W2: zapowiedzi, wywiady etc (bez spoilerów)

+
Kodaemon said:
http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=22478&st=1620&start=1620Przeczytajcie posty enkiego. Te 24 godziny to na wątek główny i większość sidequestów. To tyle jeśli chodzi o długość.A teraz idę się pochlastać.
Powiedzial takze, ze w normalnych warunkach ten czas sie wydluza o minimum 100%, wiec masz minimum 50 godz, gry. Poza tym z tego co ludzie pisali, to koles jest hardkorowym graczem ktory przeszedl pierwszy akt w 5 godzin, a inni np w 12, wiec jak widac sie nie rozczula nad graniem. Ja bym sie tym nie kierowal. Normalne, ze kazdy sobie dobiera poziom do wlasnych umiejetnosci. Wy na easy pewnie byscie przeszli w 15 godzin cala gre.
 
Zatara56 said:
Zatara56 said:
http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=22478&st=1620&start=1620Przeczytajcie posty enkiego. Te 24 godziny to na wątek główny i większość sidequestów. To tyle jeśli chodzi o długość.A teraz idę się pochlastać.
No to się ciekawie rozwija ta cała sytuacja z długoscią gry :p
Może to było na easy? Po to by grę przejść najszybciej.Tak czy inaczej szok.Obiecałem sobie, że będę grał max 2 h dziennie w w2 żeby mięć jak najdłużej frajdę^^
 
XT600 said:
XT600 said:
XT600 said:
http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=22478&st=1620&start=1620Przeczytajcie posty enkiego. Te 24 godziny to na wątek główny i większość sidequestów. To tyle jeśli chodzi o długość.A teraz idę się pochlastać.
No to się ciekawie rozwija ta cała sytuacja z długoscią gry :p
Może to było na easy? Po to by grę przejść najszybciej.Tak czy inaczej szok.Obiecałem sobie, że będę grał max 2 h dziennie w w2 żeby mięć jak najdłużej frajdę^^
Dobra strategia. Przy 24 h watku głównego zajmie ci to niecałe dwa tygodnie. A przy 40h niecały miesiąc. Ja zamierzam wycisnąć z dnia ile się da, tzn. na początku po 5-6 godzin, a kiedy skończe Akt II i dojde do III będe sięjuż delektował chwilą (tylko 1h/db)
 
Darnal said:
Dobra strategia. Przy 24 h watku głównego zajmie ci to niecałe dwa tygodnie. A przy 40h niecały miesiąc. Ja zamierzam wycisnąć z dnia ile się da, tzn. na początku po 5-6 godzin, a kiedy skończe Akt II i dojde do III będe sięjuż delektował chwilą (tylko 1h/db)
24h zajmuje przejście całej gry, z większością zadań pobocznych (wyłączając tępienie gniazd potworów). Oby to rzeczywiście było easy.
 
Szincza said:
24h zajmuje przejście całej gry, z większością zadań pobocznych (wyłączając tępienie gniazd potworów).
Czyli moje wyliczenia szlak trafił, nie pierwszy raz zresztą. Z matmy nigdy nie byłem dobry
 
Ja mam tylko nadzieję, że te "plotki" jaki to recenzent jest hardcorowy bo przechodzi 1 akt w 5h, a inny nawet w 15 to prawda. Jeśli tak to jestem spokojny bo ja gram bardzo wolno w RPG szukając i starając się zgłębić wszystko na 100%. To tak jak z jedzeniem :D wolniej jesz i się delektujesz to masz dobry smak dłużej.
 
 
Jesteście rozczarowani krótkością W2 i zakończeniem i wyładowujecie złość na CD Action. Koleś przeszedł grę w 24 godziny i co na to chłopina poradzi? To nie jego wina... W tym przypadku trudno o nieobiektywność.
 
Primo: Czytelnicy kupujący CDAction raz na pięć lat obrażają się na redakcję czasopisma... BUACHACHACHACHA!!! Na pewno niezmiernie przejęli sie możliwością spadku sprzedaży tych kilku egzemplarzy w ciągu pięciu lat.Secundo: Mimo wszystko nie porównywałbym ich grania zawodowego do naszego (choć nieraz zaawansowanego, to jednak) amatorskiego. Pragnę jedynie przypomnieć, że np. gem pierwszy raz siadając za "sterami" Need for Speed Hot Pursuit na specjalnym pokazie dla prasy w większości przypadków wygrywał kończąc odcinki np. 2 sekundy przed twórcami gry (!!!) czym wprawiał ich w konsternację - nie mówiąc o innych testerach, nad którymi miał nawet pół minuty przewagi (CDAction 12/2010, strona 51 "okiem redakcji" - wypowiedź Qn'ik-a). Tak więc rozumiem wypowiedź enki'ego tak, że czasu niezbędnego na "przerolplejowanie" gry (nie tylko na suche i szybkie jej przejście) potrzeba będzie znacznie więcej. Mi na "jedynkę" potrzeba okolo 70-80 godzin, nie gram na czas. Myślę, że "dwójki" wcześniej nie ukończę.Tertio: 9+ jest moim zdaniem doskonałą oceną. Dawanie "dychy" później mści się, gdy sie później okazuje, że gra ma jednak wady. Obliwiona nie mogłem przetrawić pomimo wielokrotnych prób. Uważam, że ocena "10" powinna być zastrzeżona dla gry idealnej, czyli w praktyce nie powinna być osiągalna. Jeśli wszystkie źródła opiniotwórcze dałyby nie mniej niż 9+, to raczej GotY Wiesiek ma w sakwie.
 
Easley said:
Te 24h to zabiły na miejscu większośc moich oczekiwań co do wieśka... a twórcy mówili, że W2 będzie dłuższy od W1. Na początku był informacje o tym, że ma być krócej, ale potem to się zmieniło a teraz coś takiego? ...
40% czasu W1 to były questy fedexowe. Wyrzucenie ich i skrócenie gry do intensywnych i zapierających dech w piersiach 24 godzin (które enkiemu sie podobały) jest dla mnie świetnym pomysłem. Policz to teraz razy 3 co najmniej bo tyle razy zagrasz aby przejść w stu procentach całą grę. Jak dla mnie bomba! ;D
 
Lee said:
Lee said:
Te 24h to zabiły na miejscu większośc moich oczekiwań co do wieśka... a twórcy mówili, że W2 będzie dłuższy od W1. Na początku był informacje o tym, że ma być krócej, ale potem to się zmieniło a teraz coś takiego? ...
40% czasu W1 to były questy fedexowe. Wyrzucenie ich i skrócenie gry do intensywnych i zapierających dech w piersiach 24 godzin (które enkiemu sie podobały) jest dla mnie świetnym pomysłem. Policz to teraz razy 3 co najmniej bo tyle razy zagrasz aby przejść w stu procentach całą grę. Jak dla mnie bomba! ;D
Powtarzam raz jeszcze, warto przeczytać posty enkiego na forum CDA. W 24 godziny ukończył on całą grę z większością kłestów pobocznych.
 
@ mbwrobel Święta prawda co piszesz, lecz ludzie lubią wierzyć w słowo pisane i nic tego nie zmieni.Aż dziw bierze, że nikt z tego powodunie rezygnuje z preorderu... no dobra żarty żartami.Mimo wszystko pozwolę sobie krzynę ponarzekać na recenzję. CDA i owszem ostatni raz kupiłem 3 lata temu a kupowałem mniej więcej regularnie od roku 1999. I sądzę, że mogliby się postarać bardziej dla takiej gry. Bo pamiętam jak opisywali dawniej wielkie tytuły. Ale tragicznie nie jest.
 
Lee said:
Lee said:
Te 24h to zabiły na miejscu większośc moich oczekiwań co do wieśka... a twórcy mówili, że W2 będzie dłuższy od W1. Na początku był informacje o tym, że ma być krócej, ale potem to się zmieniło a teraz coś takiego? ...
40% czasu W1 to były questy fedexowe. Wyrzucenie ich i skrócenie gry do intensywnych i zapierających dech w piersiach 24 godzin (które enkiemu sie podobały) jest dla mnie świetnym pomysłem. Policz to teraz razy 3 co najmniej bo tyle razy zagrasz aby przejść w stu procentach całą grę. Jak dla mnie bomba! ;D
Nikt chyba jeszcze nie zwrócił uwagi, że czas potrzebny na przejście W1 bardzo mocno zwiększały wszędobylskie ekrany doczytywania lokacji. Na samym początku, tuż po premierze, wchodząc do jakiegoś większego obszaru można było sobie herbatę zagotować, tak długo to trwało.
 
Jeśli wszystkie źródła opiniotwórcze dałyby nie mniej, to raczej GotY Wiesiek ma w sakwie.
GOTY dostanie Portal 2, Wiedzminowi bedzie ciezko zdobyc tak wysokie oceny jak Valve z supportem EA, nierealne. Nie dlatego, ze CDP jest ma mniej utalentowana ekipe, ale w Portal 2 zainwestowano zbyt wiele pieniedzy, zeby ktos mu sprzatnal tytul, zwlaszcza ze jego srednia nota na Metacritic to jakies 9,6. Patrzmy realnie, jeszcze nie teraz. Dla CDP bedzie wielkim sukcesem, jesli sposrod wyjatkowo poteznej konkurencji (Skyrim, DA2, Fable 3) zostanie RPG roku na najwiekszych serwisach, wtedy juz mozna zrobic dziure w suficie z radosci. Wiedzmin 2 nie musi byc GOTY, ale musi na siebie swietnie zarobic, zeby Redzi mogli robic nastepne gry bez zmartwien o kase, czy drakonskich wyrzeczen, jak do tej pory (kazdemu szkoda Bialego Wilka, czy They). O ile to sie uda, to Wiedzmin 3 bedzie juz glownym kandydatem do najwiekszych tytulow.
 
@upWiedzmin 1 nie mial zadnych szans wygrac np z seria TES, jako nowa marka, bez wsparcia setek milionow. Dzisiaj, jako sequel, taka szanse ma. Poza tym premiera W1 byla przed kryzysem finansowym i wtedy kazdemu sie wydawalo, ze ma ja kasy jak lodu na przyszla dzialalnosc, zycie to zweryfikowalo (przynajmniej ja mam takie wrazenie).
 
RPS reklamuje zakup Wiedźmina 2 poprzez GOG.Proponuję poczytać komantarze (nieźle polewają z australijskiej cenzury np. "I’m very respectful of my country’s censorship policy, and as a result I will in no way be taking advantage of this devious loophole.").Gratulacje dla GOG za zrobienie sobie świetnego PR.http://www.rockpapershotgun.com/2011/05/10/er-australia-gog-drops-geo-ip-check/
 
Bojkotujmy CDA, kukła Enkiego już płonie! Odebrać mu premię i zabrać urlop! @nerkicacyCo ty jakiś CDAboy oddelegowany do obrony recenzji? ;p moim zdaniem jest fatalna, serio szkoda kasy nie kupujcie.Nie wiem jak jeszcze pojechać po cda, mówiłem już, że je bojkotujemy:)?
 
mbwrobel said:
Secundo: Mimo wszystko nie porównywałbym ich grania zawodowego do naszego (choć nieraz zaawansowanego, to jednak) amatorskiego. Tertio: 9+ jest moim zdaniem doskonałą oceną. Dawanie "dychy" później mści się, gdy sie później okazuje, że gra ma jednak wady.
W pełni się zgadzam, 9+ dobry wynik, a dawanie 10 kończy się tylko niesmakiem, dziwne takie czasy, że ocena 7 teraz oznacza że gra jest słaba. Martwi tylko porównywanie do ME2, bo mnie akurat kompletnie znudziła, a jak w jej trakcie zarzuciłem Divinity 2 to już do ME2 nie wróciłem.Nie przejmowałbym się też tekstem o pewnym rozczarowaniu zakończeniem, bo każda fabuła rozłożona na 3 części (a za taką uważam Wiedźmina) ma w drugiej problem z zakończeniem, które pozostawia niedosyt. Swoją drogą fabuła i zakończenie mają być jak ktoś zacytował "sapkowe", a sorry, ale im nie można zarzucić, że były słabe, a nie powiem żebym po jego zakończeniach był usatysfakcjonowały i zadowolony po pierwsze, że były (bo tak się fajnie czytało/grało) a po drugie jakie były (przynajmniej dla części bohaterów).
 
Top Bottom