W "Jedynce" była walka z bogiem (Dagon) co IMHO jest większym przegięciem niż odcinanie macek przerośniętej krewetce. A czy ktoś narzekał? Skoro REDZI podkreślali, że skupią się głównie na mitologii słowiańskiej to chyba nie po to, żeby nas zrobić w bambuko.
Dagon jako stwór którego czcili ryboludzie pasuje mi bardziej niż potwór wielkości hangaru. A czy drzewa i jeden boss stanowią o całej grze? Skąd mamy to wiedzieć skoro widzieliśmy jej mały fragment. Ale skoro w takim fragmencie znalazło się kilka takich elementów to strach pomyśleć o całości.
 
Kucyk jest metro, twarz jest "amerykańska", cokolwiek to znaczy, duże drzewa nie mają prawa istnieć w fantasy, wysłuchane prośby graczy o większą kontrolę nad Geraltem w walce to slasher, mechanika walki wzorowana na Batman AA to button masher, a całość to skok na kasę. Gdzieś się jeszcze przewinęły elfie ruiny "ściągnięte" z WoWa, bariera ściągnięta z ME2 i non-stop "Słowiańskość", której nikt nie potarfi zdefiniować. Zapraszam z tymi "argumentami" do specjalnie poświęconych im wątków, gdzie po raz któryś chętnie je obalę.
 
Flash said:
duże drzewa nie mają prawa istnieć w fantasy
Nikt tak nigdzie nie napisał, a zmiana w gabarytach i klimacie w stosunku do jedynki jest bezsprzeczna. Może się to podobać lub nie, ale nie ma o czym dyskutować.
 
Flash trochę ironizował, czemu trudno się dziwić bo Polaacy to wyjątkowi puryści, coś co wynikało z ograniczonych środków finansowych i braku doświadczenia traktują jak ideał, nie dostrzegając że moze być lepiej, barwniej i bardziej widowiskowo. A zmiana jest widoczna, wyraźnie gra będzie mieć bardziej filmowy i epicki charakter.Co do słowianskości, to nie przesadzajcie u Sapka też ona nie dominuje na każźdy kroku, bywają ogromne części sagi które w całości odnoszą się do mitologi celtryckiej-arturiańskiej. Inaczej wyglądały opowiadania a inaczej saga, te pierwsze były zdecydowanie bardziej słowiańskie ale w sadze klima był już zupełnym mixem. Zaczyna się ona od przepowiedni wzrowanej na germańskiej Eddzie.
 
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,8050577,GameCorner_Deathmatch_E3___Losowanie_grup.htmlKolejny wyścig o 1 miejsce... Tym razem na gamecorner.pl. Trafiliśmy do grupy Blizzard (B). Jutro pojedynek w tej grupie.
 
"Śłowiańskość" można przecież połączyć z epickością, nie widzę najmniejszego problemu. To powinno cieszyć a nie wzbudzać obawy o klimat ...
 
http://www.gram.pl/news_8QfjJOC7_Tajemnice_Wiedzmina_2_w_nowym_Playu.htmlktoś ma? Mógłby może zeskanować i wrzucić?a z samej treści niusa na gram można trochę nowości wyciągnąć :)Choćby to:
Wspomniany elf Iorweth odwrócił się od mieszkańców Doliny Kwiatów, zarzucając jej skorumpowanie. Ma być twardym rywalem Wiedźmina, ale przy odpowiednim podejściu być może uda się go nakłonić do zmiany nastawienia...
Forumowiczki już się cieszą ;>
 
Agloval said:
A może Wiedźmina też Ci skopiować i wrzucić na RS? Nie wiem czy wiesz, ale nieautoryzowane publikowanie w necie materiałów z czasopisma jest takim samym piractwem, jak wystawianie gry na torrentach. Wstydź się. Szkoda Ci 12 zeta? Tym bardziej, że do Play-a dokładają genialnego Tormenta. Doskonała okazja nabycia go dla tych, co go jeszcze nie mają.
 
ja też się cieszę bo polubiłem tajemniczego elfa i jestem ciekaw jak będzie można przekabacić go na naszą strone ;)
 
mbwrobel said:
mbwrobel said:
A może Wiedźmina też Ci skopiować i wrzucić na RS? Nie wiem czy wiesz, ale nieautoryzowane publikowanie w necie materiałów z czasopisma jest takim samym piractwem, jak wystawianie gry na torrentach. Wstydź się. Szkoda Ci 12 zeta? Tym bardziej, że do Play-a dokładają genialnego Tormenta. Doskonała okazja nabycia go dla tych, co go jeszcze nie mają.
W połowie zgodzę się z Tobą, tym bardziej, że 12 złotych to wcale nie taki duży wydatek. Jeśli zaś mówimy o 'piraceniu' przez ludzi, to jest to normalne w tych czasach, więc nic dziwnego, że kolega Agloval prosi o wrzucenie tego do sieci. Oczywiście nie popieram piractwa, ale jak już pisałem wcześniej piractwo jest normalne w naszych czasach. Takie są fakty.
 
mbwrobel said:
mbwrobel said:
A może Wiedźmina też Ci skopiować i wrzucić na RS? Nie wiem czy wiesz, ale nieautoryzowane publikowanie w necie materiałów z czasopisma jest takim samym piractwem, jak wystawianie gry na torrentach. Wstydź się. Szkoda Ci 12 zeta? Tym bardziej, że do Play-a dokładają genialnego Tormenta. Doskonała okazja nabycia go dla tych, co go jeszcze nie mają.
Nie ma nawet po co skanować i wrzucać, jeśli komuś zależy niech sobie albo kupi albo przeczyta na miejscu w empiku czy jakimś supermarkecie. Ale ostrzegam, że z tych "nowości" mamy raptem dwie - trzy pseudonowości głównie z wywiadu z T Gopem o ukierunkowaniu rozgrywki: czy chcemy zbadać motyw zabójców, swojej tożsamości czy też wybrać ścieżkę stricte wiedźmińską (to chyba ta nowość?). Zmiana sytemu walki (też taka nowość, że aż w palce parzy) może zaciekawić. Choć oczywiście jeśli widziało się gameplaya to nie widzę sensu ubierania tego w nowe słowa oparte na samym filmiku i wypowiedziach RED'a. Poza tym mamy wywody autora oparte na wszystkim co już jest w sieci. A screeny może są nowe dla osoby, która wróciła z miesięcznego pobytu w Katmandu. Zwykłe 8 stron gazeciarskiego lania wody na temat ogólnie znany akcentowany tu i ówdzie nędznym humorem. Coś takiego było w dodatku do CD-Action ładny kawał czasu temu. Jeśli ktoś nie jest na bieżąco to mu się przyda ale nie sądzę, że osoby tu zaglądające nie znają podstawowych faktów.PSNa samym początku autor próbuje niezdarnie wciągnąć nas w klimat przedstawiając wiedźmina wędrującego po lesie, którego atakują... skrzaty xD
 
Agloval said:
Wspomniany elf Iorweth odwrócił się od mieszkańców Doliny Kwiatów, zarzucając jej skorumpowanie. Ma być twardym rywalem Wiedźmina, ale przy odpowiednim podejściu być może uda się go nakłonić do zmiany nastawienia...
Forumowiczki już się cieszą ;>
Ha!! Mówiłam, że szorstka przyjaźń...
Agloval said:
Agloval said:
Agloval said:
A może Wiedźmina też Ci skopiować i wrzucić na RS? Nie wiem czy wiesz, ale nieautoryzowane publikowanie w necie materiałów z czasopisma jest takim samym piractwem, jak wystawianie gry na torrentach. Wstydź się. Szkoda Ci 12 zeta? Tym bardziej, że do Play-a dokładają genialnego Tormenta. Doskonała okazja nabycia go dla tych, co go jeszcze nie mają.
W połowie zgodzę się z Tobą, tym bardziej, że 12 złotych to wcale nie taki duży wydatek. Jeśli zaś mówimy o 'piraceniu' przez ludzi, to jest to normalne w tych czasach, więc nic dziwnego, że kolega Agloval prosi o wrzucenie tego do sieci. Oczywiście nie popieram piractwa, ale jak już pisałem wcześniej piractwo jest normalne w naszych czasach. Takie są fakty.
O ile pozostaje się z kolegą Aglovalem w "stosunku towarzyskim" istnieje jeszcze coś takiego jak dozwolony użytek osobisty, proszę nie wrzucać wszystkiego do wygodnego worka z napisem piractwo (polecam artykuły Vagli).Książek i płyt też nie pożyczasz kumplom? Czasem to tylko kwestia skali...
 
hej, zielona koleżanko, możemy pogadać o "stosunkach towarzyskich" na privie jak coś ;>kolego em-be-wróbel, a może jest to takie samo przestępstwo jeszcze jak morderstwo? Właściwie to namawiałem do przestępstwa, chyba powinienem pójść siedzieć, co? Właściwie to im więcej o tym myślę, to zaczyna zakrawać mi to na próbę gwałtu, rozpowszechnianie materiałów pedofilskich, napad z bronią w ręku i malwersacje finansowe.Czy żyjemy w tym samym kraju? *__*
 
A bo to moja wina, że prawnicy używają takich dwuznacznych określeń? Może robią to specjalnie, a potem podśmiewają się w zaciszach gabinetów? Ewentualnie jesteśmy spaczonym pokoleniem i wszystko się nam kojarzy...Zaniepokoiło mnie jedno stwierdzenie z opisu inkryminowanego artykułu:Wiedźmin 2 będzie dysponował zabezpieczeniami DRM, ale na pewno nie przybiorą one tak drastycznej formy, jak choćby w przypadku gier Ubisoftu .Babol, czy mam się zacząć martwić?
 
Top Bottom