W2: zapowiedzi, wywiady etc (bez spoilerów)

+
A i jeszcze, na ile znam ruski - wygląda jakby miał do czynienia wyłącznie z prologiem. Marudzi też o "konsolizacji" i porównuje Geralta do don Juana i takie tam kacapskie bajanie ... ale spoiluje ostro.A, no i klimat mu nie pasuje oraz jak wyżej wspomniano - muzyka to syf, a Geralt to bohater ratujący świat.
 
Rosjanie to chyba jeszcze cięższy przypadek niż Polacy :)Wydaje mi się że Wiedźmin 2 odniesie większy sukces na Zachodzie, ale o wiele mniejszy w Rosji niż było to w przypadku W1.Ja najbardziej nie rozumiem zarzutów wobec walki w W2. Przecież w W1 nie było systemu walki tylko oglądanie filmików z nudnym klikaniem. To był najgorszy element W1. Oczywiście jest kilka elementów walki w W2 które mogłyby wyglądać lepiej, ale bez przesady. Poza tym to może być recenzja mega-fana W1 i świata wiedźmińskiego w ogóle. Taki skrytykuje wszystko co odbiega od jego wyobrażenia na temat całego wiedźmińskiego uniwersum.Często największymi wrogami kontynuacji bywają najwięksi fani pierwowzoru.Ma taki swoje wyobrażenie wiedźmińskości, słowiańskości i zjedzie grę nie ze względu na mechanizm samej gry, ale na odbiegnięcie od jego wyobrażeń jak ten słowiańsko-wiedźmiński świat powinien wyglądać.Po prostu grę mógł recenzować potrójny fanatyk: - PC - precz z konsolizacją! Żadnych kompromisów! - RPG - walka jest zręcznościowa! Straszne! W RPG powinny być tylko filmy, a angażować powinniśmy tylko jeden palec do naciskania odpowiedniej linijki tekstu!- Wiedźmina - Geralt nie rzuca tak mocnych czarów! Geralt jest szybki! Geral ma 120 lat i wygląda na 140! Młodszy Geralt to uleganie gustom zepsutych imperialistów amerykańskich z Holywood! Świat Wiedźmiński jest szary i ponury jak komunistyczny blok za oknem mojego mieszkania!Też mam wiele obaw - co zresztą można zauważyć. Ale na razie daleki jestem od zjechania całej gry. Do samej walki w W2 nigdy nic nie miałem poza szczegółami (brak cofania, itp). Fanatycznego trzymania się słowiańskości i wiedźmińskiej Sagi nigdy nie lubiłem pomimo tego że lubię słowiańskość i Sagę. Jednak rozumiem że gra rządzi się swoimi prawami. Jestem w stanie zaakceptować wiele kompromisów na rzecz konsol. W sumie najbardziej wkurza mnie sprawa 16:9. Może sterowanie w walce budzić wątpliwości, bo zrobione jest pod pada, na czym cierpieć może mysz z klawiaturą...Jednak to wszystko można zaakceptować - no może poza 16:9 :)
 
Ja mam myszkę z pięcioma przyciskami (Dwa główne, rolka i dwa małe przyciski po bokach), więc myślę że walkę będę miał ułatwioną. Tu cios silny, tu szybki, tu znak, tu unik, tu blokowanie.Mam nadzieję, że podręczne przyciski sprawdzą się w W2.A jeśli chodzi o narzekanie... Jedynie boję się o rozdzielczość. A co do robienia bohatera z Geralta...(Poniżej to nie jest raczej żaden spoiler tylko moje przemyślenia):
Myślę, że Geralt podąża za Foltestem w nadziei, że króla napadnie następny zabójca. To dlatego wspomaga władcę w ZABIJANIU LUDZI, czego raczej się zawsze wystrzegał.
 
nocny said:
nocny said:
i jeszcze to:http://www.youtube.com/watch?v=BY-UMLOz0O8rosyjska video recenzja dość krytyczna...
Znasz rosyjki? Co konkretnie nie podchodzi gościowi?
W tym filmie za to jest kilka ujęć których nie widziałem. Natomiast do Sheprarda to chyba chodziło mu o to, że jeśli gra czymś nie zaskoczy to będzie taki ME2 (choć w pojedynkę) tylko w innych czasach. No a jak już powiedział, że system mycha+klawisze niezbyt pasują i pad jest lepszy...Cóż - nie wszyscy muszą piać z zachwytów. Prawda?
 
Nie wiem, czy o tym było, czy nie, bo po świątecznej przerwie trudno się tutaj odnaleźć wśród treści nie do końca zgodnych z tematem, ale w przyklejonym poście, tego nie ma, więc podaję:Na stronie CDP pojawił się zegar odmierzający czas do premiery gry: http://www.cdprojekt.pl/PS.
Wydaje mi się że Wiedźmin 2 odniesie większy sukces na Zachodzie, ale o wiele mniejszy w Rosji.
Dla CDP, byłaby to bardzo dobra wiadomość, jak kiedyś w rozmowie z prezesem (jeszcze) Optimusa, wyliczył jeden z dziennikarzy TVN CNBC z jednego pudełka sprzedanego w Rosji, twórcy dostać mają 4 USD, a z jednego pudełka sprzedanego na tak zwanym zachodzie aż 20 USD.
nickstone said:
nickstone said:
Cóż - nie wszyscy muszą piać z zachwytów. Prawda?
Oczywiście, ale aby oceniać grę, winni wyjść poza prolog.
Dokładnie. Jak ja miałbym oceniać Wiedźmina pierwszego po samym prologu, to nie dałbym grze więcej niż 40-50/100. A oceniając grę spokojnie, nawet teraz sporo czasu po premierze, w czasie gdy hype już dawno minął, a ostatni kontakt z grą miałem jakiś rok temu, wystawiłbym ocenę 85/100.
 
Lord Bart - oczywiście że nie wszyscy, czego jestem najlepszym przykładem :) To ja tutaj uchodzę za malkontenta.Zresztą długo nie miałem nic do kompromisów na rzecz konsoli, dopóki nie dowiedziałem się o 16:9. To sterowanie w walce też mnie niepokoi. Myszka i klawiatura to bardzo dobry zestaw do kontroli, czego najlepszym przykładem są FPSy... Pad w FPSie to jakaś kupa. Bez aimbota się nie obejdzie...Robienie gry na PC pod pada to celowa rezygnacja z lepszego rozwiązania na rzecz gorszego. Jeśli ktoś robi grę równocześnie na PC i konsole to można to zrozumieć. Niewielkie straty na rynku PC odbiją sobie z nawiązką na konsolach. W przypadku W2 jednak tak nie jest. PC to podstawowa platforma. REDzi mocno ryzykują.
 
Maciekw said:
Dla CDP, byłaby to bardzo dobra wiadomość, jak kiedyś w rozmowie z prezesem (jeszcze) Optimusa, wyliczył jeden z dziennikarzy TVN CNBC z jednego pudełka sprzedanego w Rosji, twórcy dostać mają 4 USD, a z jednego pudełka sprzedanego na tak zwanym zachodzie aż 20 USD.
It could be... gdzieś w którymś rosyjskim sklepie W2 stał po ~700rubli, czyli ok 70zł...
 
nocny said:
Myszka i klawiatura to bardzo dobry zestaw do kontroli, czego najlepszym przykładem są FPSy... Pad w FPSie to jakaś kupa. Bez aimbota się nie obejdzie...Robienie gry na PC pod pada to celowa rezygnacja z lepszego rozwiązania na rzecz gorszego. Jeśli ktoś robi grę równocześnie na PC i konsole to można to zrozumieć. Niewielkie straty na rynku PC odbiją sobie z nawiązką na konsolach. W przypadku W2 jednak tak nie jest. PC to podstawowa platforma. REDzi mocno ryzykują.
O ile pamiętam, to nikt z Redów nie powiedział, że gra była robiona pod pada. Jedyne, co mówili, to że na padzie będzie można grać równie wygodnie, co na klawiaturze. A coś takiego jest jak najbardziej do wykonania, wystarczy spojrzeć na Batman: Arkham Asylum ;PEd: A tam poza tym, posługiwanie się padem w grach akcji (pod które można podciągnąć W2) częstokroć bywa wygodniejsze niż na klawiaturze, bo wszystkie potrzebne przyciski są pod ręką, no i można się swobodnie rozwalić na kanapie w pozycji wpółleżącej ;P
 
Ten artykuł z grama - http://www.gram.pl/art_9gziHe2_Wiedzmin_2_Zabojcy_Krolow_beta_test.htmlJeżeli ktoś by się bał o jakiekolwiek spoilery spieszę donieść, że nie ma ich tam w ogóle :) Także można spokojnie czytać :p
 
kraveN said:
Ten artykuł z grama - http://www.gram.pl/art_9gziHe2_Wiedzmin_2_Zabojcy_Krolow_beta_test.htmlJeżeli ktoś by się bał o jakiekolwiek spoilery spieszę donieść, że nie ma ich tam w ogóle :) Także można spokojnie czytać :p
No właśnie a przydałoby się trochę, bo ciągle wypuszczają informację o systemie gry czy grafice a brakuje nowinek o fabule, postaciach, wątkach czy lokacjach. Nawet żadnych nowych zdjęć nie wrzucili. Co najwyżej można spekulować kim jest pani przedstawiona na pierwszym zdjęciu z Triss i Geraltem i co dokładnie robią Wiewiórki w Szymanach.
 
LORaDek said:
http://www.gram.pl/news_8AvgHuC4_Wiedzmin_2_Zabojcy_Krolow_beta_test.html W chwili obecnej nie ma jeszcze linku do artykułu, chyba coś im nie wyszło...działa, cza kliknąć w zdjęcie.
Heh... trzeba mieć instalniętego W1 żeby załączyć sejvy. A myślałem, że wystarczy sam plik...Zastanawiam się czy motyw z przesłuchaniem... taki jak w DA2... to przypadek? :pTe dwa screeny porównawcze to... na jednym jest jaśniej. Jak dla mnie :DZastanawiam się też kto będzie się skradał... ja mam zamiar naparzać :DJeśli chodzi o ekwipunek to o ile pamiętam chłopaki z gramu w podcaście śmiali się z miliona slotów, upychania ekwipunku itp. A tu wygląda, że będzie tego sporo i sporo kombinacji. Takie mini-Diablo?PS. Geralt wydłubujący oczy nekkerowi... chciałbym zobaczyć to na arcie :D
 
dani1234 said:
a jak widać po ocenie filmiku sporo osób ma zastrzeżenia... może koleś miał ciężki dzień?
W komentarzach głównie psioczą na spoilerowanie - i słusznie, bo beztrosko podał tam jednoznacznie MEGA spojler (co do którego już zresztą były podejrzenia na forum, ale w tym temacie cicho-sza).Co do uwag merytorycznych - ogólnie w duchu mocno konserwatywnym. Że za dużo filmowości, "modnych" minigierek, muzyka zbyt filmowa (a la Zimmer), nie ma pełnych linii dialogowych do wyboru itd. Z drugiej strony narzeka na "archaiczność" połączenia klawiatura + mysz (?). Dziwny typ - najlepiej chciałby izometrycznego Fallouta sterowanego padem, i kratkowym ekwipunkiem?Jeżeli komuś spojlery nie przeszkadzają - to filmik polecam, bo jest w dobrej jakości graficznej.
dani1234 said:
Rosjanie to chyba jeszcze cięższy przypadek niż Polacy :)Wydaje mi się że Wiedźmin 2 odniesie większy sukces na Zachodzie, ale o wiele mniejszy w Rosji niż było to w przypadku W1.
Rosjanie mają w zwyczaju nie krępować się z ostrymi ocenami. O ile na Zachodzie czy w Polsce negatywna ocena zostanie przynajmniej oględnie ubrana, to tam czasem lecą soczyste słowa. Np. śledzę pewien rosyjskich blog z zajawkami-recenzjami nowości wydawniczych w pewnej dziedzinie, i nie brak tam podsumowań o treści np. "g***o - nie kupować".Żeby nie było, że tylko leję wodę - mały news. Na dubscore.pl rozpoznano pozostałe dwie próbki polskiej lokalizacji:Detmold - Janusz GermanOdrin - Jacek Lenartowiczhttp://www.dubscore.pl/Games/Details/202Nadal nie wiadomo, kogo "zagrają" Zbrojewicz i Kulczycki. O ile ten pierwszy pasuje zarówno do Roche'a, jak i Zabójcy (i moim zdaniem na 90% obsadzi jedną z tych postaci), to Jan Kulczycki nie pasuje do żadnego z nich, jak również Iorvetha - zatem zapewne zagra inną postać, najpewniej dotąd nie ujawnioną (np. ze względu na jej pojawienie się w późniejszej fazie gry). No i nie wiadomo, czyim głosem przemówi Filippa...
 
Tryb skradankowy włącza się niejako kontekstowo, w misjach, w których jest możliwy. Część mapy jest w takich miejscach przygotowana pod skradanie się. Gasisz pochodnie znakiem, głuszysz gości zachodząc ich od tyłu. Potrącona puszta beczka sprawiła, ze skrewiłem akcję. Strażnicy maja skrypty poruszania się i specjalne akcje (siusiu pod ścianą, co daje okazję do zgłuszenia).
Tak mówią na gram.pl
 
Lee said:
Tryb skradankowy włącza się niejako kontekstowo, w misjach, w których jest możliwy. Część mapy jest w takich miejscach przygotowana pod skradanie się. Gasisz pochodnie znakiem, głuszysz gości zachodząc ich od tyłu. Potrącona puszta beczka sprawiła, ze skrewiłem akcję. Strażnicy maja skrypty poruszania się i specjalne akcje (siusiu pod ścianą, co daje okazję do zgłuszenia).
Tak mówią na gram.pl
Wiedźmin 2: Przygody Sama Fishera...
 
Ech w komentarzach gość uważa że nie dali graczom jak on to mówi "dema"(Prologu i 1 aktu) bo jest pełno bugówi chcą ukryć błędy... Uważa że chciałby dostać "Demo" z 2/5 gry?(mniej więcej) To chore.Komentarz:A CDP pieprzył, że nie będzie dema, a jakoś portalom dają (jest to demo skoro nie ma pełnej zawartości, gdyby było to wówczas można by o becie mówić).Chamy i tyle. Daliby zwykłym ludziom, a tak wiadomo, że coś chcą ukryć, pewnie gigantyczne wymagania i bugi.
 
Dil said:
Ech w komentarzach gość uważa że nie dali graczom jak on to mówi "dema"(Prologu i 1 aktu) bo jest pełno bugówi chcą ukryć błędy... Uważa że chciałby dostać "Demo" z 2/5 gry?(mniej więcej) To chore.Komentarz:A CDP pieprzył, że nie będzie dema, a jakoś portalom dają (jest to demo skoro nie ma pełnej zawartości, gdyby było to wówczas można by o becie mówić).Chamy i tyle. Daliby zwykłym ludziom, a tak wiadomo, że coś chcą ukryć, pewnie gigantyczne wymagania i bugi.
Pan Tomasz tyle razy mówił, że gra będzie chodziła dobrze na starszych kompach ( na najniższych ustawieniach raczej) ale jeśli masz lepszego kompa to lepiej ci będzie działać!!! Gdyby były gigantyczne bugi to wiedz, że żadne studio nie rozesłałoby po całym świecie takiego "demka" - to by było samobójstwo...
 
Top Bottom